Jump to content
anonymous

Bahaya Zaman It

Recommended Posts

lebih kpd kes2 tipu pakai tenet ler..yg terbaru kes laman web palsu satu bank kat mlysia nie..org create web yg sebijik mcm web site bank tu pastu diaorg pakai web palsu tu utk curik duit ler..tp dah tumpas dah..

fuuh.. bahaya tu.. kalau dah terer sgt pon masalah gak.. duit pon boleh buat ikut internet ni..

terpulang nak pilih cara halal atau cara haram.. ;)

fuuh.. bahaya tu.. kalau dah terer sgt pon masalah gak.. duit pon boleh buat ikut internet ni..

terpulang nak pilih cara halal atau cara haram.. ;)

Google Andense tu tipu jgk ke ? ? ?

bhaya zaman IT???? terciptanya file 3gp hahahahahaha

eshhhh. apsal bahaya pulak extension tu. dalam pc aku banyak file extension macamtu, takda pun bahaya, bukannya ada virus pun. terpulanglah camana ko menggunakannya.

waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah ah ah ah ah ah ahahahaha lariii (stail apek crap)

Kalau laman2 web lucah ni datangnya dari luar negara. Jadi aku rasa patut kalau Internet diharamkan saja di Malaysia ni dan di gantikan dengan satu rangkaian (WAN tak silap aku) yang berpusat di Malaysia.

Kalau laman2 web lucah ni datangnya dari luar negara. Jadi aku rasa patut kalau Internet diharamkan saja di Malaysia ni dan di gantikan dengan satu rangkaian (WAN tak silap aku) yang berpusat di Malaysia.

Alahai .. disebabkan laman web lucah tu ko nak haramkan internet. Ko ingat internet tu sumber untuk nafsu je ke? Ni sapa punye ceramah yang ko follow pastu terbawak-bawak ke forum nih? Tolong la bro, takkan le kita nak ke belakang balik. Berapa peratus je yang layan mender2 tu kat rumah skang nih...

Banyak lagi cara nak halang mender2 ni dari meresap masuk ke dalam minda especially bagi membendung kanak-kanak rebina dari melihat mender2 nih. Kalau yang dah tua bangka tu, x perlu haramkan internet pun, masih banyak lagi sumber2 untuk diorang dapatkan mender nih. Lebih best dan lebih clear, topik pun ada banyak leh pilih ..... dan paling best, boleh tukar suka sama suka ngan kengkawan. X yah susah2 download pun.

Aku rasa laman web lucah tahun 1998 lagi banyak dari yang ada sekarang nih, tu pun dah kurang gila disebabkan banyak halangan secara terus atau tidak terus .. seriously, sebab masa tu x de banyak filter yang ada dan x perlu nak install ActiveX, popup advertisement, spyware, adware, register, dan kumpulan2 pembela agama yang selalu meng"godam" laman web dan menyampaikan ceramah kembalilah ke jalan yang benar... tulis je pape perkataan lucah, macam2 ada .. dari kecik sampai dah nak mati pun ada ..

assalamualaikum...

amik yg positif..internet byk membantu bagi ilmu2 baru, berkenalan ngan org baru, pantas, jimat (takyah guna surat, email je), dll

itu kalu internet la (ada dua cabang ye)

negatif < DUNIA TANPA SEMPADAN > positif

Tepuk Dada tanya Selera..

Nak Dosa banyak : Pilih Negatif

Nak pahala sebab Cari Ilmu : Pilih Positif

Contoh lain :

Dadah : Posotif (Buat Ubat); negatif ( Salahguna)

Taik Lembu : Positif (Baja), Negatif ( gantikan dadah-salahguna) :lol:

Note : Fikir-fikirkan