Jump to content
Sign in to follow this  
mangkurxs

Cadangan: Kite Buat H4x0r C0mp

Recommended Posts

Assalammualaikum, hi, semua. aku ada idea yg t'cetus drpd comp yg di adakn kt Singapore tuh. ape kate, kita buat satu satu hacking competition. kalo tak nak buat t'buka kita buat secara t'tutup.that means sesama kita yg dlm komuniti Putera.com nih. Drpd sini kita dpt tengok setakat mana kemampuan anak2 malaysia dlm bidang komputer.

mintak maaf la kalo cadangan aku nih mdapat bantahan drpd korang seme.bukan aper ape yg aku lihat, malaysia agak jauh kebelakang dalam bidang IT berbanding negara2 jiran kita spt singapore,thailand, indon & brunei. Malaysia s'diri ketandusan pakar IT utk menaikkan namanya di mata dunia. dah bnyk kali keluar dlm surat kabar, gov ckp psl ketandusan pakar IT t'utamanya dlm bidang Information Security dan Computer Forensic.Camner nak setel kan p'kara2 camni kalo kite s'diri takde usaha ke arah tu. Korang gi Cyberjaya & tengok sape yg majoritinye k'je kat c2.majornye, import dr India.Call Microsoft MY saper yg angkat phone kalo x suare India & Cina. Mana pg kita ME-Layu... JGN SALAHFAHAMKAN AYAT AKU NIH.Tp pikir'n laaah wahai rakan2 ku.

Aku setuju sangat... boleh tambah ilmu dalam masa yang sama. Tapi, cuma khuatir kene ban jer. Cakap dan buat bende macam nih.

Korang gi Cyberjaya & tengok sape yg majoritinye k'je kat c2.majornye, import dr India.Call Microsoft MY saper yg angkat phone kalo x suare India & Cina. Mana pg kita ME-Layu... JGN SALAHFAHAMKAN AYAT AKU NIH.Tp pikir'n laaah  wahai rakan2 ku.

kenape timbul hal takde orang melayu dan hal hacking competition kat putera? ko rase putera ni orang melayu je ke yang singgah?

also diorang import orang dari India, pasal orang sane murah gaji. same cam orang indon keje buat rumah.

kenape hacking competition boleh kene ban lak. pasal ni competition, so dah secara automatik orang berharap supaya ade orang boleh godam. lain la kalo competition suruh godam pc mamat X.

Edited by C-Fu

also diorang import orang dari India, pasal orang sane murah gaji. same cam orang indon keje buat rumah.

nope, ko silap.. pasal

1. gaji diorang TINGGI dan dpt byk adv. (tempat tinggal... apartment AT LEAST.. with furniture) cth terbaik... india programmer kat opis aku..

2. diorang lebih terdedah ngan programming berbanding dgn orang kita... maksud aku kalau kat kolej dia belajar satu language tuh mmg sampai detail... xmcm kat sini.. semua disumbat pastu just diajar surface shj (no detail knowledge).. kalau nk detail carik senirik...

3. mentaliti dan assumption.. programmer dr sana selalunya bagus2 dan meets the requirement.. well, xsemua laa... mcm perumpamaan "seekor kerbau bawak lumpur,semua terpalit".. mcm tu jugak dgn "sorang awek pakai minyak wangi.. satu lif orang yg xmandi pagi pon bau harum"(ni perumpamaan buat sendirik)...

anyway, ini pon bukan nak carik gaduh psl aku cuma nak membetulkan sangkaan ko aje..

lo, nak godam ek! nah, godam la server aku, kalau berjaya tukar front page dia aku kasi hadiah....

AzuanXP tak leh sebab ********************** tak perlu aku nyatakan....hohkohkohkohkhokhokhokhokhokh...................

link : Http://www.microetech.com

sile2

lo, nak godam ek! nah, godam la server aku, kalau berjaya tukar front page dia aku kasi hadiah....

AzuanXP tak leh sebab ********************** tak perlu aku nyatakan....hohkohkohkohkhokhokhokhokhokh...................

link : Http://www.microetech.com

sile2

huhu.. giler lah ko ni mus3na wink.gif

Edited by puteranetwork

Seius ke nie mus... kalu betul nanti aku mintak sorang member aku test h**k ko nyer site tuh. Tapi... ish, tak beranilah aku, karang tak pasal-pasal aku kene ban.

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif

nope, ko silap.. pasal

1. gaji diorang TINGGI dan dpt byk adv. (tempat tinggal... apartment AT LEAST.. with furniture) cth terbaik... india programmer kat opis aku..

Edited by C-Fu

Brother STEP kite programmers and dia kerja kat USA.

"Kalau nak godam, silakan, aku tak kisah pun, cuma aku bagi sikit info la, server gunakan Quad Processor Ittanium 2 + Windows 2003 Advance Server". Lupo lak, kalau kau kena sebarang tindakan undang2, aku tak bertanggung jawap. "Do it at Your own risk"

assalamualaikum semua! godam tu apa?ajarin gw donk sad.gif btw cuba la lihat web site yang di defaced ini +++>www.progettouniversitas.it .site milik kaum yahudi

nope, ko silap.. pasal

itu dari seorang yang ko tau. bukan dari tabulated data.

of course there are exceptions dalam ape2 kes. ako cume cakap dari ape yang ako nampak. and indian programmers are dead cheap compared to malaysians, DAN americans. pasal tu indian programmers are sought after dekat US. becuase they can work for a lot less dari orang US.

ako personally kenal a very skillful programmer orang mesia yang dok kat US. gaji die memang tinggi. same case macam ko.

kalo part lebih terdedah then maybe betul. but not really tepat. time ako blaja kat APIIT dulu pon banyak gak budak APIIT yang lagi bagus dari yang indian, sri lankan counterpart. and APIIT pon ade branch kat pakistan and sri lanka, and banyak yang kat mesia yang lagi power.

Allo geng, it's me again. Welcome back to this topic Crimson (aku cakap kat diri aku sendirik).

OK... gone with the wind, ops, gone with the topic, ops silap lagi... errrr... direct to the topic with a little kuar tajuk.

To armsterr and C-Fu.

Bagus jugak nu isi-isi hampa nih. Memang menjana minda aku. So... guyz, ape kate aku jadik hakim korangnyer perbahasan ala Putera nih. Tiada seorang pun yang menyuarakan yang dia tak setuju di sini (aku tak dengar kat rumah aku) so aku pon melantik diri aku jadik hakim.

Berdasarkan pengamatan saya di atas kedua-dua isi perbentangan yang anda berdua kemukakan sebentar tadi, saya dapati kesemua pendapat anda berdua adalah benar. Ini saya putuskan setelah mengkaji kemungkinan sistem yang diamalkan oleh tempat anda bekerja dan kemungkinan tempat anda bekerja sendiri. Maksud saya disini, armsterr mungkin berada di Johor atau Sabah, dimana tempat kerjanya mengamalkan sistem seperti yang dibentangkan berbeza dengan C-Fu yang mungkin berada di Kelantan atau Sarawak. Kesimpulanya, dua-dua isi adalah boleh diterima pakai.

So... nampak cam ramai jer yang setuju nak adekan competition nie. Aper tunggu lagik woi... buatlah.

aku hanya cadangkan ajer kalo komuniti bleh terima. kalo ader follow up ok lah.

aku bukannyer ape. cuma aku nak tengok belia2 kat MY ni adlh belia yg mmg blh pakai.BUKAN BUDAK2 HINGUSAN YG BOLEH DICEMUH,DIKEJI DAN DIHINA DGN SEWENANG2NYE.

aku dah bosan tgk belia "terutamanya MElayu"jadi sasaran keji, hina tuding jari mana2 pihak. pd aku dgn adernya hacking competition tu nanti, akn dpt menambahkan lg pakar IT yg tdiri dr org MY.

Kalo jd la comp ni aku rase NISER ngan MYCERT tak payah lg nak import outsider utk jd pakar forensik dan army utk sistem pertahanan IT negara. Tgk korea diorg ader jabatan khas yg ditugaskan utk IT defend negara diorg yg rata tdiri drpd para penggodam. WAKE UP!!!! kita skrg dh smpy thp perang elektronik.

la, hidup lagi topic ni, ape dah, aku dah kasi server, attack la, takkan cite jeeee, nak sembang kosong jom lepak kat hakim, section 7

To armsterr and C-Fu.

Bagus jugak nu isi-isi hampa nih. Memang menjana minda aku. So... guyz, ape kate aku jadik hakim korangnyer perbahasan ala Putera nih. Tiada seorang pun yang menyuarakan yang dia tak setuju di sini (aku tak dengar kat rumah aku) so aku pon melantik diri aku jadik hakim.

Berdasarkan pengamatan saya di atas kedua-dua isi perbentangan yang anda berdua kemukakan sebentar tadi, saya dapati kesemua pendapat anda berdua adalah benar. Ini saya putuskan setelah mengkaji kemungkinan sistem yang diamalkan oleh tempat anda bekerja dan kemungkinan tempat anda bekerja sendiri. Maksud saya disini, armsterr mungkin berada di Johor atau Sabah, dimana tempat kerjanya mengamalkan sistem seperti yang dibentangkan berbeza dengan C-Fu yang mungkin berada di Kelantan atau Sarawak. Kesimpulanya, dua-dua isi adalah boleh diterima pakai.

Pembetulan...

Member aku punye pengalaman sebijik cam armsterr punyer... ler.

Hm, letak jawatanlah jadik hakim. Tak best langsung.

To mus3na

Kawan aku kecut perut terus biler ko sebut pasal undang-undang. Terus dier tak jadik nak godam.

:. Testing :.

bold

bold

bold [b/]

erm.. armster dah takde.. sad.gif

Wait the second and minute...

What do you mean, armsterr dah tarak tu???

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...