Jump to content
Zen-X

Wanita Mengaku Rasul Semakin Berani Salah Guna Ayat Al-quran Untuk Kep

Recommended Posts

medula oblogata dier terpusing...

Dia xde masalah kt situ la.

Masalah dia mungkin kt Frontal lobe of the Cerebrum.

kesian betullah perempuan tu.tulah belajar tak ikut guru yg betul sampai jadi iseng mcm tu doh.pengakuan tak logik akal langsung.

ni ape ke hel nye ni...!!!???

dio buek lawak bodo tak tentu pasal lak...

memang dah sah ada penyakit kat kepala hotak ni.....

tak payah buat siasatan ke ape ker....

hantar kat hospital pesakit mental terus...

kang nanti dia ngaku jadi Doraemon kang ha......camne lak!!??

ni ape ke hel nye ni...!!!???

dio buek lawak bodo tak tentu pasal lak...

memang dah sah ada penyakit kat kepala hotak ni.....

tak payah buat siasatan ke ape ker....

hantar kat hospital pesakit mental terus...

kang nanti dia ngaku jadi Doraemon kang ha......camne lak!!??

klu dia jd doremon aku nk jd nobita kang aku leh paw dia 100 buluh terbang ngn awan guling

buat malu org pompuanla si meriam tu...

dalam ramai2 nabi yg di pilih Allah hanye 25 nabi je yg di lantik jd rasul mcm mane si meriam ni bleh suke2 hati dia je mengaku yg dia rasul.

klu x slp aku (betulkan aku klu aku slh) ada slh 1 buku yg aku bace sbelum Nabi wafat nabi ade kate: kalau ade nabi lain slepas aku maka tiada yg lebih layak slain Ali Bin Abu Talib.

& sbelum wafat juga nabi ade kate antare petande2 akhir zaman yg paling di takuti bukanlah Dajal @ yakjuj makjuj tp ulama' yg fasakh maknenye ulama' yg akan memesongkan agama umatnye itulah yg paling nabi takuti..

pompuan tu aku rasa terlebih taksub la..ingatla wahai teman2 ku sekalian..janganla kita cuba memahami sesuatu itu secara bersendirian tanpa ada yang mengajar tentangnya kerana syaitan sentiasa berada disisi kita semasa belajar dan menunggu peluang semasa kita lalai..

pompuan tu aku rasa terlebih taksub la..ingatla wahai teman2 ku sekalian..janganla kita cuba memahami sesuatu itu secara bersendirian tanpa ada yang mengajar tentangnya kerana syaitan sentiasa berada disisi kita semasa belajar dan menunggu peluang semasa kita lalai..

yups. mungkin jugak sebab dier terlalu taksub dgn apa yg dipelajari. sbb tu jadi camtu.

salah faham dan taksub dengan

Meriam turut memutarbelitkan ayat 40, Surah al-Ahzaab yang mendakwa ayat terakhir itu merujuk sifat Tuhan Yang Maha Berkuasa dan boleh berbuat apa saja yang dikehendaki, justeru dakwaannya sebagai rasul wanita tidak boleh dik e t e p i k an .

Well, i dunno about this Meriam girl, tak pernah dengar cite dier, but I disagree when people claim 'Rasul' itu lelaki sahaja. That is not true. Rasul and Nabi adalah berbeza. Tiap-tiap Nabi adalah Rasul. Tapi bukan semua Rasul itu Nabi. Rasul simply mean 'pembawa khabar berita'. Malaikat juga boleh dikatakan sebagai Rasul seperti ayat berikut:

"Segala puji bagi Allah, Pemula langit dan bumi, yang membuatkan malaikat-malaikat sebagai

rasul-rasul yang mempunyai sayap-sayap, dua, dan tiga, dan empat, dengan menambahkan ciptaan

seperti yang Dia mengkehendaki. Sesungguhnya Allah berkuasa atas segala sesuatu." 35:1

Edited by ahmadazwa

giler

dah ada pengikut ker?

macam ajaran kahar ahmad siap ada ramai pengikut

pengikut nya pun mati mati percaya

dah 'rasul' diorang kena tangkap masih boleh berhujah balik bagi pihak 'rasul' diorang. giler

ada hati jadi rasul guna kitab rasul lain. itu pun bukan dalam bahasa 'mothertongue'. siap boleh merepek putar belit ayat al-quran bila ada 'kamu' maksud nya dia. habis kita semua baca quran semua baca ayat tu semua jadi rasul. kepala otak tak betul nih. perasan. biasanya pengalaman pelik mcm niberlaku kat orang yg ada masalah psikiatrik. bila baca something orang faham lain dia faham lain.

kalau nak jadi gila, jadi gila sorang-sorang. jangan bawak quran ke bawak orang islam lain terpesong akidah.

Well, i dunno about this Meriam girl, tak pernah dengar cite dier, but I disagree when people claim 'Rasul' itu lelaki sahaja. That is not true. Rasul and Nabi adalah berbeza. Tiap-tiap Nabi adalah Rasul. Tapi bukan semua Rasul itu Nabi. Rasul simply mean 'pembawa khabar berita'. Malaikat juga boleh dikatakan sebagai Rasul seperti ayat berikut:

"Segala puji bagi Allah, Pemula langit dan bumi, yang membuatkan malaikat-malaikat sebagai

rasul-rasul yang mempunyai sayap-sayap, dua, dan tiga, dan empat, dengan menambahkan ciptaan

seperti yang Dia mengkehendaki. Sesungguhnya Allah berkuasa atas segala sesuatu." 35:1

apo ko mepek ni...

statement ko megelirukan... dah ler terbalik...

Rasul and Nabi adalah berbeza. Tiap-tiap Nabi adalah Rasul. Tapi bukan semua Rasul itu Nabi
bengong ke... byk betui nabi kt dunia ni rasul bagi ko...

sepatutnya.. setiap Rasul asalnya Nabi.. dan tak semestinya Nabi itu Rasul... ko ni dah kena air minyak sapi lada hitam mana ni... salah fahaman... huhuhuhuhuh

paling aku tak puas hati nape ko ckp tak setuju Rasul == lelaki only.... y not u not kaji bebetul... Rasul tu kan pemimpin... peminpin dalam Islam hanya lelaki.... terang2 tu apa ada dalam quran.. tetiba nk canggah plak.. waduhelll....... isk....

35:1 <-- apo nih :lol: jekpot?

apo ko mepek ni...

statement ko megelirukan... dah ler terbalik... bengong ke... byk betui nabi kt dunia ni rasul bagi ko...

sepatutnya.. setiap Rasul asalnya Nabi.. dan tak semestinya Nabi itu Rasul... ko ni dah kena air minyak sapi lada hitam mana ni... salah fahaman... huhuhuhuhuh

paling aku tak puas hati nape ko ckp tak setuju Rasul == lelaki only.... y not u not kaji bebetul... Rasul tu kan pemimpin... peminpin dalam Islam hanya lelaki.... terang2 tu apa ada dalam quran.. tetiba nk canggah plak.. waduhelll....... isk....

35:1 <-- apo nih :lol: jekpot?

kena org yg arif pasal nii..

ustaz,mufti,ulama, maulana ,

sbb maksud ayat al-quran bukan boleh difahami secara terjemahannya shj,

silap silap terpesong akidah..

ni yg aku bimbang klu ckp pasal perkara agama,

takde org yg arif nak rujuk,

aku tak komen pasal ayat al quran yg dia kasik tu.. sebab dia tak rujuk ayat ke berapa.. surah apa... so.. semua tak jelas.. aku just komen pernyataan sebelum tu...

what the nonsense you talking about ?!

x silap aku (betulkan klo aku salah)

jumlah kesemua Nabi ialah 124,000. dari zaman nabi adam ke zaman rasullullah. nabi mendapat wahyu dari Allah tapi hanya utk dirinya sendiri. x wajib sebar ke semua orang.

jumlah kesemua rasul ialah 313 orang. tapi yang WAJIB diketahui cume 25 org. you should know the names. rasul wajib menyerbarkan semua wahyu yg diturunkan kepadanya ke orang2 disekelilingnya. dan RASUL WAJIB LELAKI. TIADA DAN TAK AKAN ADA RASUL PEREMPUAN.

*fakta sudah dibetulkan*

Edited by HexPhoenix

jumlah kesemua Nabi ialah 250,000. dari zaman nabi adam ke zaman rasullullah. nabi mendapat wahyu dari Allah tapi hanya utk dirinya sendiri. x wajib sebar ke semua orang.

jumlah kesemua rasul ialah 345 orang. tapi yang WAJIB diketahui cume 25 org. you should know the names. rasul wajib menyerbarkan semua wahyu yg diturunkan kepadanya ke orang2 disekelilingnya. dan RASUL WAJIB LELAKI. TIADA DAN TAK AKAN ADA RASUL PEREMPUAN.

ye ker jumlah nya camtu??

setahu aku mengikut ape ustaz kat kampong aku bagitau,

bilangan Nabi dan Rasul tak diketahui jumlahnya,

cuma kita sebagai org ISLAM wajib mengetahui yg 25org tu jerr

ermm...

sebelum aper2 jadi, korang nasihatkan dan betulkan si ahmadazwa neh...

kang makin merepek kang bahaya lak...

guide dia leklok...

dia terpening kot..

:):ph34r:

jumlah kesemua Nabi ialah 250,000 . dari zaman nabi adam ke zaman rasullullah. nabi mendapat wahyu dari Allah tapi hanya utk dirinya sendiri. x wajib sebar ke semua orang.

jumlah kesemua rasul ialah 345 orang. tapi yang WAJIB diketahui cume 25 org. you should know the names. rasul wajib menyerbarkan semua wahyu yg diturunkan kepadanya ke orang2 disekelilingnya. dan RASUL WAJIB LELAKI. TIADA DAN TAK AKAN ADA RASUL PEREMPUAN.

huhuhu terpakse perbetulkan sedikit ni..jumlah yang aku bold tu salah,jumlah nabi yang sebenarnya adalah 124ribu dan seramai 313 orang daripadanya diiktirafkan sebagai pembawa risalah (rasul)...daripada 313 rasul tersebut tedapat 25 orang yang kita kenali..dan 1 orang daripadanya adalah khatamun nabiyyin ...iaitu nabi Muhammad S.A.W...wajib diingatkan semua nabi dan rasul adalah dikalangan lelaki sahaja. istilah khatamun nabiyyin adalah penutup segala nabi....Maka jelaslah tiada nabi lagi yang diutus. :)

ye ker jumlah nya camtu??

setahu aku mengikut ape ustaz kat kampong aku bagitau,

bilangan Nabi dan Rasul tak diketahui jumlahnya,

cuma kita sebagai org ISLAM wajib mengetahui yg 25org tu jerr

tgk yg aku ngan Putera ultimatezezs-SE tulis..

aku blaja dulu kat skolah agama... maser aku darjah 5 dulu... ingat2 lupe.. :P

wanita yang mengaku rasul tu ape jadik dah sekarang nih ??

woi....bahaya tul la korang bincang camni..!!!! kang tak pasal2 tambah dosa...

kena ada member yg betul2 arif dalam agama lah kat sini..ngakulah cepat daripada tambah was-was dan keliru..kang ada yg kluar penyataan merepek.

Aku rasa kena lantik sorang moderator yg terer agama...terutama yg blajar pondok dan minat komputer.

klu x slp aku (betulkan aku klu aku slh) ada slh 1 buku yg aku bace sbelum Nabi wafat nabi ade kate: kalau ade nabi lain slepas aku maka tiada yg lebih layak slain Ali Bin Abu Talib.

bukan Abu Bakar As-Sidek ker..!!??

sape yg jadi pengikikut perempuan tu memanglah takde otak atau otaknya tak berfungsi lagi...

yg kesiannya camnelah nak jwb kat tuhan di kubur hingga padang mahsyar..

yg lebih kesiannya klau perempuan tu memang gila (tak waras) dan tak boleh berfikir...last2 ada pengikut yg waras kepala hotaknya...camne tu!!

dah sahlah perempuan tu terlepas dari azab dan pengikutnya...!!!???

apo sume ni

sume ni apo?bace la satu persatu...nanti ko akan tergelak,wakakak..ada yang sesat ..ada yang salah paham..ada yang nampak jahil..ada yang "terpening" (istilah apo ntah)..ada yang mintak ustaz jadik mod...ada yang bagi tafsir ayat..tapi blur sampai kene kate no. jekpot...wakakaka :lol: ..macam2 la..

makin ngarut je aku tgk..tutup jelah~ <_<

jgn nanti ada lak y confuse bertambah confuse sampai terpesong akidah lak..so CLOSE la yek :D

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...