Jump to content
malaya

Kamera Digital

Recommended Posts

saja nak kongsi info;

canon 30D RM5,499 (Body saja)

nikon d50 RM3,118

nikon d70s RM4,088

biar betul reger dia...

kalu standard d50 dlm rm2.7 camtu la......

d70s pun rasanya rm3.5 kot

nice pics jimmy..terase nak terjun mandi...huhu :D

best wooo.. aku duk chalet.. depan dia sungai.. hahaha aku terjun terus sungai dr chalet .. nanti aku pos gambar lain menggunakan camera yg lain.. B)

nk tnye sikit je,

mane lagi bagus kalo nk beli digicam yg <RM500, kt kedai komputer cam kt loyat ke kt kedai camera.

nk mntk pandangan berdasarkn pengalaman dan pendapat korg sbb ingt nk beli gak satu tp tatau nk beli kt ne yg lagi ok.

try tanya harga dan buat perbandingan antara tempat2 tu,

biasanya kalau beli kat kedai gambar, ada beberapa perkara yg boleh dipertimbangkan:

ada peluang runding harga cuci gambar nanti, biasanya kedai camera nak jaga customer

tuanpunya kedai camera biasanya lebih tahu hal camera, boleh kita minta cadangan camera mana yg lebih sesuai

Gambar KLCC tuh cuns gaks.

Klo malam sure lagi cuns!!~ B)

try tanya harga dan buat perbandingan antara tempat2 tu,

biasanya kalau beli kat kedai gambar, ada beberapa perkara yg boleh dipertimbangkan:

ada peluang runding harga cuci gambar nanti, biasanya kedai camera nak jaga customer

tuanpunya kedai camera biasanya lebih tahu hal camera, boleh kita minta cadangan camera mana yg lebih sesuai

bukan takat pandai kasi cadangan.pandai manipulate kelemahan kita yang tak tahu apa pasal digicam ni utk kita beli stok2 lama digicam dia.eloknya bawak member yang tahu pasal digicam dan bukan takat reti klik shutter je.

mcmne nk bgi gambar tu x goyang, sharp, cukup cahaya kire cun la.. dalam keadaan dlm rumah yg suram selain psg lampu :lol:

share tips korang :ph34r:

Gambar tak goyang?!!

jgn la ko goyangkan tangan ko tuh!!!

slalunya kalu digicam yg slim memang tak leh nak ubat penyakit nih!!!

walau stable macam mana tangan pun, gambar tu mesti ada skit blur!!

camera hp pun lagi cun gambonya!!

mcm aku punya digicam, aku takkan pakai flash,

kalu tak jadi huduh gile!!

mcmne nk bgi gambar tu x goyang, sharp, cukup cahaya kire cun la.. dalam keadaan dlm rumah yg suram selain psg lampu :lol:

share tips korang :ph34r:

guna lah tripod .. pastu pasang remote shutter .. confirm tak goyang :lol:

Digi cam bebaru ni kebanyakannye yg aku nengok ade function hand shake larr,anti shocklah,bagai2 le lagi.Betul la tu,dg cam yg slim2 ni mmg selalu dpt gambor blur(goyang).Tanak goyang,taruk kamera atas kepala ekekeke :D

Digi cam bebaru ni kebanyakannye yg aku nengok ade function hand shake larr,anti shocklah,bagai2 le lagi.Betul la tu,dg cam yg slim2 ni mmg selalu dpt gambor blur(goyang).Tanak goyang,taruk kamera atas kepala ekekeke :D

Faktor utama kenapa gambar blur sebab most yang pakai digicam aim objek guna LCD screen. Most point & shoot digicam ringan sooo masa prerss button kamera mudah shake..why no gunakan viewfinder untuk shoot sebab batang hidung dan muka support kamera dari shaking. Satu lagi pasal shutter speed kebanyakkan kamera point & shoot digicam default (auto mode) pada 1/125 even though pada kamera analog (point&shoot or SLR) 1/125 sufficient enough..tapi most pakai view finder untuk shoot...

So ada member aku pakai digicam dia komplen pasal digicam gambar selalu blur..so aku cakap guna view finder insted of LCD screen...now dia admit gambar dah improve jarang ada blur...so pada pandangan aku even most digicam ada LCD screen gunakan view finder..espcially in low light situation sebab dalam keadaan kurang cahaya most digicam (dalam auto mode) akan slow kan shutter speed untuk allow more light go into the CCD..satu lagi most consumer digicam slow dari segi shutter lag (masa yang diambil dari masa klik dan masa di ambil untuk CCD capture the image)..so in betwwen them kita darigerakkan kamera so ..hsailnya gambar blur...so guna view finder atau guna tripod...believe me..this one the best way to avoid shaked image from point & shoot digicam.....

Selain tripod boleh gaks gunakan alternatif lain B)

IPB Image

4 second (Ltak atas bumbung kereta)

IPB Image

Pakai tangan tapi set ISO 200 untuk kurangkan blur.

Edited by Hoodlums

ko byk amik gambo waktu mlm hoodlums...huhu

nanti la aku amik gambo gambo uia or tpt2 lain waktu mlm :lol:

ko byk amik gambo waktu mlm hoodlums...huhu

nanti la aku amik gambo gambo uia or tpt2 lain waktu mlm :lol:

Nanti laa aku ambik outdoor time siang pulak.

Hehehe aku klo kuar malam mmg Digicam slalu bawak. :lol:

xder sumbangan baru ker :lol:

ni gambo ntah ape2 dr aku...huhu

IPB Image

pokok paling tinggi kat uia :P

IPB Image

ingat nak masuk aquaria pas movie smlm but budget xder maa :lol:

gambar kat bwh nie sebahagian gambar aku amik masa gi KL International Motorshow 2006 di PWTC .. sesapa yg blum pegi tue elok pegi.. rugi wooo kalau tak pi tgk, dan jangan lupa bawa kamera hihihi :D

Aku guna dc Fujifilm Finepix s5600 5.1mp . Kebanyakkan gambar aku setkan 200 ISO dan ada juga aku set mode potrait, night and anti blur.

toyota0av.th.jpg naza8an.th.jpg motoapanih8cm.th.jpg model47fb.th.jpg

Nie baru sikit hehehe :lol: ada laa lebey kurang 300 gambar aku amik, dan 1/3 drpd nya gambar aku dgn awek model-model hahaha :P tp aku xpost laa kat sini, bahaya.. single model leh laa..

tp kebanyakkan gambar aku amik nie, masih byk terdapat kelemahan... yer laa aku blum lg tahap professional, masih belajar lagi.. mmg ada laa skit noise kat pic tue.. kalau nak bandingkan pic yg aku tgk kat forum lowyat pic KLIMS 2006, lebih sharp berbanding aku nyer.. nie kira first assignment aku .. aku baru jer sambar dc finepix 5600 nih ... ok laa tue :lol:

Sambungan ...

model37tg.th.jpg model29hm.th.jpg model13fk.th.jpg flyingcar8ov.th.jpg amendanih8yx.th.jpg

Ni ade sket gambor2 yg ntah hape2 ntah dari aku menggunakan digital camera Olympus fe150(5.0 megapixel). :D:P

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

Edited by BrotherHT

wah wah wah macam2 gambaq menarik... nak tanya korang ttg penjagaan digi camera nii.. sayang beb nii baru beli.. hehehe nak tanya nape canon x bekalkan sarung kamera....