Jump to content
KaLiFah

Adbrite

Recommended Posts

maaf lah yerr..........aku ni budak baru nak jinak ngan adbrite..........tak tau apa apa lagi.....

aku nak tanya "Click Fraud" tu apa kebenda haaaa.......

aku baru dengar.....uuuuuuuuuuuuuuuuuuuaaaaawwwwwwwwwwwww

Edited by belalang

skarang dah takleh register free ke?

kena letak kredit kad pulak nak verify siap kene caj $4.95 ?

korang dh join adbrite?

aku pun dh join.sehari usd10.

tapi ade cara la.xperlu tgu sebulan..

ok gak adbrite ni.dr korang melabur xtentu psl.

aku dah lm join adbrite nih..tp x pnah taruk dlm web aku..cmne cara ko dpt byk shari?? kongsi skit la..

aku nak tny ni, sesaper tau n ada experience tolong jawab, minggu lepas aku dapat first check dari affiliates program. Check bank comerica, aku pegi terkial kial kat bank nak cashout, org bank kata kena masuk dalam akaun n tunggu dua minggu sbb kena convert dulu check tu... so aku nak tau, sebenarnya apa prosedur yang kita kena guna kalau dapat hasi l income luar negara camni, betul ke cara aku tu, masukkan dalam akaun dan tunggu dua minggu, ke ada cara lain yang lebih cepat.... sbb dalam akaun affiliates aku tu, check seterusnya akan diproses ujung bulan ni, n dalam adbrite, dah ada usd 47j, tunggu usd 3 lagi leh cukup usd 50 dia akan antar check kan?

plz PM aku, kalau sesaper leh bagi jawapan yang betul, aku upah bgtau korang satu cara nak dapatkan revenue dgn mudah ngan adbrite, aku tak aktif adbrite sbb PPC dia sikit sangat, boleh lepas bayar bil internet n elektrik jer... tu pasal aku join program lain....

Edited by rakyatmalaysia

xde saper2 tau ke jawapan utk soklan aku tu?

sori bro, gua tak berbaca pasal soklan u, boleh jawapannya, boleh sesangat. bergantung pada jenis link movie yang ko letak kat situ, kalau ia movie clean, ko guna adbrite, tp kalau movie yang ko letak ehem ehem sikit, ko kena guna black label ads, atau dulu dikenali dgan AVN ads, fungsi dan bayarannya sama ngan adbrite, tp dia lebih menjurus ke arah kandungan site yang ada unsur unsur 18 ke atas.....

pastu kalau ko nak jana pendapatan lebih, ko leh guna linkbucks untuk link movie yang ko letak tu, tiap kali ada orang donlot movie dari site ko, ko akan dapat duit, tak la banyak, tp linkbucks ni evergreen, ads dia tak la semenyampah ads lain yang ramai dibenci oleh surfer seluruh dunia. sebab ads dari link bucks ni cepat appear dan cepat close, tak macam adbrite punya ads, tetiba muncul full screen in same window, pastu, button skip this ads akan muncul beberapa saat kemudian, itu yang agak menjengkelkan ramai surfer dgn adbrite......

Edited by rakyatmalaysia

setau aku adbrite ada problem sikit, ads dia jarang muncul, yang selalu muncul, full screen ads yang memang ramai orang menyampah........ kalau klik sendiri pun bleh, tp kdg kdg kena banned gak, kira nasib jugak.... aku x penah dapat hasil ngan adbrite sbb muras sngt.... ngan adsense dpt gak dua kali cek sblm kena banned.... :blush:

cmni la..

adsense nih org click kita dapat duit...tp klu adbrite nih lebih kpd keuntungan jika ada org nak mengiklankan lamn web diorg dlm website/blog kita...sbb tuh la klu xde org nak iklankan mmg kta dpt ciput jer..sbb tuh la tujuan utama diorg..aku rs laaaaaa....

adsense agak bahaya..nasihat aku klu korg buat adsense jgn duk heboh2 keliling kampung..nanti ada yg nak khianat naya...org lain klik2 x psl2 akakun kta kena ban...hati2!

cmni la..

adsense nih org click kita dapat duit...tp klu adbrite nih lebih kpd keuntungan jika ada org nak mengiklankan lamn web diorg dlm website/blog kita...sbb tuh la klu xde org nak iklankan mmg kta dpt ciput jer..sbb tuh la tujuan utama diorg..aku rs laaaaaa....

adsense agak bahaya..nasihat aku klu korg buat adsense jgn duk heboh2 keliling kampung..nanti ada yg nak khianat naya...org lain klik2 x psl2 akakun kta kena ban...hati2!

aku stuju ngan ko, aku nyer adsense pun kena banned sbb click fraud... kawan sndiri kelik bratus juta kali dgn alasan nak tolong .... chaitttt!

ada kawan aku yang berjaya ngan adbrite dapat la dalam +- 70 usd sebulan dgn klik sndiri, dia cakap, adbrite ni ada time puncak dia muncul, iaitu antara waktu jam 1 tgh hari hingga maghrib jam 7, aku tak pasti sbb aku tak nah test... mamat ni dapat rev hasil klik sndiri... tu pun bukan dia yang klik, dia guna satu progam yang akan surf sendiri internet.... dia cuma pegi kuliah dan tido... komp kat asrama on 24 jam buat duit untuk dia, bil api pihak kolej bayar.......

pasal soklan aku previous tu, cek international, mana mana masa proses dia sama ke? aku biasa terima cek BOC amik masa dua minggu, bulan ni first time terima cek COMERICA... sbb ada orang cakap tmpoh nak convert cek brgntung kpd bank..... so kalo sesape ada terima cek selain BOC atau COMERICA plz cakap, korang convert makan masa berapa lama? bank tempatan mana yang korang guna?

Edited by rakyatmalaysia