Jump to content
Sign in to follow this  
abgslayer

Nak Mulakan Bisnes Printing Baju

Recommended Posts

sape2 bole bantu bagaimana nak dptkan peralatan printing baju? setakat ni aku dah google tapi still tak dpt cari supplier machine printing baju ni.. selain tu klu ada yg tau bagaimana nak dptkan baju2 utk diprinting, bole la bantu ... thanks...

klu ada address atau no phone, lagi bagus :P

Edited by abgslayer

sape2 bole bantu bagaimana nak dptkan peralatan printing baju? setakat ni aku dah google tapi still tak dpt cari supplier machine printing baju ni.. selain tu klu ada yg tau bagaimana nak dptkan baju2 utk diprinting, bole la bantu ... thanks...

kalo kp nak buat bisnes tu , aku ade tempat nak dapatka peralatan tu..tp kat utara. bukan kain je ko boleh print malah ko boleh print bahan metal, kayu, bahan plastik, kaca termasuk cawan, pinggan, glass, teko dan bermacam lg ko boleh print. malah ko boleh print kat atas tile rumah yg sekeping2 tu buat bisnes. ko scan je ape2 gambor atau sebarang tulisan khat lepas tu ko print mana2 bahan tadi yg ko suka. memang menarik.itu ari aku test scan gambor aku sendiri dan print atas h'phone aku...cantik giler beb. peralatan buatan org tempatan dan ink utk print tu pun murah.memamg best

kalo kp nak buat bisnes tu , aku ade tempat nak dapatka peralatan tu..tp kat utara. bukan kain je ko boleh print malah ko boleh print bahan metal, kayu, bahan plastik, kaca termasuk cawan, pinggan, glass, teko dan bermacam lg ko boleh print. malah ko boleh print kat atas tile rumah yg sekeping2 tu buat bisnes. ko scan je ape2 gambor atau sebarang tulisan khat lepas tu ko print mana2 bahan tadi yg ko suka. memang menarik.itu ari aku test scan gambor aku sendiri dan print atas h'phone aku...cantik giler beb. peralatan buatan org tempatan dan ink utk print tu pun murah.memamg best

ye ke syed... wow makin meluas la penggunaan dia ye... bole bitau aku detail utk contact mereka tak?

Salam...

bro,ko dah cari belum kat website yellowpages.com.my & superpages.com.my

aku yakin mesti ader punya(aku pernah risik)..

aku cadangkan ko cari kat bahagian...silkscreen/adsvertising..

nway,ko ade buat bisnes cetak baju ker...

kalu aku nak belajar dr ko boleh x...aku mmg minat tambah kemahiran hidup..

aku harap,ko sudi yea..tq beb

khairul,batu pahat

[email protected]

Salam...

bro,ko dah cari belum kat website yellowpages.com.my & superpages.com.my

aku yakin mesti ader punya(aku pernah risik)..

aku cadangkan ko cari kat bahagian...silkscreen/adsvertising..

nway,ko ade buat bisnes cetak baju ker...

kalu aku nak belajar dr ko boleh x...aku mmg minat tambah kemahiran hidup..

aku harap,ko sudi yea..tq beb

khairul,batu pahat

[email protected]

eh ada ke website yellowpages... hehe mmg aku tak aku... thanks liza...

aku dah cari dlm buku yellowpages, tapi mmg tak jumpe mana2 yg jual...

tapi kau dah bitau keyword, takde masalah nak cuba...

bisnes baju tu belum buat lagi... tapi marketing tu dah ada...

cuma skg ni aku tgh survey kos2 peralatan je...

Insyaallah, klu takde aral dlm awal tahun depan bole la stat...

masa tu nnt aku panggil liza ok... :)

Kalo nak buat Embroidery/Sulaman printing, kat sini bule beli devices dia http://www.barudan.com.my/

Nak beli tshirt, kain , whatever secara harga borong.. http://www.alibaba.com

thanks spoket.... mmg mesin tu besar besar mcm tu ke.... hari tu tgk yg manual je...

kecik je nampak... mcm dlm website ni http://www.changyih.com.tw/ts-1.htm

aku masih tgu reply dari Syedalfan ni... mesin yg dia cite mmg menarik smpi handpon pun bole print sekali :)

Edited by abgslayer

assalamualaikum...

sy org baru dlm forum nie

sy berminat tentang cara nk print pada baju, cawan, piring dsb nya..

ada sesiapa yg tau tentang kursus atau mana2 tempat utk sy blh belajar

mengenai selok belok ni...

ikhlas jawapan dr semua sahabat sy

zarul wassalam...

thanks spoket.... mmg mesin tu besar besar mcm tu ke.... hari tu tgk yg manual je...

kecik je nampak... mcm dlm website ni http://www.changyih.com.tw/ts-1.htm

aku masih tgu reply dari Syedalfan ni... mesin yg dia cite mmg menarik smpi handpon pun bole print sekali :)

korang boleh tengok disini:Memamg boleh buat duit Kalau ada masalah contact aku di 012 449 449 7

eh ada ke website yellowpages... hehe mmg aku tak aku... thanks liza...

aku dah cari dlm buku yellowpages, tapi mmg tak jumpe mana2 yg jual...

tapi kau dah bitau keyword, takde masalah nak cuba...

bisnes baju tu belum buat lagi... tapi marketing tu dah ada...

cuma skg ni aku tgh survey kos2 peralatan je...

Insyaallah, klu takde aral dlm awal tahun depan bole la stat...

masa tu nnt aku panggil liza ok... :)

bila korang bejaya .....jgn lupa aku dah leeee...heee

Idea bagus kalo nak buat...buat satu site yg public bule booking online tshirt,cap,cawan..etc dgn logo nya sendiri...dia upload logo dekat website...pastu bule tempah takde minimum...sebijik pon bule...bule promot kpd kelab2 kereta..sekolah2...corporate2...persatuan...etc. semua process online...booking,payment,delivery...

buat sulaman/embroidery, cat, print,...dsb... just my 2 cent :)

Idea bagus kalo nak buat...buat satu site yg public bule booking online tshirt,cap,cawan..etc dgn logo nya sendiri...dia upload logo dekat website...pastu bule tempah takde minimum...sebijik pon bule...bule promot kpd kelab2 kereta..sekolah2...corporate2...persatuan...etc. semua process online...booking,payment,delivery...

buat sulaman/embroidery, cat, print,...dsb... just my 2 cent :)

kena rajin cari market print baju ni..kalau nk market kt student mesti ada design terkini dan cantek

salam bos, saya nk tau tempat utk dapatkan peralatan biz ni,saya kat sp..bro tolong bagi address dia,penat dah cari x jumpa pon..tq boss

Aku tahu nak buat baju guna kain saring....aku dah buat dah...baru hari tu...masa tu member aku suruh buat 55 helai baju untuk krew bettle of the band "kugiran malaya" (member aku tu ketua projek)...aku memang stundent textile pun...korang nak tahu nak buat print baju secara mudah dan menjimatkan kos....YA...hanya menggunakan kain saring korang boleh buat printing baju sendiri...bahan-bahan nya (buat secara manual tak guna mesin x-pose) kotak / cermin / lambu panjang beli 2 sekali perumah...ala..lampu yang warna putih tu...ape kenama aku lupa...tapi jgn beli panjang..beli yang setengah tu...beli dua / kain saring 1 meter rm 20 rasanya / paste / pigment (warna dia..mcm-mcm warna ada) / frame kayu size A3 / sekuji / staple gun / baju t- shirt kosong warna putih / bendi nei nama mat saleh aku lupa nanti aku cek aku bagi nama sementara benda nei ialah "krim"... itu jer barang yg korang kena beli... (BARANG BLH BELI KT KEDAI ART)

bab design digalakan guna adobe illustrator....buat negatif dan positif...(itam putih)

langkah 1 : pasang kain saring kat frame kayu tegang-tegang dan ikatnya guna staple gun..

langkah 2 : pergi bilik gelap...cara nak dptkan bilik gelap ialah korang tutup demua tingkap blk korang guna kain ker selimu bagi gelap..

langkah 3 : sapukan "krim" kat kain saring guna aluminium yang tak tajam.

langkah 4 : biarkan kering...jgn bawa keluar kain saring yg telah di sapu "krim" itu keluar dari blk gelap...

langkah 5 : dah kering x- pose secara manual...buka kotak tu...lepas tu letak lampu dalam kotak...atas kotak tu letak cermin....lepas tu letak design kat atas cermin dan letak kain saring kemudian buka lampu...pastikan keadaan gelap gelita..tindih guna bandal untuk kebaikan...

langkah 6 : tunggu 10 minit tutup lampu lepas tu basuh kain saring guna air....dah blh bwk keluar kena cahaya..

langkah 7 : dah blh print design kat baju..letak frame yg ada kain saring tu atas baju lepas tu letak paste..dan guna sekuji untuk ratakan paste..lepas tu keringkan baju..dan siap utk dipakai..

CARA NAK BANCUH PASTE : letak paste dalam mangkuk lepas tu letak setengah sudu @ 1 sudu pigment dalam paste dan kacau...

--SIAP...KINI ANDA BOLEH MENANBAH PENDAPATAN DENGAN MENGHASILAN BAJU SENDIRI--

memang dapat banyak duit kalau buat baju bei...masa aku buat 55 helai baju tu modal RM 300 jer utk beli baju...bahan-bahan lain aku ambik deparment punya...lec tak marah sebab tu juga merupakan kaedah pembelajaran....dan untung aku ialah RM800 lebih tak silap aku...aku jual sehelai 15 ringgit...huhuh kayo...SELAMAT MENCUBA...

sebarang pertayaan anda dijawab tapi lambat sebab aku tak de internet kat rumah dah...aku main kat cc jer...

Edited by sitoplasmat

QUOTE(sitoplasmat @ Aug 18 2008, 05:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku tahu nak buat baju guna kain saring....aku dah buat dah...baru hari tu...masa tu member aku suruh buat 55 helai baju untuk krew bettle of the band "kugiran malaya" (member aku tu ketua projek)...aku memang stundent textile pun...korang nak tahu nak buat print baju secara mudah dan menjimatkan kos....YA...hanya menggunakan kain saring korang boleh buat printing baju sendiri...bahan-bahan nya (buat secara manual tak guna mesin x-pose) kotak / cermin / lambu panjang beli 2 sekali perumah...ala..lampu yang warna putih tu...ape kenama aku lupa...tapi jgn beli panjang..beli yang setengah tu...beli dua / kain saring 1 meter rm 20 rasanya / paste / pigment (warna dia..mcm-mcm warna ada) / frame kayu size A3 / sekuji / staple gun / baju t- shirt kosong warna putih / bendi nei nama mat saleh aku lupa nanti aku cek aku bagi nama sementara benda nei ialah "krim"... itu jer barang yg korang kena beli... (BARANG BLH BELI KT KEDAI ART)

bab design digalakan guna adobe illustrator....buat negatif dan positif...(itam putih)

langkah 1 : pasang kain saring kat frame kayu tegang-tegang dan ikatnya guna staple gun..

langkah 2 : pergi bilik gelap...cara nak dptkan bilik gelap ialah korang tutup demua tingkap blk korang guna kain ker selimu bagi gelap..

langkah 3 : sapukan "krim" kat kain saring guna aluminium yang tak tajam.

langkah 4 : biarkan kering...jgn bawa keluar kain saring yg telah di sapu "krim" itu keluar dari blk gelap...

langkah 5 : dah kering x- pose secara manual...buka kotak tu...lepas tu letak lampu dalam kotak...atas kotak tu letak cermin....lepas tu letak design kat atas cermin dan letak kain saring kemudian buka lampu...pastikan keadaan gelap gelita..tindih guna bandal untuk kebaikan...

langkah 6 : tunggu 10 minit tutup lampu lepas tu basuh kain saring guna air....dah blh bwk keluar kena cahaya..

langkah 7 : dah blh print design kat baju..letak frame yg ada kain saring tu atas baju lepas tu letak paste..dan guna sekuji untuk ratakan paste..lepas tu keringkan baju..dan siap utk dipakai..

CARA NAK BANCUH PASTE : letak paste dalam mangkuk lepas tu letak setengah sudu @ 1 sudu pigment dalam paste dan kacau...

--SIAP...KINI ANDA BOLEH MENANBAH PENDAPATAN DENGAN MENGHASILAN BAJU SENDIRI--

memang dapat banyak duit kalau buat baju bei...masa aku buat 55 helai baju tu modal RM 300 jer utk beli baju...bahan-bahan lain aku ambik deparment punya...lec tak marah sebab tu juga merupakan kaedah pembelajaran....dan untung aku ialah RM800 lebih tak silap aku...aku jual sehelai 15 ringgit...huhuh kayo...SELAMAT MENCUBA...

sebarang pertayaan anda dijawab tapi lambat sebab aku tak de internet kat rumah dah...aku main kat cc jer...

krim yang ko maksud kan tu name nyer photo emulsion

[size="3"][font="Verdana"][color="#FF0000"][size="4"][b]Bisnes Printing TANPA Modal, TANPA Pejabat, TANPA Pekerja & TANPA Mesin Sendiri??![/b][/size][/color]!

“Bolehke Buat Bisnes Printing TANPA Modal, TANPA Pejabat, TANPA Pekerja & TANPA Mesin Sendiri?”

Jawapannya… [b][color="#FF0000"]Ya, BOLEH![/color][/b]

Klik sini utk baca selanjutnya >> http://tinyurl.com/3oqj6gx[/font][/size]