Jump to content
isss75

Bisness Terbaik Dan Terunggul Abad Ini!

Recommended Posts

Kalau sesiapa yg nak duk saje dpt duit, ikutlah org yg pemalas mcm budak2 kat atas message nie. Kalau Bank Negara beri maklumat tak cukup ttg company nie, korang blh g tanya kat bukit aman plak..........!!!!!!!!!!DiamondClow, kau nak duk saje dpt duit kan??????Aku blh kasi kau, dgn syarat kau pakai skirt kat jln tunku abd rahman setiap mlm....Blh????????

Kalau sesiapa yg nak duk saje dpt duit, ikutlah org yg pemalas mcm budak2 kat atas message nie. Kalau Bank Negara beri maklumat tak cukup ttg company nie, korang blh g tanya kat bukit aman plak..........!!!!!!!!!!DiamondClow, kau nak duk saje dpt duit kan??????Aku blh kasi kau, dgn syarat kau pakai skirt kat jln tunku abd rahman setiap mlm....Blh????????

bro,produk no.1,plan no.2.klo asik tumpu padaa nak cari orng je lama2 mati compny,DALAM 1000 ORG MASUK UPTREND,BERAPE ORG JEK JADI JUTAWAN???PIKIR2KANLAH...

KALO PRODUK BAGUS,ORNG PUAS HATI BRO.

SETAKAT PRODUK UNTUK SAJE2 JEK,KESIAN KT ORG2 LAIN. :angry:

Assalamualaikum........

Pertamanya ... SABAR.

Mungkin kawan2 kita cuma meluahkan kebenaran dan pendapat sahaja.

Keduanya ... BUKTI.

Sampai skrg pun belum ada yg buktikan diri sendiri berjaya. Iyelah selama ini mana2 promosi pun cuma menyatakan kawan aku, org kampung aku, org sebelah rumah aku dan berbagai contoh yg tak mengaitkan diri sendiri.

Bro,utk pengetahuan u all, org yg dah berjaya mana nak ingatkn org lain...Kite yg nak berjaya terpaksa menggunakan mereka sebagai idola utk berjaya. Kat sini sy nak tekankn product uptrend sebagaimana product yg dihasilkan oleh CNI. Kejayaannya kerana mutu product yg diiktiraf oleh dunia. Sblom buat lemparan yg buruk ttg sesuatu syarikat, kenalah kaji dan selidik dulu latarblkgnya. Forum nie adalah utk kite share benda2 yg sama2 kite blh membantu kwn2 buat duit. Betul tak? Buat apa kite nak tipu org. Hidup pun x senang mkn hasil tipu. Utk yg x setuju dgn pendapat ini blh abaikan. Sy pun bkn nak suruh korang join ikut masuk uptrend.Kenali dulu,baru kutuk.

assalamualaikum......

aku tertarik dengan topik nih... yang mana seoarang penjual melayu cuba mempromosikan bisness dia kat melayu yang lain.. tapi malangnya dia tidak mendapat pandangan atau idea atau kerjasama sebaliknya kritikan yang begitu hebat (aku namakan kritikan kosong) aku ucapkan syabas.... pengkritik-pengkritik sekalian... tahu tak apa itu uptrend ( tak payah cakap kalau setakat dengar dari org sebelah, kawan, jiran....) tau tak apa produk2 yang telah dia hasilkan... pernah semak dengan kpdnhep adakah dia sebuah syarikat yang berdaftar.... pernah rujuk dengan jakim tentang produk2 yang dihasilkan di uptrend... kalau dengan status halal daripada jakim sendiri kita masih tak yakin... abih dengan cara apa untuk kita yakin.... kalau korang tak pernah dengar n siasat n kaji sendiri baik tak payah cakap....

waktu aku baca forum nih... aku tergelak sengsorang melihat betapa sempitnya otak melayu kita sampai ke tahap ini. sebelum ini mmg kawan2 aku pun dah bagitau... mmg ada jenis manusia macam nih... tapi nihlah kali pertama aku jumpa..... apakah dalam uptrend kita tak payah berusaha maka kita akan kaya.... korang tau tak... setiap ahli yang join secara automatik akan membeli produk dari uptrend... apakah itu bukan penjualan produk... setiap sesi ceramah juga diceritakan tentang produk syarikatnya... mustahil berniaga tiada produk...... tapi aku tak salah kan korang sebab kenapa korang fikir mcm tuh... dah menjadi amalan orang kita.... kalau bleh nak duduk saja dapat duit... bila lihat org lain berjaya sifat dengki semua ada...

untuk pengetahuan hangpa aku bukanlah jutawan lagi dalam uptrend nih... namun skrg nih aku dah pun mampu menjana pendapatan sebanyak rm +-25k, aku bukan hanya berusaha mencari ahli baru... tetapi aku membuka stokis uptrend sendiri... datanglah ke stokis aku di no8, tgkat 2 kompleks dato' kailan, kepala batas, pulau pinang, bleh datang kalau tak percaya dan aku dah pun tunaikan rukun islam yg ke5 bersama2 dengan mak bapak aku isteri aku dan 2 org anak aku hasil daripada perniagaan inilah.... alhamdulillah aku bersyukur atas usaha dan susah perit aku selama nih dah pun ALLAH balas... hangpa dah buat ka... ???????

"Tuhan tidak akan mengubah sesuatu kaum, selagi kaum itu tidak mengubah diri mereka sendiri" adakah hangpa yang dok komen tuhh... dalam kategori kaum yang tak ubah lagi.... renung2kanlah..... uptrend dah pun melahirkan 30 jutawan muda.. antaranya termasuklah abang aku sendiri.... "sesiapa yang berusaha pasti akan dapat".. kaum lain tengah berlumba-lumba untuk menjana pendapatan yang lebih hebat... tapi kita masih di takok pemikiran lama.... ketika dewan perniagaan kaum lain berhempas pulas untuk pastikan kaum mereka berjaya, dewan perniagaan melayu berhempas pulas untuk merebut jawatan tertinggi dewan.... inilah realiti melayu....

sekian terima kasih...

andai salah dan silap harap maaf...