Jump to content
Sign in to follow this  
cikgureza

Vespa Owners Rides 2007: Trip To Nowhere

Recommended Posts

salam..

aku sebenornya pernah pakey vespa semasa aku dekat college dulu, dan dekat 3 tahun aku pakai vespa..

masa Perak lwn Negri Sembilan on Final kat Stadium Selanor ada satu tahun tu pun aku pergi, ngan konvoy gang aku, iaitu "The Vesparados of Ipoh" (vesparados selain dari yg Ipoh punya adalah posers dan wannabe je..) dan kami gerak dari Ipoh..

kira itule joyrides dan konvoy paling jauh pernah aku pergi dgn vespa aku..

TAPI, bila melangkah ke alam habis belajar, aku mula di bayangi image 'mat kereta', hingga aku melupakan Vespa aku, dan jugak terus biar reput..

Dan, The Vesparados punya 'papa' (Leader kitorang), sendiri pun lepas2 tu pergi memana naik beemer bapak dia. Yg paling hampesh nya sekali, nak pergi Jambori/competition vespa pun dia naik keter!!

apatah lagi ngan semua anak2 buah dia.. dah papa mcm tu, anak pun gitulah.. semua mula malas nak bawak. Di tambah pulak dgn vespa ni, luck nak dapat awek memang kureeng skit.. dan takde pun awek yg berkenan.. hahahaha

so, vespa semakin di lupakan, dan semenjak The Vesparados tenggelam, aku memang segan dah nak bawak vespa ni, since ramai budak2 batch baru/poser/wannabe yg bawak dan diorang cuba nak jadi somebody ngan vespa diorang....

jgn salah sangka, kitorang bukanlah skinhead ke, mods ke, tapi kitorang ni pure Vespa enthusiast. Jadi, vepsa kitorang memang in standard format BUT with a lot of BLING-BLINGs!...

TApi ,bukanlah sebab tu aku bukak thread ni..

sebaliknya, aku bukak ni, memandangkan aku dah tengok citer Wild Hogs dan HOGS merupakan acronym bagi Harley's Owners Group.

Jadi pada yg dah tgk citer tu, mesti paham kan amsksud aku..

iaitu, plan untuk buat satu joyride, menuju ke entah kemana, selama satu time frames, and lets say dlm 1 minggu ke.. asalkan dlm Me'sia..

Dan dlm joyrides tu, apa nak jadi, jadi le..

Dan syarat utama, adalah ------> mesti naik VESPA!

tak kira korang nak naik sorang ke, berdua ke, pakai side car ke apa ke.. asalkan naik vespa..

takat rosak tgh jln tu, jgn risau, insyallah, aku sendiri buleh repair, asalkan barang2 cukup.. bukan takat repair, overhaul engine pun aku memang boleh...

so, adakah sesapa yg bran menyahut cabaran aku ni? dan kalau takde jugak, maka, aku pergi je le joyride ni sengsorang..apa nak buat..

aku harap ada le sesapa yg boleh ikut aku dekat joyride ni.. yg mana takleh pergi tu, kalau nampak aku lalu depan umah korang ke, memana ke, hulur le air mineral ke, karipap sadin ke, apa ke..tau..

bro,lawa vespa mu itu...ipoh kat mana?

bapa aku ader vespa gak...tp aku xreti bawa vespa tu...ader gak minta kat bapa nak blaja bwa vespa tu,tp dia xgalakkan coz vespa nie klo xpandai bwa mmg payah.berat sebelah beb.klo layan lap,kompem mkn jln punyer...hehehe...

Che'gu Reza, saya pernah menggunakan vespa dan masih lagi menggunakannya sekarang.

Tapi dah tinggal satu aje... apa jenis? Entah ler.. dah campur macam2, super + sprint + jobot + px.

Dulu buleh repair sendiri, tapi sekarang dah karat.. takleh langsung. Sebab dah lama sgt tinggalkan dunia pe'repair'an vespa sejak ada org yg buleh buat, lg pun masa last repair dulu... silap pasang, abish eksiden. Jadi serik!

last convoy, gi kuala kangsar bulan may ari tu... next nak pergi pontian lak.

iaitu, plan untuk buat satu joyride, menuju ke entah kemana, selama satu time frames, and lets say dlm 1 minggu ke.. asalkan dlm Me'sia..

Dan dlm joyrides tu, apa nak jadi, jadi le..

ehhh....

baru je td siang aku terpikir nak buat mende ni...

hehe

malam ni dok belek2 forum putera ni jumpa la pulak topic ni.....

isk...isk...isk.......

cikgureza pun pakai vespa..... hehehe..

btw, aku pun pakai vespa, smpai skrg pun pakai lg

ngan budak vesparado ni pun aku knal la jgk sket2...

dlu2 masa time aku blajo dlu de gak ikut VRI ni g jambori kat perlis, 2003 rasanya

bes gak....

tp skrg ni kalo nak wat ssh sket la

satu sbb commitment......keje...masa....

karnival kat kuala pun dah 2 3 thn x pegi

dlu tgh blajo jatuh ari exam lak

tahun ni pun x pegi, kene keje...

kwn2 pun dah byk x pakai vespa :(

cikgu pakai model pe?

kot2 penah tgk...