Jump to content
Hafeez

Download Rapidshare Fast !

Recommended Posts

Asslamualaikum !! saya nak tanya satu soalan,Saya selalu download file kat Rapidshare.de server.Saya pkai Streamyx 512Kbps with dynamic IP.Pabila saya connect manual kat network connection tue,Saya selalu dapat ip address 60.xxx.xxx.xxx.Pada ujukaji saya sudah berkali kali,IP yg 218.xxx.xxx.xxx dan 219.93.xxx.xxx yg paling laju sehingga mencecah 64KB/sec pabila download kat Rapidshare.Susah nak dpt IP 218 7 219.93 nie.Selalu dpt 60.xxx.xxx.xxx & 219.95.xxx.xxx.So apakah cara nak lajukan download gunakan ip 60 & 219.95 nie ? ? / klau pkai proxy,pxy mana yg sesuai ? boleh bagi tak proxy yg laju ! diharap membantu !1 :(

ws. kalo pakai pakej 512, dapat download speed 64kBps, maka ko dapat full speed untuk downstream tu (berdasarkan kiiraan 64 x 8 = 512). sebab pakai dynamic ip, memang x dapat dijangka ko akan dapat ip mana bila online. so kalo ko rasa ip tu laju & puas hati dengan speed tu, apa kata ko xyah disconnect. so xyah la next time ko kata streamyx buruk sebab speed selalunya dapat around 70% dari pakej yang ditawarkan (walhal, memang dah dibagitau awal streamyx based on best efford, so x akan dapat 100% speed yang dilanggan)

ws. kalo pakai pakej 512, dapat download speed 64kBps, maka ko dapat full speed untuk downstream tu (berdasarkan kiiraan 64 x 8 = 512). sebab pakai dynamic ip, memang x dapat dijangka ko akan dapat ip mana bila online. so kalo ko rasa ip tu laju & puas hati dengan speed tu, apa kata ko xyah disconnect. so xyah la next time ko kata streamyx buruk sebab speed selalunya dapat around 70% dari pakej yang ditawarkan (walhal, memang dah dibagitau awal streamyx based on best efford, so x akan dapat 100% speed yang dilanggan)

Awak sebenarnye tak faham yg saya ckp,Saye ckp pasal Rapidshare bukan Streamyx,Klau Streamyx tu sye dah thu semua dah !.Tolongggg !!

Awak sebenarnye tak faham yg saya ckp,Saye ckp pasal Rapidshare bukan Streamyx,Klau Streamyx tu sye dah thu semua dah !.Tolongggg !!

Betullah apa yg dia cakap.... ko je yg tak faham. Once ko dapat IP kesukaan ko tu...takyah offline. guna la utk download di rapidshare. rapidshare takde kuasa nak tukar IP ko.

RapidShare tu die limitkan kan multiple connection... Dapat IP mane pon tak pegi laju pon... Die limitkan connection tu sebab nak mengurangkan sesak yang dibuat oleh orang2 macam korang la... Kalau nak FULL multiple connection... ... ... ... ....~~~

Ohhh ! begitu. Jadik kene tunggula Sampai dpt ip Yg laju tue,fuh ! penat jugak . :D Xpelah !err,,... korang ada tak akaun Rapidshare yg percuma punye / atau nak donload cam Premium User,Ader tak ?

pakai download manager bleh kan?

sori nybok sikit..

Aku dah pkai donload manager lah nie.Tapi slow gak ketika dpt ip 60.xxx.xxx.xx nie !

hang register jadik pengguna berbayar la..

pakai download manager bleh kan?

sori nybok sikit..

Pakai manager bagos mane pon die tetap limitkan connection korang wakakaka...

hang register jadik pengguna berbayar la..

Macm la kiter nie banyak fuluss ! :D gurau jea.Tapi aku ader tak sesaper yg download kat rapidshare mcm premium ? ?tolonglah aku ! :(:(

Cam yg gamerlife ckp...........dia akan limitkan connection ko......

Camni.....Ko beli syarikat yg develope software rapidshare tu.......kemudian ko suruh programmer2 dia tukar software tu supaya xlimitkan connection...........sure ko nyer download laju..............pas tu ko nak tuka rapidshare jadi rapid kl pun bleh.......... :)

Cam yg gamerlife ckp...........dia akan limitkan connection ko......

Camni.....Ko beli syarikat yg develope software rapidshare tu.......kemudian ko suruh programmer2 dia tukar software tu supaya xlimitkan connection...........sure ko nyer download laju..............pas tu ko nak tuka rapidshare jadi rapid kl pun bleh.......... :)

Betul tu sekarang rapidshare dah limit kan connection jadi separuh dulu free user boleh dapat dapat full connection sekarang tak macam tu. experient aku dulu boleh senang2 cecah 110KBps...sekarang ni just dapat lebih kurang 50-60KBps jer..tak kira IP mana aku pakai sama jer...Kekadang ko kena pikir why diorang buat cam tu. Sebelum ni paid user ngan free user tak banyak beza . dulu sapa-sapa yang pakai dynamic IP boleh reset ip so tak payah tunggu berjam-jam nak download lagi kat rapidshare...still dapat full connection. Macam tu laa kan nak buat cam benda freekan kena terimala jer laaa :)

Setahu aku gini..Dalam kes download guna akaun percuma, kelajuan ko download dari rs bergantung pada..(ikut susunan)

1- LOAD SERVER rapidshare gak masa tu..(Takder sorang pun sentuh psal ni :blink: )

2- IP stimik ko dapat masa tu..Teori biasa: 60.X saks, 218.X & 219.X OK

3- Kelajuan broadband ko..

4- Waktu ko download - cari waktu ko rasa yg diorang kat barat tu tak ramai download dari rs. Bila tak ramai download, beban server pun kurang..

Apa-apa pun, beban bandwidth server rs tu yg paling penting sekali..Sebab ia mempengaruhi berapa laju ko boleh download. Sebab tu, rs bagi ko pilihan ko nak download dari server mana..Nak pilih server tu pilih yang load paling sikit..Dari pengalaman aku yg guna stimik 1Mbps ni, masa tu aku dapat IP yg kononnya OK tu, aku dapat sekitar (aku ulang sekali lagi, aku guna akaun percuma ja):

a- 90-100KBps (beban bw server: ~7000 of 10000MBit/s in use)

b- 30-50KBps (beban bw server: ~8500 of 10K MBit/s in use)

c- 10-20KBps (beban bw server: ~9000+ of 10K MBit/s in use)

Pendek kata, pilihlah server yang laju..Panjang kata, beli dan guna la akaun premium kalau ada duit..LOL!

Malas nak cakap panjang..Di sini aku sertakan bukti yang menyokong penerangan aku. :rolleyes: Sekian terima kasih.

Untuk rekod, aku download file ni pada sekitar jam 7 mlm.

Nampak tu..7000 of 10K MBit/s in use!

Waa..Kelajuan maksumum! Tgh download FIFA 07, ada 4 parts lagi nak kena download..1 part = ~400MB

----------------

Tambah:

Download pada pukul 9 mlm:

~8500 of 10K MBit/s in use

Huhu..Sedih..Dah slow dah..Nampak tak..Betulkan teori/analisa ako kan??

Dah jelas? Hafeez o' hafeez..Pehe ko dok ni..Malah ako nok oyak acak kali. :rolleyes:

p/s: tak boleh tulis lebih-lebih, kang nanti mamat crap tu nampak, habis aku kena mampus/bash/kritik..waaaaaaah ah ah ah ah ah ahahahaha lariii (stail apek crap) <--ayat tiru

Edited by aMer

mner ko dpt the grabber tu aku nak ler...??

sori nyampuk skit...

apsal aku copy link tuk file rapid share dan aku paste kat Browser IE

..mesti kluar nyer flash get..

tu bru website dia..cmner nak setting bg betul???

aku ada pakai software The Grabber 1.4.5

saya nak pakai software The Grabber 1.4.5

tolong bagi website itu software download The Grabber 1.4.5

saya nak download The Grabber 1.4.5

tolong bagi

terimah kasih :lol::D:P

atau guna rapidleecher script, beli server luar negara cam aku kat german bandwidth connection stabil sebab based rs server ade kat german.

aku pnah test d/l 1 file 100MB dlm 10saat guna server aku tue,

Setahu aku gini..Dalam kes download guna akaun percuma, kelajuan ko download dari rs bergantung pada..(ikut susunan)

1- LOAD SERVER rapidshare gak masa tu..(Takder sorang pun sentuh psal ni :blink: )

2- IP stimik ko dapat masa tu..Teori biasa: 60.X saks, 218.X & 219.X OK

3- Kelajuan broadband ko..

4- Waktu ko download - cari waktu ko rasa yg diorang kat barat tu tak ramai download dari rs. Bila tak ramai download, beban server pun kurang..

Apa-apa pun, beban bandwidth server rs tu yg paling penting sekali..Sebab ia mempengaruhi berapa laju ko boleh download. Sebab tu, rs bagi ko pilihan ko nak download dari server mana..Nak pilih server tu pilih yang load paling sikit..Dari pengalaman aku yg guna stimik 1Mbps ni, masa tu aku dapat IP yg kononnya OK tu, aku dapat sekitar (aku ulang sekali lagi, aku guna akaun percuma ja):

a- 90-100KBps (beban bw server: ~7000 of 10000MBit/s in use)

b- 30-50KBps (beban bw server: ~8500 of 10K MBit/s in use)

c- 10-20KBps (beban bw server: ~9000+ of 10K MBit/s in use)

Pendek kata, pilihlah server yang laju..Panjang kata, beli dan guna la akaun premium kalau ada duit..LOL!

Malas nak cakap panjang..Di sini aku sertakan bukti yang menyokong penerangan aku. :rolleyes: Sekian terima kasih.

Untuk rekod, aku download file ni pada sekitar jam 7 mlm.

Waa..Kelajuan maksumum! Tgh download FIFA 07, ada 4 parts lagi nak kena download..1 part = ~400MB

----------------

Tambah:

Download pada pukul 9 mlm:

~8500 of 10K MBit/s in use

Huhu..Sedih..Dah slow dah..Nampak tak..Betulkan teori/analisa ako kan??

Dah jelas? Hafeez o' hafeez..Pehe ko dok ni..Malah ako nok oyak acak kali. :rolleyes:

p/s: tak boleh tulis lebih-lebih, kang nanti mamat crap tu nampak, habis aku kena mampus/bash/kritik..waaaaaaah ah ah ah ah ah ahahahaha lariii (stail apek crap) <--ayat tiru

Thanks Amer ! awak yg banyak membantu saya ! :D semoga allah sahaja yg akan membalas budimu ! saya dah banyak paham !

aku ada pakai software The Grabber 1.4.5

saya nak pakai software The Grabber 1.4.5

tolong bagi website itu software download The Grabber 1.4.5

saya nak download The Grabber 1.4.5

tolong bagi

terimah kasih :lol::D:P

Hi....gopala33

ni saya kongsi Grabber 1.4.5

DL elok2 ok...kalau share tolong elakkan guna RS nie

susah nak DL ok gudlak.....

klik sini

Ade cara yang senang tak kalo kita nak download rapidshare yg banyak :(

coz ade sesetengah game tu dia pecah sampai 30 ~ 40 file rapid

Ade cara yang senang tak kalo kita nak download rapidshare yg banyak :(

coz ade sesetengah game tu dia pecah sampai 30 ~ 40 file rapid

Mana bole Donlaod dgn banya ksekali gus Kenelah sedikit2 sbs orag lain pon nak donload gak kt Server Rshare tuh.

Rapidshare, 2-3 hari ni sampai sekarang...Hard disk penuh!!11 360 Terabytes tu! Giler..Haha

Dah 2 hari aku tunggu nak upload fail.. :lol:

Edited by aMer