Jump to content
X - Cellerator

Liquid Cooling

Recommended Posts

benda ni dah lama wujud dlm pasaran.tak kurang dari 5 tahun.Bajet tidak kurang dari RM300 bergantung kepada brand dan model

nak pakai liquid cooling ni bkan setakat kene ada duit... selain tu ko kena betul2 ada knowledge pasal mende ni.. kalau tak, risiko tinggi woo..

bahaya oooo...klu bocoq ler tube tu...fuuuhh!!!tak ker sia2 ja mobo kena campak parit jerk..member aku pernah kena,tubing bocoq,ayaq kena mobo..lgsg kong..warranty pn tak leh claim...memang tinggi risikonyerr...pikir2kan lah.. -_-

panas sangat ke processor nak kena liquid cooling tu... ahaks..

aku pakai pentium D yg org kata panas membakar ni on pc 24jam...dan sebijik lg pc aku pakai AMD Athlon pun on 24jam...purata pc AMD Athlon aku dah hdp 24jam lbh kurang 3 tahun (off time cuti raya puasa/haji + masa black-out..pc ni jadi server)... pentium D on 24jam dah masuk 1/2 tahun...

bagi aku paling penting aliran udara dalam casing...dan kedudukan pc tu sendiri... ramai org suka sorok pc bawah meja...habuk banyak...udara tak berapa nyaman...

cuma maybe liquid cooler ni dapat kurangkan penggunaan kipas pada casing pc... so boleh senyapkan skt bunyi kipas pada pc...tp kadang2 kena tgk jugak..takot kipas radiator liquid cooler pun bising gak... hehehe

betul ke risiko tinngi...?tu la aku tgk cara connection dia pn cam simple je...cam x kuat bleh sentap tu...

tapi dia sesuai utk OC yg thp gile2 kan...?

hbs tu kebanyakan kaki2 OC pki yg air atau liquid?

klu korang suggest yg mane...? :huh:

risiko pakai liquid/air ni lebih sikit... sbb bila ada faulty kat mana2 bahagian yg sebakan leaking... habisss

maklumlah...cecair lawan alatan elektronik...

tp of course alat2 ni dicipta dgn ciri2 keselamatan... so kalau rasa nak beli n pasang sendiri, maknanya bersedia hadapi risiko... kalau taknak risiko tinggi...bawak beli...n biar kedai pasang...test...kalau leaking sekurangnya boleh salahkan kedai...walaupun akhirnya tak dapat warranty...ehehehe

ada yg lagi mahal...pakai nitrogen?? ke apa ntah...tp pakai gas..bukan air...

kalau nak selamat... pakai kipas je la...beli heatsink yg bagus2... kipas yg effisyen.. betulakan pengudaraan dlm casing...

nak bukak casing habuk byk masuk plak tp yg la cara paling efisien pun nak bagi pengaliran udara yg betul. aku kipas melambak2 tp tak sejuk2 jugak. pening tul..

betul ke risiko tinngi...?tu la aku tgk cara connection dia pn cam simple je...cam x kuat bleh sentap tu...

tapi dia sesuai utk OC yg thp gile2 kan...?

hbs tu kebanyakan kaki2 OC pki yg air atau liquid?

klu korang suggest yg mane...? :huh:

kalau ko rase dah cukup mahir dlm hardware ni.OK la.buleh pakai.Tapi kalau sendiri pun tak berape confident.So baik pakai angin jerk.HSF yg bagus rege dlm RM2xx. Stakat WC murah2 yg bawah RM400 tu.Sure buleh lawan la.

Ape2 pun terpulang kpd ko sendirik.rase yg mane terbaik

** baper MHz ko nak oc??stakat 1GHz tu air cooling pun buleh handle lagi

aku bukak chasis je..halakan kipas meja ke cpu. semua sejuk - cpu, hard disk, mobo, gc

tak ramai yg suke bukak casing cam ko termasuk aku.Sbb nya habuk akan cepat masuk ke hardware

nak bukak casing habuk byk masuk plak tp yg la cara paling efisien pun nak bagi pengaliran udara yg betul. aku kipas melambak2 tp tak sejuk2 jugak. pening tul..

mungkin cara tak betul.Kedudukan, speed kipas perlu seimbang.Intake ngan exhaust pun perlu diambil kira