Jump to content
izwan

Photography

Recommended Posts

guys...ak berminat nk beli dslr ni..budget ak around rm2k..
agak2 nye, brand ape yg patut ak amik? sony? canon? nikon? pastu model mane?

dslr? erm.. arwah ayah ak punye nikon d70 ak rase.. kalo yg baru, body je da rm3200 kot.. skrg mebi da murah sket

d70 da lamenye, thun 2003 kot kuar.. skrg byk canggih2 lg haa

@annamir: aku rase gmbr backgroud tu cam ditambah je..anywy MANTAP cam dulu gak ::icon_cheers:: ::icon_cheers:: ::icon_cheers::

funkwasabi wrote:
Masih Ada Sinar...

=D thnk u bebangat anamir! =) masih ada sinar tu mantap gler... amik gmbar tu kat mana?[/quote]
Time kaseh sahabat =)
Gambar tu saya ambil kat Empangan Peretak, Kuala Kubu Bharu... skrg kawasan hulu empangan tu tengah kering, saya turun ke 'dasar' sungai tu, jumpa subjek yg tak jangka2 ni, menarik sekali...

Zen-X wrote:guys...ak berminat nk beli dslr ni..budget ak around rm2k..

2k..hermmm, Canon 1000D boleh dapat kot dgn harga tu, kalau ada bajet lebih angkat 500D, tapi tu rm3200 sekali ngan kit lens...

s.k wrote:@annamir: aku rase gmbr backgroud tu cam ditambah je..anywy MANTAP cam dulu gak ::icon_cheers:: ::icon_cheers:: ::icon_cheers::

Ehee...gambar tu semua original, cuma saya tukarkan mode bground tu kepada mode sephia tone dan lakukak selective color pada pokok yang masih ada harapan tu =) Thanks for your support my friend ::icon_smile::

bernal_franklin wrote:huhu..same la kite..aq pun da lame join putera nie..tp jarang post..suke bace komen korang..
paling best tgk bab2 photography n comp.

Apa lagi, kalau ada koleksi fotografi, meh la kongsi sama dalam ni, kita tukar2 pengalaman, pendapat dan ilmu ::icon_biggrin::

Ok, ini antara yg terbaru dlm photostream saya, tapi ini lebih kepada editing, teknik yg digunakan adalah teknik Out Of Bounce...
View LARGE here...

[quote="annamir"]
funkwasabi wrote:

2k..hermmm, Canon 1000D boleh dapat kot dgn harga tu, kalau ada bajet lebih angkat 500D, tapi tu rm3200 sekali ngan kit lens...

oo..kalo angkat yg sony camne? ok ke tak?
toloong bagi pendapat sket boleh?
huhu
thanks

Zen-X wrote:
huhu
thanks

Hermmm... bagi saya kalau ada duit lebih, atau pun hampir cukup utk angkat model yg lebih bagus, maka elok tunggu dulu.
Sebenarnya, nak beli dslr ni kekadang tu bergantung juga pada kawan2 sekeliling kita, ramai yg pakai kamera apa, bukan apa, tujuannya supaya senang kita nak buat rujukan dan pertanyaan, lebih2 lagi berkenaan setting pada kamera kita nanti. Bagi beginner saya takut nanti akan cepat berasa kurang puas hati dgn apa yg dibeli bila rakan sekeliling pakai model lain dan mereka 'kurang' berkemahiran dgn model2 lain. Satu lagi kelebihannya, bila kita beli kamera yg majoriti kawan kita pun guna brand yg sama, kat situ kita dah boleh bertukar (pinjam, sewa) lens diorang nanti, jadi kelebihannya kita tak perlu keluar belanja yg besar utk beli lens, memadai dgn pinjam yg kawan2 punya. Dan juga, di pasaran saya rasa, kebanyakan 3rd party lens lebih support kepada brand Canon dan Nikon, maknanya mudah nak cari lens 3rd parti yg boleh masuk dgn body kedua2 brand ni tadi. Bukan saya kata brand Sony, Olympus dan lain2 xde 3rd party lens, ada juga.
Akhirnya ikut pilihan hati saudara lah, kalau saya, saya cadangkan guna Canon ::icon_biggrin:: Mungkin boleh mulakan dgn 450D ke, atau kalau bajet kurang lagi boleh angkat 1000D dulu.

annamir wrote:
Zen-X wrote:
huhu
thanks

Hermmm... bagi saya kalau ada duit lebih, atau pun hampir cukup utk angkat model yg lebih bagus, maka elok tunggu dulu.
Sebenarnya, nak beli dslr ni kekadang tu bergantung juga pada kawan2 sekeliling kita, ramai yg pakai kamera apa, bukan apa, tujuannya supaya senang kita nak buat rujukan dan pertanyaan, lebih2 lagi berkenaan setting pada kamera kita nanti. Bagi beginner saya takut nanti akan cepat berasa kurang puas hati dgn apa yg dibeli bila rakan sekeliling pakai model lain dan mereka 'kurang' berkemahiran dgn model2 lain. Satu lagi kelebihannya, bila kita beli kamera yg majoriti kawan kita pun guna brand yg sama, kat situ kita dah boleh bertukar (pinjam, sewa) lens diorang nanti, jadi kelebihannya kita tak perlu keluar belanja yg besar utk beli lens, memadai dgn pinjam yg kawan2 punya. Dan juga, di pasaran saya rasa, kebanyakan 3rd party lens lebih support kepada brand Canon dan Nikon, maknanya mudah nak cari lens 3rd parti yg boleh masuk dgn body kedua2 brand ni tadi. Bukan saya kata brand Sony, Olympus dan lain2 xde 3rd party lens, ada juga.
Akhirnya ikut pilihan hati saudara lah, kalau saya, saya cadangkan guna Canon ::icon_biggrin:: Mungkin boleh mulakan dgn 450D ke, atau kalau bajet kurang lagi boleh angkat 1000D dulu.

errmm...sony alpha a200 pn 2k..n twin lens lg..
kwn plak ade yg pakai sony..3-4 org gak tu..canon 1000d sorg..
ati ni lebih trase nk ke sony je..huhu
tapi still ragu2..sbb tu laa mintak pandagan org lain..

sony community die luas gak..tgk kt lowyat, ramai gak yg pakai.. brand lain pn ramai gak..

Zen-X wrote:
errmm...sony alpha a200 pn 2k..n twin lens lg..
kwn plak ade yg pakai sony..3-4 org gak tu..canon 1000d sorg..
ati ni lebih trase nk ke sony je..huhu
tapi still ragu2..sbb tu laa mintak pandagan org lain..

sony community die luas gak..tgk kt lowyat, ramai gak yg pakai.. brand lain pn ramai gak..

Nice...kalau dah ramai kawan2 pakai sony, apa lagi, follow mereka lah, senang utk merujuk apa2 masalah nanti ::icon_smile::

Terbaru di flickr saya, jemput klik pada imej untuk lihat lebih BESAR =)

- Hening Pagi Darul Quran pada 12 September 2009 (22 Ramadhan 1430) | 6:41 pagi.
- Tone mapped HDR using details enhancer from 3 exposures.
- Click photo untuk hayati imej yang lebih besar =)

nikon d60, nikon d3000, canon 1000d, olympus e-420. sony a300

assalamualaikum...

nocturnal wrote:exposure o.

oo..agaknya sebab ko guna shutter 1/500 so langit/ray tu nampak clear, tak overexpose..

nocturnal wrote:

saya budak baru belajar.
sifu2 komen please ::icon_study::

Momen dia sangat mengujakan =)

Erm, hasil lens baru saya [50mm f/1.8]:
Daniell Rifa'e

assalamualaikum...

uih lompek2 lak..

nasib ada ranting tepi tu..kalu tak sure nampak kosong..kalu byk sikit pon ok beb..jadik natural frame..nice capture cuma tersenget sikit..

mmg keja ko wedding photographer ke bro?