Jump to content
Sign in to follow this  
yuririka_rikku

Final Fantasy Xiii

Recommended Posts

emm.. ok ajer.. tapi memula xder lagu.. musik ajer.. cuma gameplay dier aku kureng minat skit sebab susah nak attack, tak macam FFX-2 (maybe sebab baru level rendah) jadi slow skit act die.. :)

emm.. ok ajer.. tapi memula xder lagu.. musik ajer.. cuma gameplay dier aku kureng minat skit sebab susah nak attack, tak macam FFX-2 (maybe sebab baru level rendah) jadi slow skit act die.. :)

ko ade mp3 lagu2 tu tak?kalu ade ko attach kat emel aku buleh?grafik FFXII die power tak?

Oh emm.. xder heheh sebab aku tak collect lagi lagu FFXII nie.. maybe slps aku main english baru aku cari :D.. sorry pasal nie..(lagipun mp3 aku x tersusun sbb share pc dgn adik-beradik =.=0)

grafik memang kedua cun selepas FFXIII, grafik gameplay emm realistik dan ok, cuma real = hilang erti kata fantasi... :)

Oh emm.. xder heheh sebab aku tak collect lagi lagu FFXII nie.. maybe slps aku main english baru aku cari :D.. sorry pasal nie..(lagipun mp3 aku x tersusun sbb share pc dgn adik-beradik =.=0)

grafik memang kedua cun selepas FFXIII, grafik gameplay emm realistik dan ok, cuma real = hilang erti kata fantasi... :)

kalu gitu ko nyanyikan lah sikit lagu theme FFXII tu. :lol: buleh aku dengar best ke tak suare ko.jalan cerite die mcm mene?medern ke kuno?ade lagi ke bab2 dalam temple mcm FFX dan FFX-2.aku memang tak suke main kat area temple tu.pening kepala.

Aku punya suara kalo nyanyi nanti kena culik plak dengan One in Million punya orang.. baik aku jangan nyanyi hehehe :D

emm.. pasal temple tak tau sangat maybe ada kot..

culture dier base on FF tactic, middle age+moden dan aisrship merupakan fokus utama FFXII sbb mungkin byk peperangan akan berlaku di udara.

tapi paling best GF ko bole main bersiar-siar dgn ko slps ko summon dier.. ada time summon limit.. tapi best2

paling aku suka tengok T-Rex attack menatang lain :D

Aku punya suara kalo nyanyi nanti kena culik plak dengan One in Million punya orang.. baik aku jangan nyanyi hehehe :D

emm.. pasal temple tak tau sangat maybe ada kot..

culture dier base on FF tactic, middle age+moden dan aisrship merupakan fokus utama FFXII sbb mungkin byk peperangan akan berlaku di udara.

tapi paling best GF ko bole main bersiar-siar dgn ko slps ko summon dier.. ada time summon limit.. tapi best2

paling aku suka tengok T-Rex attack menatang lain :D

:lol: bukan one in million culik ko, poul mose yg culik ko nanti buat org gaji.releks bos gurau je.

satu lagi pasal FFXII tu, limit break hero power tak?ade rupe main pedang mcm squall tak dlm FFVIII tu.aku tak sukelah kalu ade lagi limit break mcm tidus tu.best lah kalu GF buleh pakai semue org. :D

Hahaha xder hal kalo dier sanggup bayar gaji aku lebih 5k ringgit cukup aku beli barangan keperluan asas hidupku seperti dvd games, umd, ps3 ke anime, movies dan mcm lagi huhuh .. np aku aku pun jenis suka gurau.. xderhal lah :D

pasal limit break.. err aku tak sampai situ lagi.. emm sebab jadual game aku penuh skrg nie.. hehe sorry niela jadual hidup aku skrg :)

isnin~jumaat = main dynasty warrior empire 5 dan monster hunter freedom..(aku naik pening nak kumpul buat armors dier )

sabtu ahad = pie umah me-member ada tournament kecil-kecilan mcm lawan naruto, NFS-MW, Winning Eleven 10, kumpul point utk naik pangkat ..hehehe cam bdk2 kan, xper aku suka bila point aku bertambah :D

sekarang baru ada 2 orang ajer yg ada psp 1.5, so aku tengah duk hasut member aku lagi sorang suruh angkat gak.. sbb nak main MHF punya guild mission.

Ops OT lagi...

Tapi aku rasa.. limit break @ overdrive dier mesti x sehebat Cloud sbb 3d susah nak buat camtue.. contoh ko tgkla FFVII AC, Omnislash Super tak cam Omnislash game dulu ringkas tapi cool~ ^^)

:lol: siap buat jadual tuuu nok main game.nanti keluar FFXII versi eng, jadual tu kene bubar lah.kene buat hok lain pulok kan.tapi bile ingat movie FFVII AC tu memang cunlah grafiknye.pedang baru die tu hebat gile.siap buleh sebuleh cantum pedang jadi satu.mintak2 lah game FFVII remakes ps3 die buat pedang mcm tu jugok. :D

Hehehe kalo FFXII keluar maybe aku akan berhenti main MHF. (DWE5 - panjang pula misi dia)

Aku siap bubuh FFVIIAC dlm psp, bole tengok bila2 :D

Tapi aku rasa kalo remake maybe bukan rpg kot... macam dalam tech demo, lebih kurang macam Devil May Cry punya stail.. err lagi best camnie :D

Cuma aku tak nampak pedang Ultima dia.. mana pie pedang tue ??

p/s: aku tengah follow up mengenai FFVII remake & FFXIII. ada latest info akan dimaklumkan kat sini :D

Hehehe kalo FFXII keluar maybe aku akan berhenti main MHF. (DWE5 - panjang pula misi dia)

Aku siap bubuh FFVIIAC dlm psp, bole tengok bila2 :D

Tapi aku rasa kalo remake maybe bukan rpg kot... macam dalam tech demo, lebih kurang macam Devil May Cry punya stail.. err lagi best camnie :D

Cuma aku tak nampak pedang Ultima dia.. mana pie pedang tue ??

p/s: aku tengah follow up mengenai FFVII remake & FFXIII. ada latest info akan dimaklumkan kat sini :D

bukan ke pedang lamenye dah dicacakkan kat atas bukit tu.dah berkarat.tinggal dalam kenangan. :D pedang FFXII tak sehebat pedang cloud yg baru tu ke?ko dah main FFXII versi jepun tu kan, ko masuklah kat tread ni screen shotnye.aku nak tengok.

Itu Buster Sword kalo tak salah aku yang duk tercacak tue..

Ultima sword nie lawa abis, cool dan ultimate :)

err.. nanti aku cuba camner sebab tak pernah ul gameplay aku sblm nie..

Itu Buster Sword kalo tak salah aku yang duk tercacak tue..

Ultima sword nie lawa abis, cool dan ultimate :)

err.. nanti aku cuba camner sebab tak pernah ul gameplay aku sblm nie..

pedang Ultima dgn pedang lion heart mane paling hebat?bagi aku pedang lion heart paling hebat.3 kali serang, omega weapon terus mampus. :lol: bile masuk FFX dah tak ganaz pedang tidus tu.

Ultima sword paling best sebab sistem junction materia tue.. kalo ko pandai bole buat combo contoh;

sneak attack + inniative (always 1st act) + W-summon (junct with Knight of the round = 2 times in the row, others summon like bahamut or bahamut zero 4 times in the row) + counter + apa apa yang patut..

err.. aku lupa apa materia aku equipped kat pedang tu. :)

Ultima sword paling best sebab sistem junction materia tue.. kalo ko pandai bole buat combo contoh;

sneak attack + inniative (always 1st act) + W-summon (junct with Knight of the round = 2 times in the row, others summon like bahamut or bahamut zero 4 times in the row) + counter + apa apa yang patut..

err.. aku lupa apa materia aku equipped kat pedang tu. :)

cakap pasal sistem junction materia, yg FFXII yg tu mane pulok systemnye?ade banyak berubah.jangan buat lagi sistem junction mcm FFX dan FFX-2 doh le.susah giler dan tak best. :D

Oh tak FFXII sistem dier macam sphere grid FFX sikit tapi ko kena unlock satu demi satu skill mengikut yang ko minat.

Selepas tue upgrade die sampai master kalo ko nak.. nak buka skill lain ada requirement skill2 tertentu.. dan nak dapat skill point.. macam game online.. penat la memburu dan membunuh monsters..

Aku kurang gemar sistem nie berbanding Sphere Grid FFX dulu sbb Sph. Grd lebih senang dan mudah bagi aku.. dan yang penting nyawa bole mencecah 60,000 ke atas, attack sampai 99,999, magic sama gak.. luck max aku pernah buat 180/255 (plg susah nak naikkan luck) kalau main International version..

Tapi Materia Systems still da best :D:lol:

Edited by yuririka_rikku

Oh tak FFXII sistem dier macam sphere grid FFX sikit tapi ko kena unlock satu demi satu skill mengikut yang ko minat.

Selepas tue upgrade die sampai master kalo ko nak.. nak buka skill lain ada requirement skill2 tertentu.. dan nak dapat skill point.. macam game online.. penat la memburu dan membunuh monsters..

Aku kurang gemar sistem nie berbanding Sphere Grid FFX dulu sbb Sph. Grd lebih senang dan mudah bagi aku.. dan yang penting nyawa bole mencecah 60,000 ke atas, attack sampai 99,999, magic sama gak.. luck max aku pernah buat 180/255 (plg susah nak naikkan luck) kalau main International version..

Tapi Materia Systems still da best :D:lol:

eh FFXII nyawe dan boleh melebihi 9999 ke?apesal FFX-2 tak buleh buat lebih 9999?yg FFX buleh pulok.beza ke system International version tu?

Err .....FFXII x confirm lagi tapi rasa x bole :)

Yeaps FFX english dengan international jauh BERBEZA.. so kalo ko dah main english patut ko try plak int. ver. pula pasti terhibur :D

Emm.. FFX-2 takder sphere grid dah, dier main level up ajer pastu status seperti hp/mp dan ability ikut class job.

Tapi FFX-2 paling senang nak level up dan master job sbb aku bole lvling sambil tido dan biarkan ps2 aku 2, 3 hari :)

Err .....FFXII x confirm lagi tapi rasa x bole :)

Yeaps FFX english dengan international jauh BERBEZA.. so kalo ko dah main english patut ko try plak int. ver. pula pasti terhibur :D

Emm.. FFX-2 takder sphere grid dah, dier main level up ajer pastu status seperti hp/mp dan ability ikut class job.

Tapi FFX-2 paling senang nak level up dan master job sbb aku bole lvling sambil tido dan biarkan ps2 aku 2, 3 hari :)

ape yang jauh beze english ngan inter version?ni yg buat aku tak sedap hati ni. :D HP dan attack lebih dari 9999 ke?

English Version ;

hp and mp = 9999 , 999 aje

atc and mgc = 9999 aje

stats ;

str = 255 agi = 255 (susah)

def = 255 eva = 255 (susah)

m. pow = 255 acc = 255 (susah)

m. def = 255 luck = 120 (lagi susah)

==============================================

Int Version ;

hp and mp = 99,999 ; 9,999

atc and mgc = 99,999

stats ;

str = 255 agi = 255 (susah)

def = 255 eva = 255 (susah)

m. pow = 255 acc = 255 (susah)

m. def = 255 luck = 120 >> 180 (lagi susah)

Slot dalam sphere grid untuk English version hanya terhad berbanding Int. Version cuma kedudukan setiap sphere grid karekter2 lebih mudah dan senang untuk dapat skill. Dan hp mp diterhadkan kepada 9,999 dan 999 ajer.. berlainan dengan Int. Version, 99,999 dan 9,999 (kenalah rajin sort spheres untuk nie)

Tapi nak dapatkan luck sphere, memang tak terkata-kata samada eng @ int version.. kenalah rajin lawan dekat arena. Maximun aku pernah buat 180 saje.

Dan Int. version ada Dark Aeons aka Dark GF.. Paling best lawan ialah Penance.. susah sikit kalau nak kalahkan tanpa menggunakan Yojimbo..

Tapi kalau dah ada "Ribbon" untuk setiap karekter senang ajela ko kalahkan, macam ko lawan sayur ^^)

Yojimbo, Aeons aka GF yang paling kedua aku suka dalam Int. Version Of FFX. Sebab nak menggunakan dier kenala bayar duit tapi aku tak pernah bayar lebih 10,000 gil untuk dier menghasilkan Zanmato.. kalau ko main FFXI lainla kena guna 1,000,000 ~ 10,000,000 gil untuk bagi dier buat.

Sebut pasal FFVII, aku teringat pula mengenai rumour terbaru... mengenai remake dier untuk versi ps3, kebarangkalian ada remake = 45%, sebab SE macam biasa taknak jawab lagi soalan tue tetapi mereka (SE) berjanji akan explain later kepada semua orang. Ini bermaksud maybe ada.. cuma SE suka buat surprise.. lagi project FFXIII masih belum siap dan project FF online terbaru masih dalam perancangan..

p/s: kebanyakkan ini aku dapat tau dari forum AC ajer... so nie hanyalah pendapat/ imaginasi FF7 fan club.. ^^)

FFXIII diorang tak nak covert PS2 ke?apesal game wwe smack v raw 2007 ps3 jugok tapi ade gok jual version PS2 punye.kalu yg ni buleh, tak mustahil FFXIII tak buleh buat.

Sebenarnya macam nie, pada masa akan datang Final Fantasy XIII akan dibawah satu projek dipanggil Fabula Nova Crytallis (latin words) a.k.a [The New Tale Of Crystal]

Projek nie dirancang untuk ps2 pada mulanya, sebanyak 80% kerja-kerja penghasilan jalan cerita telah ditulis pada peringkat permulaan . Tapi kesemuanya hanyalah idea dan lakaran sahaja. Manakala FF Versus III masih belum ada apa2 perkembangan.

Terdapat 3 jenis Fabula Nova Crystallis pada masa akan datang,

1. FF Agito XIII - siri pertama bagi fabula nova crystallis, jenis game rpg. Konsol samada ps3 @ mobile phone.

2. FFXIII - siri kedua sambungan dari Fabula Nova Crystallis. jenis game rpg. Konsol ps3.

3. FF Versus XIII ~ action game type, ala-ala devil may cry gitu. Jenis game fighting, consol PS3

Maaf kerana double psot sebab pic melebihi had..

Heroine untuk FF XIIInatch7fj.gif

Hero untuk FF versus XIIIversus0vr.gif

nanti keluar banyak2 siri tak tahu hok mane nok main dulu.FF semakin canggih dan memeningkan kepale org. :lol: