Jump to content
joetbg_x

Portable Antivirus

Recommended Posts

Real-time scan sedang dalam proses ujian... akan diumumkan bila ia dah ready...

Sesuai untuk semua Windows... :)

adakah bila fungsi real time scan ni dah disertakan sekali dgn pav,ia akan guna memory yg agak tinggi??

boleh jlaskan??

adakah bila fungsi real time scan ni dah disertakan sekali dgn pav,ia akan guna memory yg agak tinggi??

boleh jlaskan??

So, far aku test okay je... takde la berat sangat pun...

PC paling slow aku test dengan CPU PIII 700 Mhz, 128MBRAM... everything nampak ok...

Nanti beta version dah release aku akan umumkan...

Thanks for asking.. ^_^

hehe cayalah bro Alternator

bila ada fungsi real time protection tu kena install la ye PAV ni

Yup, kena la buat installer nye... supaya mudah untuk user gunakan... tapi ada kelebihannya... boleh buat copy ke pendrive untuk memudahkan scan kat PC lain... ciri-ciri Portable masih dikekalkan... ^_^

Yup, kena la buat installer nye... supaya mudah untuk user gunakan... tapi ada kelebihannya... boleh buat copy ke pendrive untuk memudahkan scan kat PC lain... ciri-ciri Portable masih dikekalkan... ^_^

Maknanya, klu kita ada file PAV yg real time protection kat dlm pendrive then kita nak scan kat PC lain, kita hanya scan melalui pendrive kita la...

Fungsi yg lebih kurang sama ngan PAV...

Hmmm...lagi mudah klu mcm ni...

mr alternator .. agak2 ko bile leh ko release pav ni yang real time punya ??

bleh bgtahu tak :)

alternator..hope pas ade real time ni,hope pav ni free lagik..hehe!! :rolleyes:

dan aku mencadangkan...bila real-time ni release... alternator boleh buka/iklankan no akaun bank anda utk mana2 pengguna PAV yg secara sukarela nak menyumbang...

walau niat alternator nk bg free...tp apa salahnya kalau ada insan2 budiman, pemurah yg nak sedekah/hadiah/bagi penghargaan atas hasil kerja alternator dgn wang ringgit...

boleh guna buat modal utk bangunkan lain2 software :-)..buat firewall pulak :)..

dan aku mencadangkan...bila real-time ni release... alternator boleh buka/iklankan no akaun bank anda utk mana2 pengguna PAV yg secara sukarela nak menyumbang...

walau niat alternator nk bg free...tp apa salahnya kalau ada insan2 budiman, pemurah yg nak sedekah/hadiah/bagi penghargaan atas hasil kerja alternator dgn wang ringgit...

boleh guna buat modal utk bangunkan lain2 software :-)..buat firewall pulak :)..

aa_Peace.gif... Terima kasih atas cadangan yang diberikan... Plan aku memang nak buat 100% Free... pasal sumbangan tu terpulanglah pada individu masing2 lah... tak pakse pun... ^_^

Kepada yang lain juga terima kasih juga atas cadangan dan sokongan yang diberikan.. Pasal real-time scanning tu aku tak boleh nak bagi tarikh tepat sebab aku tak nak tergesa-gesa... kualiti kerja adalah penting... tak nak ada yang bermasalah plak nanti bila user guna...

tul tu. jgn tergesa². nanti kualiti jadi x seberapa. tunggu versi beta kuar dulu. bila dah kuar beta nanti, korang pulun la cukup² testing PAV yg ada real-time tu.

Yup...

Klu pernyataan ni aku sokong ssgt...

Apa la sgt sumbangan wang yg sedikit yg kita bagi klu nak bandingkan sumbangan alternator kepada kita...

Banyak masa yg dia luangkan utk mengkaji virus tu...

Setidak2nya sumbangan kita dpt mnjadi pendorong n semangat alternator utk terus membantu kita...

Nnti mr.alternator sertakan sekali no.akaun kat web dia utk sape2 yg sudi menderma... :blush:

Bukannya senang nak kaji satu2 virus tu...

Mahu fening kepala...

He...he...

Tu tak kira bil elektrik lagi tu...

grey^_^georgia^_^0^_^0^_^Teruskan%20usah

yups..btol gak tu..bley gak geng2 putera sumbangkan..lgpon penat si alternator bangunkan av ni...

aku pon stuju gakk...

aku heran camne korang leh kena benda tu!!

x scan ke sblm donload @ run benda tu??

waktu virus tu wujud tak semua AV leh detect lagi..

virus2 yang baru perlu di analisis dulu

baru leh detect

Alternator, IMHO, you should also add a progress bar while downloading the updates. At least we'll know about the progress. Other than that, should be fine. :)

Thank for the suggestion... I'm working for it... For temporary, I just using Command Console for updating... soon, it will available... thanks again... :)