Jump to content
matrik02

Restoran Mamak

Recommended Posts

Pernah koorng makan di restoran mamak? pernah ko orang perhatikan di dapur mereka? di segi kebersihan? ko orang amik berat tak? atau koorang makan jer tanpa amik kisah? Ada benda2 yang ko orang pernah perhatikan di sana sewaktu makan, sblm makan atau selepas makan. Kalu ada blehlaa kongsi.. aku ada citer menarik ini yang aku perhatikan di sana.. tula kali terkali terakhir dan taubat tak makan lagi di kedai makan...

pegang makanan/ minuman ngan tangan...:lol: (resipi utk menjadika ianya lebih sedap???)

dapur kotor... (lantai bertakung air, lipas semua ada...)

siling byk kerawang... kalo jatuh kat makanan ko... bole saman wooo...

cekik DARAH!!!!

ps: ape bole buat.. kedai mamak je jd destinasi kite... restoran melayu plak x byk... harga pn cekik gak... dr segi kebersihan pn same... 2x5... baik bwk bekal sdr atau beli roti bungkus je... :lol:

cube kita perhatikan, sebelum diorang nak tebar roti, dia akan terus amik dalam besen tepung yang dah diuli;

1- Diorang ader basuh tangan ke?...

2- Kadang2 tu lepas lap2 meja pkai kain good morning terus sediakan makanan... ceh...

3- Peluh si penebar roti.... setakat 0.05 mililiter padu senang2 jer masuk dlm roti tu... xpun setitik pun cukup ler..

lastly, kita makan dgn penuh keasyikan & kelazatan......

p/s=pastu aku dengar2 plak kuah kari roti canai tu kalo boleh tahan 3 hari, 2-3 minggu di bantai nye.. sebab tu kari diorang manyak sodaaap.... :lol:

ni beberape ciri sebuah restoran mamak kat tempat aku, :-

1. 24 jam

2. buleh tengok bola bagi yg x de astro kat umah, restoran mamak ni pasang sampai 4 tv, duk kerusi mane2pun leh tgk tv

3. makanan cepat siap

4. pekerja ramai

5. toilet buleh tahan

6. ade jual pizza, haha, jgn x caye, cube dtg kt restoran jasema, ade sorang mat saleh, keje die membuat pizza, sodap jugak pizza tu :lol:

Konklusinye, restoran mamak memang besh!!

cube kita perhatikan, sebelum diorang nak tebar roti, dia akan terus amik dalam besen tepung yang dah diuli;

1- Diorang ader basuh tangan ke?...

2- Kadang2 tu lepas lap2 meja pkai kain good morning terus sediakan makanan... ceh...

3- Peluh si penebar roti.... setakat 0.05 mililiter padu senang2 jer masuk dlm roti tu... xpun setitik pun cukup ler..

lastly, kita makan dgn penuh keasyikan & kelazatan......

p/s=pastu aku dengar2 plak kuah kari roti canai tu kalo boleh tahan 3 hari, 2-3 minggu di bantai nye.. sebab tu kari diorang manyak sodaaap.... :lol:

Best tu masa tabur lepas tu terpelanting, masuk bali dlm besen..Ah geli siot. Aku pernah beli roti canai, aku makan dgn mak aku laa, sedap mak aku dgn aku makan.. lepas tu makan aku tanyalaa beli kat mana, aku ckplaa kat kedai mamak tu, mak aku tak selera makan dgn aku, mcm nak muntah...yerla aku time tu bodoh lagi yang aku dok beli kedai mamak tu buat ape, better beli kat kedai melayu, mahal giler laa roti canainya drp kedai melayu.. bila aku pk2 semua, sorry to say, aku dah tak der selera makan kedai mamak lagi.. :wacko:

ni beberape ciri sebuah restoran mamak kat tempat aku, :-

1. 24 jam

2. buleh tengok bola bagi yg x de astro kat umah, restoran mamak ni pasang sampai 4 tv, duk kerusi mane2pun leh tgk tv

3. makanan cepat siap

4. pekerja ramai

5. toilet buleh tahan

6. ade jual pizza, haha, jgn x caye, cube dtg kt restoran jasema, ade sorang mat saleh, keje die membuat pizza, sodap jugak pizza tu :lol:

Konklusinye, restoran mamak memang besh!!

kalau restoran melayu buat mcm tu mesti majuu. aku kesian betul tengok restoran melayu pelanggan tak ramai, kadang2 sombong pulak tu bila dah hampir maju.. Tandas boleh tahan, cuma masuk tandas kat dapur..singgah2 dapurlaa kalau diaorg bagi..entah ape yang diorg bubuh bagi ko selera makan.. :rolleyes:

kedai mamak tempat aku ni nampaknye belum ade lagi tande2 yg menggelikan seperti korang ceritekan tu. :lol: cume yg tak puasnye hati aku kenape diorang kenakan cukai perkhidmatan 5%. ni dah macam kat KFC, McD pulok doh.angryvm1.gif

kedai mamak tempat aku ni nampaknye belum ade lagi tande2 yg menggelikan seperti korang ceritekan tu. :lol: cume yg tak puasnye hati aku kenape diorang kenakan cukai perkhidmatan 5%. ni dah macam kat KFC, McD pulok doh.angryvm1.gif

ko masuk tandas kat luar ker atau yang kat dapur tu? tu upah penat uli roti canai..penat oo dah berpeluh2 tu..

Edited by matrik02

beza antara restoren melayu gan mamak adalah cara layanan diaorg

klu mamak punya: baru jer jejak kat dia punya gerai. duduk encik (kadang2 siap tarik kerusi, mau makan ape? minum? lepas tu cepat jer siap dia punya menu. nak balik mamak tu pun berkata terima kasih dtg lg.

klu melayu punya : duduk jer kat gerai, nak tugu pelayan datang punya la lame. nak siap dia punya menu pun samer kdg2 angin gak rasa nak cabut jer

beza antara restoren melayu gan mamak adalah cara layanan diaorg

klu mamak punya: baru jer jejak kat dia punya gerai. duduk encik (kadang2 siap tarik kerusi, mau makan ape? minum? lepas tu cepat jer siap dia punya menu. nak balik mamak tu pun berkata terima kasih dtg lg.

klu melayu punya : duduk jer kat gerai, nak tugu pelayan datang punya la lame. nak siap dia punya menu pun samer kdg2 angin gak rasa nak cabut jer

Betul ckp ko tu, aku masuk kedai melayu bukan diorg layan aku pun beb, kadang - kadang aku masuk bukannya nak tanya aku nak makan ape, aku siap lambai2 lagi..dah pulak tu lambat. Dulu aku makan kedai mamak, siap tolong amikkan kerusi kat aku, aku just tunjuk jer, tapi lepas aku tengok drp dalam sbb aku skodeng dapur, sorry to say, aku loya. :unsure:

la x payah kau cite, aku tahu bkn kat mamak jer, kat melayu pun same jer tp kau kena pikir mcm ni bkn semua kedai buat hal yg sama. tu aku lbh suka msk sendiri dari mkn kat luar tp kadang2 terpaksa gak hehehe

la x payah kau cite, aku tahu bkn kat mamak jer, kat melayu pun same jer tp kau kena pikir mcm ni bkn semua kedai buat hal yg sama. tu aku lbh suka msk sendiri dari mkn kat luar tp kadang2 terpaksa gak hehehe

Aku pun pk mcm tu gaklaa, bukan semua kedai mamak yang buat hal, tapi aku dah pergi makan 10 buah kedai, rata-rata perangai sama juga..disebabkan aku tak leh tahan,aku nekad tak makan lagi kedai mamak walaupun nampak bersih. Skrg nie aku makan di kedai melayu tengok bola kat sana..

Aku pun pk mcm tu gaklaa, bukan semua kedai mamak yang buat hal, tapi aku dah pergi makan 10 buah kedai, rata-rata perangai sama juga..disebabkan aku tak leh tahan,aku nekad tak makan lagi kedai mamak walaupun nampak bersih. Skrg nie aku makan di kedai melayu tengok bola kat sana..

aku pun dah jarang makan kat kedai makan sebabnye aku dah isteri yang boleh masak untuk aku. :lol: jimat belanje dan kebersihan pun terjamin.

kedai mamak ni pon ko bukan boleh pecaya sgt ke'mamak'kan dia tu... ada jugak keling yang tipu... cam kat jln puchong ni ada satu kedai nama Ben Maju... jgn lah sesekali ko tertipu ngan gaya mamak ngan pekerja indon dia... kalau nasib ko baik ko leh tengok tokey dia sapu abu kat dahi dia tu... baru lepas semayang la tu...

yang buat aku sakit hati depa siap gantung ayat Quran dekat belakang cashier... kawan aku ada polis sorang... dia tanya kenapa keling tu gantung ayat quran kat situ.... dia jawab "kawan kasi hadiah"... badade sungguh!

Kat pantai dalam lak kalau tak silap aku terkenal ngan cerita mamak buat roti canai baru lepas kuar jamban... siap pakai cincin lagi kat tangan kiri... uwekkk!!! dengar citer kedai tu dulu ramai... pas kejadian tu dah takde org nak pi kedai tu lagi...

kedai melayu takder jual rokok...

ko mesti makan kedai safiayah.. sedapkan.. aku dulu makan kat situlaa,tapi dah stoplaaa. menyelerakan kan nasi goreng mamak...kalau budak2 makan kat sana,aku senyum jerlaa..malas nak bagitau nnt kedai tu bankrap sbb budak2 utm tak makan tengok bola.

aku pun dah jarang makan kat kedai makan sebabnye aku dah isteri yang boleh masak untuk aku. :lol: jimat belanje dan kebersihan pun terjamin.

Bertuahlaa ko.. dapat isteri yang pandai masak kebersihaan terjamin...

betul2.... :D

tu tips kedai mamak nak tarik pelanggan melayu.. ada pernah jumpa kedai mamak yang takder jual rokok? aku rasa semua ada..

aku pon lbh ska msk sendri, lebih terjamin, lebih sedap (pada pendapat aku la..hehe..) n lbih jimat. tp kdg2 terpaksa jg mkn kat luar kalu ada sebab yg mendesak, mcm awek ajak mkn ka, member ka...tp tak selalu la. restoren bumiputera atas laut lagi...best oo

kedai mamak ni pon ko bukan boleh pecaya sgt ke'mamak'kan dia tu... ada jugak keling yang tipu... cam kat jln puchong ni ada satu kedai nama Ben Maju... jgn lah sesekali ko tertipu ngan gaya mamak ngan pekerja indon dia... kalau nasib ko baik ko leh tengok tokey dia sapu abu kat dahi dia tu... baru lepas semayang la tu...

yang buat aku sakit hati depa siap gantung ayat Quran dekat belakang cashier... kawan aku ada polis sorang... dia tanya kenapa keling tu gantung ayat quran kat situ.... dia jawab "kawan kasi hadiah"... badade sungguh!

Kat pantai dalam lak kalau tak silap aku terkenal ngan cerita mamak buat roti canai baru lepas kuar jamban... siap pakai cincin lagi kat tangan kiri... uwekkk!!! dengar citer kedai tu dulu ramai... pas kejadian tu dah takde org nak pi kedai tu lagi...

kalau mamak muslim masuk islam ko org seronok jer makan... kalau cina masuk islam ko orang nak pergi juga ker? tapi ada peniaga cina masuk islam bukak kedai makan? klu ada pun aku tak selera makan juga.. :rolleyes: . Aku masuk kedai mamak, macam aku makan di kedai india betul2 pure india. :unsure: . Lepas tu perah nasi sampai keluar nasi dicelah2 jari. hahaha :wacko:

ko mesti makan kedai safiayah.. sedapkan.. aku dulu makan kat situlaa,tapi dah stoplaaa. menyelerakan kan nasi goreng mamak...kalau budak2 makan kat sana,aku senyum jerlaa..malas nak bagitau nnt kedai tu bankrap sbb budak2 utm tak makan tengok bola.

aku fan club Ayub..... :lol:

aku pon lbh ska msk sendri, lebih terjamin, lebih sedap (pada pendapat aku la..hehe..) n lbih jimat. tp kdg2 terpaksa jg mkn kat luar kalu ada sebab yg mendesak, mcm awek ajak mkn ka, member ka...tp tak selalu la. restoren bumiputera atas laut lagi...best oo

kalau masak sendiri tak sedap pun tak leh complain sbb dah masak sendiri,sendiri makan tentulaa nak jaga kebersihan..apsal ko cari restoran bumiputera, trylaa rasa restoran mamak :unsure: . Ada ong beb. :rolleyes: