Jump to content
Sign in to follow this  
fai_wawa

Cinta Tak Terbalas...(part2)

Recommended Posts

ada sambungan cerita tuk topik cinta tak terbalas ni yer???!!!macam telenovela la pulak ada sambungan2,al-maklumlah...pengarah berbakat...

ok,aku nak sambung cerita nih...

lepas aku dah dapat declaration dari mamat A ni,aku dengan dia dah tak bertegur sapa lagi.mesej pon da tak lagi,kol lagi la langsung tak de.kalo terserempak,aku pandang dia sekali imbas pastu da tak tengok n tak senyum pon...consider aku merajuk habis la dengan si mamat A nih...

hambir dua bulan aku layan dia cmtuh,kira aku ni keras hati gak la,walaupun dalam hati aku harap sgt dia akan kol aku tnya khbr.tau2 aku dengar cerita dari staff cleaner kat tmpat dia keje dia masuk ward sbb demam kena gigit nyamuk(denggi ar tuh).aku pon mesej je la dia,suh take care n sebagai nya.bile dia kuar hospital ade mesej semua org ckp dia dah ok termasuk la aku...

2-3 hari lepas dia masuk balik keje dia ada mesej aku minta no phone x-staff mate aku,sambil tuh ada tanya khbr aku n dia ckp aku da berisi.aku pun dengan bangganya jawap kat dia cm nih.."BERISI??!!BIASA LA SKRG NIH DA SENANG HATI SEJAK DA BERTUNANG NI KAN,TUNANG SUH MAKAN BNYAK N JADI CHUBBY"yang sebenarnya aku tak tunang pon,saja ckp cmtuh nk sakit kan hati dia..kira aku ni jahat la jugak...hheheh

dia balas mesej aku ckp nape dia tak tau.aku balas balik kata tunang takyah ar,tp nikah aku jemput mesti datang...

last friday aku terjumpa org tgh yang kenalkan aku dengan si mamat A nih,dia tanya aku sbb dia ada dengar cerita pasal aku da tunang..aku ketawa n tanya "A BAGI TAU YER"???org tgh tu pun angguk2 je la...

aku ketawa,aku cerita hal sebenar kat org tgh tuh,sbb aku dgn dia mmg kamching..dia ketawa n mula buka cerita...

"SI A KELAM KABUT LEPAS TAU NKO DA BETUNANG...SIAP SUH CLEANER TUH RISIK NK TAU TUL KE NKO MMG DA TUNANG???AKU CKP KAT CLEANER TUH,AKU TNYA DIA APSAL SI A SIBUK NAK TAU???AKU SIAP SUH CLEANER TUH CKP KAT SI A YANG DIA KELAM KABUT NAK TAU PASAL NKO TUH NAPE???

bile aku dengar,aku rasa pelik pulak...aku cuba buat conclusion...dia ni sebenarnya suka aku ke tak???

korang baca cerita ni,korang rase cmner???cuba kasi lagi pendapat korang,aku nk tau apa yang korang rasa pulak...

pening pala otak aku...

cet.. kemain panjang aku post, ko bukak topic part2 lak. hampes. lambat seminit.

hmm..manusia ni banyak jenis. 1001 macam jenis manusia. bagi aku la, walaupun bace sekali imbas cerita ko ni, aku rase2, mamat A tu, die jenis yg idup dalam kenangan silam. ari2 die pikir, die teringat2 kisah2 silam die. mungkin die pernah bercinta, putus, tunang dan sebagainye. mungkin banyak kali. mungkin sekali. tapi dalam banyak2 tu, mungkin ade yg sangat memeritkan sampai die fobia atau taknak bercinta lagi. mungkin cara approach ko same cam org yg die sayang dulu. sape tau kan?

part die gelabah tu, masuk akal jugak kalo nak cakap die sememangnya suke kat ko. tapi cam aku cakap kat topic part 1 tu, kite tak boleh mengharap sangat. better kite bersederhana je la. terime ape yg ade. jangan yang dikejar tak dapat, yg dikendong berciciran. ehh..betul ke peribahasa tu? ke simpulan bahasa? ahaha ku pun tak tau

better ko kawan lame2 lagi ngan die. buat macam takde pape. tapi bagi aku la, jangan la ko cakap ko dah bertunang. silap aribulan, die frust gile, die trus tak nak contact ko. kalo aku jadi die, mmg aku buat camtu. mungkin la. kalo ko jadi die, ko tau yg die dah bertunang, ape perasaan ko.

kekadang hati perasaan ni merumitkan...

pastu mula la duduk tak senang..

ape yang terpikir dengan ape yang hati nak tak sama..

hati nak lain tapi buat nye lain..

bila tunjuk kuat(konon² nak wat keras kepala laa) bila org tu wat yang kita tak harap kan mula nak mengamuk sensorang haha :lol:

tak berharap?? bleh ke wat macam tu? melainkan betul betul dah kering hati...tapi bila da sampai tahap kering hati ni agak parah gak la...

ape tujuan ko ek bgtahu ko da bertunang? nak bg dia frust ek?

die nak tengok reaksi kot.. aku rase ye la tu.

tapi fai wawa, kalo nak uji camtu, boleh tu mmg boleh, tapi kene makesure la org tu tak frust menonggeng nanti. think before u throw. :blink:

ni ape kehel pulok buat ade part2 lagi ni. sambung terus kat thread mule2 tu jelah. takpe bos tak marah kalu thread tu nanti sampai beribu2 page. :lol:

die nak tengok reaksi kot.. aku rase ye la tu.

tapi fai wawa, kalo nak uji camtu, boleh tu mmg boleh, tapi kene makesure la org tu tak frust menonggeng nanti. think before u throw. :blink:

bercinta nak kena uji ke babe..?

sayang tu perlu di uji ke?

tah laa..susah nak cakap...

hm..tadi aku bace topic sebelum ni..tergelak sensorang gak aku tgk members yang balas..

tapi kan kekadang mmg menyakit kan hati..tengok gaya macam suka..tepon hari² sms bagai nak rak..

tapi bila tanye..ayat mangkuk ayun mcm ni kuar 'kita kawan dulu ' x pun 'kita ambik masa kenal sesame sendiri dulu'

haha tapi kan kekadang aku ponn mcm tu gak jual ayat yang sama..tu la susah nak memahami hati dan kehendak sendiri...

ade kawan aku cakap 'tak pe laaa LET IT BE!'

ko lek je la babe jangan duk pikir sangat..buat biase ja(walapun susah tapi kena cuba gak)

ko nak jadi ape asyik duk tgk dia pikir hal dia je .. tah tah dia x ambik port sgt hal ko..

ngee maaf la kalo pendapat aku ni kasar sket! ngeeee

Edited by cikki

APA TUJUAN AKU CKP AKU DA TUNANG???BUKAN NAK KASI DIA FRUST...

act sbb aku ckp cmtuh,aku nak larikan diri dari dia la...mcm tak kena gaya kan???tp ini cara aku,sbb dia sendiri da kata tak nak ada komitmen.aku pun kira nya nk tunjuk kuat sgt n nak tunjuk la kat dia yang aku tak mengharap lagi pada dia..n in de same time mmg ada sorg jejaka yang nk meminang aku dalam masa enam bulan nih....

tats y aku ckp aku da bertunang...tp pada aku kalo dia tak kisah n tak nk ada komitmen rasa nya apa saja kenyataan dari mulut aku sepatutnya dia tak kisah la kan,tak perlu amik peduli...tul tak??

APA TUJUAN AKU CKP AKU DA TUNANG???BUKAN NAK KASI DIA FRUST...

act sbb aku ckp cmtuh,aku nak larikan diri dari dia la...mcm tak kena gaya kan???tp ini cara aku,sbb dia sendiri da kata tak nak ada komitmen.aku pun kira nya nk tunjuk kuat sgt n nak tunjuk la kat dia yang aku tak mengharap lagi pada dia..n in de same time mmg ada sorg jejaka yang nk meminang aku dalam masa enam bulan nih....

tats y aku ckp aku da bertunang...tp pada aku kalo dia tak kisah n tak nk ada komitmen rasa nya apa saja kenyataan dari mulut aku sepatutnya dia tak kisah la kan,tak perlu amik peduli...tul tak??

yaa betul..!!

biase la SOAL HATI susah babe..

biase la kita tak nak kalah..sebab itu batu banyak besar ada dalam itu kepala haha :lol: lawak je :P

ego eh..? haha kekadang manusia ni buat ape yg terpikir kat kepala janji hati puasss walaupun kekadang kesan dia makan dalam..

tapi aku tengok, ko still amik peduli ttg die? kan? ;)

kalo ko pikir balik, kenape ko cakap ko nak tunjuk kuat sangat kat die? ape yg ko cube sembunyika? ;)

alasan jejaka lain nak meminang ko, aku rase tu cume alasan yang tak munasarawak la. in fact, ko still suke kat die dan ko macam nak tak nak ngan jejaka yg nak meminang ko tu. rase2 je la.

kalo ko nak kat mamat A tu, nape stop? go for it ;)

tapi aku tengok, ko still amik peduli ttg die? kan? ;)

kalo ko pikir balik, kenape ko cakap ko nak tunjuk kuat sangat kat die? ape yg ko cube sembunyika? ;)

alasan jejaka lain nak meminang ko, aku rase tu cume alasan yang tak munasarawak la. in fact, ko still suke kat die dan ko macam nak tak nak ngan jejaka yg nak meminang ko tu. rase2 je la.

kalo ko nak kat mamat A tu, nape stop? go for it ;)

hati sakit..so buat ape yang bleh puas kan rasa hati..sbb tu bleh buat tindakan macam tu imam..tak kan ko x leh nak dalami ape fai ni rasa....? cuba tambah oksigen sket kot kot la x cukup nak menyelam hihi

go for it? untuk ape? nak tunjuk diri lemah? x leh hidup tanpa dia? ish ko nak wat macam tu ke babe?

no no...

takleh ke kite tunjukkan diri kite lemah. ape salahnye. tak berdosa pun aku rase. kalo dah suke sangat, ape boleh buat. bak kate orang, gunung yg tinggi akan ku daki, lautan api akan ku renangi. ehh..takde sangkut paut aku rase.. bio je la.

cam cikki, tu mungkin pendirian ko. manusia ade 1001 jenis. lain manusia lain pendapat.

tak semua manusia kuat. sometime kite lemah. nobody is perfect.

hati sakit..so buat ape yang bleh puas kan rasa hati..sbb tu bleh buat tindakan macam tu imam..tak kan ko x leh nak dalami ape fai ni rasa....? cuba tambah oksigen sket kot kot la x cukup nak menyelam hihi

go for it? untuk ape? nak tunjuk diri lemah? x leh hidup tanpa dia? ish ko nak wat macam tu ke babe?

no no...

aik..kenapa ada 2 topic yg sama ni??

please explain,

:huh:

takleh ke kite tunjukkan diri kite lemah. ape salahnye. tak berdosa pun aku rase. kalo dah suke sangat, ape boleh buat. bak kate orang, gunung yg tinggi akan ku daki, lautan api akan ku renangi. ehh..takde sangkut paut aku rase.. bio je la.

cam cikki, tu mungkin pendirian ko. manusia ade 1001 jenis. lain manusia lain pendapat.

tak semua manusia kuat. sometime kite lemah. nobody is perfect.

ya ya betul jugak...

tapi..ish tah eh..mcm x best je

best ke tak best, aku pun tak tau. arini aku lepak kat forum ni dah dekat 8 jam. maknenye, aku tengah mereng ni. mmg banyak la aku merapu. huhuhu dah macam jumpe port kat mane nak lepak2. aku pun dah boring ngan game.

fai wawa lak, jangan terpengaruh sangat ngan post2 orang.

fai wawa lak, jangan terpengaruh sangat ngan post2 orang.

emm sekurang nye bantu dia wat keputusan..sejauh mane dia nak bertindak itu terpulang kat dia

em...lagi satu fai wawa, kalo nak bace post2 orang ttg topik ni, siapkan diri anda dulu eh. pastikan mood tgh ok. kang kalo mood tak ok, takut terpengaruh lak kang. bahaye nanti. kalo cam aku ni, tengah mereng, ape nak jadi, jadi la. :blink:

tambah 1 masalah lak...nape aku mereng eh? :blink: ahaha aku menyemak lagi dlm masalah orang. huehuehue

ahahhah....aku tgh mood ok la nih...

lagi pun si A pagi tadi ada tegur aku masa aku nk masuk lift,dia nk g pejabat dia...

kira nya hati aku ada la bebunga sikit..tp nk gak pikir apa yang patut aku buat selanjut nya...

tu sbb aku post forum nih,nk tgk tgk pendapat korang...

yang mana merepek2 tuh aku sekadar baca n ketawa sorg2,yang mana boleh consider sbg nasihat,aku akan pikir nk guna pakai ke tak...

meh meh,sapa ada g yang beri komen...

kompius aku tengok ni ni. skang ni, cube kasitau aku, ko sebenarnya suke lagi ke tak kat mamat A tu?

ayat "lagi pun si A pagi tadi ada tegur aku masa aku nk masuk lift,dia nk g pejabat dia..." <-- ni

ayat tu memusykilkan aku. bace balik ape yg cikki cakap, lagi la kompius. atau ko skang ni kompius nak pilih mane 1? hmmmm?

pada aku la, kalo betul ko nak lepaskan geram atau tunjuk kuat kat mamat A tu, apsal ko masih teruskan topic ni?

2 soalan la kirenye.

1. kenape ko masih teruskan topic ni?

2. suke lagi ke tak kat mamat A tu?

tulun jawab dgn jujur.

Edited by imam

kompius aku tengok ni ni. skang ni, cube kasitau aku, ko sebenarnya suke lagi ke tak kat mamat A tu?

ayat "lagi pun si A pagi tadi ada tegur aku masa aku nk masuk lift,dia nk g pejabat dia..." <-- ni

ayat tu memusykilkan aku. bace balik ape yg cikki cakap, lagi la kompius. atau ko skang ni kompius nak pilih mane 1? hmmmm?

pada aku la, kalo betul ko nak lepaskan geram atau tunjuk kuat kat mamat A tu, apsal ko masih teruskan topic ni?

2 soalan la kirenye.

1. kenape ko masih teruskan topic ni?

2. suke lagi ke tak kat mamat A tu?

tulun jawab dgn jujur.

apa yang musykil sgt tentang ayat tuh???

jawapan tuk soalan pertama ko,aku teruskan topic ni sbb aku tgh bermain main dgn perasaan aku sbnrnya...

jawapan soalan kedua,mmg aku still suka g kat mamat A nih...

cuma kata org aku macam susah nk lepas,konon terror sgt depan dia,tp blakang aku still suka..bukan suka la,da sayang sgt pun..entah la,aku pun da naik nyampah dgn diri aku sendiri...

ye le. cam aku cakap, makin kompius bile bace ayat cikki. cikki cakap, ko dah tak suke kat die lagi dah. macam nak buat tunjuk perasaan cam reformasi tu jek. tapi ayat yg aku musykil tu, tengok cam ko still care ttg die. padahal, die tegur je kan?

aku rase, sangkaan aku tak meleset la. ko masih suke kat die. ttg tunang2 tu alasan ko nak tengok reaksi die jek. kalo lampu ijau, ko nak teruskan usaha ko nak tarik perhatian die sambil2 tu mintak pendapat dari warga2 putera ni. hmmm...ye kot? :D

aku rase ko tak menyampah pun. ko tgh blur nak buat ape je aku rase.

aku pun tak pelik sbb kawan2 ppuan aku pun semuanya masalah lebih kurang same cam ko ;)

boleh dikatekan dah lali dgn mende2 ni dah.

nak g anto adik g skolah jap :D

perempuan memang macam ni lah ..

suke main ngan perasaan..pastu terover baru nak stop..

sebab ape?? sebab aku pun pmpuan haha...

ade angin gak..angin nak melayan dia layan la..angin nyampah habis seme perkataan di ganti milik kan huhu

ni angin aku tengah ok la ni..sebab tu aku nak balas kat topic..kalau tak bace bace jeee...opss terperasaan plak :lol: :lol:

adeh...ni dah macam topik utk kaum hawa pun ade? hehehehe

tapi aku sebagai lelaki, rase cam nak nasehatkan org2 ppuan pun ade. kot ye pun ade angin, orang laki pun ade angin gak.

huhu kadang2 geram gak bile ppuan moody. tak pasal2 kene maki hamun. baik laki atau ppuan, kite kene la kurangkan angin2 tu. kalo pasangan kite boleh terima dan paham ngan prangai kite takpe. kalo tak boleh terima, lain lak jadi nanti.

hmm...fai wawa, cemane ngan soalan patik tu? adakah anda masih sukakan jejaka bernama mamat A tu?

anda nak kat die lagi tak? hmm?

adeh...ni dah macam topik utk kaum hawa pun ade? hehehehe

tapi aku sebagai lelaki, rase cam nak nasehatkan org2 ppuan pun ade. kot ye pun ade angin, orang laki pun ade angin gak.

huhu kadang2 geram gak bile ppuan moody. tak pasal2 kene maki hamun. baik laki atau ppuan, kite kene la kurangkan angin2 tu. kalo pasangan kite boleh terima dan paham ngan prangai kite takpe. kalo tak boleh terima, lain lak jadi nanti.

hmm...fai wawa, cemane ngan soalan patik tu? adakah anda masih sukakan jejaka bernama mamat A tu?

anda nak kat die lagi tak? hmm?

hai join leh tak??

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...