Jump to content
Balthazor

Rumah Pprt...projek Perumahan Rakyat.......

Recommended Posts

(he he he.....lagi2 aku......lagi2 aku xde org lain tanya soalan <_< ......)

1)aku juz nak tau boleh x kalo non bumiputera sewa rumah flat PPRT tu...........dengar citer murah......kat mana nak mohon...........

P:S amoi aku soh tanya.........aku perlukan idea korang.............pasal dia duk rawang susah nak ulang alik............

tak silap aku yg disewa tu kalau ada perpindahan jer. nape tak beli terus. g pkns shah alam atau SUK shah alam. kalau SUK dan pkns pas isi borang pm aku no. borang...

Edited by a_damanhuri77

tak silap aku yg disewa tu kalau ada perpindahan jer. nape tak beli terus. g pkns kl kat rawang atau SUK. kalau SUK dan pkns pas isi borang pm aku no. borang...

pasal aku kat area selayang.............ada rumah PPRT je.........lagipun amoi aku mintak tolong........dia tu dikira non bumiputera kan........?...............

Edited by I am The Angel Of Dead

dulu aku ada buat 2 blok kat batu cave. tp tambak tasik la. aku taktau la dah penuh atau tak. selayang ngan batu cave tak jauh. isi borang pkns la. pilihan pertama buat selayang or rawang ke. non bumi pun boleh. pprt tu program perumahan rakyat, kl non bumi layak pun boleh. bukan semua non bumi ni kaya raya

dulu aku ada buat 2 blok kat batu cave. tp tambak tasik la. aku taktau la dah penuh atau tak. selayang ngan batu cave tak jauh. isi borang pkns la. pilihan pertama buat selayang or rawang ke. non bumi pun boleh. pprt tu program perumahan rakyat, kl non bumi layak pun boleh. bukan semua non bumi ni kaya raya

kat mana nak dapat borang?........biasa sewa berapa satu bulan?........perabut suma siap ke?...............

la beli la. bayar murah bulan2. serupa harga sewa. perabot memang tak de melainkan beli rumah contoh. tp mahal skit

borang kat pkns shah alam or SUK shah alam. kl beli ngan swasta pun boleh. non bumi senang skit dpt kl beli kat swasta. pasal org deme gak

Edited by a_damanhuri77

la beli la. bayar murah bulan2. serupa harga sewa. perabot memang tak de melainkan beli rumah contoh. tp mahal skit

borang kat pkns shah alam or SUK shah alam. kl beli ngan swasta pun boleh. non bumi senang skit dpt kl beli kat swasta. pasal org deme gak

ada ke kalo penduduk PPRT tu snirik nak sewakan?........senang citer duit lebih..........

yg tu ko kena carik la kat kaw. pprt. tp kl ikut undang2 tak bleh sewa sebenarnya. tp sapa nak cek. kat area sana aku takde kontack plak. maaf kl tak membantu. kl shah alam ada. umah aku. kosong gak. tp bukan pprt punya la

alang2 ko tanya aku nak iklan skit.... flat 1st floor utk disewa. seksyen 7 shah alam. grill siap pasang. rm1,100 kosong. rm 1,500 siap perabot. rumah baru belum buat kenduri lagi.pm aku.......khekhekhe jgn mare kengkawan...

kl ko atau awek ko nak beli insyaallah aku bleh tolong. tp kl sewa tak de line le plak..

alang2 ko tanya aku nak iklan skit.... flat 1st floor utk disewa. seksyen 7 shah alam. grill siap pasang. rm1,100 kosong. rm 1,500 siap perabot. rumah baru belum buat kenduri lagi.pm aku.......khekhekhe jgn mare kengkawan...

kl ko atau awek ko nak beli insyaallah aku bleh tolong. tp kl sewa tak de line le plak..

aku x kisah.......kalo nak gunakan thread aku sebagai platform untuk promote go on......i wont matter.........pasal PPRT kat tempat aku tu baru bukak....aku nengok ramai org malayu je(yg susah...tapi ada gak pakai BMW kat situ?!)..........nak ajak amoi aku duduk serumah ngan aku mesti x boleh...... :lol: ..dah la bapak aku imam masjid kalo tau anak lelaki dia ni perangai macam ni mesti kena hudud ha ha ha :ph34r:

dulu masa aku memula keje dulu dok serumah ngan amoi gak. umah company kat damansara kim. tak de sapa kaco eh..khekhekhe...duduk serumah ngan non bumi ni leceh kl diorg mabuk...terselak skirt...tahan je la

yg pakai bmw tu dah sah guna orag dalam. kl ikut betu umah ppr ni sorg satu jer. member aku ada sampai 3...ape ke he

Edited by a_damanhuri77

yg pakai bmw tu dah sah guna orag dalam. kl ikut betu umah ppr ni sorg satu jer. member aku ada sampai 3...ape ke he

cam mana dia dapat?...... <_< ....ajar la aku....

mana bleh. ramai yg layak. kita tak bleh buat mcm tu. aku nak tolong ko pun bukannye potong q. tp lebih kepada bgtau diorg priority borang ko.

Edited by a_damanhuri77

mana bleh. ramai yg layak. kita tak bleh buat mcm tu. aku nak tolong ko pun bukannye potong q. tp lebih kepada bgtau diorg priority borang ko.

ambil borang dan proses borang......hmmm....itu ari aku kena pi MPS mintak borang lesen anjing....sekarang rumah sewa plak.........

P:S xpe janji dia gembira.....aku suka tengok dia happy pastu cute giler masa dia senyum :lol:

ambil borang dan proses borang......hmmm....itu ari aku kena pi MPS mintak borang lesen anjing....sekarang rumah sewa plak.........

P:S xpe janji dia gembira.....aku suka tengok dia happy pastu cute giler masa dia senyum :lol:

lalalallallallalala..berkorban apa saja....lalala

steadyyyy :lol:

kl nak beli gi pkns shah alam atau pkns pj atau SUK shah alam. kl nak beli swasta punya g kat mana2 pemaju yg ada iklan. harga rm42.000 shj. kl nak sewa....ko kena survey sendiri. ok

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...