Jump to content
Sign in to follow this  
BSkaya

Mobo Takleh On

Recommended Posts

masalah saya mcm niee

komputer saya kena virus entah la tak tau mcm mana leh kena adik aku yg pakai...

pastu saya pergi la savemode dan run antivirus , antivirus avg... lepas padam semua virus dan restrat balik komputer lampu kat cpu menyala tapi monitor takde display ape-ape....

kira nak masuk bios pun takleh....

dan saya pun mula la bukak komputer cabut Ram la, pasang HDD lain la...

last-last bila on balik lampu ade kejap je pastu dia terus padam...kipas pun dia pusing kejap je pastu stop..

kalo nak kata masalah PSU saya dah test kat PC lain boleh lak on....

help.. plsss :(

memula mintak maap coz double post... entah apasal nak edit post memula tak leh pulak :huh:

spec

intel celeron

mobo msi

saya ade cuba cabut bateri cmos tu dan pasang balik still tak mau...

sekali pandang nampak macam masalah hardware aje...

ok....

1. pastikan kabel power supply ketat/rapat dan pastikan masih ok...

2. kabel-kabel spt kabel power supply kemas kat mobo tu, kabel hard disk dan kabel lain ok...

3.Pastikan kabel monitor pun ketat/kemas kat belakang casing tu....

yang penting boleh kasi POST tu dapat dihidupkan dulu.....semasa startup komputer.....

Sebaik-baiknya kalau mobo tu pakai ATX power supply ... baik pakai yg ATX saja...

kaau mobo pakai AT baik pakai AT saja..... sebab watt berlainan ada 250W, ada 300W, ada 350W

Power supply AT yg biasa digunakan oleh model komputer yg aagak lama...> manual ada memberi panduan berapakah dan jenis power supply dapat digunakan.....

mungkin ada kawan yg lain dapat berikan penjelasan yang lebih detail....

Wah .. ni cam problem aku je bebaru nih ... mobo gune MSI-7025 .. kipas je memula jalan kan? Pastu terstop sendiri dan terus x leh on pape lagi kan?

Kalu ye la ni masalah ko nih ... Power supply dan komponen2 lain ko ok jek (kalu dah test kat tempat laen) .... bermakna motherboard ko dah out 2 .. kena anta warranty .. 2 kedai pc dah aku gi anta dan x leh selesai gak masalah nih .. buka le komponen2 mane2 pun .. cucuk PSU baru kat mobo pun tetap x leh jalan ... So, solution (pendapat aku saje) gi beli mobo baru tapi kalu sanggup tunggu ko tunggu le warranty dier yang pastinya makan lebih sebulan...

P/s: Dah sebulan aku tanye Customer Service pasal mobo aku kat MSI dan masih lagi x berjawab2 .. isk isk .. teruk tol service .. dulu AGP terbakar .. sebulan lebih baru siap .... :(

Edited by Izani

kalo nak kata masalah PSU saya dah test kat PC lain boleh lak on....

Entah la pasal bila saya Test Balik PSU nie kat komputer lain dia... kipas pusing tapi lampu kat cpu tak nyala..

lampu yg hijau ngan merah tu.. :(

lagi satu virus niee boleh wat rosak motherboard ke? :angry:

Erk .. test psu kat pc lain tapi ader problem ke? Erk .. 2 bukan kes PSU out ke?

Sorry kalu salah paham dan salah jawab .. hehehe

ok masalah settle rupa-rupanya PSU nyee prob

tapi pelik gak kipas dia still pusing :lol:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...