Jump to content

Recommended Posts

ptptn x patut cas perkhidmatan mahal2...ade ke patut aku bace kat sokkabar ade org bayar rm300 tapi rm170 je utk bayar utang...lg rm130 cas perkhidmatan...mmg dah macam riba dah nih...lain kali kalo nak tolong biarlah ikhlas....buat xpdc kutub utara bleh...bantu student takleh plak.... <_<

pandai pinjam...pandai la bayor

ak tgk dak2 ade tu enjoi sakan guna duit ptptn nih

bli enset la,blanje awek

assalamualaikum...

pandai pinjam...pandai la bayor

ak tgk dak2 ade tu enjoi sakan guna duit ptptn nih

bli enset la,blanje awek

:lol: ayak..

rmai melenting psl topik ptptn nih - lebih mnjurus ke 'dah pkai baya la'... tgk balik pos 1 tuh ada ke dorang 'xnak baya?' mslahnya psl kos pntdbiran yg dh 'makan' duit pmbayran balik diorang..

kalu yg pinjam rm15k kos pntdbiran adalah rm 37 sebulan.. bukan suma yg baya bulan2.. ada yg kumpul2 dulu 4/5 bulan n segedabak bagi pat lima ratus..

so, katala 4 bulan xbaya maka rm37 x 4 = rm 148

masuk bulan ke5 duit sipolan nih cukup rm400 dan nak pegi baya.. otomatik la duit pinjman yg 'dibayar' cuma 400 - 148 = rm 252

kn dh short rm 148 utk "kos pentadbiran".. byk tuh bukan sket.. tu baru 4 bulan.. brapa taun lak nk abis kalu camtu? :o

xbleh la kata diorang xbaya tu mksudnya 'xnak baya' mungkin ada masalah lain yg xder pada korang ...korang bleh baya well done..

' keta proton saga wpun murah tapi xsuma mmpu pakai... :P'

huhu..gler tul...sape xbayar kena blackliast..aduh..naseb baik mak aku tlg bayarkan utk abg aku sbb dia baru dpt gaji...huhu...lepas ni aku lak jd peminjam ptptn..huhu...

assalamualaikum...

huhu..gler tul...sape xbayar kena blackliast..aduh..naseb baik mak aku tlg bayarkan utk abg aku sbb dia baru dpt gaji...huhu...lepas ni aku lak jd peminjam ptptn..huhu...

kena isytihar muflis pon bleh gak.. :o

tapi tuh yg kalu xbaya langsung.. aku rasa kalu kt database ptptn tu angka '0' otomatik dia anta surat2 amaran tuh..kalu dh baya walaupun sikit dia tak anta pon surat..

Aku yg student skrg ni pon penin pk ptptn ni..interest tinggi gilerk...bkn nk kutukk..tp kerajaan mcm xnk tlg student jerk...

aku pon skrg berkira2 camne nk byr..sbb tu ar rmai student xmampu byr...so,kpd sape2 nk pnjm,pkir2 ar dlu..baek pnjm yayasan negeri..lg elok...

assalamualaikum...

kena isytihar muflis pon bleh gak.. :o

tapi tuh yg kalu xbaya langsung.. aku rasa kalu kt database ptptn tu angka '0' otomatik dia anta surat2 amaran tuh..kalu dh baya walaupun sikit dia tak anta pon surat..

hehe..abg aku dpt surat warning kot...3x...pastuh baru bayar...haha.... :lol:

aku xberapa ambik tau sgt dulu sbb masa abg aku study ambik ptptn ni, aku kecik lg(dak skola)..xberapa ambik tau sgt hal2 ni...tp besenya...diorg akan gtau sume kiranya xde unsur2 gharar...

p/s: gharar mgkin xde tp riba ada... ;)

Edited by Kuro

sebelum sain ada tak diorg bgtau pasal cas perkhidmatan nih

x..xda diberitahu pon..xcaye ko sain nti,ko tgk lar sndr..die xbtaw papepon...

aku taw benda tu pon student yg apply ptptn n da keje btaw aku..die pon tensen pkir pasal interest ptptn ni tggi sgt..

xpatut tol..kerajaan bagi perkerja awam gaji naek..tp student yg baru abes study,xsmstinyer on da spot dpt keje..kalo dpt pon,bape sgt gaji die..interest mlambung2..kalo xnk kne interest,ko g spend rm bape yg ko pnjam kat ptptn tuh,ko byr full cash..sure xda interest..tp xramai leh buat camtu if dorg kaye,bleh ar..

sebelum sain ada tak diorg bgtau pasal cas perkhidmatan nih

ADA CAKAP, dia cakap, masa aku dulu dia dah diberitahu 4%, tapi sekarang diturunkan 3%

Edited by malayNUX

tu la skang dari ptptn

jadi

PTPTipuNyer

kalau aku ni pengarah PTPTN, mudah je alasannya.

NAK PINJAM, BUAT CARA NK PINJAM. XNK PINJAM, XUSAH.

xrugi apa2 pun.

hehehe, jgn ptptn di swastakan sudah.... abis semuanye.... bukan mustahil...

Ye ke?

Member aku yang kerja di PTPTN dulu cakap, 50% kerajaan..50% persendirian (swasta)

kalau x, napa ada 3% bayaran perkhidmatan.

Ntahlah..aku pun xpasti. hehehe. :lol:

Ye ke?

Member aku yang kerja di PTPTN dulu cakap, 50% kerajaan..50% persendirian (swasta)

kalau x, napa ada 3% bayaran perkhidmatan.

Ntahlah..aku pun xpasti. hehehe. :lol:

biasenye govemen bhgn ngambik duit billion2 ni mmg akan diswastakan, mcm LHDN, sbb tu susah nak lari dari kena kejor dgn LHDN.....hehehe

-paham2 ler diorang skg wat keje mcmana, teruk tu..... fail bersepah atas meja.... sampai nak g minum pon x sempat.....(ayat makan dalam)....

Edited by wbr_4044

kalau aku ni pengarah PTPTN, mudah je alasannya.

NAK PINJAM, BUAT CARA NK PINJAM. XNK PINJAM, XUSAH.

xrugi apa2 pun.

ya...ya...wat cam dulu2....mak bapak jual tanah/pinjam sedara mara nak antar nak belajar....

biasenye govemen bhgn ngambik duit billion2 ni mmg akan diswastakan, mcm LHDN, sbb tu susah nak lari dari kena kejor dgn LHDN.....hehehe

-paham2 ler diorang skg wat keje mcmana, teruk tu..... fail bersepah atas meja.... sampai nak g minum pon x sempat.....(ayat makan dalam)....

Kalau kerajaan xswastakan, alamatnya xberbayor la hutang2 tu....

jadi macam peminjam MARA, tersenyum lagi diaorang..walaupun nama dah masuk paper (glamor ooo)

Bayarlah hutang sebelum Malaikat Izrail datang mencabut nyawa.

-------------------------

Macam tabung belia (dulu2)

Ratus ribu ringgit dipinjam, sampai sekarang xbayar lagi. kalau 'pengutip' nk pergi pungut, diaorang halau..

sampai kerajaan terpaksa tutup skim pinjaman belia ni.

Kalau kerajaan marah, kata zalim lak. pelik2 :angry:

ya...ya...wat cam dulu2....mak bapak jual tanah/pinjam sedara mara nak antar nak belajar....

kalau aku jadi pengarah dan wat cam ni, alamatnya ada rusuhan la depan umah aku.

apapun, kerajaan dah berlembut. bila lagi kita nk bantu adik2 kita yang nk belajar & nk buat pinjaman PTPTN,

Cara yang terbaik..bayarlah walaupun serendah RM 20

Edited by malayNUX

jadi macam peminjam MARA, tersenyum lagi diaorang..walaupun nama dah masuk paper (glamor ooo)

kan lagi bagus kalo siap gambor sekali.... pastu siap ade undian sms graduan paling ngetop x bayor.... tergugat mawi...kekekeke

kan lagi bagus kalo siap gambor sekali.... pastu siap ade undian sms graduan paling ngetop x bayor.... tergugat mawi...kekekeke

Molek sangat 2,

tambah:- 10 sen dari setiap sms akan digunakan utk membayar duit pinjaman orang yang diundi 2..hahahah. :lol:

dalam dok kata ptptn tu tipu, tapi dahpun pinjam, perut kenyang dengan duit pinjam, buku dah pun beli dengan duit yang dipinjam. lepastu kutuk habis. pelik betul. bila tak dapat pinjam pun kutuk, bila dapat pinjam pun kutuk balik bila kena bayar "lebih sikit". pelik sungguh untuk kali kedua.

aku suka dengan kenyataan malayNUX, nak pinjam buat cara pinjam. bukannya takda yang meminjam bila dah berjaya, beli harta memacam, bersenang lenang, tapi bebuat lupa bayar hutang.

time aku blaja dulu ad jugak member2 yg xamik ape2 pinjaman..masa studi kerja..tp studi ttp maintain rilek je..abis je grad, trus xd hutang..senyum je muka walaupon masa stadi megi dgn nasi goreng jadi pembuka selera..

lain plak aku tgk member aku yg amik loan..henset semestinya tukar baru..laptop baru..bergayut dgn awek baru..mewah le hidup..tp bila mintak bayar yuran mula la bergayut tepon mak bapak.."makkkkk....tlg leeee duit xcukup niiii..."

mmm...busan -_-

jenih camtuh memang ramai zuan, lebeh lagi kat "berhaluan kiri" tuh. ekekekeke. kutuk kutuk gaks at the same time dok sendawa panjang pasai kenyang pakai duit yang dier kutuk. memang tuh ustaz dier ajo. nak wat camner.

akhir kata, bersyukur ler ngan aper yang diberi, wat jeks attitude camner masa ngkorang mohon and then dapat tuh. takkan ler dah dapat pakai perabeh paihtuh tak reti berterima kasih ler aper ler. then kalo kater benda tuh tak elok ler ribak ler apa ler, then naper sebelum pinjam tuh tak terpikir? memang no brain tui spesis tak reti trima kasih camnih :blink:

Kalau betul2 xnk bayar, ada caranya. Yang halal punya.

Caranya:

Belajar elok2, skor tinggi (Kelas 1),

Pinjaman anda akan menjadi Biasiswa.

:D

jenih camtuh memang ramai zuan, lebeh lagi kat "berhaluan kiri" tuh. ekekekeke. kutuk kutuk gaks at the same time dok sendawa panjang pasai kenyang pakai duit yang dier kutuk. memang tuh ustaz dier ajo. nak wat camner.

akhir kata, bersyukur ler ngan aper yang diberi, wat jeks attitude camner masa ngkorang mohon and then dapat tuh. takkan ler dah dapat pakai perabeh paihtuh tak reti berterima kasih ler aper ler. then kalo kater benda tuh tak elok ler ribak ler apa ler, then naper sebelum pinjam tuh tak terpikir? memang no brain tui spesis tak reti trima kasih camnih :blink:

hukaloh ayat tak leh bla...nak pikir camne mmg orang cam aku nih TERPAKSE pinjam ptptn...lainla cam korang anak orang kaya...aku nih seblom masuk u lagi ptptn dah kasi baucer 1500 ke 2000 tah(lupe dah)...masalahnye korang nih memandang dari perspektif korang je..so you guys dont get it...korang tak tau perasaan kitorang anak2 orang miskin nih....btw aku bukannya taknak bayar utang ptptn...aku tau berdosa wat camtu...cume aku harap ptptn kurangkan cas perkhidmatan...tu je....tapi nak wat camne....you dont get it...you really dont get it...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...