Jump to content
Sign in to follow this  
wan_zaid

Ada Sapa2 Kat Sini Tahu Tak

Recommended Posts

Assalamualaikum semua,

Firstly aku nak minta maaf banyak-banyak sebab aku tak tahu nak letak kat mana topic aku ni...aku tahu topic aku ni berbeza didalam ruangan ni....tapi aku terpaksa.Errmmm...aku ada soalan untuk kau orang semua.Soalannya ialah bagaimana nak cam/pastikan kasut adidas superstar II yang ori?Aku harap kau orang semua dapat memberi info kat aku.

Assalamualaikum semua,

Firstly aku nak minta maaf banyak-banyak sebab aku tak tahu nak letak kat mana topic aku ni...aku tahu topic aku ni berbeza didalam ruangan ni....tapi aku terpaksa.Errmmm...aku ada soalan untuk kau orang semua.Soalannya ialah bagaimana nak cam/pastikan kasut adidas superstar II yang ori?Aku harap kau orang semua dapat memberi info kat aku.

sepatutnya kat sembang kot :P

nak tau eh?tgk rega. tgk kat lidah kasut tuh, bawah tapak,

post gambo lgi bagus..

Assalamualaikum semua,

Kalu ko biasa beli brg ori, ko akan tahu la, tgk aje dah tahu.

Satu lagi, test pakai la, kalu senget sebelah & ketat sebelah ke ape.

Survey kat kedai lain², ape perbezaan yg ko dpt.

Nak senang, terus ke depot dia.

dekat tumit kasut (buli lali kau)

biasanya kalau kasut ori kalau ko picit bahagian dkt buku lali tu akan terasa keras... kalau lanun rasa lembik je...

Errnmmm....kat buku lali....nanti aku cuba tengok.....sebenarnya kasut adidas superstar II tu aku dah beli dah.......tapi aku tak tahu macam ne nak bezakan diantara yang ori dengan yang tak ori........harga kasut yang aku beli tu RM265.00.......kasut adidas superstarII tu aku beli kat kedai yang menjual bermacam-macam kasut berjenama seperti puma,nike,diadora dan macam2 lagi termasuk adidas......nama kedai dia kastria maju.....sebelum aku pergi kat kedai tu....aku dah pergi dah kat butik adidas....tapi warna hitam putih yang aku cari tak ada kat situ....so kedai tu juga yang aku kena pergi beli.......kasut adidas superstarII kat butik tu aku tengok sama je dengan kat kedai kastria maju.Sampai je kat rumah aku tengok kat bawah lidah kasut tu ada tulis Made In Indonesia....lepas tu dia ada tulis saiz kasut seperti Uk 9,Fran 9 1/2,...lebih kurang macam tu la....errmm...selain kat buku lali,kat mana lagi kita boleh cam kasut tu ori ataupun tidak

Errnmmm....kat buku lali....nanti aku cuba tengok.....sebenarnya kasut adidas superstar II tu aku dah beli dah.......tapi aku tak tahu macam ne nak bezakan diantara yang ori dengan yang tak ori........harga kasut yang aku beli tu RM265.00.......kasut adidas superstarII tu aku beli kat kedai yang menjual bermacam-macam kasut berjenama seperti puma,nike,diadora dan macam2 lagi termasuk adidas......nama kedai dia kastria maju.....sebelum aku pergi kat kedai tu....aku dah pergi dah kat butik adidas....tapi warna hitam putih yang aku cari tak ada kat situ....so kedai tu juga yang aku kena pergi beli.......kasut adidas superstarII kat butik tu aku tengok sama je dengan kat kedai kastria maju.Sampai je kat rumah aku tengok kat bawah lidah kasut tu ada tulis Made In Indonesia....lepas tu dia ada tulis saiz kasut seperti Uk 9,Fran 9 1/2,...lebih kurang macam tu la....errmm...selain kat buku lali,kat mana lagi kita boleh cam kasut tu ori ataupun tidak

aik..mana mod neh?

post gamba la senang..

QUOTE(wan_zaid @ Oct 17 2006, 08:08 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Assalamualaikum semua,

selalunya kalu adidas made in indon tu kira ori la tu..jgn made in china udah lah..
butik adidas di paris kasut majoriti made in indon..and then kalu tshirt jgn beli yang made in turkey..kain tak bagus sekali basuh terus kembang..kasut baju sekarang dah susah nak tress otri ke tak..cimpak sebijik

kasut yg ori adelah ksut yg 'ori' hargenye n 'ori' kedai di mne ia di beli/jual... dn 'ori' kilang dmne ia dkeluarkan dn tmpt ia dihasilkn... make dgn otomatiknye ksut tersebot adelah 'ori' bg aku.. kalo nk btol2 original punye tanpe was2 tempah jerk kt kilang adidas... abes cite.. mellow.gif Edited by Aku Sengal