Jump to content
Mido Ban

Peminat Metal Mai Sini

Recommended Posts

assalamualaikum...

Rammstein tak minat? lagu

Ich Will

Amerika

...best walaupon aku taktau apa genre (aku rasa industrial metal) ngan bahasa diorang..

kahkah hackezz, mmg lawak la yg ni: :lol:

Edited by MalaYneuMaya

Rammstein tu band Jerman,aku tau pasal lead guitar dia pakai ESP guitar.. :P

Nightwish tu vokalis pompuan nama Tarja Turunen,amik classical vocal class pastu join Nightwish.

assalamualaikum...

band jerman ye? muzik video dia lawak wo haha...band ni slalu main sembur2 api kan? mcm dlm cita xXx vin diesel tu..

tu la.. bunyi pon bleh kenal ESP...abih la aku dah jadi antu ESP lak pas ni... :D ko la ni supersirap..hehe

vokalist nightwish tu antara vokalist gothic yg terbaik la bg aku.. ^_^

Nightwish tu vokalis pompuan nama Tarja Turunen,amik classical vocal class pastu join Nightwish.

album baru diorang ni dah xde tarja dah.. sebab tarja keluar buat album solo ganti ngan awek baru nama "Anette Olzon" former member band "Alyson Avenue." album baru ni dah xde dah suara classical2 ni. boleh layan la.. nightwish tanpa tarja kurang menyengat sikit la. sebab bila sebut nightwish mesti terbayang sora tarja.

tarja first single dah keluar tajuk dia "I'll walk Alone".. menarik jugak lagu dia tu.

Sebenarnya,aku suka Nightwish bukan kerana Tarja tapi lebih kepada Tuomas Holopainen ngan Emmpu Vourinen tu..sebab penggunaan synth Tuomas memang best,lebih atmospheric dan struktur...tak sama macam keyboardist Children Of Bodom Janne Warmen yang lebih pada improvise,tahap laju cipan sampai taktau berapa banyak note dah guna..tapi2 dua2 band aku suka.. ^_^

Aku lagi suka Tarja la,sebab dia dah lama ngan Nightwish so aku dah biasa dengar sore dia...

assalamualaikum...

Ada 1 band dari Holand,nama Sinister.Vokalis pompuan tapi suara dah macam vokalis Dark Funeral Emperor Magus tu,gila betul...

Sinister

hu'aloh sore mcm resakse kepala tujuh... :huh:

Tu la pasal,aku takleh dengar lama lagu2 dari Sinister ni...cukup dengar Cross The Styx tu je aku pening kepala.. :wacko:

Cuma aku suka riff intro lagu tu aje,masuk suara vokalis abis aku terus pitam ahahaha..

tarja=soprano punye suara

awex baru nitewish=flat skit..tp ok gak

nightwish album baru aku ske dgr musik dier punya susunan..masyuk bebb.....

within temptations korang x lyn ker??

best gak dow...

Tarja suara high pitch...memang oktaf suara dia tinggi tu pasal dia leh bawak lagu2 Nightwish dengan bagus.Dia masuk kelas tu pun nak dalami ilmu classical music je.

Aku tak kisah sgt tang suara,aku lagi dengar arrangement music Nightwish ala2 Stratovarius ngan Helloween..

waa.. best betul baca bro supersirap punya explanation pasal music ni. aku ni setakat boleh dengar je. at least dapat jugak aku tau sikit2, aku jugak suka ngan COB, sebab diorang punya arrangement music ada selit ngan keyboard. sama la ngan nightwish. bro supersirap boleh rekemen lagi tak beberapa band yang main music yang lebih kurang sama? aku ni jenis minat lagu-lagu genre goth dan jugak jenis-jenis yang sama ngan nightwish/COB ni. kalau jenis death yang tak paham langsung diorang sebut tu kurang sikit la.. kekadang muzik death ni pon x berapa nak boleh nak ikut sebab keras sangat

waa.. best betul baca bro supersirap punya explanation pasal music ni. aku ni setakat boleh dengar je. at least dapat jugak aku tau sikit2, aku jugak suka ngan COB, sebab diorang punya arrangement music ada selit ngan keyboard. sama la ngan nightwish. bro supersirap boleh rekemen lagi tak beberapa band yang main music yang lebih kurang sama? aku ni jenis minat lagu-lagu genre goth dan jugak jenis-jenis yang sama ngan nightwish/COB ni. kalau jenis death yang tak paham langsung diorang sebut tu kurang sikit la.. kekadang muzik death ni pon x berapa nak boleh nak ikut sebab keras sangat

Aku rekemen ko dengar band2 ni :

- Sonata Arctica ( cuba dengar San Sebastian,Wolf and Raven,Black Sheep dan Don't Say A Word )

- Dark Tranquility

- Stratovarius

- Rhapsody

- Old Mans Child

- Blind Guardian

- Symphony X

- Luca Turilli

- Hammerfall

- Angra

Aku bagi list ni untuk kategori Power Metal...cuma Old Mans Child je genre Melodic Black Metal.Aku paling suka Symphony X sebab gitaris Michael Romeo tu memang excellent style main gitar dia ( banyak sweep picking.. )... ^_^

dark tran dah ada

sonata artica pon ada

rhapshody (Viking metal kan? (sama cam Folkearth)

yang lain2 tu biasa dengar je, nak try donlod dan dengar.

within temptations korang x lyn ker??

best gak dow...

yang ni aku ada full album discography :lol:, suka tgk vokalis dia "Sharon den Adel" ade lesung pipit.. tgk vid clip frozen best gile.

ko try dengar band sirenia,xandria takpon after forever, genre symphonic metal gak tu..

assalamualaikum...

Opeth genre apa ye? sore resaksa tu yg aku tak berkenan sgt tu..

ni power metal gak ke? mcm stratovarius sket bunyi dia

? vokalis pompuan gak...

dark tran dah ada

sonata artica pon ada

rhapshody (Viking metal kan? (sama cam Folkearth)

Aku cuma ingat yang tu aje,sebenarnya ada banyak lagi dari india pun ada... :D tapi aku tak dapat material diorang.Kalau nak terpaksa carik yang ori..

Kalau nak carik info pasal metal,aku suka kat sini..Encyclopaedia Metallum

apocalyptica

masyuk do dgr derang men cello...gilo apo...4 org men cello

hokhok

ha ah.. aku ade gak satu dua lagu diorang, masa buat cover version untuk metallica.. layan gak. dan diorang ni penah gak berduet dengan The Rasmus