Jump to content
Sign in to follow this  
prepaid2u

Beli Prepaid Online. Apa Pendapat Kwn2?

Recommended Posts

Kwn2, maaf andai mengganggu skit. Mcm ni hamba baru siap setup online store untuk menjual prepaid. Baru beroperasi semalam. Store ni guna script oscommerce. Sempena promosi pembukaan kedai online hamba, hamba jual prepaid dgn harga yg cukup murah. Contoh prepaid RM 10 hamba jual dengan RM 9.60 sahaja. Untuk harga prepaid2 yg lain, kwn2 boleh la lawati website hamba www.prepaid2u.com.my . Kalo tak beli pun tak per. Lawat dan bg la komen kat hamba didalam theread ni. InsyaALLAH hamba akan pertingkatkn mana2 yg tak elok. Terima kaseh

kelebihan dia, dia bagi murah ntuk RM10.. heher.. sama cam aku dolu2... apapon, bagus usaha anda! gua tabik lu! perbanyakkan produk.. patutnya tak leh tumpukan prepaid.. untung ciput.. aku pon dolu (tak lama sangat) cam ko jugak.. last2.. aku jual tepi D-Lima, 2 hari sold-out! (20 keping jer :) )

memandangkan ko nye fokus adalah jual prepaid.. aku cadangkan tak yah banyak2 sangat ayat.. buat tulisan besar gedabak sket.. bagi puas orang baca.. pastu tulis cenggini jer..

Semudah A-B-C

A. Pilih Prepaid yang anda ingin beli

1. RM10 RM9.60 atau;

2. RM30 RM29.50

B. Masukkan jumlah wang dalam bahagian A ke

1. Akaun Maybank 01234567890123 (Zaza bin Zuzi) dan isikan email [email protected] atau;

2. Akaun BCB 123142353465 (Zaza bin Zuzi)

C. Anda akan menerima kod dalam masa 1/2 jam

//atas tu contoh saja

//pastikan besar tulisan.. tak payah ayat berbelit2.. straight forward jer

ok.. cun.

Edited by aku

adakah skrip anda mempunyai pemberian kod serta merta??macam maybank2u??trus kasi CODE top up?

Yup, anda akan mendapat PIN serta merta seperti maybank2u.

terima kasih kat "aku" utk idea tu. Sbnrnya hamba ni mmg jenis ckp berbelit. hamba tak pandai sebenarnya nak mereka atau mengarang ayat yang sempoi dan gempak. InsyaALLAH hamba akan meringkaskan lg ayat2 dilaman web hamba.

Yup, anda akan mendapat PIN serta merta seperti maybank2u.

terima kasih kat "aku" utk idea tu. Sbnrnya hamba ni mmg jenis ckp berbelit. hamba tak pandai sebenarnya nak mereka atau mengarang ayat yang sempoi dan gempak. InsyaALLAH hamba akan meringkaskan lg ayat2 dilaman web hamba.

Ye ke....???

Kalau customer A buat tempahan nak beli Rm10 Hotlink....padahal die tak bank in lagi duit Rm10 tue...adakah sistem anda memberi kod topup???

Sistem maybank:-

Pengguna harus log masuk ke dalam akaun bank mereka,kemudian perlu memilih untuk pergi ke Online Prepaid,kemudian select provider (MAXIS,DIGI,CELCOM)....kemudian...select amaun...dan baki ditolak dalam akaun maybank dan trus dapat kod....

adakah sistem anda sama dengan maybank??

Pandangan saya,pengguna lebih cenderung jika PIN tersebut dihantar serta merta kerana tidak mahu menunggu sehingga anda mengetahui pembayaran dibuat dan baru nak hantar.

P/s:Just my cents.....

Sbnrnya hamba ni mmg jenis ckp berbelit

kalo cenggitu, tabiat tu kena diubah.. tak sesuai ntuk marketing..

aku bagi cadangan tu bukan apa.. sblom ni pon, aku buat cara yang susah.. aku tak tahu la orang lain macamana, tapi bagi aku.. aku takkan susahkan diri aku isi borang yang banyak.. kene verify email lagik, kena login lagi semata-mata ntuk beli prepaid RM10. 7e kat umah aku pon dekat jer.. ko bukan saja kene compete ngan maybank2u.. ko kene compete ngan kedai2 yang bukak 24jam dan dekat jer... so.. keep it simple.. dapatkan nasihat di sini http://www.wangcyber.com/?ni_aku_saja_reke...udak_nak_bisnes

Ye ke....???

Kalau customer A buat tempahan nak beli Rm10 Hotlink....padahal die tak bank in lagi duit Rm10 tue...adakah sistem anda memberi kod topup???

Sistem maybank:-

Pengguna harus log masuk ke dalam akaun bank mereka,kemudian perlu memilih untuk pergi ke Online Prepaid,kemudian select provider (MAXIS,DIGI,CELCOM)....kemudian...select amaun...dan baki ditolak dalam akaun maybank dan trus dapat kod....

adakah sistem anda sama dengan maybank??

Pandangan saya,pengguna lebih cenderung jika PIN tersebut dihantar serta merta kerana tidak mahu menunggu sehingga anda mengetahui pembayaran dibuat dan baru nak hantar.

P/s:Just my cents.....

Oh tidak. Nampaknya mcm banyak salah paham je. Begini sebenarnya. Pembeli kena deposit dulu duit dlm akaun prepaid2u. Ok mcm maybank2u boleh ke kita beli prepaid kalo duit tak der? tak boleh bukan? dia kena bankin kan duit dulu lepas tu baki akaun prepaid2u akan tambah nilai oleh hamba. Selepas ityu boleh la dia membeli. Bila dia berjaya membeli harga prepaid tu akan ditolak dr baki akaun prepaid2u. Katakan Si A bank in RM 10 ke akaun bank hamba jd hamba akan tambah baki akaun prepaid Si A sebanyak RM 10. Si A beli prepaid RM 10 yg berharga RM 9.60 jd dr kedai online hamba jd RM 9.60 akan ditolak dr akaun Si A jd selepas pembelian akaun Si tinggal RM 0.40. ermmm....paham tak kwn2. adoi...mcm mana nak explain agaknya. sistem dia mmg mcm maybank2u la. kena ada duit dulu dlm akaun baru leh beli prepaid.Lg satu PIN tersebut mmg akan dpt serta merta.PIN tersebut akan terpampang kat depan sreen PC mcm sama maybank2u. Lepas tu leh check PIN yg telah dibeli kat history sebiji mcm maybank2u. Kalo kwn2 biasa guna maybank2u, insyaALLAH sistem prepaid2u pun bukan masalah bg kwn2. Sebiji mcm maybank2u. SEBIJIK kwn2. Hamba tak tipu.

Terima kasih atas nasihat kwn2 sekalian.

Edited by prepaid2u

Oh tidak. Nampaknya mcm banyak salah paham je. Begini sebenarnya. Pembeli kena deposit dulu duit dlm akaun prepaid2u. Ok mcm maybank2u boleh ke kita beli prepaid kalo duit tak der? tak boleh bukan? dia kena bankin kan duit dulu lepas tu baki akaun prepaid2u akan tambah nilai oleh hamba. Selepas ityu boleh la dia membeli. Bila dia berjaya membeli harga prepaid tu akan ditolak dr baki akaun prepaid2u. Katakan Si A bank in RM 10 ke akaun bank hamba jd hamba akan tambah baki akaun prepaid Si A sebanyak RM 10. Si A beli prepaid RM 10 yg berharga RM 9.60 jd dr kedai online hamba jd RM 9.60 akan ditolak dr akaun Si A jd selepas pembelian akaun Si tinggal RM 0.40. ermmm....paham tak kwn2. adoi...mcm mana nak explain agaknya. sistem dia mmg mcm maybank2u la. kena ada duit dulu dlm akaun baru leh beli prepaid.Lg satu PIN tersebut mmg akan dpt serta merta.PIN tersebut akan terpampang kat depan sreen PC mcm sama maybank2u. Lepas tu leh check PIN yg telah dibeli kat history sebiji mcm maybank2u. Kalo kwn2 biasa guna maybank2u, insyaALLAH sistem prepaid2u pun bukan masalah bg kwn2. Sebiji mcm maybank2u. SEBIJIK kwn2. Hamba tak tipu.

Terima kasih atas nasihat kwn2 sekalian.

Paham... :lol: Rm30 ko jual bape...pakai BCB ade tak??aku lebih suka BCB....sebab die tak leceh...takde TAC :ph34r: bleh buat bile bile masa...TAC nak kene ade HP di sisi anda :rolleyes:

satu perenggan anda itu saya paham.. tapi kalau banyak perenggan, lagi mudah baca..

err.. bab masukkan duit dalam akaun prefectly stranger la yang ramai tak berkenan... it's the first step, yet it's the most uncomfortable one.. so, how come orang nak teruskan?

lagi satu, orang lebih percayakan bank.

Hurm...mymode nie...company yang dah kukuh....ade "deal" ngan mbb....sampai bleh beli terus kat skrin ATM :P

Yup...MyMode still maintain jer..respek betul lah...walaupun ada co prepaid yg lain, MyMode terus maintain, tap2 dah ada kat skrin Maybank, memang longterm..

Asia Mobile Commerce Privilege (M) Sdn Bhd has been named the winner of the 4th Asia Pacific/Malaysia e-Entrepreneur Excellence Award 2005. The prestigious award was presented to us by YB Dato’ Seri Dr. Lim Keng Yaik, Minister of Energy, Water and Communications Malaysia and YB Dato’ Mah Siew Keong, Deputy Minister of International Trade Industry Malaysia. It was presented to us based on the achievements and recognitions received by our household brand, MyMode.

Sumber : Portal Rasmi MyMode

MyMode

Laman web rasmi Asia Mobile Commerce: http://www.asiam.com.my/home.htm

Laman web rasmi Mymode: http://www.mymode.com.my

Prepaid RM 30, hamba bagi RM 28.70 je.Hamba juga menerima bcb selain maybank. Rasanya MyMode leh bg harga tu ke? :D . hamba tahu ttg mymode tp mymode tu rasanya MLM kan? Mcm saya ni jual prepaid direct. Mcm yg jual kat kedai la cuma ni guna online. Bukan tak mahu buka akaun merchant tp mereka nak deposit RM 2000 dan seorang introducer. InsyaALLAH, saya akan letakkan nama kompeni dan alamat dimuka depan. Bukan itu sahaja, saya akan letakkan sekali nama firma guaman yg panel dengan syarikat kami. Bukan apa. saya tahu ramai yg tak yakin ttg kedai online. Tp masa ni la kita nak berubah. Kat US skrg ni pun kalo nak beli makanan pun leh pakai online. InsyaALLAH, andai kata apa-apa yg berlaku pada kedai online, duit baki pelanggan kami akan ganti. Takkan la hamba nak hilangkan diri mcm tu. Haram tu... ;) Ttg mymode deal gn maybank2u tu rasanya hamba pun boleh buat mcm tu kalo ada modal. Saya dah tanya mereka kata mesti mempunyai syarikat sdn. bhd dan startup capital RM 100 000 ke atas, Pastu submit application online. Tp mcm saya ckp, hmba tidak mempunyai modal. Terima kasih sbb bg link Mymode sbb saya dpt jadikan rujukkan. InsyaALLAH daya dpt menyiapkan sistem untuk mereka yg berminat menjadi penjual prepaid dimana harganya akan menjadi lg murah sehingga RM 9.45.

Edited by prepaid2u