Jump to content
Sign in to follow this  
Marshitah

Ms Sql

Recommended Posts

Operating system dependancy

SQL Server: Windows only

MySQL: Linux, Windows

Enterprise-ready

SQL Server: sudah byk dlm mission-critical system

MySQL: <no info>

Virus vulnerability

SQL Server: ada virus dibuat khas utk SQL Server; pernah menyebabkan downtime.

MySQL: belum ada serangan yg horrible.

SQL Server : Kena ada lesen

MySql : Free (open source)

Persamaan : MySQL, Ms SQL Server = RDBMS

Dipetik dari Forum lain

beza ketara pada connection... lain provider macam mssql ngan msaccess pun lain provider... walaupun microsoft punya... cuma pasal dah memang ada dalam windows... so kalau nak provider untuk mysql pi download pastu install kat pc kau.. mysqloldb3.51 kalau tak silap aku...

bab pakai boleh pakai cam pakai msaccess ngan mssql... boleh pakai ado pun... walaupun mysql direka untuk php tapi asp pun boleh pakai jugak...

beza lain pada character untuk setiap entiti... tu kena pandai pakai sendiri.. ala.. msaccess ngan ,ssql pun beza jugak... inikan pulak ngan mysql...

virus.. ms* punya barang memang senang kene.. worm la ... apa la.. so pepandai la... opssss... jangan ingat mysql selamat... ada xploit untuk dia... sama je... so...pakai la yg mana berkenan... mana paham... mana senang nak guna

coding ikut language ynag anda guna.... kebiasaan sama je... takde beza sangat.. sebab aku suka guna ado vb atau ado asp. so language yg penting ado...

ada banyak pilihan.. mssql ngan msaccess boleh pakai syntax sql... pakai ado pun... mysql pun boleh jugak kalau nak pakai adovb atau adoasp.. tapi kalau dah pakai php tak boleh la nak pakai ado.. kena la pakai yg pconnect pastu retrive fetchrow... konsep seakan akan.. tak beza sangat... so kat sini tak boleh pilih yang mana bagus... kene pilih yg mana faham.. sebab kalau tanya pilihan saya.. saya suka pakai ado dan connect ke mana mana db. tak kisah la mssql ke msaccess ke mysql ke atau pun oracle... yg penting paham..

yg menu bar.. ngan tool tu cuma pada interface... query tetap query mungkin beza pada clause... contoh nye

select * from dbotable where table not '123'

tapi boleh gak kalau camni

select * from dbotable where table <> '123'

so.. kene tengok la yg mana satu jalan... ade kenkadang dia takmo jalan jugak pun.. bab ni kene membaca sikit... renrajinla baca help..

Sekian Terima Kasih