Jump to content
nuach

Nak Cari Supplier Barang Komp

Recommended Posts

kat kawasa pasar tu dah byk ader cc

kalo ko nak bukak ko kena wat kelainan skit...cam letak pc power skit, ader webcam etc etc

1 cd windows tuk 1 cc aku tak penah denga. yg aku penah denga pakej ape ntah tuk cc...bayar secara ansuran kalo tak silap tp still kena ader semua ori....

kat kawasa pasar tu dah byk ader cc

kalo ko nak bukak ko kena wat kelainan skit...cam letak pc power skit, ader webcam etc etc

1 cd windows tuk 1 cc aku tak penah denga. yg aku penah denga pakej ape ntah tuk cc...bayar secara ansuran kalo tak silap tp still kena ader semua ori....

a'ah, tul kata ko tue...kat c2 mmg dah banyak cc..cam infonet jer dah ade 3 kedai berjiran satu sama lain..kat c2 klau dikira ade lebih kurang enam cc dah kan...mmg aku cadang nak guna power cket,sempron 2500++ n ram 256,biar laju cket...cc lain aku survey agak slow cket pc dia...web cam tue tgk budget aku dapat nnt...kat kb klau wat games leh x? ker mpkb x lulus?

yg games tu aku tak pasti..maybe kena g tanya la camne

256 mmg standart dah skrang .....512 la best skit huhu

web cam xsmp rm100 pon skrang ni....

wei tur semue kat kelate kan...kalau kat belah2 pahang kat maner nak cari dealer..bagitau kat aku.aku malas nak turun lowyat cari barang..bg laman web sekali..terima kasih

yg games tu aku tak pasti..maybe kena g tanya la camne

256 mmg standart dah skrang .....512 la best skit huhu

web cam xsmp rm100 pon skrang ni....

256 oklah tue..cc lain 128 jer..512 klau nak wat main games...klau x dpt main games rugi modal aku nnt..:)

apa pun joe,tq a lot ok sbb banyak bg aku info...tq a lot ejoe..nnt dah jd buker aku jemput ko gak tgk kedai aku..:)..kay, all da best utk ko ejoe..sama2 lah kiter membangunkan ekonomi org melayu..

a'ah, tul kata ko tue...kat c2 mmg dah banyak cc..cam infonet jer dah ade 3 kedai berjiran satu sama lain..kat c2 klau dikira ade lebih kurang enam cc dah kan...mmg aku cadang nak guna power cket,sempron 2500++ n ram 256,biar laju cket...cc lain aku survey agak slow cket pc dia...web cam tue tgk budget aku dapat nnt...kat kb klau wat games leh x? ker mpkb x lulus?

buat kat kwsn wakaf che yeh la..

kwsn yg pesat membangun...

tp situ ader satu cc je..

tp mcm tak pernah bukak je..

bila saya pegi, tutup je memanjang...

permhan baru nak buat kat situ...

:)

bagos la wat bisnes ni

aku sokong

tp satu aku nk remind kat ko kalo ko wat bisnes nnti

pelanggan ko kena jaga betol2

andaikan dia nk beli barang dia mesej ko

ko jgn reply tp kena call

aku plg x suka org bisnes cani

kat situ dia da nmpak kesungghan ko nk bisnes ni

satu lg

kalo ko sesibuk mana sklipun seletih mana pon

klao pelanggan ko nk barang dan ko dah jnji ko jgn wat alasan

skli dia leh terima tp kalo 2-3 kali dia da putus asa

ni aku ckp atas status xperience aku mnjadi buyer dgn pelbagai jenis seller

tupun kalo ko nk maju

walau pelaanggan ko tu nk barang semurah 5hinnget pon

ko kn gak call

ko kna gak g antar

baru la pelnggan respek kat lu

gua pon respek dan aku x akan malu2 nk introduce kat kawan2 aku

gud lak bro

bagus tu...mudah-mudahan berjaya :D:D

kalau produk second dari china aku ada kaki..tapi kena dalam kuantiti...

Apa-apa pun tahniah utk anda....

biasa pc tue pentium baper...harga lak camner n kena dalam kuantiti baper baru boleh

skrg aku dgn bro aku nak bukak kedai spare part pc...nak cari supplier dari china...camner yerk?? nak tau nih...sbb kalau hage proc amd kat luar negara turun 50usd ..kat malaysia turun rm 50 ...x adil.....aku nak turun kan lg hage market...........sesape bole tlong????????

Nak bg pendapat skit;

Kalau tengok kdaan lepas2 kat klate ni susah skit nak buat projek ni..

Tp ini ado jugo bergantung pd nasib,yg paling penting strategi perniagaan..

kena byk kontek,kepelbagaian kena ada spt cc ko kelas komputer ko servis dr rumah

ke rumah ko..Ini adalah perancangan yg bagus..

Mcam nak buka cc,aku rasa better cari pc seken(tp yg power la) sebab dah boleh

repair sendiri..Kalau yang jual tu buat lah yg seken & baru coz kat klate bab duit

tu susah skit..Lebih baik simpan bawah bantal dari buat kemajuan diri..Taraf hidup pun

bukan tinggi sgt..Harga tu kena jaga,untung kena ada tp biarlah berpada-pada..Bykkan

buat promosi sebab selain dari memberi harga yg MURAH,dapat promote org datang kdai skaligus

org dah kenal..Jgn berkira byk sgt,kalau yg boleh cincai tu blasah ajelah.Yg penting brg sentiasa

jalan.Sebab kawe pun org klate jg,adalah jg tengok kdaan sekeliling..Ttg lesen windows tu kalu nak pkai ori cuba kontek microsoft untuk dptkan open lesen bagi jumlah pc yg dipohon tp kawe x sure..Kalu office kawe pernah tengok tp open 100 PC..Cuba dulu

-ni adalah pendapat kawe,kalu ado yg x kena mintak maaf...beres blako..

:rolleyes:

Edited by xoox

wei tur semue kat kelate kan...kalau kat belah2 pahang kat maner nak cari dealer..bagitau kat aku.aku malas nak turun lowyat cari barang..bg laman web sekali..terima kasih

biasanya kalau nak jadi dealer,nko kena daftar perniagaan dulu,lepas tu pegi kat mane2 kedai komp yg mmg jual komp n hardware skali,tanya derang camna nak jadi dealer.

...pasal pembekal kat klantan,aku ambik kat educom gak.kalau kat cristal,bagi aku mahal lepas tu derang jual kat end user tak banyak beza ngan dealer price...mampus la dealer kalau camtu.satu lagi yg buat camni ialah makson.

...bukak kedai komputer,risiko tinggi.nko kene kaji betul2 bleh jalan ke tak sebelum bukak.ade kedai yg jual dgn harga gile2...dealer pun takbleh fight rege derang.kaji btul2...itu nasihat aku.

...alternatif...bukak cc,kelas komputer...lebih slamat.

err....buleh dpt supply barang2 murah dr abg adr ke?? :)

Chow.

Boleh..jerr

skrg aku dgn bro aku nak bukak kedai spare part pc...nak cari supplier dari china...camner yerk?? nak tau nih...sbb kalau hage proc amd kat luar negara turun 50usd ..kat malaysia turun rm 50 ...x adil.....aku nak turun kan lg hage market...........sesape bole tlong????????

memang boleh kalau nak import dari cina tapi dlm kuantiti yg banyak dan perlu melalui agen shipping company yg legal.

Brg apa kau nak import dari cina dan berapa kuantiti ??

dah lama saye ada PM abang adr psl perkara ni.....

dr bulan Februari dulu......tapi x de reply lagi :(

harap kali ni ada perkembangan yang baik...

Chow.

aku ingat nak start import mobo...hehehe :P

Just My Centsssss

kasik upp kasik upp....

sbb aku tgh minat nak bisnes jual h/ware nhn cc skalik....

aku tgh brg oversea murah....

partner aku cdgkan bwk je brg2 tu masuk....

supplier luar la nih...

ada sesape ada pengalaman x amik barang dr oversea??

kene kastam ke??

Chow.

yups bwk brg tu masuk

bro aku tgh try masukkan dr singapore dlu

aku pun tgh try contact2

bole bisnes

tp bisnes ni x untung sgt

boleh contact saya..saya jual semua brg networking include fiber optic..boleh PM saya..

Hello,

Saya Mat wakil dari Rezolles_Net Mall nak offer awak barangan komputer.Awak hanya perlu order barang melalui website di alamat www.rezolles.com dan berikan alamat barangan itu hendak dihantar,ke-esokkan harinya dah sampai....Kos penghantaran sangat efektif,hanya RM 9 untuk 10 KG pertama dan Rm1 untuk tiap tiap KG berikut.

Masih tidak percaya??Pihak Rezolles_Net Mall telah beberapa kali mengadakan "deal" dengan beberapa ahli putera.com seperti (aku,nuach,tasek16 dan lain-lain lagi.).Harga jugak boleh dirunding jika beli dalam kuantiti yang banyak.

Mengapa anda perlu membeli di Rezolles_Net Mall??

1)Anda akan dapat "points" atau mata ganjaran jika anda membeli barangan di Rezolles_Net Mall.Sila rujuk Points and Reward FAQ untuk maklumat lanjut.

2)Kos penghantaran MURAH berbanding dengan web lain yang menggunakan Pos Laju sebagai khidmat penghantaran utama.(pos laju 1KG = RM10.)

3)Penghantaran Cepat **

4)Mesra Pengguna.Anda boleh hubungi kami bila bila masa.

5)Warranty barangan kami di bekalkan.Kebanyakannya 1 tahun.

Oleh itu,anda tunggu apa lagi??

Boleh hubungi saya melalui:

Telefon : 012 9069 539 (MaT)

Terima Kasih.

(**Bergantung kepada GDExpress.)

(**Nama pelanggan kebanyakan adalah sulit.)

Edited by Rezolles_Net

Saya pun nak cari suplier are n.sembilan,johor,melaka....

saya nak buka kedai komputer jadi perlukan suplier yang menjual barang2 komputer dengan harga yang murah...pleaseee :rolleyes:

Saya pun nak cari suplier are n.sembilan,johor,melaka....

saya nak buka kedai komputer jadi perlukan suplier yang menjual barang2 komputer dengan harga yang murah...pleaseee :rolleyes:

A'kum,

Boleh juga hubungi adr technology. Kita buat penghantaran nationwide.

Layari kat http://www.adr.com.my/

Thanks.

aku benarnya dah start lama..tahun 2003 aku register company nama ITUINI COMPUTER (KT0177550-X). Aku takde kedai pon just buat kat umah, byk member2 la lgpon aku wat part time jer coz aku ader kerja lain. Aku ader gak web...so org bleh tgk web jer pasal pricelist n info...web aku

http://www.ejoe.net/ituini/index.php

So far sambutan okla cuma kena ramai contact..selain servis aku wat gak web, jual laptop....kalo ko nak bukak kedai kena study gak pasal market kawasan tu...kalo kat sekolah ker, ipt ker orait skit..so ko nak bukak kat mane?

ko ambik laptop secnd tak?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...