Jump to content
Sign in to follow this  
Gunso

Coyote Ragtime Show.....

Recommended Posts

hahaaa.... memang anime yg patut dilayan.... ganazzz... letup sana sini... 12 android lolis berpakaian maid yg ganazz.... selebihnya dah pon di ulas oleh iruga... mcm black lagoon first epsd jer dah kacau bilau.....

Genres = Action, Science-Fiction

Year Published = 2006

Studio = ufotable

COYOTE RAGTIME SHOW - ufotable 2006

Klasifikasi tontonan : 18SG

JOM! Layan *Coyote Ragtime Show... berminat? Nak aku yakinkan korang untuk sama-sama tonton siri ini. Yoshh~ Aku layan siri ni pun sbb aku terpandang Marciano 12 Sisters. Bila aku teringat pasal Rozen Maiden (...tau takpe) terus aku gi usha jap siri *CRS ...nak tengok keunikan karakter tu (...ada Gothic stuff pulak)

Aku ada upload babak kumpulan Marciano 12 Sisters beraksi :

----[ streaming video ]

Sipnosis...

Itupun perlu aku cite ke? yare~ yare~ Kisah seorang lelaki gagah yg jadi buruan beberapa pihak berpengaruh yang hanya dikenali sbg "Mister" yang juga dikenali sbg "Coyote". Dia telah dipenjarakan di sebuah penjara bertahun lamanya. Pihak penjara pada mulanya tidak tahu nama sebenar Mister sehinggalah seorang pegawai kerajaan yang berkaliber iaitu Angelica datang ke sana untuk menangkapnya sejak 4 tahun lalu lagi. Namun, niatnya tidak kesampaian apabila 2 pihak tertentu melakukan kekecohan iaitu pihak yang menyokong Mister dan pihak di bawah kumpulan Criminal Guild, Madame Marciano's Twelve Sisters.

Akhirnya cubaan Angelica dan Marciano 12 Sisters gagal menangkap Mister. Mister yang telah berjaya melepaskan diri dgn bantuan 2 orang kanannya kembali ke tempat asal untuk bertemu dengan seorang budak perempuan. Budak itu memegang rahsia harta karun kepunyaan ayahnya yg sudah mati beberapa tahun lalu dan dijaga oleh seorang rakan ayahnya iaitu... si Mister tu gak.

Mampukah Mister terlepas daripada buruan Angelica dan juga M12 Sisters? Apakah rahsia disebalik harta karun yang disimpan oleh rakannya? Sama-samalah kita menontonnya.

Persembahan Animasi...?

Persembahan animasi cukup "superb" seolah-olah aku sedang melayan filem animasi... bukan siri TV. Kalo korang pernah layan siri Last Exile (GONZO) hmm... ambik contoh paling dekat la... Samurai 7 (...disiarkan kat TV3). Mcm begitulah taraf kualiti animasi sekaligus korang akan berasa teruja bila menontonnya... *ahem* mcm aku la juga.

Untuk pengetahuan korang... walaupun produksi animasi ni berkualiti tinggi... tapi ia bukan dihasilkan oleh studio animasi terkenal pun seperti GONZO ataupun Production I.G. Produksi animasi diterbitkan oleh "UFOtable"... aku pun tak pasti tahap kebolehan studio ni... yg aku tau... diaorg pernah terlibat sama dlm pembikinan animasi bersama J.C Staff, GONZO dan Production I.G. Serupa mcm studio Kyoto Animation la juga... masa diaorg mula2 bikin Full Metal Panic : Fumoffu.

Walaupun studio ni takdelah terkenal sangat (...dikalangan peminat global) aku pasti animasi keluaran mereka (Coyote Ragtime Show) akan menempah kejayaan setanding studio animasi yg lain (...misalnya KARAS dan Suzumiya Haruhi no Yutsuu).

Persembahan Cerita...?

Setelah menonton 3 episod pertama... aku bagi rating 9/10... sbb jalan citenya begitu sempoi tambahan pula aksi-aksi yang sungguh tidak senang duduk dibuatnya. Kalo korang tanya "kenapa aku tak letak 10 je" ...sbb aku baru layan 3 episod laaaa mana bleh letak 10. Episod 1 aksi... 2 pun aksi.. 3 aksi lagiiii!! Yang menjadi pencetus babak2 aksi tu pun... sbb kumpulan 12 Sisters tu... bila kejar orang dikehendaki... mulalah meletup kereta, bangunan, meletup orang *ahem* maaf... ganas skit cite ni. So... dah berapa banyak aku taip perkataan "aksi"?

Mula-mula aku tengok tajuk CRS sepintas lalu... aku ingatkan cite pasal kumpulan penyanyi Gothic buat persembahan ke... apa ke... faham2 ajelah... perkataan "SHOW" tu buat aku terpedaya. Masa aku gi lawat imageboard... ternampak la pula gambar diaorg... mcm menarik... pastu aku gi download trailer siri tu kat official site. Kalo korang nak tengok trailer yg mungkin juga akan membuatkan korang teruja... sila klik link kat bawah tu utk men"download" :

----[ official website ] download trailer

----[ streaming video ] Marciano 12 Sisters

Well... mcm biasalah... penutup rebiu aku :

p.s :

Kalo CRS... Marciano's 12 Sisters... kalo

Rozen Maiden lak... 7 Rozen Sisters.

Edited by tHe_bUgS 08Z

Bagi info skit...

Fansub yg sub anime ni :

[AnY] Animeyuki - MKV & AVI - ntah...

[gg] gg - MKV - encode lawa... sub mudah dibaca.

[Lunar] Lunar - AVI - sub font kecik... timing mcm laju sangat... ala-ala TVnihon.

*buat masa ni... kualiti video tak seberapa... sbb RAW asal mmg camtu...

maybe diaorg takde staf RAW provider utk siri tu.

*preview utk episod seterusnya takde dlm tu... korang

terpaksa d/load dari laman web rasmi....

[ ufotable CRS ]

-----

Mungkin korang berminat nak tau...

...taken from gg fansub... by: Eliza (gg translator)

Coyote Ragtime Show - Weapon List

Well, in case anyone is interested in it……

January: FN P90 (Submachine Gun)

February: Glasses

March: FN Minimi Para (Light Machine Gun)

April: Gold Plated Luger P08 (Pistol)

May: Franchi SPAS12 (Shotgun)

June: Rambo Knife, Hunting Machete, Rigid Double Edge Thrower

July: Katana

August: Stielhandgranate 24 (Hand Grenade)

September: M14 with M7 Bayonet (Assault Rifle)

Oct, Nove, Diesse: HK MP5K (Submachine Gun)

Angelica: Heckler & Koch USP (Semi-Automatic Pistol)

- Eliza

Rujukan dlm gambar ni :

p.s :

Coyote Ragtime Show 04 - gg - *.MKV

dah up...

*edit*

baru je layan tadi... eps 04...tak sangka lak episod kali ini cite ala-ala filem Mission Impossible" tak pun mcm cite Ocean Eleven... bapa budak pompuan tu serupa Ethan Hunt (MI). B)

Edited by Iruga Nii-San

Hoho.. bg sesiapa yg layan anime nih epsd 4-6 format .avi dah pon release by lunar... hahahahaaa.. susah tul...

aku amik mana satu ntah ...yang matroska nyer ..hehe nasib baik leh tengok .. :D

.avi memang lambat... 2-3 epsd dah kuar baru dia kuar... apasal tah... apa2 pon nasib baik dia kuar... utk simpan buat koleksi... mkv lak layan pastu delete... epsd 6 buat suspen jer... ingat dah kena tawan dah... bukan senang nak lari dari android tuh...