Jump to content
taj4481

Lihat Bukti Pendapatan Saya Dari Forex.. Usd 99 Dlm Msa 1 Jam

Recommended Posts

Wow...biso la mamat alban ni...leh tak ajar kitorang kat forum www.apalooza.net? bleh la....kat sane rmai yg perlukan cik dr. alban ni......plissss!!!

Wow...biso la mamat alban ni...leh tak ajar kitorang kat forum www.apalooza.net? bleh la....kat sane rmai yg perlukan cik dr. alban ni......plissss!!!

xnklaa..

aku cuma aktif di putera je..

aku nak tunggu smp admin putera ni baanned aku

baru aku join forum lain..

aku bkn cik ye,tp encik..

salamz..

Dr-A

xnklaa..

aku cuma aktif di putera je..

aku nak tunggu smp admin putera ni baanned aku

baru aku join forum lain..

aku bkn cik ye,tp encik..

salamz..

Dr-A

Eh silap, encik la....sori2...tolong la singgah,jenguk kat sane...kitorang sambut ko ngan majlis besar2an...bleh?

kalau aku de admin forum HYIP pon aku ajak dr_alban nih join

pengalaman dier banyak

cuma ade sesetengah yang sakit hati ngan dier je melenting

orang nak beringat tapi diorang lak melenting tak tentu pasal

relax ar korang jangan le cepat melenting

apa salah kalau buat2 peringatan

kurang2 ade orang peringatkan korang

ape da korang nih

sedey aku tengok orang2 yg cam nih

KEBANYAKAN PROGRAM HYIP SEPERTI SWISCASH, SPILTINDEX, ABBFUND DAN EUROFUND MELABURKAN DUIT ANDA DIDALAM FOREX... DAN KEUNTUNGAN DI AGIHKAN KPD ANDA. (TETAPI KEBANYAKAN NYA BERAKHIR DENGAN SCAM)

APAKATA ANDA SENDIRI MELABURKAN DUIT ANDA DALAM FOREX. KEUNTUNGAN NYA LEBIH BESAR DAN BERLIPAT KALI GANDA DARI HYIP.

PENDAPATAN USD 64.4 DALAM MASA SATU HARI, HASIL DARI BERMAIN FOREX DI MARKETIVA.

UNTUK MELIHAT BUKTI DAN MEMPELAJARI TEKNIK BERMAIN FOREX YANG SAYA GUNAKAN SILA KE LAMAN WEB BERIKUT:

http://duitbiru.paybizz.com

hukum syariah bermain forex

“Assalamualaikum,

Baru-baru ini saya ada menghadiri kursus Forex di sebuah syarikat swasta, Stable Alliance Sdn. Bhd. Yang menguruskan urusniaga Forex (Foreign Exchange Currency) beroperasi di Megan Avenue, Off Jalan ampang, KL. Saya berminat untuk menambah pendapatan saya melalui forex selain mencari sumber lain untuk melangsaikan hutang saya setelah permohonan baitulmal saya tidak mendapat galakan. Pegawai syarikat itu ada menunjukkan sijil syariah atau pengesahan boleh urusniaga mengikut syariah dari mufti Perak iaitu dari pihak Dato’. Disini saya inginkan kepastian adakah benar pihak Dato, ada mengeluar sijil mengatakan Forex itu dibolehkan oleh syariah kepada syarikat berkenaan? Sekalipun tidak saya ingin penjelasan Dato, berhubung Forex, adakah boleh saya masuk kedalam urusniaga Forex, memandangkan hutang saya yang amat besar tidak dapat saya langsaikan kalau hanya bergantung kepada gaji bulanan saya yang Cuma RM 1,000. Untuk perhatian tuan, hutang tersebut adalah hutangyang terpaksa saya bayar kerana kegagalan saya dalam akedemik kepada pihak penaja, dan juga hutang saya kepada kawan-kawan ketika biasiswa saya dihentikan dan saya memerlukan kewangan untuk sedikit sara diri dan mencari tiket pulang ke Negara ketika itu.

Segala perhatian Dato’ amat saya hargai.

-insan malang,

Fakhrunnazim Muhajir

Jawapan :

Waalaikumsallam.

Kepada : Fakhrunnazim Muhajir

Mengenai urusniaga Forex. Mesyuarat Ahli Jawatankuasa Syariah Negeri Perak membuat pengesahan, boleh berurusniaga dengan Forex.

Wallahhua’lam

Sumber : http://mufti.perak.gov.my/kemusykilan/Musykil_utama.htm

aku nak tanya sikit....hari ni first trading aku...tapi naper order aku guna duit live forex kene reject...mesti kene screen shoot dulu baru bleh guna duit tu ker...bagi tunjuk ajar sikit....

tapi memang syok la...huhuhuhu...

Edited by fiezie

Pegawai syarikat itu ada menunjukkan sijil syariah atau pengesahan boleh urusniaga mengikut syariah dari mufti Perak iaitu dari pihak Dato’. Disini saya inginkan kepastian adakah benar pihak Dato, ada mengeluar sijil mengatakan Forex itu dibolehkan oleh syariah kepada syarikat berkenaan?

SUMBER: SINI

PENJELASAN DARIPADA JABATAN MUFTI PERAK MENGENAI PERNIAGAAN MATAWANG (FOREIGN EXCHANGE)

Jabatan Mufti Negeri Perak TIDAK PERNAH mengeluarkan apa-apa sijil mengatakan Forex dibolehkan oleh syariah kepada mana-mana syarikat . Jawatankuasa Syariah Negeri Perak pernah mengeluarkan keputusan bahawa forex yang dibenarkan dalam syariah ialah perniagaan pertukaran matawang yang berlaku (taqabudh) serah menyerah semasa transaksi berlaku seperti pertukaran wang asing semasa keluar negeri kerana ia merupakan keperluan untuk berurusniaga di negara berkenaan.

Jika tidak berlaku serah menyerah pada waktu yang sama seperti serahan bertangguh maka transaksi itu adalah tidak dibenarkan dalam syarak berdasar kepada hadith Rasululullah SAW yang bermaksud

Emas dengan Emas ( ditukar atau diniagakan) , perak dengan perak, gandum dengan gandum, tamar dengan tamar, garam dengan garam mestilah sama timbangan dan sukatannya, dan ditukar secara terus ( pada satu masa) dan sekiranya berlainan jenis, maka berjual-belilah kamu sebagaimana yang disukai" ( HR Muslim)

Jika ada syarikat atau individu yang mendakwa Jabatan ini mengeluarkan apa-apa sijil kebenaran perniagaan matawang , maka dakwaan berkenaan adalah tidak benar .

Semoga dengan penjelasan ini umat Islam berhati-hati dengan pihak –pihak yang berkepentingan dengan memutarbelitkan kenyataan demi mencari keuntungan perniagaan khususnya bentuk perniagaan pelaburan matawang di internet.

Bahagian Fatwa

Jabatan Mufti Negeri Perak.

FOREX tidak boleh di buat oleh pihak lain selain bank bank sahaja.... apa la korang nie.... tak percaya pergi Bank Negara Malaysia tanya... Bapak aku pegawai Bank Negara dia dah comfirm benda ni illegal...setakat ada letterhead Bank Negara aku pun boleh buat.... Sebelum nak invest mana2 boleh refer ngan BNM sendiri... Bukan nya susah....

Jangan jadi malas nanti jadi bodoh....

KEBANYAKAN PROGRAM HYIP SEPERTI SWISCASH, SPILTINDEX, ABBFUND DAN EUROFUND MELABURKAN DUIT ANDA DIDALAM FOREX... DAN KEUNTUNGAN DI AGIHKAN KPD ANDA. (TETAPI KEBANYAKAN NYA BERAKHIR DENGAN SCAM)

APAKATA ANDA SENDIRI MELABURKAN DUIT ANDA DALAM FOREX. KEUNTUNGAN NYA LEBIH BESAR DAN BERLIPAT KALI GANDA DARI HYIP.

PENDAPATAN USD 64.4 DALAM MASA SATU HARI, HASIL DARI BERMAIN FOREX DI MARKETIVA.

UNTUK MELIHAT BUKTI DAN MEMPELAJARI TEKNIK BERMAIN FOREX YANG SAYA GUNAKAN SILA KE LAMAN WEB BERIKUT:

FOREX tidak boleh di buat oleh pihak lain selain bank bank sahaja.... apa la korang nie.... tak percaya pergi Bank Negara Malaysia tanya... Bapak aku pegawai Bank Negara dia dah comfirm benda ni illegal...setakat ada letterhead Bank Negara aku pun boleh buat.... Sebelum nak invest mana2 boleh refer ngan BNM sendiri... Bukan nya susah....

Jangan jadi malas nanti jadi bodoh....

"jgn jd malas nnt bodoh" tu bertepatan dgn saudara.. :blush:

kesian saudara ye, g kaji dulu, nnt saudara akan malu dgn ayat saudara sendiri..

g google 'forex platform'...

dr alban msg la no hp kat aku. senang sikit keje. tq

sorry ye incik,bkn sy sombong..tp sy menjaga privacy sy..

hope maklum..ada pape leh PM sy ok

"jgn jd malas nnt bodoh" tu bertepatan dgn saudara.. :blush:

kesian saudara ye, g kaji dulu, nnt saudara akan malu dgn ayat saudara sendiri..

g google 'forex platform'...

sorry ye incik,bkn sy sombong..tp sy menjaga privacy sy..

hope maklum..ada pape leh PM sy ok

Betul betul :rolleyes:

Betul betul :rolleyes:

sape la ckp org yg main bende2 ni malas..ckp biar baik2 skit...perah otak tu nk buat duit...

benda yg korang main ni halal ke?

saja tanya..

please gi k blog aku...zack8168.blog.ekawan.com

“Assalamualaikum,

Baru-baru ini saya ada menghadiri kursus Forex di sebuah syarikat swasta, Stable Alliance Sdn. Bhd. Yang menguruskan urusniaga Forex (Foreign Exchange Currency) beroperasi di Megan Avenue, Off Jalan ampang, KL. Saya berminat untuk menambah pendapatan saya melalui forex selain mencari sumber lain untuk melangsaikan hutang saya setelah permohonan baitulmal saya tidak mendapat galakan. Pegawai syarikat itu ada menunjukkan sijil syariah atau pengesahan boleh urusniaga mengikut syariah dari mufti Perak iaitu dari pihak Dato’. Disini saya inginkan kepastian adakah benar pihak Dato, ada mengeluar sijil mengatakan Forex itu dibolehkan oleh syariah kepada syarikat berkenaan? Sekalipun tidak saya ingin penjelasan Dato, berhubung Forex, adakah boleh saya masuk kedalam urusniaga Forex, memandangkan hutang saya yang amat besar tidak dapat saya langsaikan kalau hanya bergantung kepada gaji bulanan saya yang Cuma RM 1,000. Untuk perhatian tuan, hutang tersebut adalah hutangyang terpaksa saya bayar kerana kegagalan saya dalam akedemik kepada pihak penaja, dan juga hutang saya kepada kawan-kawan ketika biasiswa saya dihentikan dan saya memerlukan kewangan untuk sedikit sara diri dan mencari tiket pulang ke Negara ketika itu.

-insan malang,

Fakhrunnazim Muhajir

Jawapan :

Waalaikumsallam.

Mengenai urusniaga Forex. Mesyuarat Ahli Jawatankuasa Syariah Negeri Perak membuat pengesahan, boleh berurusniaga dengan Forex.

Wallahhua’lam

“Assalamualaikum,

-insan malang,

Fakhrunnazim Muhajir

Jawapan :

Waalaikumsallam.

Wallahhua’lam

“Assalamualaikum,

-insan malang,

Fakhrunnazim Muhajir

Jawapan :

Waalaikumsallam.

Wallahhua’lam

nak ebook free pm aku

semua dlm bm

camne nak verify member kat MaRKETIVA

aku student lagik.. bil atas nama sndiri lom ade.. camne nak buat?

dr_alban ckp boleh pakaiic jer.. aku try x dpt2 pun...

Assalamualaikum,

Forex memang halal. Tetapi ada syarat dia.

Kalau nak jadikan forex itu halal, kena buat on the spot pertukaran tersebut.

Macam gi kat kaunter pertukaran matawang etc.

Kalau online, since duit korang tuh sampai kat tangan ada delay. Maka, ada unsur gharar dalam tuh.

-------------------------------------------------------

Sumber : Islam Online

URL : http://www.islamonline.net/livefatwa/engli...hGuestID=Ta4O7M

Pemberi Fatwa : Dr. Monzer Kahf

URL : http://www.islamonline.net/livefatwa/engli...hGuestID=Ta4O7M

Name

Arqam -

Profession

Question

Is online forex trading allowed? The procedure of a normal interest-based trade is: you buy one currency against dollar (electronically through a broker) for instance buy pound and sell dollar. Your account is in dollars and you deposit $500 and get to trade on a margin. Each trade is for 100000 currency units- in our case we buy 100000 pounds for $500 margin.

You don’t get a physical delivery, but you are liable for the payment and will enjoy all the risks and benefits. You realize your profit or loss by selling back the pounds you bought. If the buy and sell takes place the same day, you don’t get charged any interest. If you don’t close your position, everyday you are charged $5 per 100,000 currency units. To normal customers, these trades have no commission or charges. Now, for Muslim investors, what the companies do, instead of charging daily interest, they charge a $20 per trade( buy and sell ) as a commission.

This commission allows the investor to have a grace period of 3 days for closing the trade instead of 1 day in the normal scenario. However, after the 3rd day, everyday the commission is charged for all open positions.

1. Please tell, whether or not the procedure for Muslim investor devised by these companies is halal?

2. Can we only day trade (buying and selling the same day) so no interest is involved.

3. What does Islam says about trading forex on margin? In what circumstance would a Muslim be allowed to perform margin-based trade?

Answer

In the Name of Allah, Most Gracious, Most Merciful.

All praise and thanks are due to Allah, and peace and blessings be upon His Messenger.

Online forex trading is essentially forbidden because of the requirement of full delivery or both currencies at the time of the contract. This requirement is mentioned in a correct saying of the Prophet. Consequently, any contract in which you pay an amount that is smaller than the exact value of the other currency (margin) is not permitted.

Also, any contract that has a time lag in the delivery of either currency is not permitted. This leaves out, as permissible, day trading and spot trading if they are done with full cash payment.

Allah Almighty knows best.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Salam, maka berhati hati la semasa nak pilih sumber pendapatan.

Salam,

Abang kurang faham tentang delaynya itu. Dalam modern forex tak ada delay bang. Kita jual/beli mengikut harga semasa dan tak ada delay walaupun 0.1 saat. Mungkin abang faham delay tu apabila nak withdraw/cashout duit.

Maksud delay sebenar ialah contoh harga tukaran antara USD dan RM ialah 3.41 dan dalam masa 5 minit harga jatuh ke 3.40 tapi apabila kita beurusniaga, broker menggunakan harga 5 minit lalu iaitu 3.41. Itu maksudnya delay 5 minit.

Kalau abang tukar duit kat bank lagilah delay sebab kat bank dia guna rate daily dan bukannya rate saat. Kalau guna rate saat pun ada delay juga, kita nak seluk poket, kira duit dan hulur duit tu ada delay dalam 10 saat.

Yang mengharamkan modern forex ialah swap/overnight fee. Sebab itulah ada sesetengah broker menyediakan akaun khas swap free untuk orang islam.

Edited by acis

camne nak verify member kat MaRKETIVA

aku student lagik.. bil atas nama sndiri lom ade.. camne nak buat?

dr_alban ckp boleh pakaiic jer.. aku try x dpt2 pun...

xleh ke?

aku leh jer..

aku scan IC depan blkg and send kat diaorang..

aku xde lak bg bil2 nie..

susah betul la main forex ni, baik invest kat sini senang dan menyakinkan bayar pun tak samapi 5 minit

Referral link di dalam posting akan dipadamkan dan jika masih berdegil, sila calonkan diri untuk kena banned.

Edited by civ3

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...