Jump to content
Sign in to follow this  
ahmades

Virus Melalui Ym (yahoo Massenger)

Recommended Posts

Baru-baru nih aku ada terima satu mesej dari member aku dengan kenyataan mesej tu :-

seseorang dengan nama [email protected] hendak menambahkan anda di YM..jangan diterima, itu adalah virus yg paling power. beritahu semua orang yang ada dalam list YM Anda, sebab jika mereka menambahkan maka anda juga akan mendapat virus tsb. Beritahu semua orang dalam list YM Anda untuk tidak membuka kiriman apapun dari cikoi_sons, ha5rul dan frenzck2. Nama2 itu merupakan virus yang berfungsi untu membunuh hard drive. Sampaikan surat ini ke setiap orang dalam list YM Anda. Klik kanan pada daftar group name dan klik Send Message to All

Kalau betullah apa yang dinyatakan dalam info tu, maka aku harap korang semua dapat amik perhatian tentang nih. Kalau salah maafkan aku.

uih nasib baik aku xrajin main ym ..tapi tul ke ade virus camni?? :unsure:

Edited by hampeh

bukan setakat tu je encik ahmades..aku pon ada recieve..

Para mitra yang gemar ber Yahoo Messenger berikut ini ada pemberitahuan penting: sekedar menyampaikan: jika seseorang dengan nama [email protected] hendak menambahkan anda di YM..jangan diterima, itu adalah virus. beritahu semua orang yang ada dalam list YM Anda, sebab jika mereka menambahkan maka anda juga akan mendapat virus tsb. Beritahu semua orang dalam list YM Anda untuk tidak membuka kiriman apapun dari angel11, tewwtuler dan sassybitch. Nama2 itu merupakan virus yang berfungsi untu membunuh hard drive. Sampaikan surat ini ke setiap orang dalam list YM Anda. Klik kanan pada daftar group name dan klik Send Message to All.

tatau laa khabar angin ke apa..so aku selalu setting privacy ignore

apa maksud bunuh hdd??? ada ke virus yang boleh menjahanamkan hdd??? sepanjang pengetahuan aku yg cetek ni... virus paling terer pon cuma rosakkan OS je... ada versi virus yg bole hancurkan hdd??

Kepada matrix01, ada virus yang bleh merosakkan HD dengan merosakkan sistem partiton HD dan menyebabkan semua sektor menjadi bad dan corrupt.

Dan akublur, ish ko dapat gaks mesej tuh yee? Tapi username bagi setiap masej tu berbezalah. Mereka ni havoc ke info? Aku dah mula khuathir nak masuk YM dah nih.

semua tu taktik surat berantai aje. ada org yg suka hantar benda, dan gunakan kebodohan org lain utk buat org lain jadi tukang hantar (human bot) benda yg sama kat org lain. tujuannya saje-saje. takde motif. mungkin dia nak tgk sampai bila benda yg dia hantar tu boleh bertahan, atau stakat mana kebijaksanaan org yg menghantar.

dulu kalo surat, diorg hantar pasal 10 wasiat penjaga makm nabi. diminta sebar kat 10 org nanti dapat berkat mende ntah. kalo tak sebar nanti kena bala. ni bukan saja rosakkan akidah, tapi boleh jadi syirik. pastu ada versi ni dlm email jugak.

pastu bila dah ada sms, diorg start buat sms berantai pulak. sapa sms ke 10 org lain, nanti celcom bagi kredit RM100. yg ni pun tipu jugak. kalo celcom nak ngantar, dlm database dia ada berjuta nombor. hantar aje kat semua sekali serentak.

pastu ada hoax pasal billgate nak bagi duit kalo kita pas email berantai. ada sebut pasal nak test sistem tracking email mende ntah. dan email ni masuk dalam topten email hoax tahun 2004 dan 2005.

pastu skrg dlm YM pun byk benda berantai camni. budusss...

pikir logik aje, nko cuma add contact, bukan receive file. camne virus nak masuk hanya dgn add contact? asalkan nko tak terima file yg dia send, takkan boleh masuk punya. dan stakat ni, takde virus yg boleh rosakkan hardware. paling kuat pun virus CIH yg flaskan BIOS mobo, tu pun boleh reflash balik kasi elok. stakat rosakkan partition tu bukan rosak harddisk bang. rosak harddisk tu kalo harddsik tu bunyi ktang ktang atau tiba2 dia spin dari 7200 rpm cecah 11,000. tu baru laa boleh rosak.

secara logiknya, virus yg boleh rosakkan hardware mmg boleh dibuat. tu pun dgn manipulate voltage controller dalam overclocking software. cthnya, bila virus tu idup aje, dia akan increase voltage ke CPU dan RAM sampai terbakar. tapi stakat ni blum ada pembuat virus yg buat cara camni. mungkin nanti brontok/n@lalat aku buat kut thehehehe...

jgn takot aa ahmades..aku dah selalu terima offline msg camtu dari dulu lagik ...mostly ppl suka foward msg tu walaupon yg 2thn lepas..sampai laani ok je takde benda pon..cuma jgn add sebarangan kalau ada sape2 nak add..so status ko masih selamat..unless kalau ko join room...memang serious talkin' ramai sgt booters yg nak add id kita tatau mana dtg

matrix..FYI bila dah nama virus tu...kalau dah hinggap masuk dlm os ke proggrame ke directory ke folder ke file ke..bila ko bela then virus tu beranak pinak untuk jangka masa yg lama(tanpa disedari) HDD ko akan corrupt...masa tu cuba ko defrag tgk ada tak badsector?kalau ada badsector that mean hdd ko tak lama ahh tu nak kong

jgn takot aa ahmades..aku dah selalu terima offline msg camtu dari dulu lagik ...mostly ppl suka foward msg tu walaupon yg 2thn lepas..sampai laani ok je takde benda pon..cuma jgn add sebarangan kalau ada sape2 nak add..so status ko masih selamat..unless kalau ko join room...memang serious talkin' ramai sgt booters yg nak add id kita tatau mana dtg

Ehmmm.... dengan ini aku berpendapat yang masej nih cuma havoc semata-mata. Trumas akublur dan lelain kerana posting korang. Maka dengan ini aku tutup thread nih.

TERIMA KASIH :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...