Jump to content
hondaime_hokage

Bile Bola Sepak Malaysia Nk Majuuuuu

Recommended Posts

Memang patut pun dia hijrah pegi tempat lain. Kalau dia main untuk negara pun belum tentu skill dia main tajam, makin hampeh lagi ada la. Tu ler kesan buruk akibat bercampur dengan pemain-pemain yang tak matang macam bebudak tadika.

titus james tu pernah try utk main ngan mesia bawah 20 tp x bleh sbb umo dia dh 21 pastu try ngan mesia bawah 23 tp coach masa tu(bertalan besckei) x amik die sbb permainan die x menunjukkan die tu seorang pemain yg hebat.coach tu hrpkan die tunjukkan kehebatannya sbb die main kt europe( france) tp kualitinya lebih kurang sama cm player dlm liga M. Edited by shinkoban

nmpaknya suma pemain msia kna anta kat lua negra laa

bru xmain cam tadika.... ^_^:D:lol:

aku rase x gak ar..

sebagai bukti ko tgk akmal rizal..

klu x silap aku die ade main kat luar negara gak..

tapi x hebat mane pon..

wat abes beras jerk.. <_<

titus james tu pernah try utk main ngan mesia bawah 20 tp x bleh sbb umo dia dh 21 pastu try ngan mesia bawah 23 tp coach masa tu(bertalan besckei) x amik die sbb permainan die x menunjukkan die tu seorang pemain yg hebat.coach tu hrpkan die tunjukkan kehebatannya sbb die main kt europe( france) tp kualitinya lebih kurang sama cm player dlm liga M.

dia ni tere timang bola jer....

takder liga super perdana M pun xper...majoriti org x peduli dah...huhu

aku still ikut... ^_^

team aku kat liga m pahang..

kat epl lak arsenal..

Pada aku, mudah jer.. Kalu nak maju, ikut cara liga yg maju seperti EPL, Liga spanyol, Liga Itali dll.. Kalu nak bandingkan jumlah perlawan setiap minggu/musim jauh sgt berbeza, berapa sgt la perlawan yg liga kite hadapi dlm setahun.. Cuba ikut format mcm dia org, ni tak format liga kite mcm chipsmore, senitiasa berubah.. Paling ketara bila pasukan gergasi seperti selangor/pahang drop, format mulala nak ubah. Bukan nak kutuk tapi itu lah hakikatnya.. Pada aku lom samapi tahap lagi untuk asingkan liga malaysia/super... tak ada yg supernya.. Semakin padat jadual perlawan sebenarnya paling bagus dari segi meningkat stamina dan pendedahan kepada pemain... Masalah paling besar pengurusan FAM yg kuku besi tu jer...

Sori kalu tanggapan aku salah

Pada aku, mudah jer.. Kalu nak maju, ikut cara liga yg maju seperti EPL, Liga spanyol, Liga Itali dll.. Kalu nak bandingkan jumlah perlawan setiap minggu/musim jauh sgt berbeza, berapa sgt la perlawan yg liga kite hadapi dlm setahun.. Cuba ikut format mcm dia org, ni tak format liga kite mcm chipsmore, senitiasa berubah.. Paling ketara bila pasukan gergasi seperti selangor/pahang drop, format mulala nak ubah. Bukan nak kutuk tapi itu lah hakikatnya.. Pada aku lom samapi tahap lagi untuk asingkan liga malaysia/super... tak ada yg supernya.. Semakin padat jadual perlawan sebenarnya paling bagus dari segi meningkat stamina dan pendedahan kepada pemain... Masalah paling besar pengurusan FAM yg kuku besi tu jer...

Sori kalu tanggapan aku salah

aaa...ni yg aku tak paham gak...naper diwujudkan liga super...idea bodoh saper ntah....liga dulu dah cantek dah....cuma tambah utk satu liga ader 20 team....ni tak makin dikurangkan...kononnyer pasukan yg main kt liga super tu power sgt laa...

titus james tu pernah try utk main ngan mesia bawah 20 tp x bleh sbb umo dia dh 21 pastu try ngan mesia bawah 23 tp coach masa tu(bertalan besckei) x amik die sbb permainan die x menunjukkan die tu seorang pemain yg hebat.coach tu hrpkan die tunjukkan kehebatannya sbb die main kt europe( france) tp kualitinya lebih kurang sama cm player dlm liga M.

titus palani tuh more tuh freestyler..bkn footballer..

Maap klau aku silap..x silap aku bukan umur dia terlebih utk skuad bwh 20..masa tu umur dia 18 x silap aku....pastu jurulatih kata dia x sesuai kerana umur dia jauh sgt..rata2 pemain masa tu 20 thn..dlm rangka persiapan utk sukan sea..pastu nak join skuad bwh 23..gaya permainan x sesuai dgn corak pemain yg lain..di tambah lg dgn susuk badan utk bwh 23 thn agak kecil...kebetulan pasukan dia kat liga division 2 perancis memerlukan dia utk satu kejohanan...dia pun merajuk la...jauh2 dtg selection nak main utk negara....last2 itu alasan yg diorg bg...pastu pulak ambik player2 yg injured...

yg aku nmpak la...pengurusan FAM sehingga jurulatih(negara, negeri dan kelab) yg perlu diberi perhatian..sbb nya smua pemain nie adalah dibawah penyeliaan diorg...klau pemain tu x bleh sepak bola..sape yg pilih...sape pulak yg menyusun program pembangunan diorg nie..

Tp ape pun....x kira dimana level pasukan M'sia dan liga tempatan...aku tetap sokong dan masih lagi aktif pergi stadium.....

Sbbnya...itu je la sumbangan aku utk bolasepak negara....tp komen tetap komen....paling2 tidak...harap2 la pemain nie sedar bahawa masih ada lagi peminat pasukan bolasepak negara....

Tp ape pun....x kira dimana level pasukan M'sia dan liga tempatan...aku tetap sokong dan masih lagi aktif pergi stadium.....

Sbbnya...itu je la sumbangan aku utk bolasepak negara....tp komen tetap komen....paling2 tidak...harap2 la pemain nie sedar bahawa masih ada lagi peminat pasukan bolasepak negara....

yuppp...btulll....aku pun masa malaysia lwn spura ari tu aku g tgk....sokong tetap sokong....

-masalahnyer skang ni fam wat pekak jer aper yg dikata oleh peminat bola kt malaysia....

-ibrahim saad...tgk muka dia pun wat aku sakit hati.....

akum

saje lg nak nyampuk...aku rasa sistem scouting kt malaysia yang ade masalah....

bakat ade...yg lagi terer dr pemain kebangsaan pon aku penah tengok....

tapi sebab malaysia ni more to education...cane2 pon mesti nk kene amik degree gak...

tu pasal banyak budak2 xdapat capai impian....

sebab bakat diorang cume dalam bola sepak atau sukan2 lain....akademik kantoi....

kalo dah camni, sampai bila malaysia nak maju?

patut develop skill yg budak2 tu ade....

bukan suruh jadi allrounder....sebab bukan sume orang ble buat camtu...

aku yakin kalo malaysia mula tukar mentaliti kesukanan die...mesti maju la xlame...

ape pendapat korang?

akum

saje lg nak nyampuk...aku rasa sistem scouting kt malaysia yang ade masalah....

bakat ade...yg lagi terer dr pemain kebangsaan pon aku penah tengok....

tapi sebab malaysia ni more to education...cane2 pon mesti nk kene amik degree gak...

tu pasal banyak budak2 xdapat capai impian....

sebab bakat diorang cume dalam bola sepak atau sukan2 lain....akademik kantoi....

kalo dah camni, sampai bila malaysia nak maju?

patut develop skill yg budak2 tu ade....

bukan suruh jadi allrounder....sebab bukan sume orang ble buat camtu...

aku yakin kalo malaysia mula tukar mentaliti kesukanan die...mesti maju la xlame...

ape pendapat korang?

ntahlah... aku rase gaye die macam suruh pemain masuk exam bukan masuk padang bola.... :lol:

tapi kan kalo pemain ni dah pencen die bleh gune degree utk carik keje (maybe kot...)

tapi bile pikir balik bleh tak gubal supaye org xde degree nih masuk team sambil sambung degree/blajar, bakat x terbuang, suroh sk. mesia sapot, bleh tak agaknye?? lagi satu, degree ape die mintak? kos sukan ker ape2 aje??

aku rase kalo ade degree belom tentu baik permainannye atau sikap, ade jugak kemungkinan org x de degree lagi baik..hehehehh...

*tengok balik syarat die, diorang nih betol ker demam??? :blush:

Edited by neko

Sepengetahuan aku, pemain bola sepak malaysia nie xde semangat nk mempertahankan martabat bola sepak,imej bola sepak iaitu sukan no 1 dunia.diorg main sekadar nak duit je dan bukan bmain untuk kelab,negara mahupn untuk sukan tersebut.

Bile Bola Sepak Malaysia Nak Maju???

hehehheeee...aku tgk tajuk pon dah nak gelak...bile??...ape perubahan yg perlu di buat dahulu sebelum mengambil kira aspek2 lain?....jawapannye ialah FAM. Sepatutnye yg kawal FAM tu ialah pakar2 tentang bola sepak bukannyer ahli politik, kerabat di raja atau org perseorangan yg langsung x tau psl bola sepak (kalau tau pon psl tgk epl kat kedai mamak je!!!)...sepatutnyer org2 lama seperti hero2 zaman 70-80an yg berjaya harumkan nama negara yg patut di beri peluang terajui FAM...diaorang yg tau pasal bola sepak...bagaimana mentaliti seorang pemain..etc. bukannyer hanya kepada teori atau kekuatan wang sahaja..berjuta2 wang rakyat dah habis utk bola sepak..!! tapi ape yg kita dapat?? renung2kan dan selamat beramal......

betul ke kena ada degree baru boleh main kebangsaan...

aku tgk ramai yg masuk masih muda2 lg...khairil muhaimin tu baru brapa umur dia... takkan dah abih degree kot?

betul ke kena ada degree baru boleh main kebangsaan...

aku tgk ramai yg masuk masih muda2 lg...khairil muhaimin tu baru brapa umur dia... takkan dah abih degree kot?

ishh...maner ader...yg main bola skang ni..spm cukup2 makan jer.....

khairil muhaimin tu baru brapa umur dia...

kyril ni umonya sama ngan cesc fabregas... :)

skrg ni kita perlu pikir pasal Piala Asia 2007 yg akan berlangsung julai ni kalau x silap aku..yg ni perlu dipikir dulu sebab aku tgk team mesia perlukan player yg cukup bagus utk lawan yg lebih kuat..pembangunan remaja ni mmg perlu dipikirkan jugak tapi kita kena pikir yg terdekat ni dulu...

kyril ni umonya sama ngan cesc fabregas... :)

skrg ni kita perlu pikir pasal Piala Asia 2007 yg akan berlangsung julai ni kalau x silap aku..yg ni perlu dipikir dulu sebab aku tgk team mesia perlukan player yg cukup bagus utk lawan yg lebih kuat..pembangunan remaja ni mmg perlu dipikirkan jugak tapi kita kena pikir yg terdekat ni dulu...

lerr...player yg main kt asean cup ari tu laa....maner ader org lain lagi....

- khairunnisam,sukur adan,samsuri,hardi jakpa................ :(

betul lah kata shebby yang merangkap telekom melaka sekarang.budak² sekarang terlalu diberi pendedahan yang sangat lembut.aku stuju apa saja cakap si shebby tueh.

kalau kat luar coach bleh baling kasut kat kepala anak buah,apa pesal kat sini tak bleh buat macam tueh?FAM tak boleh nak buat apa melainkan buat latihan dengan lebih serius.kalau boleh lari siang malam.balik rumah pun berlatih tatang bola dari luar sampai ke dalam.

komen fam pn tak guna gak..dorang wat bodo jer....datuk del akhbar khan pun letak jawatan.....tu polis tu...

-p/s....aku dok asyik post jer ni bukan aper....sangkut kt opis skang ni....member pinjam kete tak balik2 lagi.... :angry: