Jump to content
BigBurn

Bandwidth Dial-up

Recommended Posts

Assalammualaikum,

Aku ada problem sikit pasal internet connection aku...aku pakai dial-up (tm net prepaid)...

Biasanya, aku dapat speed dalam 46kbps, 45kbps, paling cikai pun, 44 kpbs...tapi 2 minggu lepas,

tetiba speed dia drop ke 36kbps/37kbps/38kbps...

Aku ingat kena virus ke, trojan ke, spyware ke, tapi bila aku scan, takde jumpa apa2...Malah,

aku takde ubah pun, apa2 setting untuk internet connection...

Software yang aku dah pakai untuk scan komputer aku,

1) BitDefender 9 Pro Plus

2) Spybot Search dan Destroy

3) Lavasoft ad-Aware

4) HijackThis

5) Cwsheredder

6) Trojan Remover 6.5.2

7) Ewido 4

8) Webroot Spy Sweeper

Semuanya aku dah update...aku dah scan dalam normal mode dan sofe mode...tapi tak jumpa apa2..

Yang ini, aku pakai dial-up tm net prepaid...kalau aku pakai Time.Net pun, sama

gak...apsal,ek?...

Takkan modem problem pulak?...modem ok aje...

Ada kemungkinan ke, orang Telekom dah limit kan bandwidth ke rumah aku?!...

Ada sesapa tau atau suggest benda2 yang aku terlepas pandang nak buat?...

Thanks...

Assalammualaikum,

Aku ada problem sikit pasal internet connection aku...aku pakai dial-up (tm net prepaid)...

Biasanya, aku dapat speed dalam 46kbps, 45kbps, paling cikai pun, 44 kpbs...tapi 2 minggu lepas,

tetiba speed dia drop ke 36kbps/37kbps/38kbps...

Aku ingat kena virus ke, trojan ke, spyware ke, tapi bila aku scan, takde jumpa apa2...Malah,

aku takde ubah pun, apa2 setting untuk internet connection...

Software yang aku dah pakai untuk scan komputer aku,

1) BitDefender 9 Pro Plus

2) Spybot Search dan Destroy

3) Lavasoft ad-Aware

4) HijackThis

5) Cwsheredder

6) Trojan Remover 6.5.2

7) Ewido 4

8) Webroot Spy Sweeper

Semuanya aku dah update...aku dah scan dalam normal mode dan sofe mode...tapi tak jumpa apa2..

Yang ini, aku pakai dial-up tm net prepaid...kalau aku pakai Time.Net pun, sama

gak...apsal,ek?...

Takkan modem problem pulak?...modem ok aje...

Ada kemungkinan ke, orang Telekom dah limit kan bandwidth ke rumah aku?!...

Ada sesapa tau atau suggest benda2 yang aku terlepas pandang nak buat?...

Thanks...

rase aku kalau ko dah scan mcm tuh punye dasyat pon mmg xjmpe ape2 cacing dlm pc ko, kire oke laa tuh. kire pc ko free from worm@virus.. mane leh bandwidth pegi kasik kurang plak.. bende tuh dah standard.. maybe line sibuk yg menyebabkn internet connection ko punye speed down ckit.. xpon setting modem ko kt control panel. dah check setting die recieved brape? mane tau kot ade sape2 ubah..

Luv,

Tak...aku tak ubah apa2 setting pada modem pun, atau pada benda2 lain...

Lagi pun, komputer ni, aku guna sorang...takde orang lain pakai...

Aku pernah jadi gak kat Streamyx aku camtu... jadi cam dial-up... Seminggu aku rase cam tu... Tapi lepas tu die elok balik... Mungkin TM naik taraf kot kat area kau.

:: off topik ::

tm net prepaid? nape tak guna streamyx je..setau aku banyak belanja guna prepaid ni..huhuhu..

:: On topik ::

keadaan macam tu aku besa kena dulu...pastu satu hari aku takleh guna tenet pasal streamyx port kt ibusawat rosak..klu ko nye connection rendah dalam masa beberapa hari kira ok lagi tu..cukup seminggu klu tak elok jgk ko trus tepon streamyx cakap masalah ko ni ek..soh depa up skt speed ko..hehehe

masalah aku dah berlarutan selama 2 minggu lebih....

kalau sebab telekom tengah upgrade area aku, mungkin gak...sebab, sebulan dua lepas, ada orang streamyx buat survey sambil promote suruh masuk streamyx...dia kata, area aku diaorang nak upgrade sebab dah ramai orang masuk streamyx dan juga untuk future preparation, apa ntah....

tapi, perghhhhhh!!..takkan sampai 2 minggu?!!!... :angry:

suscribe streamyx?!...memang nak masuk gak...tapi orang dah complain kena tipu, teragak-agak jugak nak suscribe. Ye la...suscribe 1MB...dapat 700, 800, 600Kbps...buat apa...Kena pulak suscribe 512KBps, dapat 300,200...lagi la sakit hati.....:angry:

bila la service yang macam PenangFON tu nak datang Skudai nih....eeeeeeeiii!!!.....

hmm...so, memang takde solution la pada problem aku nih?!...takpelah....aku tunggu dah lihat, sejauh mana speed tu akan jadi gitu....

apa pun, thanks pada yang reply..(luv, iji, gamerlife)

Edited by BigBurn

Streamyx bukan tipu... tapi memang cam tu... Kite akan dapat 70% - 80% je daripada ape yang kite apply... Die ikot jauh dari pusat TM tu... Lagi jauh lagi a slow... Sape yang dekat kat pusat TM tu nasib baik la... Mungkin dapat lebey daripada ape yang die apply.

Streamyx bukan tipu... tapi memang cam tu... Kite akan dapat 70% - 80% je daripada ape yang kite apply... Die ikot jauh dari pusat TM tu... Lagi jauh lagi a slow... Sape yang dekat kat pusat TM tu nasib baik la... Mungkin dapat lebey daripada ape yang die apply.

better guna streamyx..

ko guna tmnet bulan2 berapa kena bayar??

setau aku cas prepaid lain..pastu telekom pun cas lagi sebb guna perkhidmatan telekom..

means ko bayar tok dua bil, nak top up lagi..tapi klu ko jarang pakai maybe murah..

pada akulah.. walau seteruk mana masalah streamyx...

kalau nak banding ngan dial-up (tmnet)...

streamyx lebih baik laa..

kalau ngan penangfon tu kira lain laa.. :D

streamyx lebih baik dari dial-up tu, aku setuju la....

Hah?!...camtu ke?!...Hmmm....kan senang kalau telekom explain awal2 camtu...ke, diaorang dah explain tapi tak sampai kat aku?!.. :P

better guna streamyx..

ko guna tmnet bulan2 berapa kena bayar??

setau aku cas prepaid lain..pastu telekom pun cas lagi sebb guna perkhidmatan telekom..

means ko bayar tok dua bil, nak top up lagi..tapi klu ko jarang pakai maybe murah..

he..he..he..berapa?!..ada la dalam 20-25...pernah gak jejak 40!... :P ...ha'ah....satu tolak dari akaun prepaid, satu lagi masuk bil...kira macam 1515 jugak la...tapi memang dail 1515 pun...

Hmm...ok aaa...kita close topic...rasa ada la something wrong dengan line telekom tuh....ok...tq bebanyak semua....