Jump to content
Sign in to follow this  
civ3

Start Button, Taskbar, And Desktop Icons

Recommended Posts

Assamualaikum dan salam sejahtera kepada semua...

PC member aku kehilangan icon² di desktop, taskbar, start menu dan juga wallpaper selepas restart uninstall AVG free edition. Aku dah guna a few ways untuk kembalikan taskbar dan desktopnya tetapi masih lagi gagal. So di sini aku listkan antara cara² yang aku dah guna:

1. Aku dah bukak task manager > new task (run) > explorer.exe dan hasilnya gagal untuk restore

2. Aku dah guna system restore pun masih gagal untuk restore

3. Aku dah create new account user pun gagal juga

4. Aku dah download toolbar repair pun gagal juga

Cara yang belum aku guna adalah repair windows dengan recovery console....So ada tak cara lain sebelum aku try repair windows pc member aku ni? PC member aku tu guna windows xp pro. Aku berharap user² dapat tolong aku untuk selesaikan masalah ni.

Sekian, terima kasih.

Edited by civ3

huhuh... windos hang time startup la tu..

tu dpt masuk windos lg...

try safe mode ?dpt masyuk..?

repair? myb file2 utk startup AV tu masih beroperasi kutt... dan hang bila file tu x dpt buat keje balik... mean dia stop all programms

erm.. ehee.. reinstall windos je la.. ahasK~

huhuh... windos hang time startup la tu..

tu dpt masuk windos lg...

try safe mode ?dpt masyuk..?

repair? myb file2 utk startup AV tu masih beroperasi kutt... dan hang bila file tu x dpt buat keje balik... mean dia stop all programms

erm.. ehee.. reinstall windos je la.. ahasK~

hang? kalau hang kenapa lepas logon aku masih dapat bukak task manager dan run program² lain seperti my documents, command promt, etc dengan menggunakan task manager... bila aku masuk safe mode Start Button, Taskbar, And Desktop Icons masih missing juga.

Kalau aku dah terdesak, aku akan buat cam option yg ko blom buat lagi tu... repair windows intallation... mcm kena kat pc member aku jugak, tapi tak tau la apa sebabnya, cuma dia just masuk setakat logon screen aje, pastu kluar error dan hang, masuk safe mode pun xleh, aku mmg repair windows installation aje dan al-hamdulillah, sekarang dah ok! Lepas ok tu aku updatekan winxp tu ke sp2!

Assamualaikum dan salam sejahtera kepada semua...

PC member aku kehilangan icon² di desktop, taskbar, start menu dan juga wallpaper selepas restart uninstall AVG free edition. Aku dah guna a few ways untuk kembalikan taskbar dan desktopnya tetapi masih lagi gagal. So di sini aku listkan antara cara² yang aku dah guna:

1. Aku dah bukak task manager > new task (run) > explorer.exe dan hasilnya gagal untuk restore

2. Aku dah guna system restore pun masih gagal untuk restore

3. Aku dah create new account user pun gagal juga

4. Aku dah download toolbar repair pun gagal juga

Cara yang belum aku guna adalah repair windows dengan recovery console....So ada tak cara lain sebelum aku try repair windows pc member aku ni? PC member aku tu guna windows xp pro. Aku berharap user² dapat tolong aku untuk selesaikan masalah ni.

Sekian, terima kasih.

erm..aku jd cam ko gak..mebe sebb virus kot..ko da scan pc ko x? aku rasa sbb virus..dlm 3 hari nih aku da 5 kali pomat..bila aku scan je..yg nih result dia

IPB Image

nih suma WIN32/PARITE... natang hapa tah ar..abeh hdd aku rosak..xbuleh nak wat master..nak pomat pon xbuleh skunk nih.. <_<

Edited by nelza_ax

...sambung yg aku taip kat atas...

dan pc member aku tuh xde lah pulak kena attack dek apa2 virus pun...

nelza punya kes ni lebih kpd affected by a virus...

PC member aku ni memang ada kena virus sebelum ni. Tapi virus² ni dah settle dengan avg...tapi bila lepas uninstall avg, missing desktop icon, taskbar, etc apabila logon....well, aku akan repair windows tu pada ahad ni.....kalau ada apa² perkembangan aku beritahu di sini.

hohoho... oke lor...

masalah ni kalu berlaku dekat win98.. aku selalu kena dulu... (jika bkan virus)... just pass by safe mode.. dan restart mcm biasa... akan ok lah..

windos task manager? explorer.exe x ada?

kenapa aku cakap reinstall fresh windos? kalu ko guna cd... ko ada pilihan repair.. iaitu masuk C:/windows... dan buat apa2 command... dan 1 lagi repair windos jenis reinstall balik... data masih oke..

pilihan ni hanya berlaku jika ko x ada pilihan masuk windos lagi dr mana2 cara... myb file windos suda corrupt....

donload toolbar repair? erk.. dpt main internet... knapa x cuba scan online.. hm..

setelah repair windows installation, pc member aku tu dah kembali kepada sedia kala... thanx to all yang telah memberikan pandangan.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...