Jump to content
flashmx

1 Terabyte!

Recommended Posts

aku rase sape yang giler (home user nyer tau) graphic ngan kualiti filem/game, bagi diorang kecik jer, filem skarang dah mule beralih ke DVD dan blueray(salah eje kot) sais makin besor,game, filem atau citer 1 jam pon dah makan lebih 1gb dan keatas...

tu ari ni, akan datang ntah2 zaman aku dah tue nnti 4tb pon org dah campak2 dah.. hehheheh.. :D

*blueray brape besor yer?

hUhuHuHU...Blueray dalam 20Gb keatas....bayangkan,dengan hanya sekeping DVD yg kurus tu...bleh simpan benda yg sama ngan hdisk 20Gb(dulu hdisk ni kira besar...skang??huhUuhhuh sadis)

nak tanyer sikit, harga hd 1TB agaknyer brape rm yer?? tingin nak beli lak....

nak tanyer sikit, harga hd 1TB agaknyer brape rm yer?? tingin nak beli lak....

:lol:

ko nak beli ker?

nak wat pe byk2 ruang storage tuh..

bende nih lom smpi malaysia lg aku rase..

kan baru release gak..

ko kene import ah klu nk beli..

*yg pasti mungkin ko akan pikir 2-3 kali nk beli..

alah membeli,menang memakai..

huhuhuhuhu

:lol:

ko nak beli ker?

nak wat pe byk2 ruang storage tuh..

bende nih lom smpi malaysia lg aku rase..

kan baru release gak..

ko kene import ah klu nk beli..

huhuhuhuhu

aku ingat dah start sale kat malaysia

saje jer nak main edit2 filem manyak2 pastu main game n tengok anime sampai lebam :lol: :lol: :lol:

bukan ape kalo dah keluar ingat nak beli satu, tengok harge pastu kumpul duit sbelom beli

hdd kat umah dah penoh sampai kene delete file dalam tu (160GB)

kalo ade fulusss...

*giler kot aku nih....... :lol:

1 terabyte hanya sesuai untuk simpan data atau file saja dan jadikan sebagai slave.Untuk window sesuai setakat 80gb saja dan jadikan sebagai master sebab senang nak defragmenting lebih2 lagi kalau guna windows vista.Suatu hari nanti berkemungkinan besar data2 atau file yang kita nak simpan tak payah lagi kat HDD dan hanya simpan kat laman web atau server sebab mungkin sambungan internet bukan lagi guna tmnet tetapi tnb yang berkelajuan 300mbps keatas.Berkemungkinan juga komputer yang ada kat rumah kita tak ada lagi menggunakan HDD sebab bila komputer kita bersambung saja dengan elektrik tnb, secara automatik kita boleh gunakan komputer sebab segala windows, dokumen, data atau file yang kita ada semua telah di download dan diupload ke server secara automatik, maklumlah internet berkelajuan tinggi.

Edited by adnan_tdd

1 terabyte hanya sesuai untuk simpan data atau file saja dan jadikan sebagai slave.Untuk window sesuai setakat 80gb saja dan jadikan sebagai master sebab senang nak defragmenting lebih2 lagi kalau guna windows vista.Suatu hari nanti berkemungkinan besar data2 atau file yang kita nak simpan tak payah lagi kat HDD dan hanya simpan kat laman web atau server sebab mungkin sambungan internet bukan lagi guna tmnet tetapi tnb yang berkelajuan 300mbps keatas.Berkemungkinan juga komputer yang ada kat rumah kita tak ada lagi menggunakan HDD sebab bila komputer kita bersambung saja dengan elektrik tnb, secara automatik kita boleh gunakan komputer sebab segala windows, dokumen, data atau file yang kita ada semua telah di download dan diupload ke server secara automatik, maklumlah internet berkelajuan tinggi.

ntahlah, kalo gitu aku wat slave jer lah

kalo hdd 1tb tu jadikan master pastu wat 2 partition, satu 80gb n satu lagi bakinya.... ko rase ok tak??

aku pon ade dengar gak dari progammer mane ntah.. die kate nnti tnb sediakan line internet lagi laju dari tmnet (ntah macamane aku pon x paham lagi)... x tau lah dah buat ke belom kat mesia nih.....

apa kata kalau tetiba hard disk tu KONG??? :lol:

aku bekabung 5 min -_- jap pastu rendam ngan air sirap mende tu tanda lepas geram :ph34r: ...

*lepas tu kemarau lah kocek aku sebab nak kene beli hdd baru.... :o

aku bekabung 5 min -_- jap pastu rendam ngan air sirap mende tu tanda lepas geram :ph34r: ...

*lepas tu kemarau lah kocek aku sebab nak kene beli hdd baru.... :o

xpyh susah2..bg jek kat aku. ;)

ko rase brape taun orang opis kat pejabat (gomen/swasta) bleh simpan barang kalo setiap pc diorang ade 1 tb hdd... bebaloi x ? :huh:

Saya rasa xberbaloi lagi buat mase ni bg diaorg kalo nak beli 1TB seperate untuk setiap satu PC, mmg untuk jangka masa panjang orait, tp diaorg pentingkan data safety dulu. Kalo tiba2 setongkoh tu kantoi macam mr-brigedalaqsa cakap, habis la kalo xde backup. Tp kalo bende tu dah murah nanti, xkisah sangat sebab boleh beli banyak2 wat backup. Entah.

huhuhuhuhu

aku rase betoi kate dier, kalo nak beli pikiak 2x 3x berkali222

*kalo gitu baik beli hdd 200/350gb jer, kene rembat, kene tumpah sirap, rosak n bla3 x nyesal ^_^

Edited by neko

Apa komen Korang pasal Samsung keluarkan H/dsk 1 terabyte ni....(amende yg korang nak simpan dalam benda yg sebesar tu?300Gybyte pon aku dah rasa melampau nyer besar...

wahhh.... BESOOOONYERRR....... nak kena guna RAM 2GB ni....

Bape harganya????

Kalau bawah RM500 aku rembat jer esok!!!

Tak banyak 1 TB tu kalau ko buat filem baru 14 jam je footage ada kat dalam tu

14jam? lama gak tuh

tu mmg dah setting hi-res ke filem dia tu?