Jump to content
ikan_semilang

Ruangan Teknikal Playstation 2

Recommended Posts

Assalamualaikum geng..aku ada satu masalah lagi ni...masalah dengan joystick ps2 aku..semalam aku baru beli satu yang ori punya..RM 96.00 harga dia..ngan dapat warranti 1 weeks...aku beli jauh tu area kat batu pahat..balik jer rumah aku try la nak main game..bukak wrestling ingat nak main 4 orang...so pasal aku dah ada satu yang ori ni..maka aku letak jadik master control kat aku nyer multitap...tetiba jer aku nak main yoystik tu jadik malfunction...masalahnya fungsi button petak jadik button x dan button x berfungsi jadik button petak...senang cakap fungsi button tu tertukar...mula2 ok jer...aku main tetiba jer berubah ..aku check kat setting betul setting C..kat game wrestling..

aku tak puas hati ..so aku bukak PES6....passing ball jadik kat button petak.....aku tak puas hati lagi..aku bukak game tekken5 ..aku check lagi kat control setting.,.apa yang lihat kedua2 button tu petak dan x berkelip2 macam kene tekan tapi takde orang tekan pon...so aku try main tekken...terus jer graple move yang kluar pasal fungsi petak dan x bercantum...

camner aku nak buat..takkan aku nak bukak joystick ni...broken la warranty.....yang aku pelik apsal jadik camtu...mahal harga oystick ni..tolong la geng bagi solution ..

ko try joystik/controler lame ok??

kalau lama punya ok baik ko pi tukau selagi ada waranty .

Assalamualaikum geng..aku ada satu masalah lagi ni...masalah dengan joystick ps2 aku..semalam aku baru beli satu yang ori punya..RM 96.00 harga dia..ngan dapat warranti 1 weeks...aku beli jauh tu area kat batu pahat..balik jer rumah aku try la nak main game..bukak wrestling ingat nak main 4 orang...so pasal aku dah ada satu yang ori ni..maka aku letak jadik master control kat aku nyer multitap...tetiba jer aku nak main yoystik tu jadik malfunction...masalahnya fungsi button petak jadik button x dan button x berfungsi jadik button petak...senang cakap fungsi button tu tertukar...mula2 ok jer...aku main tetiba jer berubah ..aku check kat setting betul setting C..kat game wrestling..

aku tak puas hati ..so aku bukak PES6....passing ball jadik kat button petak.....aku tak puas hati lagi..aku bukak game tekken5 ..aku check lagi kat control setting.,.apa yang lihat kedua2 button tu petak dan x berkelip2 macam kene tekan tapi takde orang tekan pon...so aku try main tekken...terus jer graple move yang kluar pasal fungsi petak dan x bercantum...

camner aku nak buat..takkan aku nak bukak joystick ni...broken la warranty.....yang aku pelik apsal jadik camtu...mahal harga oystick ni..tolong la geng bagi solution ..

apeeeee~~!!!! :o wrenti 1 weeks lol rm98.00 lol :blink: kat ipoh ori joystik rm60.00 warenty 2bulan huhu bi tukar jukar joystik baru sementara ader warenty huhuhuhhuhu ;)

eprh, itu harga ori tuh. kurang ajar sunnguh org yg tipu kau tuh. baik kau pi tukar, jgn lupa hempuk dia sekali. oh ya bawak kamera digital skali!

erkkk~~! senang nyer care ko cakap nak pok org erkk nak bawak digi cam utk ape kang dier siap posing lagik sambil pegang joystik tuh lol :lol:

eprh, itu harga ori tuh. kurang ajar sunnguh org yg tipu kau tuh. baik kau pi tukar, jgn lupa hempuk dia sekali. oh ya bawak kamera digital skali!

nampaknya takder solution lain la..ekk..so aku kener gegas pergi batu pahat secepat mungkin ada lagi 5 hari lagi warranty tu...aku nak tanya tokey tu apsal jual barang rosak..pastu aku nak tanya apsal warranty singkat sangat..cam ..comfirm ker kalau beli joystick baru dapat warranty dua bulan..huii..angin betul la aku ngan masalah camni..beli yang tak ori takde pulak masalah.. :(

ahh encik keledek..lama tak nampak..bz main ps3 kaa

A'kum sumer..

woot encik snipersnake. PS3 takder PS2 + PS1 ader ler. Tadak fulus mau beli skarang sbb dah perabih buat beli rumah. kena tunggu ekonomi stabil balik nanti. kalu masa tuh ada version coklat ubat batuk biskut merry nyer mungkin boleh cepat sikit. lagipon tunggu lama sikit nih untung sbb game library lebih besar.

korang sumer yang "loaded" buleh ler enjoy dulu PS3.

Kami yg terpinggir / terlior.

Cheerios

ultimatezezs-SE ko kalau nak hempuk ko jangan lupe ajak aku sekali tau ,x aku memang x suke cya nun alif tipu orang pastu kat batu pahat lak tu :angry: kalau ko sabar sikit raya haji aku balik bp aku joint ko hempuk .

snake ako bawak digital camera ko jangan risau punye :lol:

Edited by greyfox

greyfox...tunggu raye aji mane sempat maa...hangih la duit aku nanti..huhu....esok aku gegas pergi kedai tu..lagipun aku dah selalu gisana.. ceyenun tu baik...lawa plak tu...tak sampai hati nak empuk..biaselah men can make mistakes...tapi kalau dia berkeras aku lawan!!!..

P/S-greyfox,lu Johorean ker tetiba jer nak turun BP..

greyfox...tunggu raye aji mane sempat maa...hangih la duit aku nanti..huhu....esok aku gegas pergi kedai tu..lagipun aku dah selalu gisana.. ceyenun tu baik...lawa plak tu...tak sampai hati nak empuk..biaselah men can make mistakes...tapi kalau dia berkeras aku lawan!!!..

P/S-greyfox,lu Johorean ker tetiba jer nak turun BP..

ok ape ape pun ko gi tukau

ot

orang tau aku memang orang johor rumah nenek aku pun kat johor hehehehe

dah dapat tukar akhirnya....leh ada citer lawak pulak...haram nyer joystick...tetiba jer test kat kedai game tu joystick tu boleh tunjuk ok plak..dah ceyenuna tu tak caye joystick tu rosak...aku berkeras dan suruh dia try beberapa game...boleh pulak ..lancar pulak..akhirnya aku suruh try game tekken 5 ..kali ni joystick tu terbukti rosak...huh..nasib baik aku yang pergi tukar..kalau wakilkan orang lain memang kene palun balik...

{[Putera.com Gamers Club Member]}

AMDsempron2600+*****

GAINWARD nVIDIA G-FORCE 6800 ULTRA2100 GOLDEN SAMPLE*****

PS2:SCPH-50006MG:[NTSC/UC]*****

PSTwo:SCPH-70006:[NTSC/J]*****

50006 bukan ke NTSC/J

pasni ko test dulu sebelum beli barang tu , kalau kat river money kalau cenggitu hampeh diaorang x nak tukau & tau pulangkan duit cam kawan aku kena ,tapi apek tu dah silap orang r kawan aku tu polis kuar kad terdiam dia hehehehehe

Alop kengkawan. Aku ada sorg member kat kedah ni nak balik sabah. On the way...dia nak pi area sg wang nak beli PS2. Kedai mana korg syorkan supaya beliau tidak ditipu? Imbi? Mario ke mende ntah...TNL?

Alop kengkawan. Aku ada sorg member kat kedah ni nak balik sabah. On the way...dia nak pi area sg wang nak beli PS2. Kedai mana korg syorkan supaya beliau tidak ditipu? Imbi? Mario ke mende ntah...TNL?

Imbi Mario la... :P

aku tengok kat bawah ps2 gemok ni ntsc/uc....tak tau la betul ker tak...ko rasa betul ker tak?

setau aku 50006 HK version.. dia guna 240volt.. jadik tadi step down.. direct je connect power supply.. tapi ntsc/uc pelik gak aku... UC untuk us console...

setau aku 50006 HK version.. dia guna 240volt.. jadik tadi step down.. direct je connect power supply.. tapi ntsc/uc pelik gak aku... UC untuk us console...

betul tu ekai kalau belakang dia 6 tu memang hong kong version sah ler ntsc/jp asia versoin x payah pakai adaptor untuk power step down

ekai ko punya berapa version dia ape scph xxxxx ?

betul tu ekai kalau belakang dia 6 tu memang hong kong version sah ler ntsc/jp asia versoin x payah pakai adaptor untuk power step down

ekai ko punya berapa version dia ape scph xxxxx ?

erkk kat ner ang chek tuh scph aku ader jumpe.... UC/J/ dll x pulak lol!! :unsure:

erkk kat ner ang chek tuh scph aku ader jumpe.... UC/J/ dll x pulak lol!! :unsure:

check kat belakang ps2 ko x pun ko ko pi kat ps2 browser kan ada dua option kalau tak silap aku ko tekan segitiga