Jump to content
H2ocool

Sitkom Senario & Movienya!

Recommended Posts

aku teringin nak tgk film lelaki komunis terakhir karya Amir Muhammad tu but kene banned la plak....singapore yg anti communist pun lulus tayangan kat sane...hampeh......film senario xyah tgk la buang duit aje..huhu :lol:

aku teringin nak tgk film lelaki komunis terakhir karya Amir Muhammad tu but kene banned la plak....singapore yg anti communist pun lulus tayangan kat sane...hampeh......film senario xyah tgk la buang duit aje..huhu :lol:

x bleh kita kna sokong filem kita

moh kita p tgk ramai2

jom........ :D

ko petahan kan jela ke-senarioan ko tue...hehe

aku bkn perthan kn senario tp filem kita filem malaysia

sapa lg nk sokong kalau bkn org kita sendiri

aku sokong citer yg best je..hahaha... Citer senario baru best ke?

kalo aku rase citer local tu best bg aku..aku sokong laa. Kalo x best..x yah la sokong kot.

Cecupak hahahaa...korang sebut baru teringat..lagi haru group pelawak ni.

Azlee & Wahid..mmg takleh bla!!!..ngarut aku nengok. Mengelabah jeerrr

Senario jadik cengitu sbb takde generasi pelawak baru yg leh ganti dorang. Selagi takde pelawak

baru..selagi tu la korang terpakse tgk bontot azlee..ngan jeritan wahid..hahaha

ko bayangkan la...kalo lagi 10 tahun...still takde group yg leh ganti senario....Adumak aih..10 tahun jugakler

kite akan dijamu dengan sitkom mengarut yg kekeringan idea!

Best lagik hikayat Hang Setia!!!..hahaha

aku sokong citer yg best je..hahaha... Citer senario baru best ke?

kalo aku rase citer local tu best bg aku..aku sokong laa. Kalo x best..x yah la sokong kot.

Cecupak hahahaa...korang sebut baru teringat..lagi haru group pelawak ni.

Azlee & Wahid..mmg takleh bla!!!..ngarut aku nengok. Mengelabah jeerrr

Senario jadik cengitu sbb takde generasi pelawak baru yg leh ganti dorang. Selagi takde pelawak

baru..selagi tu la korang terpakse tgk bontot azlee..ngan jeritan wahid..hahaha

ko bayangkan la...kalo lagi 10 tahun...still takde group yg leh ganti senario....Adumak aih..10 tahun jugakler

kite akan dijamu dengan sitkom mengarut yg kekeringan idea!

Best lagik hikayat Hang Setia!!!..hahaha

:lol: buat ape ko tengok hikayat Hang Setia.ade lagi ke cite gitu?senario tu memang tak buleh pakai doh.skrg aku doh beralih tengok cite salam pantai timur pulok.lagi lawak. :lol: tak sanggup aku tunggu 10 tahun lagi.

dulu2 time senario baru kluar tu mmg gempak siot diorang nyer lawak.

movie yang 1st tu mmg kelakar gile

xtahan nak gelak..hahahaha

tapi skang nih dah kureng kit kutt..

xde idea lagi nak buat lawak ??!

senario yg 1st tu rasenye lagi lawak dari yg baru ni.mase tu 3 org gok.apek ngan yasin memang tak ade lagi mase tu.yg baru ni pun dah kembali kpd 3 org.apasal die tak buleh buat lawak same mule2 masuk senario filem?ape dah jadi. :blink:

kesian tgk diorg wat lawak x menjadi :lol: tp aku akui mmg susah nak wat org ketawa....utk sitcom aku minat nak dgr dialog yg kelakar and senario mmg fail...huhu

aku rasa filem amir tuh mungkin gak la patut d banned, sebagai menghormati veteran askar yg ilang kawan, keluarga pasal chin peng/ PKM

lagipun chin peng tu duduk kat singapura skarang ..

balik ke cita senario .... aku rasa senario skarang dah jadik terencat bukan

lawak dah ... menyampah lak aku tgk dia buat lawak skarang

salam pantai timo jao000ooooooh.....lagi lawak dari senario skang..cuma kene paham bahsa dia je laa....kalau tak paham tu dan jika masih ingin dihiburkan dgn aksi dan kata2 lawak yg mencuit hati...korang takde choice melainkan tgk senario :P ..kalau dulu dlm list aku kalau tgk sitcom ni...my wife and kids pastu phua chu kang pastu senario zaman ilya dgn hamdan tu (ku bunuh jugaa ko ni) akahakhakahkahakahka skang ni menten tgk my wife n kids dgn talk show aznil je yg lain dah bersara

ooo patutlah org2 pantai barat tak suke tengok cite salam pantai timur, sebab tak paham bahase rupenye.kesian betul.kalu nok belaja bahase timor, jumpe aku lah, tak pun batista. :D

wei lari tajuk daa :lol: kene fokus kat senario tu :P aku x phm loghat kelantan so xleh tgk salam pantai timo tue..huhu

salam pantai timo tu bukan kelantan je laa terengganu pon ada..korang yang tatau patot belajar memahami laa..sebab bahasa kelantan dgn terengganu ni unik..nak2 trg...bahse english yg ditukar kepada bahasa trg dan telah dipraktikkan dari kecik siap jadi bahasa rasmi..org yg tak cakap trg pon ada few ppl takleh speak english :lol: contoh=gohheed kette (go head)dok rghok mung=tak rock kau..wakakakka..siap masuk lam tv1 ada seorang warga poland menetap dikelantan kerana bahasa dia..haha siap matsaleh tu leh speaking speakong kelantan ala2 pelat gitu..syok dgr..serious talking laa...cuma biasa aa rakyat malaysia ni..mana mau nak agree sebab asal bunyi kelantan je asal bunyi terengganu je dorang pon mark dlm otak...eiii tak suka laa kelantan ngan mat ghanu ni..haha..normal aku dah ramai jumpa camni

P/S:aku bukan org kelantan dgn trg ..haha..cuma familiar dgn bahse mereka..whuppzz sorry lari tajuk...haha

blum tgk jgn la ckp yng xelok

kalau dh tgk xper ar nk ktuk

aku pn blum tgk lg tp ingt nk p tgk ar

x tau bla lg

sokong lah industri perfileman kta

jgn asyik dok tgk flem org putih je

p/s:promote filem malaysia je :D

kite kat cni tak kutuk pun filem malaysia.. kami cume berase sgt malu dengan aksi sebahagian anggota senario yg dah keterlaluan tuh.. disebabkan nila setitik, rosak susu sebelanga.. filem melayu banyak yg best kat malaysia ni.. mmg bagus, xkate pun filem melayu ni x bagus.. so, don't mis understoooood k.. filem pemburu emas yamashita plak, kire bole tahan laa.. nak kate best pun bole, x best pun bole.. tpulang pade individu.. stgh suke, stgh x suke.. yg pegi dgn awek konpem ckp x suke, sebab die wat wyang kt blakang.. ehehhee :rolleyes:

sesape nanti volunteer la tgk citer emas yamashita tu...kalo btul2 besh aku sanggup ke pawagam tgk... semangat m'sia buleh :lol: huhu

Kalau ada yang tgk kata best memang aku dah gi... nie member aku yang gi tgk balik buat muka "aduhh... bazir 10 ringgit aku tgk senario tadi" baik aku xyah tgk....

aku kelantan-peranakan... any prob? huhuhuhuhU!!~

kite kat cni tak kutuk pun filem malaysia.. kami cume berase sgt malu dengan aksi sebahagian anggota senario yg dah keterlaluan tuh.. disebabkan nila setitik, rosak susu sebelanga.. filem melayu banyak yg best kat malaysia ni.. mmg bagus, xkate pun filem melayu ni x bagus.. so, don't mis understoooood k.. filem pemburu emas yamashita plak, kire bole tahan laa.. nak kate best pun bole, x best pun bole.. tpulang pade individu.. stgh suke, stgh x suke.. yg pegi dgn awek konpem ckp x suke, sebab die wat wyang kt blakang.. ehehhee :rolleyes:

<_< betui..betui...bukan kutuk sebarangan. Aku sendri yg jadik malu nengok aksi sebahagian anggota senario! Kesian wooo!!! nasib baikla kenkadang ade pelakon jemputan cam sathiya, badol, ebby yus..etc untuk menyelamatkan keadaan. Aku bukan sesaje nak kutuk senario...tp mase dolu2..lawak dorang rilek je..dari segi dialog dah leh buat org tergelak...skarang ni aku nengok sampai terlompat-lompatla untuk buat org gelak..hahaha..cam badut sarkis. :lol:

Kalau ada yang tgk kata best memang aku dah gi... nie member aku yang gi tgk balik buat muka "aduhh... bazir 10 ringgit aku tgk senario tadi" baik aku xyah tgk.... :P

aku kelantan-peranakan... any prob? huhuhuhuhU!!~

X best ke?..hahaha...mmg sudah diduga..hahah..x dptla aku sokong citer tu!

Salam pantai timur..penah tgk skali...nampak cam kelakar..tp sbb aku x paham..... aku abaikan ajer! huhuhuhuhu.

salam pantai timo tu bukan kelantan je laa terengganu pon ada..korang yang tatau patot belajar memahami laa..sebab bahasa kelantan dgn terengganu ni unik..nak2 trg...bahse english yg ditukar kepada bahasa trg dan telah dipraktikkan dari kecik siap jadi bahasa rasmi..org yg tak cakap trg pon ada few ppl takleh speak english :lol: contoh=gohheed kette (go head)dok rghok mung=tak rock kau..wakakakka..siap masuk lam tv1 ada seorang warga poland menetap dikelantan kerana bahasa dia..haha siap matsaleh tu leh speaking speakong kelantan ala2 pelat gitu..syok dgr..serious talking laa...cuma biasa aa rakyat malaysia ni..mana mau nak agree sebab asal bunyi kelantan je asal bunyi terengganu je dorang pon mark dlm otak...eiii tak suka laa kelantan ngan mat ghanu ni..haha..normal aku dah ramai jumpa camni

P/S:aku bukan org kelantan dgn trg ..haha..cuma familiar dgn bahse mereka..whuppzz sorry lari tajuk...haha

:lol: mu pun tahu jugok bahase trg tu.memang betul doh mu tulis tu.sebenarnye ade banyak lagi.eh bukan tu cerite mek salmoh dari scotland?tak sangke muke comel suke makan budu :lol: memang tak pernoh die cakap kelantan sebelum ni.balik tajuk asal, senario ni patut buat lah upgrade die punye lawak.asyik2 buat lawak same.dah nak muntah org tengok. :wacko: kenelah buat bancian org ramai, lawak ape paling sesuai zaman sekarang.hari tu senario dah buat pembaharuan dari segi lokasi.buat kat luat stage.tapi jem jugok lawak die.pahtu tak ade arah sangat, balik kepade asal.

Edited by nie feng

filem terbaru ni kalo gagal alamatnyer x lama dah la kot lawak buduh senario ni :lol: filem sebelum ni still ok kan sambutannyer....tgk la camne..huhu

filem terbaru ni kalo gagal alamatnyer x lama dah la kot lawak buduh senario ni :lol: filem sebelum ni still ok kan sambutannyer....tgk la camne..huhu

aku tgk filem senario pemburu emas yamashita mase ari die kuar tuh 18mei2006. aku igt mesti laa ramai org.. senja2 aku gi TGV beli tiket, takut abeh kene sapu.. tapi ape yg mengejutkan aku mase mlm tuh.. org yg ramai2 serbu panggung wayang tuh, boleh dikatekan cuma 15% jerk yg dtg untuk tgk cite senario tuh.. mmg kosong gile laa panggung.. mcm tgk cite yg dah lame ade kat panggung. x mcm selalu.. kalo cite baru jerk masuk panggung, msti berduyun2 org dtg tgk. mcm cite castelo, KL Menjerit, mmg penuh laa. ade yg smpai duk atas tangga tgk wayang..

mmg dah nampak sgt laa yg senario skang ni sedang mengalami zaman kejatuhan.. ni smue sebab beberape ekor beruk yg dah takde modal tuh.. nyampah aku!! smpai skang aku x tgk langsung sitkom senario kat tv tuh.. baik aku layan forum kt putera ni lagik baguih.. betambah ilmu aku psl komputer.. ehehe :rolleyes:

hehehe..x best ke movie senario? :lol:

Pemburu emas yamashita gabungan perlakon Senario+Puteri+Misi XXray...hahahaha

pastu letakla que haidar ngan org2 istimewa. :P

Sape tgk sitkom senario mlm td? :lol: aku rase wahid ngan azlee dah "sakit" la!!!

aku rase dorang tau yg dorang dikutuk...tu pasal jadik lagik teruk. makin tenat.

hahaha..mengelupur aku tgk dorang nyer sitkom mlm td.

Nape aku kenkadang tu aku still tgk senario..walopon aku tak suke!..hahaha

carik bahan..kah..kah..kah