Jump to content
Sign in to follow this  
genome

Universiti Firewall

Recommended Posts

whuahahahhaha.... assalamualaikum dan salam sejahtera kepada sahabat2 sekalian, kolej aku baru masuk internet ( LAN ).. masalahnya bila ku dah install yahoo mesenger ni tapi x leh connect... dia suruh cek setting tapi aku tak tau plak pasal proxy ni...

bukan stakat YM je, nak masuk frenster pn kn blok.. aku terpaksa cari website untuk unblock... ada tak penyelesaian supaya aku dapat menggunakan YM dgn jayanya dalam usaha memartabatkan sistem komunikasi yang lebih efficient.. heheheheh...

whuahahahhaha.... assalamualaikum dan salam sejahtera kepada sahabat2 sekalian, kolej aku baru masuk internet ( LAN ).. masalahnya bila ku dah install yahoo mesenger ni tapi x leh connect... dia suruh cek setting tapi aku tak tau plak pasal proxy ni...

bukan stakat YM je, nak masuk frenster pn kn blok.. aku terpaksa cari website untuk unblock... ada tak penyelesaian supaya aku dapat menggunakan YM dgn jayanya dalam usaha memartabatkan sistem komunikasi yang lebih efficient.. heheheheh...

Waalaikummussalam...

Carik software firewall bypass. Klu YM, try ler main2 ngan conection options yang ada spt "firewall with no proxies". Susah2 sgt, pakai meebo jelaa...

Lelain, tunggu otai2 reply...

whuahahahha... aku dah test pakai ym lepas pilih firewalll with no proxy tu.. resultnya BERJAYA. tenkiu banyak2 kepada saudara2 semua... thread ni kira dah tutup la, problem have been solved.

Waalaikummussalam...

Carik software firewall bypass. Klu YM, try ler main2 ngan conection options yang ada spt "firewall with no proxies". Susah2 sgt, pakai meebo jelaa...

Lelain, tunggu otai2 reply...

ko buleh bagi tak setup.exe utk firewall bypass tu.aku pun senasib mcm genome tu.ko attach je program tu ke emeil aku.ringan je kan program tu.ni emeil aku--->[email protected] korang dapat membantu.

Sukanyer ekkk ... sbb admin tu may be terlupa nak set ape2 extra... anyway kalau port tu open tapi destination block pun tak boleh juga.. tapi pelik gak... kat gateway dia ada satu proxy tapi gateway tu lepaskan port kalau tak guna proxy... jadi tak guna sgt la proxy sebab default nye terus ke gateway... MELAINKAN ... Dari gateway lalu proxy server dan kemudian dari PROXY ke LAN... mcm tu ok..susah org nak bypass ..

aku dah install dan try firewall bypass tu tapi malangnye mission fail. <_< korang ade lagi ke care2 lain selain ni.harap dapat membantu.

ada satu cara konvensional.

tulis surat kepada admin. dulu aku pernah kasik format surat tu, khas untuk student hantar kepada system administrator yang jaga network kat situ.

format dia lebih kurang:

alamat pengirim no. rujukan

alamat penerima tarikh

panggilan

perkara

isi kandungan surat, puji pujian

nyatakan hasrat hati.

perenggan terakhir, bubuh la ayat "diharap permohonan saya ini mendapat pertimbangan sewajarnya dari pihak Tuan. saya benar benar ingin menggunakan apa yang saya nyatakan pada perenggan di atas"

yang jujur

(tandatangan)

nama

(kalau boleh bubuh student id sekali kat sini)

waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah ah ah ah ah ah ah ahahahahhahaha lariiiii sambil bawak keyboard dengan mouse.

kah kah..tp kalu ko leh access gak YM dgn FS tu kalu kantoi mesti la kene sound tepek nye..lg2 kalu dlm library...

library? kan kolej nyer LAN yang die tanya tu... ke kolej die ade library? kolej aku dulu takde library, dekat area bangunan pentadbiran adelaa...

aku kate "lg2 la KALAU kat dlm library" sama kes ko ko pakai kat mane2 pun admin ka,store ka, kalu kantoi kang ape ko nak buat? x kan le "terdesak" nak ym dgn fs tu..hehe

ape ingat library xde LAN ke..tp bukan sumer kolej ade library yg ade pc kat dlm tu..kolej aku ade..hehe

Edited by BraDeRz

aku punye pc dlm office kecil je.dlm ni pun line clear.ade cari lagi ke care nak tembusi firewall ni.firewall bypass memang tak buleh pakai.hebat lagi firewall ni.

bende yang dilarang itu ade kebaikan dan nikmat yang tersembunyi bagi kegunaan bersama. untuk kegunaan individu sila hubungi ISP yang berdekatan dengan anda :ph34r:

p/s : ape sware yg ko pki? pm aku

kah kah..tp kalu ko leh access gak YM dgn FS tu kalu kantoi mesti la kene sound tepek nye..lg2 kalu dlm library...

kantoi kene sound takpe lg,kl kene tarik kemudahan internet :D

aku bukanye student lagi.aku dah keje sini jadi noklah gune kemudahan yg lebih dari student.bukan aku nak masuk web lucah pun.tak adelah nok tenet sampai lupe nok buat tugasan.sebelum ni ok je aku no gune YM, ketogori mp3 je kene block tapi sejak tukar firewall lain ni dah banyak kene block.mp3 dah boleh masuk dan ym pulok dah kene block.tolonglah, ape lagi software yg boleh tembusi baracuda firewall ni.

ko cakap la dengan system admin yang ko sanggup buat potongan gaji untuk dapatkan akses internet tidak terbatas. aku rasa system admin akan senyum dengar macamtu. trust me IPB Image

ko cakap la dengan system admin yang ko sanggup buat potongan gaji untuk dapatkan akses internet tidak terbatas. aku rasa system admin akan senyum dengar macamtu. trust me 6.gif

kalu gitu baik aku pasang stremix kat rumah aku je. :lol: buat ape pulok nok buat potongan gajinye, doh memang diorang bagi gune internet sesuke hati pun.cume aku dok puas hatilah sebab ade juge web yg bergune kene block.

ha. akhirnya ko sendiri yang jawab persoalan ko sendiri IPB Image

sebabtu lain orang lain pandangannya. kalau ko rasa lamanweb yang bergune bagi ko tapi bagi IT admin tempat ko pulak rasa web tu tak berguna, sia sia blablabla dan sebagainya, apa yang ko boleh buat adalah berbincang dengan system admin kat situ pasal web tu. bukannya tanya kat sini camana nak bypass. tu dah salah.

ekekekekek. naper ler stiap kali wujud topik dalam forum nih mesti nk tanyer;

i. camner nak bypass firewall universiti/pejabat

ii. camner nak torrent/download

respek ler sket weih polisi kat tempat ngko tuh. ngko dahler dibayo gaji, lepaihtuh nak salahgunakan kemudahan. beretika ler sket. kalo kata leh pasang streamyx and then pasang jer la dapat duit gaji watper miskin sgt ker? hormatilah orang yang wat keje filtering ngkorang nyer connection tuh. kalo tak, tak guna ler tempat tuh habiskan duit yg banyak beli firewall, proxy dan sebagainyer.