Jump to content
10sen

Jai Network System Sdn Bhd (jnssb)

Recommended Posts

saya rasa tak sama, pasal berbeza dari segi RISIKO yang bakal di hadapi

bagi eaindex, abfund, swisscash, RISIKO amat berat antaranya URL not FOUND.... ruang penipuan terbuka luas

kita BLANK, terHIJAB, terCOVER ( bahasa arab cakap ter KAFARA ), oleh SIAPA di belakang syarikat tersebut... kita mengambil risiko BUTA dengan melabur... untung sabut timbul.... jadi mungkin ada BAIK nya program sebegini di HARAM ...

bagi JNSSB pulak, kita boleh nampak SIAPA di sebalik pelaburan ini, bagaimana keuntungan boleh di kecapi... telus.. tembus... HIJAB terbukak.. not COVER... but ... RISIKO still there.... DAN risiko bukan lah datang dari peluang PENIPUAN, akan tetapi dari KURANG CUSTOMER... jadi mana2 BISNESS kat dunia ini , kurangnya sambutan prodak yang dijual adalah RISIKO utama.....

jadi.. PILIHAN KITA senndiri... meletak WANG dan menghadapi RISIKO bersama SYARIKAt ( pemegang share) ATAU meletak WANG dang menghadapi RISIKO di TIPU

mengenai pulangan tetap, merupakan JANJI dari pihak syarikat, maka syarikat akan terbeban dengan JANJI yang diberikan, ini menyusahkan SYARIKAT itu sendiri, NAMUN ... JANJI pulangan TETAP yang hanya akan di kecapi JIKA berlaku keUNTUNGAan, membolehkan SYARIKAT bebas dari BEBAN yang BERAT... para PELABUR hendaklah memahami RISIKO

a ah la.. aku rase aku dah paham dah.. aku baca balik artikel zaharuddin tuh.. n bandingkan ngan jnssb nih.. setakat yg aku nampak mmg selamat kot..

point 1 dalam zaharuddin tuh :

1) Tahap Pertama : Wang dari poket kita kepada syarikat pelaburan . kene menyemak aqad kite ngan syarikat..ikut syariah ke tidak..

*jnssb : ada akad jual beli islam kan?.. kan?.. kan?..

2) Tahap Kedua : Wang kita di syarikat itu dilaburkan dan digunakan untuk industri dan instrumen pelaburan halal atau haram.

*jnssb : guna jualan alat jimat minyak stromberg tu kan?.. ada lain ke setakat ni?.. mende ni kompom halal kan?.. kan ?.. kan?.. xde lemak babi kan?.. :lol:

3) Syarikat yang diragui

*jnssb : tak kot.. syarikat islam kan?.. kan?.. kan?.. xjual mende haram kan?..

4) Pulangan tetap ?

*jnssb : kirenye jnssb tak bg pulangan yg tetap ke?.. cume janji ke?.. dan still ada risiko la ek?.. ( betulkan kalau salah )

ahaa.. tambahan untuk point memberikan pulangan tetap tadi..

ermm.. kirenye kiter2 jadi share untuk menjual stromberg ni la ek?.. then kiter akan dapat hasil keuntungan sebanyak "nilai" yang ditetapkan la... ke?.. mcm tu ke?...

Jnssb bukan bergantung sepenuhnya dgn Stromberg...cuma stromberg ini adalah perintis bagi syarikat.....

1. selain itu pada hari ini 17hb.mac 2007..bertempat di kuantan...JAI NETWORK HOLDING telah menjadi salah satu pengedar kenderaan LMG buatan China.

2. Jnssb dalam proses nak ambil alih Hotel Seri Malaysia Kuantan....

3. Membuka 16 restoren di 4 di Pahang, 4 di Negeri sembilan, 4 di Melaka dan 4 di Terengganu.

4. Membina Univercity sendiri di Tangkak- JAI SUCCES UNIVERCITY INC.NEW YORK.

yang telah didaftarkan di New York pada bulan Dec 2006 lalu.

* jika rasa maklumat ini bohong belaka anda boleh telefon Dr. Marzuki di 012-6597400 atau HQ-09-5602280

untuk pengesahan.

Jika jnssb x bergantung sepenuhnya pada stromberg maknanya produk tu mmg x dapat nak jual..kiranya income dari sumber2 lain? jika x bergantung pada stromberg , apa yg nak dibanggakan? korang jual ape sebenarnya? kalo produk betul2 bagus dan berkualiti ianya sumber utama pendapatan syarikat...camne korang leh yakin ni?? bisnes minded la sket

Jika jnssb x bergantung sepenuhnya pada stromberg maknanya produk tu mmg x dapat nak jual..kiranya income dari sumber2 lain? jika x bergantung pada stromberg , apa yg nak dibanggakan? korang jual ape sebenarnya? kalo produk betul2 bagus dan berkualiti ianya sumber utama pendapatan syarikat...camne korang leh yakin ni?? bisnes minded la sket

hi,saya org baru kat sini. Setelah penat membaca pasal JNSSB ni-memandangkan saya sedang mencari peluang untuk buat bisnes, ini adalah rumusan saya:

1) yg saya nampak, seperti mana2 MLM, JNSSB hanya 'syik bercerita' pasal pelan pembayarn,dan bukan produk stromberg tersebut. Iaitu,sebagai apa yg pihak JNSSB claim bahawa produk ini buleh di beli di jual dgn harga RM2000 jika membeli sebanyak RM1000.

Lagipun,sebagai orang baru, saya nak tahu jugak, stromberg tu produk apa sebenarnya? dah ada jual ke?tak pernah jumpa pun.

Jadi, dgn soalan ini, ianya berbalik kepada, "boleh ke jual produk ni?" ataupun "boleh laris ke produk ni?" jgn salah faham,kerana saya bukan ingin meminta jaminan bahawa produk ini mesti akan dijual, cumanya, takde pun kat sini pelan penjualan produk tersebut.

Serta, thread ni kata boleh pakai dekat kereta, cuma apa jenis kereta?

Jadi, adakah seperti mana2 MLM, JNSSB hanya mementingkan downline shaja dan bukan produk.

2) terdapat post2 yg dtgnya dari org yg mungkin org yg sama, tapi pakai nick2 yg berlainan. Sebagai contoh, ini dapat dikesan dgn sesetengah soalan dlm thread ini umpama sengaja di tanya, dan si penaya pula kelihatan seperti tidak faham pada mulanya, namun,setelah tak berapa lama kemudian, si penaya itu sendiri yg membuat jawapan.

JAdi adakah ini salah satu tektik networking di JNSSB?

3)Adakah benar bahwa JNSSB berniat untuk menolong bangsa melayu dgn melahirkan ushawan?sebab saya cuak juga, ayat "Islam,Bumiputera,Melayu dsbgnya" sering saja jdi "jaja" untuk melariskan sistem perniagaa sebegini. takut -takut juga nanti, bila dah join, disuruh pula concentrate dekat downline dan bukan pada produk.

Jadi, saya ingin memohoin maaf sekiranya soalan2 saya ini menimbulkan kemarahan ahli2 JNSSB yg bekerja keras mempromote JNSSB di sini,cumanya ,saya inginkan kepastian sebelum menyertainya..

Terima kasih

salam...

ya Alllah...anta ni pernah buat perniagaan atau tidak.....apakah bila mengatakan Jnssb tidak bergantung pada Stromberg itu bermakna barang ini tidak laku.......Soalan tersebut ditanya oleh salah seorang ahli forum..dan tentu ia memerlukan jawapan......

sebagai ahli perniagaan yang bijak...mereka tidak akan bergantung kepada satu barang....berbagai cabang perniagaan akan dibuka...

ini akan mengembangkan lagi perniagaannya......

itulah dari awal lagi saya telah katakan ...bila berkata2...biar fikir dulu...agar jadi org melayu islam yg bijak sana....bukan melayu islam yang tidak bijak sana.....

cuba anta lihat company2 besar adakah ia bergantung dengan satu perniagaan......cth...Maybank....kenapa dia tak buat kerja utk simpan duit org sja..tetapi ada pulak produk lain...kad kreadit...loan rumah..loan kereta....itu utk perbankkan....

cth lagi.....mengapa proton tidak hanya jual kereta aje...tetapi di buka juga pusat servis....alat ganti.....

cth kagi...

Adakah orang akan jual nasik lemak sahaja tanpa menjual kuih-muih sedikit......ini cth..kepada anta yang mungkin cetek dalam dunia perniagaan ini...

sekian

:D :D :wub:

salam...

ya Alllah...anta ni pernah buat perniagaan atau tidak.....apakah bila mengatakan Jnssb tidak bergantung pada Stromberg itu bermakna barang ini tidak laku.......Soalan tersebut ditanya oleh salah seorang ahli forum..dan tentu ia memerlukan jawapan......

sebagai ahli perniagaan yang bijak...mereka tidak akan bergantung kepada satu barang....berbagai cabang perniagaan akan dibuka...

ini akan mengembangkan lagi perniagaannya......

itulah dari awal lagi saya telah katakan ...bila berkata2...biar fikir dulu...agar jadi org melayu islam yg bijak sana....bukan melayu islam yang tidak bijak sana.....

cuba anta lihat company2 besar adakah ia bergantung dengan satu perniagaan......cth...Maybank....kenapa dia tak buat kerja utk simpan duit org sja..tetapi ada pulak produk lain...kad kreadit...loan rumah..loan kereta....itu utk perbankkan....

cth lagi.....mengapa proton tidak hanya jual kereta aje...tetapi di buka juga pusat servis....alat ganti.....

cth kagi...

Adakah orang akan jual nasik lemak sahaja tanpa menjual kuih-muih sedikit......ini cth..kepada anta yang mungkin cetek dalam dunia perniagaan ini...

sekian

:D :D :wub:

jadi jelaslah ianya pelaburan...anda memutarbelitkan fakta anda sendiri...mungkin sdara lum kenal erti kata bisnes sebenar dan hnya bergantung kepada jai saje...contoh kalo ko jual nasi lemak tu sikit je dan memang x sedap...tp bergantung pada kuih muih....maknanya ko seorang penjual kuih muih..dan bukan penjual nasi lemak...begitu jgk ngan stromberg ko tu...bape kerat je yg laku...harapkan duit restoran je la...mmg produk ni x leh pakai...

ni cara nak lingkupkn melayu....nnti tgk la bile dr jai dah kaya...stromberg ni dia mmg x kan jual dah...masa tu korang nak jadi pekerja kat hotel dia ke?? pk la betul2 jgn ikut sgt ckp orang

p/s : i have my own way to do bisnes...

hi,saya org baru kat sini. Setelah penat membaca pasal JNSSB ni-memandangkan saya sedang mencari peluang untuk buat bisnes, ini adalah rumusan saya:

1) yg saya nampak, seperti mana2 MLM, JNSSB hanya 'syik bercerita' pasal pelan pembayarn,dan bukan produk stromberg tersebut. Iaitu,sebagai apa yg pihak JNSSB claim bahawa produk ini buleh di beli di jual dgn harga RM2000 jika membeli sebanyak RM1000.

Lagipun,sebagai orang baru, saya nak tahu jugak, stromberg tu produk apa sebenarnya? dah ada jual ke?tak pernah jumpa pun.

Jadi, dgn soalan ini, ianya berbalik kepada, "boleh ke jual produk ni?" ataupun "boleh laris ke produk ni?" jgn salah faham,kerana saya bukan ingin meminta jaminan bahawa produk ini mesti akan dijual, cumanya, takde pun kat sini pelan penjualan produk tersebut.

Serta, thread ni kata boleh pakai dekat kereta, cuma apa jenis kereta?

Jadi, adakah seperti mana2 MLM, JNSSB hanya mementingkan downline shaja dan bukan produk.

2) terdapat post2 yg dtgnya dari org yg mungkin org yg sama, tapi pakai nick2 yg berlainan. Sebagai contoh, ini dapat dikesan dgn sesetengah soalan dlm thread ini umpama sengaja di tanya, dan si penaya pula kelihatan seperti tidak faham pada mulanya, namun,setelah tak berapa lama kemudian, si penaya itu sendiri yg membuat jawapan.

JAdi adakah ini salah satu tektik networking di JNSSB?

3)Adakah benar bahwa JNSSB berniat untuk menolong bangsa melayu dgn melahirkan ushawan?sebab saya cuak juga, ayat "Islam,Bumiputera,Melayu dsbgnya" sering saja jdi "jaja" untuk melariskan sistem perniagaa sebegini. takut -takut juga nanti, bila dah join, disuruh pula concentrate dekat downline dan bukan pada produk.

Jadi, saya ingin memohoin maaf sekiranya soalan2 saya ini menimbulkan kemarahan ahli2 JNSSB yg bekerja keras mempromote JNSSB di sini,cumanya ,saya inginkan kepastian sebelum menyertainya..

Terima kasih

salam ...

saolan 1.

ini jawapannya..Strombarg adalah product penjimat minyak:

• Mark 8 – Teknologi German sejak 40 tahun dahulu

• Menukarkan arus gelombang rendah kepada tinggi –

High-Frequency Converter

• Penjimatan petrol 14%

• Meningkatkan prestasi kuasa enjin kepada 20%

• Meningkatkan kadar pembakaran petrol

kepada 95%

• Mengurangkan pembentukan karbon

• Memenangi High-Tech Performance Product Award

dari Automotive Association of Germany (AAG) di Berlin, 2002

• Jaminan 7 tahun.

*nak saya upload kat sini ..terus terang saya kata...saya tak tahu....bila saya nak insert image..mesti pegi ke...URL

jadi jika anda ada email PM saya saya akan hantarkan bentuk product ini....

dan jika ada rakan2 tau cara nak upload pic product minta tolong siarkan...TQ

soalan 2:

ini anda kena buktikan lah...kalau bagi saya itulah ajer nama saya alud001..saya takkan buat kerja bodoh..tanya sendiri...jawab sendiri...

Soalan 3:

Kenapa bila kita gunakan perkataan Islam org akan anggap menperggunakan agama....

beginilah....Saya sebagai org Islam panduan apa lagi yang harus saya ikut....jika tidak kepada ajaran islam yg dibawa oleh para rasul2 dan nabi2 .bila berlebihan cinta kepada agama Allah ini dikatakan Taksub.....bukan kah Nabi Muhammad S.A.W penah berpesan...selagi kamu mengikut kitab Allah(AL-Quran) dan Sunnahku..kamu tidak sesat sehingga Akhirat..

Jadi saya tanya balik pada anda..jika berniaga kitab apa panduan anda???

Bagi saya ....Benar Jnssb membantu ekonomi org melayu Islam...ini apa yang berlaku atas diri saya.....

jika nak ikut gaji saya yg 3k dan tinggal dibandar besar......jangan nak sombong mengatakan cukup utk tampung anak-isteri...

mana nak bayar rumah...kereta...tol..minyak..anak sekolah......barang dapur.....personal loan....kad kreadit......

dan belum saya jumpa lagi org menjadi senang dgn makan gaji....walaupun gaji mereka 10k...kerana besar periuk besarlah kerak nasinya.....

Sebelum ini saya ada buat Freelancer sebagai programmere...tapi tau2 ajer lah..bila time nak bayar tu..ada ajer alasan.....

utk tak nak bayar....itu bangsa saya sendiri tuuu.....

dan bila saya join jnssb setakat hari ini ia membantu saya dalam menyelesaikan sedikit sebanyak tanggungan yang saya ada....

Sama ada anda memperkenalkan kepada rakan atau tidak.....anda tetap dapat duit dari Smart Partnertships anda....

jika buat usaha sedikit dan rakan anda nak join...adalah duit lebih.....

jadi itu yang saya lakukan.....kalau saya rajin lebih lah income...kalau saya seorang yg pemalas.....tunggu ajer duit Smartpartnerships sendiri....

Dan adakah rakan2 atau saudara mara datang membantu jika setiap bulan kita menghadapi masalah kewangan....tidakkah kita ada harga diri ...Allah bagi kita tubuh sihat..akal yang baik....usia masih muda....usahalah mecari penyelesaiannya....

Dan jangan pulak ada berkata...sapa suruh berhutang sana -sini.....?

Masih bujang anda boleh berkata begitu.....cuba dah ada anak 2 atau 3 org..kalau setakat gaji 3k..kerja sorang....jgn cakap...

itu saya yang 3k...kalau yg bergaji ...1,500 ke 2k.......tepuk dada tanya lah iman...

Mengapa kami perlu marah...apa yang kami sering kesalkan cuma pertanyaan yang tak tahu ujung panggalnya.....

dan bila hati sememangnya anti ngan MLM ni.....apa jua penjelasan diberi..tetap dengan keegoaan atau Ke tidak bijaksanaannya...

sekian

Terima kasih

call me

0193858027

:D :D :D

jadi jelaslah ianya pelaburan...anda memutarbelitkan fakta anda sendiri...mungkin sdara lum kenal erti kata bisnes sebenar dan hnya bergantung kepada jai saje...contoh kalo ko jual nasi lemak tu sikit je dan memang x sedap...tp bergantung pada kuih muih....maknanya ko seorang penjual kuih muih..dan bukan penjual nasi lemak...begitu jgk ngan stromberg ko tu...bape kerat je yg laku...harapkan duit restoran je la...mmg produk ni x leh pakai...

ni cara nak lingkupkn melayu....nnti tgk la bile dr jai dah kaya...stromberg ni dia mmg x kan jual dah...masa tu korang nak jadi pekerja kat hotel dia ke?? pk la betul2 jgn ikut sgt ckp orang

Ya allah...bagaimana penjelasan yang harus saya beri lagi....tak pelah Unclekyo....

biar la kami dengan cara kami...anda dengan cara anda...

cukuplah....tak perlu lagi nak saya jelaskan....pemikiran anda dengan saya berlainan....

cuma satu..kalau boleh elakkan mendoakan bangsa sendiri terlingkup....kerana tiada bangsa lain yg akan menolong bangsa kita jika kita tak tolong-menolong....dan jika anda tidak minat atau anti ngan kami berbangsakan anda ini..apa yang saya doakan ...semoga anda akan beroleh kejayaan di masa mendatang...

sekian

:D :D :

Hehehe.. Best la unclekyo nih.. ayat yg sungguh berbisa nak menikam jiwa.. tapi malangnye ucapanye mcm xde hikmah.. malah mcm membolehkan org sakit hati.. ai ai ai.. kene byk belajar cara berdakwah nih.. ucapan dalam solat yang baik akan membaiki ucapan harian kite.. ^_^ kalau la xyakin ngan ucapan kite mampu menyejukkan orang dan menarik org.. xperlu la guna imej lelaki berserban tuh kat icon.. takut kang jadi pencemar nama baik suci murni org2 islam berserban.. kesian derang. B)

begitu jgk ngan stromberg ko tu...bape kerat je yg laku...harapkan duit restoran je la...mmg produk ni x leh pakai...

ni cara nak lingkupkn melayu....nnti tgk la bile dr jai dah kaya...stromberg ni dia mmg x kan jual dah...

ehehe.. mcm tau2 je xlaku..?.. orang dalam ke?.. citer la skit..

salam...

pelik la unclekyo ni... orang dah cakap dari awal...restoran tu bagi orang makan FREE atau dalam erti kata lain nya PERCUMA...

salam...

pelik la unclekyo ni... orang dah cakap dari awal...restoran tu bagi orang makan FREE atau dalam erti kata lain nya PERCUMA...

pelik x pelik korang tunggu je...nnti korang paham apa yg aku nak smpaikan ni....jd jangan salahkan org yang berserban tu...x semestinya melambang pendakwah...r we clear? dalam dunia ni apa yang kita lihat dan dengar x semestinya dengar...

Ini sy quote dr laman web JNSSB:

PENGUMUMAN ALAMAT BARU DAN WAKTU BEROPERASI

15/Mar/2007

Para Pelanggan Sekalian,

Dengan sukacita kami maklumkan bahawa kami telah berpindah ke pejabat tetap kami yang beralamat No 474, Jalan Beserah.25300 Kuantan Pahang Darul Makmur. Segala surat menyurat, urusan dan pendaftaran boleh dilakukan di pejabat baru kami ini. Sebarang pertanyaan sila hubungi no telefon 09-5602280 dan no fax 09-5602283.

Kami juga telah mengubah waktu operasi kami dari pukul 9.00 pagi hingga 6.00 petang, isnin hingga jumaat, dan pada hari sabtu pula dari pukul 9.00 pagi hingga 1.00 petang. Dimaklumkan juga sabtu minggu pertama dan ketiga, syarikat kami tidak beroperasi sepertimana dikehendaki oleh Jabatan Tenaga Kerja.Sebarang kesulitan sila hubungi kami. Terima kasih

Salam kembali,

Bebenang ini semakin menarik dan ramai yang nak tahu risiko-risiko dlm jnssb sebelum dan selepas join.

Thanks pada en alud kerana telah memasang alat stromberg tuh pada kereta saya. Siap dengan span aircond utk cover alat stromberg tuh supaya tak berlaga dengan body engine. Ikut recommend dari sifu stromberg (RON), saya tukar kabel plug kepada size 8mm (RM45), yang lama saya simpan in case of emergency.

Hasilnya, kalau nak cerita cara layman, memang ada penjimatan minyak masa balik melaka aritu. Tapi saya baru jer pakai benda ni. Takleh nak promote lebih-lebih. Setakat yg saya tahu, en RON stromberg jer yg dah bertahun guna benda ni tanpa sebarang masalah. Itu dia kata ler. Namun, saya akan sentiasa monitor performance dia, kalau buat hal, saya akan claim warranty dulu dgn jnssb selagi belum tamat warranty. Takder ler sampai buang kat lombong.

So, thanks again pada en alud. Saya recommend pada sesapa yang nak pakai alat tu, contact en. alud untuk pasang alat tu atau kat melaka, en nizam dibengkelnya dibkt beruang.

Sesapa yang tak pernah pi kursus pasang alat tu dan tak pernah bukak bonet engine, usah le memandai pasang kat keta orang lain, hancus nanti, silap-silap kena campak lombong bak kata cikgureza tu. Dengan konsep MLM ni, lagi ler tinggi risiko kena campak lombong sebab orang yang tak tahu pun buat-buat tahu reti pasang sebab baru jer signup downline baru. Konon nak tunjuk terror tapi kursus tak pernah pegi, dengar cakap orang boleh DIY, tak pasal-pasal keta tu takleh jalan. Image ahli serta syarikat pun jatuh. Habis ler lombong tu penuh dengan stromberg. Sebab tu ler, dalam biznez, nak kena ambil tahu tentang syarikat, produk dsb.

Saya rasa ada yang dah join dengan jnssb pasal bebenang jnssb kat putera.com ni. So elok ler, upline-upline to support skit server putera.com mana tahu berkat sokongan ahli jnssb ni server ni semakin terus popular dan menguntungkan kedua-dua belah pihak.

Tentang risiko-risiko dlm jnssb ni.

Pertama : Rasanya ramai telah terlepas pandang yang smartmoving merupakan jenis bisnes MLM bagi syarikat jnssb. Program ini memerlukan lesen AJL sebelum ia boleh dilaksanakan oleh syarikat dan para ahli.

Namun mengapa lembaga pengarah jnssb tetap meneruskan program ini serta pengambilan ahli baru walhal belum memperolehi lesen??????

..............

PERINGATAN

SEBELUM menceburi perniagaan jualan langsung, anda dinasihatkan supaya terlebih dahulu memahami secara jelas AKTA JUALAN LANGSUNG 1993 (AJL 93).

SEKSYEN 4(1) AJL 93

“Tertakluk kepada seksyen 14 dan 42, tiada seorang pun boleh menjalankan apa-apa perniagaan jualan langsung melainkan jika ia suatu syarikat yang diperbadankan di bawah Akta Syarikat 1965 dan memegang lesen yang sah yang diberikan di bawah seksyen 6â€.

SEKSYEN 2 AJL 93

“Jualan Langsung†ertinya jualan pintu ke pintu dan pesanan pos mengikut pengertian Akta ini.

“Jualan Pintu Ke Pintu†ertinya jualan barang atau perkhidmatan yang dijalankan dengan cara yang berikut :-

Seseorang atau mana-mana orang yang diberikuasa olehnya :

• Pergi dari satu tempat ke satu tempat selain daripada satu tempat perniagaan yang tetap; atau

• Membuat panggilan telefon

mencari orang yang bersedia untuk membuat kontrak sebagai pembeli bagi penjualan barang atau perkhidmatan; dan

Orang yang mula-mula disebut itu atau mana-mana orang lain selepas itu atau kemudiannya membuat perundingan dengan bakal pembeli dengan tujuan mewujudkan kontrak itu.

“Jualan Pesanan Pos†ertinya jualan barang atau perkhidmatan yang dijalankan oleh seseorang, sama ada sendiri atau melalui mana-mana orang yang diberikuasa olehnya, dengan menerima tawaran bagi kontrak jualan melalui pos.

JENIS PELAN PEMASARAN DI BAWAH

PERNIAGAAN JUALAN LANGSUNG

Terdapat tiga jenis pelan pemasaran di bawah perniagaan jualan langsung seperti berikut:-

BERBILANG TINGKAT (MULTI LEVEL MARKETING PLAN)

1. Syarikat akan mengambil/melantik individu sebagai ahli/pengedar untuk mengedar barangan syarikat;

2. Ahli/pengedar yang berkenaan pula akan melantik individu lain (downline) bagi membentuk rangkaiannya menjual barangan syarikat. Proses pengambilan ahli/pengedar baru boleh diteruskan sehingga satu peringkat yang munasabah.

3. Setiap ahli/pengedar akan mendapat komisen/ bonus / insentif daripada jualan peribadi dan jualan ahli / pengedar di bawah rangkaiannya (over-riding bonus).

SATU TINGKAT (SINGLE LEVEL MARKETING PLAN)

1. Syarikat akan melantik wakil jualan/ejen jualan dan membayar gaji/komisen/gabungan gaji dan komisen alas jumlah jualan yang dibuat; dan

2. Wakil jualan/ejen jualan berkenaan tidak dibenarkan untuk melantik/menaja wakil jualan/ejen jualan lain.

JUALAN MELALUI PESANAN POS (MAIL ORDER)

Jualan barang atau perkhidmatan yang dijalankan oleh seseorang, sama ada sendiri atau melalui mana-mana orang yang diberi kuasa melalui pos.

...............

Saya telah mendapat jawapan dari En. Adzmi berkenaan perkara ini dengan alasan birokrasi di pihak kementerian.

Namun, persoalannya mengapa berniaga tanpa lesen? Inilah perkara yang merisaukan saya dan ahli-ahli yang lain.

Mungkin ada jawapan-jawapan yang berhikmah dari upline-upline yg lebih rapat dengan Dr. Jai serta ahli lembaga

pengarahnya.

Ini sy quote dr laman web JNSSB:

PENGUMUMAN ALAMAT BARU DAN WAKTU BEROPERASI

15/Mar/2007

Para Pelanggan Sekalian,

Dengan sukacita kami maklumkan bahawa kami telah berpindah ke pejabat tetap kami yang beralamat No 474, Jalan Beserah.25300 Kuantan Pahang Darul Makmur. Segala surat menyurat, urusan dan pendaftaran boleh dilakukan di pejabat baru kami ini. Sebarang pertanyaan sila hubungi no telefon 09-5602280 dan no fax 09-5602283.

Kami juga telah mengubah waktu operasi kami dari pukul 9.00 pagi hingga 6.00 petang, isnin hingga jumaat, dan pada hari sabtu pula dari pukul 9.00 pagi hingga 1.00 petang. Dimaklumkan juga sabtu minggu pertama dan ketiga, syarikat kami tidak beroperasi sepertimana dikehendaki oleh Jabatan Tenaga Kerja.Sebarang kesulitan sila hubungi kami. Terima kasih

alamak...aku dah pos guna alamat lama pd 16 mac 07 laaa... macam mana tu ek....

pelik x pelik korang tunggu je...nnti korang paham apa yg aku nak smpaikan ni....jd jangan salahkan org yang berserban tu...x semestinya melambang pendakwah...r we clear? dalam dunia ni apa yang kita lihat dan dengar x semestinya dengar...

ehehe.. bang.. sume manusia kat dunia nih dilahirkan sebagai pendakwah bang.. ai?.. xkan xbelajar kot..tgk gaya mcm berilmu jek.. :rolleyes:

aku x sabo nak tunggu dan x paham apa yg kau nak sampaikan....hehehe.... :lol:

alamak...aku dah pos guna alamat lama pd 16 mac 07 laaa... macam mana tu ek....

Insya'allah sampai dokumen tu. jangan risau. coz address tu ialah address rumah pengarah operasi kita. b4 this mmg x jd problem coz jumlah dokumen yg smp x b'timbun2. skrg, smp x muat dah pos box tu. that why lps ni kena anto direct ke office. just imagine, sy join last month br 6k members, smlm dpt tau members jnssb dah reach 12k members!!! so, can u imagine klu semua dokumen anto ke umah, nt tkut ada masalah ilang dokumen lak.. dah jd hal lain!!!

Edited by 10sen

stromberg tu sumber utama jnssb buat masa ni...

produk boleh dijual ke banyak negara asia.. so pasarannya mmg kuat..

nak tau ok ke tak stromberg tu kene la cuba sendiri atau tanya pendapat org yg dah guna..

bila jnssb dah buat untung dengan jualan stromberg maka timbul la bisness2 lain untuk mengembangkan dan mempelbagaikan pendapatan syarikat.. itu strategi syarikat dalam bisness..

saya rasa tak perlu la nak pertikaikan apa yg syarikat nak buat dgn keuntungan yg dia dah dpt..

smart partnership yg ditawarkan adalah diatas bisness stromberg bukan bisness2 yg lain tu..

apa salahnya dgn pelaburan..

bukankah semua bisnes yg dibuat itu memerlukan pelaburan.. setiap sen yg pakcik keluarkan dan setiap tenaga yg pakcik kerahkan utk run bisnes tu adalah pelaburan..

cuma mungkin pakcik tak berapa tahu kepelbagaian dlm bisnes.. yg pakcik tahu.. beli brg pastu up sikit harga masa nak jual.. dah dpt untung..

org melayu dah lama lingkup dlm bisnes sejak lenyap kegemilangan kerajaan melaka dulu..

sekarang ni ada org2 yg cuba nak naikkan semula melayu tapi ada pulak ramai org yg nak jadi anti..

kalau dr jai dah kaya dan dia buat bienes lain pula apa salahnya join bisnes baru dia.. siapa kata stromberg tu adalah segala2nya..

maafkan saya kalau terkucil bahasa...

Bertemu kembali,

Hmmmm...rasanya belum ada yang bersedia nak bagi jawapan bagi risiko pertama kecuali

ahli baru sdr xQue. Sdr xQue ,jika baru diluluskan sekalipun (walaupun dah berbulan-bulan beroperasi), persoalan utama masih belum terungkai, mengapa selama ini meniaga tanpa lesen?

Saya tak salahkan upline-upline kalau takder jawapan yang munasabah dan berhikmah kerana inilah akibatnya jika tiada lesen AJL. Tujuan lesen itu diwajibkan adalah supaya kepentingan ahli dan pelanggan dipelihara agar tidak diambil kesempatan oleh mereka yang tidak bertanggungjawab. Dengan memiliki lesen, syarikat harus menyediakan starter kit termasuklah plan pemasaran, profile company, deskripsi produk yang lebih jelas. Maka tidak timbul, salah faham antara ahli dengan ahli yang lain apabila membuat prospecting kepada pelanggan.

Risiko KEDUA - Tahukah sdr, sebarang pertukaran harga produk harus mendapat kelulusan pihak kementerian tapi kalu takder lesen maka syarikat bebas menaikkan harga dengan pelbagai alasan. Ini telah berlaku didalam syarikat jai network dari RM179->RM250 per set. Maka ada risiko kenaikan harga yang tinggi. Ada mana-mana ahli yang telah pertikai kenaikan harga ini? Tentu ler takder sebab, sapa kita nak pertikaikan keputusan syarikat. Tapi apabila sudah berlesen, syarikat wajib mendapat kelulusan kementerian sebelum menaikkan harga. Kan bagus macam tu. Kepentingan semua pihak akan terbela.

Harap upline-upline tak sakit ati dengan tulisan saya kat sini. Kalau ada yang tak puas ati, tulun PM saya supaya saya perbetulkan mana yang tak betui. Kalau jnssb ni bagus, produk bagus, plan pemasaran bagus, misi perjuangan yang bagus dan serba serbi bagus maka tak perlu risau tak dapat bisnes partner yang baru disebabkan tulisan saya kat sini. Rezeki Allah ada dimana-mana, yang penting matlamat dan caranya ikut law dan syariah, insya-Allah ada keberkatan.

Off topic sat...

At last berjaya gak upload kat youtube.

Sesapa tak kira ler ahli ke bukan ahli, kalau nak tengok demo stromberg boleh ke sini

Bertemu kembali,

Hmmmm...rasanya belum ada yang bersedia nak bagi jawapan bagi risiko pertama kecuali

ahli baru sdr xQue. Sdr xQue ,jika baru diluluskan sekalipun (walaupun dah berbulan-bulan beroperasi), persoalan utama masih belum terungkai, mengapa selama ini meniaga tanpa lesen?

Saya tak salahkan upline-upline kalau takder jawapan yang munasabah dan berhikmah kerana inilah akibatnya jika tiada lesen AJL. Tujuan lesen itu diwajibkan adalah supaya kepentingan ahli dan pelanggan dipelihara agar tidak diambil kesempatan oleh mereka yang tidak bertanggungjawab. Dengan memiliki lesen, syarikat harus menyediakan starter kit termasuklah plan pemasaran, profile company, deskripsi produk yang lebih jelas. Maka tidak timbul, salah faham antara ahli dengan ahli yang lain apabila membuat prospecting kepada pelanggan.

Risiko KEDUA - Tahukah sdr, sebarang pertukaran harga produk harus mendapat kelulusan pihak kementerian tapi kalu takder lesen maka syarikat bebas menaikkan harga dengan pelbagai alasan. Ini telah berlaku didalam syarikat jai network dari RM179->RM250 per set. Maka ada risiko kenaikan harga yang tinggi. Ada mana-mana ahli yang telah pertikai kenaikan harga ini? Tentu ler takder sebab, sapa kita nak pertikaikan keputusan syarikat. Tapi apabila sudah berlesen, syarikat wajib mendapat kelulusan kementerian sebelum menaikkan harga. Kan bagus macam tu. Kepentingan semua pihak akan terbela.

Harap upline-upline tak sakit ati dengan tulisan saya kat sini. Kalau ada yang tak puas ati, tulun PM saya supaya saya perbetulkan mana yang tak betui. Kalau jnssb ni bagus, produk bagus, plan pemasaran bagus, misi perjuangan yang bagus dan serba serbi bagus maka tak perlu risau tak dapat bisnes partner yang baru disebabkan tulisan saya kat sini. Rezeki Allah ada dimana-mana, yang penting matlamat dan caranya ikut law dan syariah, insya-Allah ada keberkatan.

salam ya sahabat...Amacam kereta???

berkenaan lesen AJL....

sebenarnya AJL ni pd peringkat awal Hj Jai tak concern pon..tapi bila ada ahli bagi idea ..dia pon ok juga.....kerana semasa di JMC ari tu dia ada cerita....kerana masa dia present kat org KPDN..itu ari...

mereka pun pelik....nak kata jualan langsung...macam tak jualan langsung....kerana kita tak menepati beberapa ciri..jualan langsung...contoh ..kita tiada PV....kita tiada di wajibkan beli ulangan setiap bulan.....kita tiada pangkat..atau harikiri seperti Diamond...intan...emas...

Dr.Jai mohon just incase...biasalah..musuh2 ni ramai...nanti diorang akan carik kat mana bahagian boleh menjatuhkan perniagaan ini.....dan maklumat terbaru....bila Petua pengarah yang baru masuk atau dilantik....baru lah dapat tanda tangan KP tu....la ni KP KPDN yg baru lom ada...yang lama dah bersara.....jadi borang itu tergantung...cuma tunggu disain sahaja....jangan risau....

berkenaan harga stromberg naik...bukan syarikat suka2 nak naikan...kalau dah pihak german naikkan harga...jadi nak tampung kos...nak tak nak syarikat kena naikkan juga..itu pun setelah dapat kelulusan KPDN..bukan suka2 nak naik.....naik.....

jika maklumat ini tak tepat boleh rujuk ngan HQ..bercakap ngan dr.mazuki...atau prof Ihzam nayan..kerana hari nak ambik lesen AJL di putra jaya ari tu dia ada bersama Dr.Jai...

harap maklum...

bukan lah bermakna tiada lesen AJL ni perniagaan ini tak sah...kita masih ada lesen Syarikat Jai network S/B....pembekal stromberg Asia...

sekian

:D:D:D

tggu dr jai dah kaya...lihat la apa jadi kat korang...

laaa...Dr.Jai tu bukan dah kaya...memang Jutawan....

anta faham ke tak faham difinisi kaya ni.....

ingat kaya tu dalam bentuk kewangan ajer ke....

ada tangan kaya la tu..dari org tak bertangan.....faham...

tak faham...suka hati anta lerrrrr....

Edited by alud001

bro alud001, hang nye update boleh tahan gak ye?? mlm td aku pun dah dpt tahu psl lesen AJL utk JNSSB ni dah lulus. A'way, mmg jd isu bila ahli2 jnssb ni introduce pd prospek tp bila kena tnya psl lesen AJL, depa pun x tau nak jwb ape..

ok, so lps nie dah boleh bg jawapan pd bakal2 prospek.

p/s- ada gak org nak tambah posting, dia post ayat2 pelik kat thread ni..hehehe...xpe2, silakan2... :lol: :lol:

jgn mare haaaa..!!! :lol: :lol: :lol:

Edited by 10sen

tggu dr jai dah kaya...lihat la apa jadi kat korang...

kih..kih..kih..

kelakar la pakcik ni...

kita bukan tuhan leh tahu lak apa nak berlaku..

disebabkan tak tahu apa akan berlaku tak bermakna kita kene duduk diam je tanpa usaha..

kami yg join jnssb ni tengah usaha nak majukan diri.. tapi ada lak yg nak nakut nakutkan mcm budak budak....

kalau pakcik tak minat dan tak percaya dgn usaha dr jai duduk jela ontok ontok.... takde pun org nak paksa join...

kalau pun berlaku la seperti yg pakcik ckp tu.. dah kuasa tuhan nak uji kami..

kalau nak bagi pendapat buat mcm nak bagi pendapat ini idak mcm nak carik gaduh lak...

agah agah org lak..

kih..kih..kih..

:rolleyes:

Off topic sat...

At last berjaya gak upload kat youtube.

Sesapa tak kira ler ahli ke bukan ahli, kalau nak tengok demo stromberg boleh ke sini

Mr Siber,

graphic tak bape clear le..tapi cukup utk tunjuk promo alat nie..

power api die :o

ko amik dari CD demo ??

macam sama jek :)

anyway inisiatif yang baik utk meyakinkan prospect pembeli alat nie..

Edited by xQue