Jump to content
rindu

Hadiah Untuk Pengantin

Recommended Posts

Aku nak tanya, ape hadiah yg sesuai aku bagi pada kawan aku sempena hari perkahwinan dia Ahad nih?

Kad jemputan dia baru je sampai dari Indonesia, so aku nak taknak kena balas balik guna kad ucapan tahniah..

agak-agak kalau aku kasi kad kahwin macam tu je ok ke?? ke nak selit duit ke ape ke?

ape pandangan korang..?

wahh..ko nak g indon ke nanti?

emm...kalo bab2 adiah ni, aku pun tak tau sbb aku tak pnah bagi adiah kat orang kawin. haha datang makan jek.

tapi kalo aku nak kasi adiah, aku kasi barang yg slalunye org nak kawin slalu pakai. macam sofa ke, tv plasma ke, aircond ke. ahahaha gurau jek.

bagi la pinggan mangkuk ke, gelas2 ke. barang2 macam orang baru pindah la. barang2 asas dalam rumah. kasi set2 memasak ke ape ke. kang takde la diorg terkial2 sangat bile pindah rumah.

Utk pengetahuan korang lagi 3 hari ni je dia dah nak menikah. Takkan aku nak kasi TV, Sofa tu semua.. giler ke aper.. aku punya TV sendiri pun blom habis bayor..kahkahkah :lol:

aku pun ingat nak kasi duit je laa..

Utk pengetahuan korang lagi 3 hari ni je dia dah nak menikah. Takkan aku nak kasi TV, Sofa tu semua.. giler ke aper.. aku punya TV sendiri pun blom habis bayor..kahkahkah :lol:

aku pun ingat nak kasi duit je laa..

aiseh..aku gurau2 je la. mahal ooo kalo nak kasi sume tu. tv kalo seken hand pun 100 lebih aku rase.

takpun ko kasi barang2 utk baby. mesti diorg terbakar. wakakaka

aiseh..aku gurau2 je la. mahal ooo kalo nak kasi sume tu. tv kalo seken hand pun 100 lebih aku rase.

takpun ko kasi barang2 utk baby. mesti diorg terbakar. wakakaka

ko ni memang tak baik ar.. :ph34r:

member aku mintak tong gas, katanya nak dok umah sewa ngan wife dia..

so bagi ler dia sebijik tong gas, mau dekat RM 75 gak..

p/s: ko beli jam alarm yang kecik tu, bungkus sekali dalam kotak hadiah ko, ko alarm kul 12.00 malam, masa dia nak ber'ehem-ehem', mesti terkejut punya ler... :lol:

Edited by dukun

Aku nak tanya, ape hadiah yg sesuai aku bagi pada kawan aku sempena hari perkahwinan dia Ahad nih?

Kad jemputan dia baru je sampai dari Indonesia, so aku nak taknak kena balas balik guna kad ucapan tahniah..

agak-agak kalau aku kasi kad kahwin macam tu je ok ke?? ke nak selit duit ke ape ke?

ape pandangan korang..?

ko bagi je set pinggan mangkuk..ke set minum ptg..

senang je..tu hadiah y paling simple la aku rasa..

kotak die pun buleh tahan besar..rege br 20-30 je..

jgn le beli y mahal2 punye..

pastu bungkus cantik2..mesti gempak punye hehehehe

^_^

hari ahad ni ek? eh.. itu hari april pool kan.. ape katerr ngko beli hadiah yg bleh kenakan kawan ngko. bungkus dlm kotak, hahaha..bila dia bukak je tersembor brg-brg keperluan utk suami isteri.. huhu .. heheheee..

Tapi tak baek la.. april pool berdosa kalau sambut.. just kiddin :ph34r:

Edited by time

tahun lepas aku kawin....

member2 aku+member2 bini aku bg :-

1) set pinggan mangkok/set cawan= 30 set lebih...

2) seterika=4 biji....

3) cadar=6 set....

4) water heater=4biji....

5) Tarmus=3biji...

6) Frame gambar=8 buah...

7) Periuk set=3 set......

8) Dll=mcm2 lg la

-byk x aku dpt? tp semua aku tu simpan penuh 1 bilik buat kenang-kenangan....

p/s= bagi ler hadiah yang boleh digunakan n byk kegunaanye dikemudian hari....(lps kawin)......tp kalo aku, aku akan bg duit jer, sbb duit byk nk pkai lepas kawin, nk bayar itu-ini,hutang la, loan la, umah sewa la, tong gas la, peti sejuk la, tv la, sofa la,mesin basuh la, bla,bla,bla,bla... baby lg nk kuar..... kuang-kuang-kuanggg.....

Edited by wbr_4044

kita biasanya bagi lampu tido utk hadiah org kawin. mcm2 rupa, jenis dan bentuk lampu tido kita pernah bagi.... Itu kan tanda romantik pasangan yg baru kawin.... :P

sapa2 yg pernah dapat lampu tido utk hadiah kawin dia, kitalah yg bagi tu.....hehehhe :P

gile ke batu lesung, esok time aku kawin semua org bagi aku batu lesung balik..

petang tadi aku dah hantar dah kad ucapan kat dia.. aku masukkan duit je. Nak kasi benda yg berat2 ni mcm leceh plak.. tapi takpe yg penting bukan duit atau barang ye tak, yang penting wish.. aku harap diorang bahagia la hendaknya.. hmm..

Edited by AbgBeca

ape pandangan korang..?

bagi aku kan baik ko bagi je kad kahwin je sbb kalo ko bagi duit nantikan hilang lagi pun jauh tempat ye!

bagi aku kan baik ko bagi je kad kahwin je sbb kalo ko bagi duit nantikan hilang lagi pun jauh tempat ye!

ha'a ek.. kalau dia ada paypal leh gak aku transfer melalui paypal je :lol:

tapi takpe aku dah send dah ptg tadi

ha'a ek.. kalau dia ada paypal leh gak aku transfer melalui paypal je :lol:

tapi takpe aku dah send dah ptg tadi

[/quote

:wacko: kalo dah send tu xpelah!aku ckp je!