Jump to content
Sign in to follow this  
Balthazor

Pasal Mobo................

Recommended Posts

Akum........aku nak menanya satu soalan...............betul ke mobo ECS ngan PCCHIPS xde quality?.....aku dok nengok.....org yg datang ke kedai aku suma rosak cam setting bios lari....pastu rasa lagging giler padahal RAM 768MB.............pastu kalo nk upgrade graphic kad AGP pun kekadang blank..............? :huh:

entah la....

aku guna pc chip yang p3 dan lima tahun dan tak pernah lagi rosak ape-ape yang serius..

dan kakak aku gune ecs p4 elok jerk...

tak de maslah cume ia tidak brand dan murah munkin kualiti pun kurang sket...

tapi bagi aku okey jer

entah la....

aku guna pc chip yang p3 dan lima tahun dan tak pernah lagi rosak ape-ape yang serius..

dan kakak aku gune ecs p4 elok jerk...

tak de maslah cume ia tidak brand dan murah munkin kualiti pun kurang sket...

tapi bagi aku okey jer

ko ade pakai PCI SLOT x pun AGP SLot?

dua brand tu antara cheap brands dlm market...ader kekurangan la kot mane2..huhu

beza mobo murah banding mobo mahal ......selalunya mobo mahal dia pakai kompenen dari jepun ....jadi lebih tahan lama berbanding mobo yg pakai kompenen dari taiwan atau Cina

beza mobo murah banding mobo mahal ......selalunya mobo mahal dia pakai kompenen dari jepun ....jadi lebih tahan lama berbanding mobo yg pakai kompenen dari taiwan atau Cina

ko maksudkan mobo yg ada caps yg warna putih berkilat tu ke?...

hmmm beza caps rupe nye .. baik bli yang mahal , kalo rosak pasal caps

tak ke naye ...

selalu member2 aku yang pakai PCCHIPS mobo ni mmg cheap.. hampeh je performance so-so.... asal bleh guna je...then banyak problem... n mudah rosak...

yang elok tu nasib je tu....sbb PCCHIPS banyak guna komponen murah....

uiks! taiwan murah? aku kalau carik hardware, kalau boleh, memang nak dari Taiwan. sbb dari Taiwan la yang paling berkualiti sekali, bg aku. jepun pun ok. yang bg aku, komponen teruk dtg dr cina, indon. mobo makers sume kat Taiwan. mmg kat situ mcm syurga electronics.

brand2 mcm ni x payah la pertimbangkan. melainkan nak buat PC letak opis, buat keje, print dgn main internet je. kalau nak beli PC yg betul2 utk personal use, especially nak main game, brand2 ni tolak tepi la. paling cikai pun amik la MSI ke, wlupun aku x setuju jgk dgn brand ni. pengalaman yang lalu mengajarku. hehehe...

...

Edited by lanuncyber

MSI brand paling bodoh......paling bodoh...aku x leh terime

huhu 3 mobo aku kong

mls dah beli MSI

warranty 1 year...betul2 1year dah kong

MSI brand paling bodoh......paling bodoh...aku x leh terime

huhu 3 mobo aku kong

mls dah beli MSI

warranty 1 year...betul2 1year dah kong

kong ade banyak care...............ko punye kong cam mane?..........xde display?...ade bunyi beep?...aku pakai MSI S754 ok jer......... :(

ha'ah...msi pun brand paling cikai bg aku...huhu

huhuh aku tengah pakai msi la ni , nasib baik dia x buat hal lagi .. tapi betul la

antara mobo yang cepat kong, msi ni join group cepat kong nih..

MSI stabil utk 1 year...ikut warranty dia....

dia mule2 ...bios dia gile

temp detection dia mula gila

no display

antar repair

lps tu kong

huhu...best x

plg slalu

no display

aku dgn member aku dah stuju....

x akan amik MSI.....kalau nak cr cikai ke....baik biostar...ecs.....

PC-Chip pun kitaorg x amik...huhu

slalu amik asus dgn biostar.....no prob

asus...sampai pecah mobo jatuh....kat tepi...sumpik besar tu

tp still stabil...........huhu nice branded brand

uiks! taiwan murah? aku kalau carik hardware, kalau boleh, memang nak dari Taiwan. sbb dari Taiwan la yang paling berkualiti sekali, bg aku. jepun pun ok. yang bg aku, komponen teruk dtg dr cina, indon. mobo makers sume kat Taiwan. mmg kat situ mcm syurga electronics.

brand2 mcm ni x payah la pertimbangkan. melainkan nak buat PC letak opis, buat keje, print dgn main internet je. kalau nak beli PC yg betul2 utk personal use, especially nak main game, brand2 ni tolak tepi la. paling cikai pun amik la MSI ke, wlupun aku x setuju jgk dgn brand ni. pengalaman yang lalu mengajarku. hehehe...

...

memang betul cakap ko....tapi perintang,Kapasitor Dll ahhh....selalunya syarikat yg megeluarkan mobo,GC,SC dll...akan ambik dari jepun ....contoh Asus,DFi,Abit,Epox ..itu sebab harga dia org mahal dari mobo yg murah contoh cam PCCHIPS... :D

kalau ko perasan kat kotak mobo ada tulis ( All capacitor from jepan )....tak caya tanya Bata ....contoh paling besar kat kotak mobo ABIT mesti ada tulis :D

contoh kat kotak tueh pulak nama dier marketing strategy,nak tarik pelanggan yang sebenarnya.banyak lagi kompeni pakai transistor chip dari jepun tapi takde lah lebar lebur cam tueh skali.

Edited by ^KamilskaZ^

senang korg tgk dia punye cap....slalau all metal....x de sarung plastik2

yg ade sarung plastik tu murah + x thn panas..wokeh

made in japan ke taiwan ke china ke

kalau mende murah pun same gak

socket 754 MSI yang aku pasang lama dah....sampai skrang ok lagi... xde masalah bios, temp detection... dll... n MSI nya mobo mmg diakui tak berapa best.

mobo ASUS mmg first choice aku, lagi satu DFI mmg AMD fan punya mobo..

ECS, PCCHips dari zaman Pentium lagi aku x suka...leceh n slow...

asus kalo low-end nyer mobo xbest sangat ,bios buruk gile :lol:

kalo high-end ... fuhhh memang best dia nyer spec tapi harga super best

la :(

Aku rasa tak adil kalau korang kata Abit powerr..Asus bagus,ECS OKlah atau MSI mangkuk tingkat..bla.bla..Semuanya based pada pengalaman korang. Kalau pakai lepas tu kong korang kutuk gila baban kalau OK puji tak hingat dunia..Camtu ke..??Barang elektronik memang camtu..dalam 1000 unit production tak semuanya sama. Ada OK ada yang so-so dan ada jugak yang menipu..time test OK tapi bila sampai end user hampeh..

Kalau nak compare biarlah berpada. Mobo RM300 jangan le nak compare ngan rege RM100. Dari segi harga pun dah tau melainkan ada diskaun atau dah out-dated. Awalnya ECS & PCCHips ni company kecik so budget ciput. Pilihan komponen pun paham2 je laa.Tuning pun ala kadar aje.Target diorg pada budget consumer & support plak merapu. So far aku tengok ECS,Asrock ada gak improvement compare dari dulu sama. Paling improve banyak ialah DFI. Dulu semua takut sentuh. Aku dah tak dengar lagi brand cam PC Partner, Soyo,Chaintech.. mana menghilang..??

Ramai customer yang aku jumpa..asal murah nampak bes terus beli tak pikir support camana. Ada gak mobo yang budget tu la buat keje extreem cam OC la..mod sana sini..Bila dah kong menggelupur..

Edited by kai2

ECS, PCCHips dari zaman Pentium lagi aku x suka...leceh n slow...

eh laaa.......yg slow tu bukan pasal Komponen PC yg lelain ke cam modem/IDE CABLE/RAM etc2? :huh:

mmg aku phm kita x leh bandingkan mobo yg berlainan hage...tp utk future ..cr mobo yg baik skit.....

kalau nak bandingkan mobo low-end biostar & ecs mng

tu je pilihan yg baik...sape kate ecs slow....ecs dah kira laju + stabil dah utk range mobo hage rm150 berbanding pcchip

ok lg satu kai2 sape kata chaintech x de jual ...kat tmpt aku ade dealer chaintech lg huhu

tp hage standet chaintech la beb

kong ade banyak care...............ko punye kong cam mane?..........xde display?...ade bunyi beep?...aku pakai MSI S754 ok jer......... :(

aku dah 3 tahun pakai msi siap psg graphics card an taruk underground....best gak...buat masa ni x de problem dan msi is the 1st choice la.