Jump to content
junai889

Swisscash

Swisscash Fund  

41 members have voted

1. 1. Betul ke skim cepat kaya.

• Satu Skim Pelaburan Online
      12
    • Satu Skim Penipuan
      16
    • Salah Satu Pendapatan Lumayan.
      13

Recommended Posts

Salam sejahtera...

Ada sesiapa tahu pasal Swisscash Fund. Baru-baru ni heboh pasal Swisscash yang disiarkan oleh Media COSMO!. Nak kata Swisscash Fun tipu rasanya tidak sebab kawan saya dah hampir 10 bulan dapat income. Ialah walaupun tidak dilesenkan di Bank Negara Malayisa dan diiktiraf oleh SC tapi banyak lagi yang lebih teruk dari Swisscash Fund.

Sebenarnya banyak skim penipuan melalui online tetapi kenapa COSMO! fokus kepada Swisscash Fund aja? Disini timbul juga keraguan mengenai niat COSMO! tu. Yang terbaru pasal SUP AIR LIUR di Kuala Terengganu. Tempat dan lokasi yang dimaksudkan saya tahu tapi keraguan laporan COSMO! nyata palsu.

Pasal Swisscash Fund tu, kawan saya dah hampir 10 bulan dia join dan income bulanan pun dah bertambah. Yang bagusnya, pendapatan gaji hakiki lebih besar dari income Swisscash. Dia pun kerja macam biasa aja. Bila tanya nak jadi Jutawan ke? Dia kata " Labur kecil-kecilan mana boleh jadi Jutawan dalam jangka masa singkat, yang penting hutang piutang dapat dilangsaikan tanpa menggunakan wang gaji" dan katanya lagi "Orang nak kata apa pun tak mengapa sebab dia tahu apa yang dia buat dan lebih baik dari rasuah atau merompak atau pecah amanah".

Apa pendapat anda. Mungkin boleh beri sedikit sebanyak panduan.

Terima kasih.

Sebenarnya banyak skim penipuan melalui online tetapi kenapa COSMO! fokus kepada Swisscash Fund aja?

sbb swisscash dirunning oleh orang tempatan jual nama menteri dan macam-macam lagi penipuan yg dibongkar. Kalau skim kat luar tu dah tentu la.

aku pun ada melabur gak kat swisscash, tapi satu haram pun aku takdapat pulangan, dekat 5ribu jugak la aku labur, lebur mcm tu je. PENIPU PUNYA SWISSCASHIT!

HIDUP COSMO HIDUP COSMO HIDUP COSMO HIDUP COSMO

SYABAS KOSMO SYABAS KOSMO SYABAS KOSMO SYABAS KOSMO

Edited by tengkorakko

alloo kawan.. kalo betul ko masuk swisscash kasi id ngan password hang, aku nak cuba bukak..

kita berusaha dgn cara yg betul.... takkan nak merompak kot dlm hal cari duit ni. Pilihan di tangan masing-masing. Itu cara sendiri, periuk nasi org. Kalau kita usaha insyaallah Allah bagi rezeki, janji kita berusaha cara yg patut. Kalau betul la swisscash ni tak tipu macam mana, jgn cakap kalau kita tak pasti kebenarannya.

Salam sejahtera...

Ada sesiapa tahu pasal Swisscash Fund. Baru-baru ni heboh pasal Swisscash yang disiarkan oleh Media COSMO!. Nak kata Swisscash Fun tipu rasanya tidak sebab kawan saya dah hampir 10 bulan dapat income. Ialah walaupun tidak dilesenkan di Bank Negara Malayisa dan diiktiraf oleh SC tapi banyak lagi yang lebih teruk dari Swisscash Fund.

Sebenarnya banyak skim penipuan melalui online tetapi kenapa COSMO! fokus kepada Swisscash Fund aja? Disini timbul juga keraguan mengenai niat COSMO! tu. Yang terbaru pasal SUP AIR LIUR di Kuala Terengganu. Tempat dan lokasi yang dimaksudkan saya tahu tapi keraguan laporan COSMO! nyata palsu.

Pasal Swisscash Fund tu, kawan saya dah hampir 10 bulan dia join dan income bulanan pun dah bertambah. Yang bagusnya, pendapatan gaji hakiki lebih besar dari income Swisscash. Dia pun kerja macam biasa aja. Bila tanya nak jadi Jutawan ke? Dia kata " Labur kecil-kecilan mana boleh jadi Jutawan dalam jangka masa singkat, yang penting hutang piutang dapat dilangsaikan tanpa menggunakan wang gaji" dan katanya lagi "Orang nak kata apa pun tak mengapa sebab dia tahu apa yang dia buat dan lebih baik dari rasuah atau merompak atau pecah amanah".

Terima kasih.

Pada Saya Swiss Cash bukan tipu. Kawan saya pun ramai yg dah masuk dan semua pun dpt pulangan. Pasa; yg menteri dan datuk semua tu, tu bukan swiss cash, tu union swiss...skim tipu yg dicipta oleh org malaysia.

Eaindex, splitindex pun sama dgn swiss cash, diantara pelaburan online yg ada skarang. Yang beza dgn swiss cash adalah tempoh dpt pulangan dan jumlah pulangan. Saya pun salah seorang investor and so far income masuk je. Nak melabur kat sini kene berani tanggung risiko. Ye la, benda dlm internet mcm2 bleh jadi. So, kalau tak berani jgn melabur.

Pada saya SwissCash tuh walaupun pulangnya tinggi sehingga 300%. Tetapi jelas sekali program SwissCash ni ada unsur riba.

Dari website swisscash.biz : Ini ialah fixed return dalam investment.

--------------------------------

Here is an example of a SIP:

Principal: Amount that you invested in SIP = USD100,000

Frequency of Payments: Every 30 calendar days

Amount of payment:

10% on first three payments, 15% on next three, 20% on next three, 25% on next three and 30% on last three

Number of Payments: 15

Total Returns: 300% returns in 450 days.

----------------------------------------

FATWA DARI ISLAMONLINE

----------------------------------------

On the other hand, it is forbidden for a Muslim to deposit funds in interest-based accounts\investments\schemes. This means that initiating the process of earning interest is forbidden. The only exception is when a Muslim has to make such a placement of funds under the circumstances of removal of hardships with no other alternatives and for purposes other than seeking interest earnings. Under these circumstances, initiating such accounts is permissible provided that accrued interest is given to muslim charity or general purposes such as helping people under occupation fight back the occupying power.

Allah knows best.

All Praise is due to Him.

---------------------------------------

Melabur ada cara Islam. Islam hanya benarkan duit yang masuk poket itu dari keuntungan bukannya dari faedah.

Terima Kasih,

saya pun ader masuk swisscash ni masa COSMO dok bising.. tp x la byk pun

sesaja nak cuba.. time tu memang susah ati gak la

so far 3 month ni ok je.. saya still dapat income seperti yg dijanjikan..

so apa yg COSMO kata memang x leh percaya la..

ni my opinion la

aku pnah gak dngar tentang SC ni..aku nak masuk cam ner ah...

ko nak masuk sc ke??..ape kate ko masuk eaindex. Kebanyakan org sc dah beralih arah pada eaindex. Lagipun lagi senang nak masuk. Takla byk sgt duit nak kene kluar dan lama sgt nak kene tunggu. kalau ko berminat, email [email protected]

Ape yang saya dapat share kat sini cani je lah...kita tanya la diri kita sendiri k...KENAPA Bank negara tidak luluskan lesen untuk Swiss Cash ni kat M'sia untuk mengutip deposit dari ahli. Saya memang akui..swiss cash memang tak tipu dan ramai yang dah dapat duit dari hasil pelaburan ni.

Tapi perlu di ingat dlam kita mengejar duit sampingan seperti ini, kita perlu tahu halal dan haramnya...Letak duit dan tunggu dalam masa beberapa bulan atau tempoh tertentu dan anda akan dapat duit. Apakah jenis perniagaan seperti ni? Untung sehingga 300% tanpa melakukan ape2 kerja? Dalam islam konsep seperti ini langsung tidak boleh diterima pakai. Kerana ia jauh menyimpang dari landasan islam.

Tidak salah mencari wang sampingan dan ape jua pendapatan asalkan kita tahu yang haq dan yang batil. "wal asssrr...innalinnsanalafil khus... Illal lazinaaamanu wamilushhhalihatiwatawa saubil haq, watawa saubil shab" renung2 kan...

Sesungguhnya sesaan Allah itu amatlah berat dan tidak tertanggung oleh manusia. Mencari yang haq itu adalah fardhu kepada semua umat islam.Wasslam...

Salam sejahtera...

Terima kasih.

tak habis-habis swisscash.

kalau pk secara logik - mana ade duit beranak - yang geng swishcash buat tu kira cam main kutu. bulan ni aku guna duit si A bagi kat si Z. dan harap2 si A ni dah masuk RM 380 - 100 USD LEBIH KURANG La - dan setiap bulan duit yang dia dpt tu - dia nak melabur lagi. style diorang adalah mengharapkan pelabur tidak akan mengambil wang bulanan - sebab trend manusia ni akan jadi tamak bila nampak banyak.

baik korang tiru cam putera.com ni buat forum kasi popular then jual banner atau link. ikut cam lowyat.net tu.

bila lagi org kita nak maju asyik nak goyang kaki jer. jgn sampai bangsa lain tgk kita cam sampah. diorang kalau tgk org kita pakai keta besar diorang akan jawab biasa lah melayu - senang dpt loan atau makan duit rasuah. itu kata mereka -

sebab gf aku org cina hehehe

betul gak tu.

tapi kalau nak buat duit sampingan sebenarnya ada banyak lagi di pasaran yg mungkin kita tak pernah dengar..

malah kita boleh study sendiri halal haram nya.. senang susahnya nak buat duit...

ada yg kene jual brg n cari org..

ada yg tak payah susah2 cari org pun ada, dia guna konsep kongsi untung.. lagi menarik...

pendek kata kita kene pandai cari la...

sbb swisscash dirunning oleh orang tempatan jual nama menteri dan macam-macam lagi penipuan yg dibongkar. Kalau skim kat luar tu dah tentu la.

aku pun ada melabur gak kat swisscash, tapi satu haram pun aku takdapat pulangan, dekat 5ribu jugak la aku labur, lebur mcm tu je. PENIPU PUNYA SWISSCASHIT!

HIDUP COSMO HIDUP COSMO HIDUP COSMO HIDUP COSMO

SYABAS KOSMO SYABAS KOSMO SYABAS KOSMO SYABAS KOSMO

ko ni betul ke x.. ko masuk SKIM CEPAT KAYA kot... haha

orng lain ..semue ok je..xdk prob pon...

p/s : cosmo upah hang k?

Edited by vampire

saya pun ada invest dlm swisscash start julai 2006..

tapi sept 2006 saya terjumpa satu program yg leh dpt pulangan lebih banyak dan lebih cepat dari swisscash(berdasarkan kajian sendiri)...

still tak perlu cari downline atau jual brg kita leh dpt duit...

konsep profit sharing....

mmg company yg ada bisness yg kuat.. confirm halal....

kalau minat leh e mail saya [email protected]

tapi sept 2006 saya terjumpa satu program yg leh dpt pulangan lebih banyak dan lebih cepat dari swisscash(berdasarkan kajian sendiri)...

Aku tau, ni mesti EAINDEX kan??..

a'skum kawan2..aku baru je join forum ni...since korang ada citer pasal swisscassh, eaindex semuanya...aku ada join satu bisnes pelaburan, modal sikit je tapi skang ni aku dah untung berbelas2 ribu...aku start bulan october lepas...

pernah dengar esuissefund tak?

ko buat apa? eaindex ke? gempak jugak tu...

Salam

Ini serba sedikit maklumat yang saya tahu tentang Swisscash atau Swiss Mutual Fund, kalau salah minta betulkan.

Skim ini berpengkalan di luar negara dan didakwa mendatangkan keuntungan sehingga 300 peratus. Skim ini menawarkan 4 pelan pelaburan iaitu :

1. Swiss Investment Plan

- Skim ini menawarkan pengeluaran dividen setiap bulan dengan pulangan sehingga 300% dalam tempoh 15 bulan berdasarkan formula berikut,

Bulan 1-3 - 10% setiap bulan

Bulan 4-6 - 15% setiap bulan

Bulan 7-9 - 20% setiap bulan

Bulan 10-12 - 25% setiap bulan

Bulan 13-15% - 30% setiap bulan

Pelabur boleh melabur dalam pelan ini dengan kadar minimum USD100

(RM370)

2. Swiss Affiliate Plan

Skim ini menawarkan komisyen sebanyak 10% jika membuat jualan iaitu dengan menaja seorang ahli bariu yang diletakkan dibawah pelabur yang telah menyertai skim ini. Komisyen sebanyak 10% itu dikira berdasarkan nilai pelaburan ahli baru tersebut.

Pelabur yang ingin menyertai skim ini perlu melabur lebih daripada USD1,000 (RM3700)

3. Swiss Revenue Plan

Dengan pelaburan sebanyak lebih USD1,000, skim ini menawarkan dividen sebanyak 10% bagi setiap dividen bulanan yang diterima ahli yang terletak di bawah beliau selama ahli itu melabur.

4. Swiss Financial Plan

Pelan ini menawarkan pulangan sebanyak 10% bagi setiap jualan sebanyak USD10,000 bagi kumpulan yang terletak di sebelah kiri dan kanan peserta pelan ini. Peserta dikatakan akan menerima dividen dalam tempoh 3 bulan ke atas aabila beliau telah mempunyai ramai penajaan. Pelan ini juga boleh disertai bagi pelaburan melebihi USD 1,000.

TETAPI ada fakta yang mengelirukan tentang Swisscash.

1. Skim ini didakwa dilancarkan pada 1948 tetapi laman webnya didaftarkan pada 2005.

2. Kedutaan Switzerland menafikan skim ini berdaftar di negara tersebut.

3. Skim ini dikatakan berpengkalan di Republik Dominican tetapi tidak mempunyai akaun di negara tersebut.

4. Dianggarkan 90% daripada pelabur adalah dari Malaysia dan sebahagian kecil dari Brunei, Singapura dan China. Laman web lebih memberi tumpuan kepada pelabur Malaysia.

5. Domain laman web ini didaftarkan di Malaysia bagi tempoh 1 tahun sahaja.

6. Pemilik laman web Swisscash pernah menggunakan emel host 202.189.48.230 yang disediakan oleh syarikat Malaysia. Host tersebut dikongsi oleh 4 laman web dan salah satunya ialah emobile2u.net.

Pendaftar laman web emobile2u.net pernah dikaitkan dengan skim cepat kaya melalui internet iaitu empiredreams.com.

Berikut dari whois.biz

.BIZ Registry WHOIS Data

Domain Name SWISSCASH.BIZ

Domain ID D10113014-BIZ

Sponsoring Registrar REGISTERFLY.COM, INC.

Sponsoring Registrar IANA ID 821

Domain Status ok

Registrant ID DI_3119403

Registrant Name Michael Mansfield

Registrant Organization Swiss Mutual Fund 1948 Ltd

Registrant Address1 P. O. Box 2342

Registrant City Roseau

Registrant State/Province NA

Registrant Postal Code 10000

Registrant Country Dominica

Registrant Country Code DM

Registrant Phone Number +1.12123865570

Registrant Facsimile Number +1.12123865573

Registrant Email [email protected]

Administrative Contact ID DI_3119403

Administrative Contact Name Michael Mansfield

Administrative Contact Organization Swiss Mutual Fund 1948 Ltd

Administrative Contact Address1 P. O. Box 2342

Administrative Contact City Roseau

Administrative Contact State/Province NA

Administrative Contact Postal Code 10000

Administrative Contact Country Dominica

Administrative Contact Country Code DM

Administrative Contact Phone Number +1.12123865570

Administrative Contact Facsimile Number +1.12123865573

Administrative Contact Email [email protected]

Billing Contact ID DI_3119403

Billing Contact Name Michael Mansfield

Billing Contact Organization Swiss Mutual Fund 1948 Ltd

Billing Contact Address1 P. O. Box 2342

Billing Contact City Roseau

Billing Contact State/Province NA

Billing Contact Postal Code 10000

Billing Contact Country Dominica

Billing Contact Country Code DM

Billing Contact Phone Number +1.12123865570

Billing Contact Facsimile Number +1.12123865573

Billing Contact Email [email protected]

Technical Contact ID DI_3119404

Technical Contact Name Michael Michael

Technical Contact Organization Swiss Mutual Fund 1948 Ltd

Technical Contact Address1 P. O. Box 2342

Technical Contact City Roseau

Technical Contact State/Province NA

Technical Contact Postal Code 10000

Technical Contact Country Dominica

Technical Contact Country Code DM

Technical Contact Phone Number +1.12123865570

Technical Contact Facsimile Number +1.12123865573

Technical Contact Email [email protected]

Name Server UDNS11.PROLEXIC.NET

Name Server UDNS12.PROLEXIC.NET

Created by Registrar ENOM, INC.

Last Updated by Registrar REGISTERFLY.COM, INC.

Last Transferred Date Tue Feb 07 16:02:18 GMT 2006

Domain Registration Date Thu Jun 16 11:40:59 GMT 2005

Domain Expiration Date Tue Jun 15 23:59:59 GMT 2010

Domain Last Updated Date Sat Dec 09 10:14:32 GMT 2006

7. Suruhanjaya sekuriti dan Bank Negara mengatakan skim Swiss ini tidak berdaftar di Malaysia.

8. Suruhanjaya Sekuriti mengatakan yg laman web Swiss Cash sebagai palsu.

9. Diragui status halal nya kerana sistemnya berkaitan riba

Ironinya..pelabur SC masih mendapat pulangan seperti yang dijanjikan. Yang mana tak dapat pulangan tu mungkin ditipu oleh Upline mereka yg ambil deposit tetapi tak register kat web.

Terpulang la kpd masing.

Bukan EAINDEX..

Yg ni mmg company yg kita nampak apa bisnesnya..

Saya buat kajian sendiri dgn swisscash RM3750(><1000usd) kita boleh dpt RM61550 dlm masa 30 bulan.Yg ni dgn amaun yg sama RM3750 kita boleh dpt RM73000 hanya dlm masa 23 bulan sahaja.

Setiap amaun yang kita buat ada surat perjanjian peguam dengan company tak perlu risau tentang pembayaran.

Jika berminat boleh gunakan email [email protected] atau no tel 013-3473864(hanif) untuk mengetahui maklumat lanjut cara untuk menyertai.

Bukan EAINDEX..

Yg ni mmg company yg kita nampak apa bisnesnya..

Saya buat kajian sendiri dgn swisscash RM3750(><1000usd) kita boleh dpt RM61550 dlm masa 30 bulan.Yg ni dgn amaun yg sama RM3750 kita boleh dpt RM73000 hanya dlm masa 23 bulan sahaja.

Setiap amaun yang kita buat ada surat perjanjian peguam dengan company tak perlu risau tentang pembayaran.

Jika berminat boleh gunakan email [email protected] atau no tel 013-3473864(hanif) untuk mengetahui maklumat lanjut cara untuk menyertai.

Swiss cash dpt untung dlm masa 15 bulan, bukan 30 bulan,...

Salam,

Ni yang aku buat post kat forum Malaysia. http://forum.com.my

--------------------------------------------------------------------

Ok, One thing that I quite confused.

I do some deeper search on swisscash.

Here goes.

1. Whois the domain : http://whois.sc/swisscash.biz

Domain Name: SWISSCASH.BIZ

Domain ID: D10113014-BIZ

Sponsoring Registrar: REGISTERFLY.COM, INC.

Sponsoring Registrar IANA ID: 821

Domain Status: ok

Registrant ID: DI_3119403

Registrant Name: Michael Mansfield

Registrant Organization: Swiss Mutual Fund 1948 Ltd

Registrant Address1: P. O. Box 2342

Registrant City: Roseau

Registrant State/Province: NA

Registrant Postal Code: 10000

Registrant Country: Dominica

Registrant Country Code: DM

Registrant Phone Number: +1.12123865570

Registrant Facsimile Number: +1.12123865573

Where is Dominica ? Swisszerland ? Sweden ? USA ?

Wiki it : http://en.wikipedia.org/wiki/Dominica

Why would he has and office in Dominica ?

Because of this http://www.swissmutualfund.biz/swisssenvir...nt_dominica.asp

2. Try to search the Company name in google, Swiss Mutual Fund 1948 Ltd

You will find this website, http://www.swissmutualfund.biz/

Try to Whois domain swissmutualfund.biz

omain Name: SWISSMUTUALFUND.BIZ

Domain ID: D10060781-BIZ

Sponsoring Registrar: DIRECT INFORMATION PVT LTD DBA PUBLICDOMAINREGISTRY.COM

Sponsoring Registrar IANA ID: 303

Domain Status: clientTransferProhibited

Registrant ID: DI_3175047

Registrant Name: sc

Registrant Organization: sc

Registrant Address1: sc

Registrant City: sc

Registrant State/Province: Not Applicable

Registrant Postal Code: 111111

Registrant Country: Dominica

Registrant Country Code: DM

Registrant Phone Number: +1.111111

Registrant Email: Whois Privacy and Spam Prevention by Whois

Ok, they come from same company, see the email. service [a] SWISSCASH.BIZ. If they are really a mutual fund company since 1948. Why their domain information is a FAKE ?

3. The his name is Michael Mansfield.

Read this forum post :

http://www.homeworking.com/discus/messages...html?1139873100

Quote :

The names are all carefully 'crafted', since the people are all dead or too famous to be true and some totally absurd. Michael Mansfield is a well respected investor, but his picture doesn't fit with the Swiss Cash one or else he has had a face transplant.

However, this is a very positive post about swisscash

http://www.moneymakergroup.com/index.php?showtopic=26058

From the reading, the first batch already get their return. Hope it won;t be on what MaxForce predicted.

By the way, it is also a registered company is USA, http://new-york.bizhwy.com/businesses.php?c=133

But, registered company don't prove anything ... because opening a company is very easy.

However, this is also an interesting thread on swisscash. Negetive side of it. A lot of bashing.

http://www.talkgold.com/forum/showthread.p...2731&page=7

--------------------------------------------------------------------------------------

Edited by fivioent

Lagi :

Got new information.

1. The office in USA is a virtual office from http://www.yourcityoffice.com/

Thread : http://www.scam.com/showthread.php?t=8600

Nice thread acutally.

By the way, if you have notice it. All post of the thread or all info on the Swiss Mutual Fund 1948, is started in 2005. No information before 2005.

Either you search for Swiss Mutual Fund 1948 or SwissCash (claim to be a division of Swiss Mutual Fund and establish in 2005, so excuses accept)

But for Swiss Mutual Fund 1948, there is no history, no article nothing from this Fund dated before 2005.

Thank you,

Yes both of the companyhave different background, however, from my reading of 40 pages (the forum have around 100 ++ pages). This is what I can summaries. Heheh most of the post is saying "I got paid", "Swiss is really good" etc.

1. Swiss Mutual Fund 1948 is a body that already establish 60 years ago. That is before our independent day . very long history. No problem for me.

2. Swiss cash is a division of Swiss Mutual fund 1948. No problem, many company have division or subsiduary. However, this division is establish in 2005. Just few months ago. I think it is registered in June. No problem for me.

Source : http://whois.sc/swisscash.biz

Domain Registration Date: Thu Jun 16 11:40:59 GMT 2005

3. It is registered in Dominica Republic because of it low risk and low taxation. No problem in that.

4. The onwer name is : Michael Mansfield

The issue

---------

1. The real Michael Mansfield. With real investing program. Read the info given. Compare the standard between Swisscash and Mansfield Visoiu Capital Management Corp.

http://www.brilliantfunds.com/main.php?pag...ctus&sesid=

2. The parent company, Swiss Mutual Fund 1948, is an anonymous company. try to google it. Type "Swiss Mutual Fund 1948". And you will notice that all pages is about SWISSCASH, nothing about this parent company. If the company EXISTED for 60 years, they company AT LEAST have a website or have an article on it.

3. In my previous post (quoted from other forum), Swisscash.biz office is using VIRTUAL OFFICE. If their funding is targeted USD 100 Mil (claimed in website). Why they do not have PHYSICAL OFFICE ?

4. Their office is in New York ?

Visit : http://www.tndatabase.com/212/386/55/

Then : search for this number (their phone number) : 12123865570

Click View record.

The result is :

Number: 1-212-386-5570

State: NEW YORK

Office: NWYRCYZN01

Switch: NYCMNYWSDS2

Record ID: 12123865570

Entry ID: 2123865570

Records: 18

Updated: 11-22-2005

Status: ASSIGNED

Where is the Dominica Republic ?

Check Phone country code :

http://www.kropla.com/dialcode.htm

Dominica +1-767*

USA +1

Operating in Dominica ? Phone in New York ? Virtual office eh ?

http://www.kropla.com/city_dominica.htm

Their stated phone number : +1.12123865570 (USA)

Does it sound fishy ?

Edited by fivioent