Jump to content
no-stimulus

Kahkahkah...insaflah

Recommended Posts

hakahakahkahklahhahahaha..... :lol:

apsal tetiba aku dengar citer banyak program pelaburan yg lambat bayar atau tak bayar????? Banyak topik jadi senyap.

lebih baiklah korang tinggalkan program2 itu daripada menjadi mangsa atau bakal mangsa. Walaupun nampak macam okey...jgnlah percaya. Mana ada cara nak duit cepat. Lambat laun akan tetap pupus jugak.

dengarlah nasihat dari pakar agama dan pelaburan. Diorang tu jauh lebih arif dalam bab2 ni. Inikan korang yg baru kenal.

Yg peliknya semua program tu turun secara serentak atau bermasalah secara serentak.

Kepada ahli2 yg membenci org2 yg join program2 pelaburan sebegini tu sudahlah. Maafkan jelah... ajak diorang berforum kat bahagian komputer tu. Dapat ilmu berguna....

buang yg keruh ambil yg jernih.

Klau tetiba semua program tu ok balik...hahahaha

jgnlah join lagi.

Edited by no-stimulus

insap insap....

aku pun main juga... hehehe... yg dah terlanjur tu tunggu jek keputusan...

yg baru nak mula tu fikir² seberapa banyak yang boleh / seberapa lama.. baru buat keputuasan...

lebih baik buat keja sendiri ....

aku tak pikir camtu kot...skang kan dlm e-duit newbie atau status ahli biasa takleh nak post...tu pasal senyap semacam...sebab yg active kat sini adalah newbie atau status ahli learning....heheh nampak gayanye pembuka thread salah buat ramalan kape :P ke pembuka thread tak tahu pasal undang2 terbaru ni?

aku tak pikir camtu kot...skang kan dlm e-duit newbie atau status ahli biasa takleh nak post...tu pasal senyap semacam...sebab yg active kat sini adalah newbie atau status ahli learning....heheh nampak gayanye pembuka thread salah buat ramalan kape :P ke pembuka thread tak tahu pasal undang2 terbaru ni?

Nampak sangat la yang post kat sini newbie yang daftar hanya untuk promote program e-duit diorang, cari mangsa. Bila dah tak boleh post, pegi melilau tak section lain.

Dah dapat mangsa, duit dia kebas, mangsa dia tinggal~ :lol:

Aku memang tak pernah percaya duit banyak boleh dapat sekelip mata tanpa usaha. kawan2 lain pernah ajak masuk, tapi aku tolak. last2, duit PTPTN aku banyak lagi, duit diorang entah mana lesap~ :D

janji pakai air liur sesapa pon boleh bagi...

yang kena tipu pegi plak tipu orang lain

maka tertipu lah kesemuanya.....

apa ker bangang... ingat duit boleh turun dari langit ker?...

yg dah masuk tu.... dah kaya ker? atau setakat kaya angan-angan jer la...

ada sorang member kat opis ni, kalau cerita berapi-api... dia dah masuk USD 1,000 (RM 3,800).

bersungguh-sungguh ajak member2 lain... konon dia dah dapat untung puluh2 ribu.

yang sekolah bangang, kerja malas tapi nak kaya cepat tu pon masuk la..

last2 aku sakit hati, aku ccrack passwd swxxh cxxh dia tu... printscreen & email pd semua org.

barula pecah rahsia, rupa2nya masuk dah dekat setahun tapi dapat balik duit cuma seribu lebih.

tak sampai separuh dari modal dia... abis tu kat mana untungnya ???

menangis tak berlagu la korang...

apa2 p0n, benda ni dapat dihindar sekiranya kita ni berfikiran effektif.. jgn main makan kata jerk.. huhu.. sekarang ni, mulut bisa dari jelatang... :D

itu aku taulah....

ahli baru tidak boleh buat post melainkan dah mempunyai jumlah post yg mencukupi (brape yer??). Pasal e-duit postnya tidak dikira.

yg aku nak cakapkannya ahli2 otai ni yg selalu berapi-api promosi(sokong). Tapi tengok sekarang diam jer...

Topik yg pasal dia join pun dah tak nak banyak citer kelebihan2 program tu berbanding masa2 dulu.

ni bagi nasihat kerr perli org....

jgn sampai buat pahala terbalik jad dosa....

aku tak nampak pun keikhlasan org yang buka topik ni.... <_<

cuba ko baca btul2. kat tajuk topik dia dah gelak, awal2 post dia dah gelak. so ko tak yah la nak ptikaikan dia nak perli @ bagi nasihat. faham2 sendiri dah la...

ke ko terasa ngan apa yg dia ckp? ^_^

tu la pasal..aku pun mangsa tapi awal2 lagi tak nak join,bosan abang dok promote..tak kisah la,skrg aku join yang legel punya,public mutual islamic fund..india ofic aku pun dok sembang benda alah nii..tapi tak paham la kutuk atau sokong..

perli yg berbentuk nasihat...

klau aku bagi nasihat bukannya boleh jalan pun. Dah ada beberapa topik yg bagi nasihat. Tak payahlah aku bukak topik bagi nasihat.

kira macamnilah... "haaa...kan mak dah cakap. Jgn main kat tepi longkang. Kan dah jatuh. buat lagi. padan muka"

kira macamtulah maksud aku. :lol:

Baca balik post aku yg pertama tu betul2..ada tujuan sebenar aku nak ejek??

Kan aku cakap sudahlah...lupakanje perkara2 lama. Baik buat kerja lain.

pada aku laaa....otai ke atau tak oitai kee..leaning kee atau non members sekalipon...kalau satu2 topic tu takada respond...tak ada tindak balas...tak ada jawapan...macam ko cakap sesorang je...apa makna nak discus lagi...apa makna nak promote lagi :P takkan nak bercakap dgn hantu kot....tak ke banggang kalau menaip panjang lebar berpuluh2 post takde respond...tak ada pihak menyokong tak ada plak pihak membangkang...so lebih baik senyap je. hehe..aku tak menyebelahi sesiapa...cuma aku berpikir ke arah positive....takkan selama2nya nak tanam dlm jiwa kata2 kotor serta sifat2 busuk untuk meracuni hati....

satu lagi..pasal pelaburan internet ni...jika ko adalah antara umat2 yg bijak maka ko boleh beza yg mana scam atau tak..yg mana halal atau tak...jgn main terjah jgn main terjun...ko sendiri identify...bagi aku pelaburan internet ada baik ada buruk..dan tak semua buruk...dan tak smuanya indah...

pada aku lagi...dari aku dok perli org ..dok menyalak sna sini marah org baik aku jaga tepi kain sendiri....sebab aku rasa diri aku still byk kekurangan...so takyah laaa nak perli caci maki..marah2 meraban...menyalak menghasut semua tu...ianya akan menambah dosa... ...hik hik

Edited by akublur

yaa.. kita sendiri ni pun kadang2 tak betul, mahu katakan orang.. s0, beringat la... lagipun, xde orang bayar untuk kutukan... buat d0sa aja... kan el0k kalau masing2 buat hal yang berfaedah.. kal0 saya mode, thread ni awal2 lagi saya delete... mer0sakkan discussi0n jerk... tiada unsur membantu atau lain2 yg berfaedah..

pada aku laaa....otai ke atau tak oitai kee..leaning kee atau non members sekalipon...kalau satu2 topic tu takada respond...tak ada tindak balas...tak ada jawapan...macam ko cakap sesorang je...apa makna nak discus lagi...apa makna nak promote lagi :P takkan nak bercakap dgn hantu kot....tak ke banggang kalau menaip panjang lebar berpuluh2 post takde respond...tak ada pihak menyokong tak ada plak pihak membangkang...so lebih baik senyap je. hehe..aku tak menyebelahi sesiapa...cuma aku berpikir ke arah positive....takkan selama2nya nak tanam dlm jiwa kata2 kotor serta sifat2 busuk untuk meracuni hati....

satu lagi..pasal pelaburan internet ni...jika ko adalah antara umat2 yg bijak maka ko boleh beza yg mana scam atau tak..yg mana halal atau tak...jgn main terjah jgn main terjun...ko sendiri identify...bagi aku pelaburan internet ada baik ada buruk..dan tak semua buruk...dan tak smuanya indah...

pada aku lagi...dari aku dok perli org ..dok menyalak sna sini marah org baik aku jaga tepi kain sendiri....sebab aku rasa diri aku still byk kekurangan...so takyah laaa nak perli caci maki..marah2 meraban...menyalak menghasut semua tu...ianya akan menambah dosa... ...hik hik

kalau tak puas hati gi bukak topik kat cadangan, bentangkan cadangan dan sertakan hujah.. kalau kuat hujah.. mudah2han admin akan pertimbangan.lagipun yg menyalak kat sini, takdela sampai nak halau-halau org lain. forum ni hak semua, sama-sama guna.. k?

user learning boleh pos laa.. sape cakap takleh.. yg takleh bukak topik baru jee..

saje ngade2

kalau tak puas hati gi bukak topik kat cadangan, bentangkan cadangan dan sertakan hujah.. kalau kuat hujah.. mudah2han admin akan pertimbangan.lagipun yg menyalak kat sini, takdela sampai nak halau-halau org lain. forum ni hak semua, sama-sama guna.. k?

user learning boleh pos laa.. sape cakap takleh.. yg takleh bukak topik baru jee..

saje ngade2

ya.. ur right. service for all.. masing2 berhak keatasnya... cuma peraturan yg perlu dipatuhi. :D

kenapa aku rasa semacam jer...

macam aku ni menghina korang. BACA BALIK POST AKU YANG PERTAMA

kan aku ajak kita berbaik.

ada aku cakap nak discus??

bukan kah ko tengah membangkang aku ni??

apa maksud ko nak tanam dlm jiwa kata2 kotor serta sifat2 busuk untuk meracuni hati. Ada aku ajak gaduh atau membenci korang?? malahan aku ajak kita semua berbaik. Baca balik post aku yg pertama.

ada aku cakap program ni tak betul program tu tak betul???aku katakan secara amnya sesapa yg tertipu atau hampir nak tertipu pada program itu atau pada program yg seumpama program yg menipu.

kenapa ko nak marah plak???? aku buat topik ni aku rasa takdelah menyebabkan org marah pun.

saje ngade2

ni ko cakap kat aku ke???

oohhh...user learning boleh post yer?? betul ke???

lagilah..aku nak :lol:

Janganlah menunjukkan perasaan korang kat sini...kat post aku yg pertama tu takde pun apa-apa.....

yg korang marah sangat kenapa??? Aku tak cakap pun program apa. Aku cakap program yg menipu jer..yg orang dah terkena. Kenapa korang plak yg emosi. Klau dah ada org terkena ngan program tu baik tinggalkan je. Tu lah aku nak katakan.

peace...

Edited by no-stimulus

kt dlm topik nie jgn kita jadikan topik utk kutuk sesiapa..

nasib org kita gelakkan..

nasib kita sendiri... siapa yg tahu??

entah2 nasib kita lebih teruk lagi dr nasib yg ada dlm nie..

renung2kn lah..

jgn kita tentukan nasib org.. tentukan dulu nasib sendiri sebelum kata kt org..

/mod buleh tutup jer topik2 cmni

asal ada je topik pasal saham internet nie, mesti ada yg btekak.

aku bukan la nak backing pemula topik ni. tp aku rasa takde benda yg salah dia ckp.

apsal tetiba aku dengar citer banyak program pelaburan yg lambat bayar atau tak bayar????

dia cuma ckp apa yg dia dgr. aku pun dgr benda yg sama. aku rasa org join saham internet nie pun rasa benda yg sama skang.

lebih baiklah korang tinggalkan program2 itu daripada menjadi mangsa atau bakal mangsa. Walaupun nampak macam okey...jgnlah percaya. Mana ada cara nak duit cepat. Lambat laun akan tetap pupus jugak.

dengarlah nasihat dari pakar agama dan pelaburan. Diorang tu jauh lebih arif dalam bab2 ni. Inikan korang yg baru kenal.

Yg peliknya semua program tu turun secara serentak atau bermasalah secara serentak.

ini dia nak bagi nasihat. kalau tak nak dgr, sudah la. watpe nak marah2?

Kepada ahli2 yg membenci org2 yg join program2 pelaburan sebegini tu sudahlah. Maafkan jelah... ajak diorang berforum kat bahagian komputer tu. Dapat ilmu berguna....

ini dia bg nasihat pd org2 yg tak menyokong saham internet ni. takde pulak aku tgk org2 ni marah bile dinasihatkan.

tu la aku ckp...org yg dah terkena & rasa nak terkena je sibuk nak marah2 bile baca post camni. <_<

yaa.. kita sendiri ni pun kadang2 tak betul, mahu katakan orang.. s0, beringat la... lagipun, xde orang bayar untuk kutukan... buat d0sa aja... kan el0k kalau masing2 buat hal yang berfaedah.. kal0 saya mode, thread ni awal2 lagi saya delete... mer0sakkan discussi0n jerk... tiada unsur membantu atau lain2 yg berfaedah..

merosakkan discussion? sape yg marah2? sape yg tak puas hati? org2 tu la yg merosakkan discussion. pemula thread cuma memulakan topik. so dia takde salah apa2 pun.

kalo ko mode, ko nak delete thread ni? aku penah baca thread yg lebih teruk dr kat sini. yg post2 nya duk memaki org sana sini. tuduh org mengaku tuhan la...dgn ayat2 yg kasar. takde pulak mode nak delete thread tu? ko je yg memandai.

tiada unsur membantu atau lain2 yg berfaedah..

apa yg ada unsur membantu @ yg berfaedah? kalau spam kat topik e-duit byk2, tu baru dikira membantu & berfaedah?

sendiri mau ingat la...

wawa,sabar ajer memang keadaan dah tegang 2 ,3 hari ni pasal HYIP ni.........semua orang jadi sensitif,ayam kat rumah aku pun dah pandai merajuk............tak caya nanti aku poskan kat awak suruh pujuk......

kalo sape2 yg selalu layar dunia it ni tau la....

tapi kalo still dok terperuk kat luar tu tanpa pendedahan dunia it ni, dorang tak tau ape dah jd ngan sume scam ni....

kesian kat kengkawan aku...

nak kate malas keje idak le....

rajin... tp tu lah dier....

org lain penat2 cari duit....

senang2 je duit dorg kene songlap senyap2....

bkn aku x nasihat....

aku siap bg bukti... (print out fakta2) kat deme....

terpulang la kat deme nak menilai....

mengikut statistik aku sendiri... 80% yg join pelaburan ni x celik it....

kalo surf internet pn... bknnye join forum berfaedah cam putera.com ni....

layan mende lain ade la....

sekian~

cik wawa, fikir dahulu sebelum menegur... kalau dineng0kkan lek l0k, thread ni tak ada berkaitan dengan e-duit.. s0, sila fahami prosuder putera.com .. ok?

cik wawa, fikir dahulu sebelum menegur... kalau dineng0kkan lek l0k, thread ni tak ada berkaitan dengan e-duit.. s0, sila fahami prosuder putera.com .. ok?

sape kate thread ni x de kaitan nga e-duit??

thread ini mengingatkan para2 puteranian@ puterinian sebelum melabur kedlm mana2 plan pelaburan....

dlm internet hebah memperkatakan kejatuhan plan2 tersebut....

tp kat luar plak masih ramai berusaha@ beriya-iya mempromosikan plan pelaburan tersebut....

itulah bezanya bagi mereka yg celik it dgn mereka yg tidak celik it.....

btw... knape sume plan2 ni kebanyakkannye under maintainance??

boleh en. zulkifli terangkan??

ramai yg ingin tahu memandangkan en ni org kuat dlm e-duit ni....

peace... :lol:

eh? takde kaitan ngan e-duit? biar btul. bodo sgt ke aku ni?

tp bile tgk ni Tanya@Putera > Ekonomi & Kerjaya > e-duit > Kahkahkah...insaflah

mmg btul la under topik e-duit. kalau la pun bukan dlm topik e-duit, apa yg pemula thread maksudkan tetap ada kena mengena ngan e-duit jugak.

bile org tegur, ckp thread takde kena mengena ngan e-duit. tp kalau nak promote satu2 program HYIP tu, automatik la semua thread ada kena mengena ngan e-duit. habis tempat org bincang pasal game pun bleh bukak cite.

kat topik bisnes jgn ckp la...lg byk...ntah apa yg diniagakan pun tak tau. keluar duit, pastu duk diam2 tunggu untung yg bganda2 tu, bniaga ke? <_<