Jump to content
BraDeRz

Carton Yg Korang Suke Tp Dah Pupus

Recommended Posts

ultraman Joe la..bukan Leo...isk..isk..episod yg last aku tgk Ultraman Joe nie dia jek sorang2 selamatkan planet asal tempat tinggal semua keturunan ultraman nie..masa tu kene serang sape ntah..pastu ultraman Joe nie la jd hero..hehe..

okok ultraman JOE sorry salah taip lagi..sekang asik salah taip je aku..maksud aku JOE tuh la yang ada dibantu 2 Ultraman kan...yg nak tukar tuh pakai pendant bintang tuh pastu letak kat dahi..

transformers yang lama.. zaman 80'an dulu best.. paling best yang version combine manusia dengan transformers, kira transformers ada driver. aku tk igt tajuk dia.

okok ultraman JOE sorry salah taip lagi..sekang asik salah taip je aku..maksud aku JOE tuh la yang ada dibantu 2 Ultraman kan...yg nak tukar tuh pakai pendant bintang tuh pastu letak kat dahi..

ibarat hang tuah yg dibantu sahabat-sahabat nya...koh koh koh...

Yang ini ke --> MASK

haa btulla...MASK upernya tajuk dia..best-best...baru aku ingat...ade satu lagik kartun, tp cita dia pendek jerk..2-3 minit sekali tayang..ala2 selingan gitu arr...cite pasal budak kalo dia mkn pisang dia jadi kuat ala2 superman..tajuk dia tak ingat gak...rasenya org johor jek kot tau... :huh:

transformers yang lama.. zaman 80'an dulu best.. paling best yang version combine manusia dengan transformers, kira transformers ada driver. aku tk igt tajuk dia.

Ko maksudkan Transformer : The Headmasters... hero tu pakai gelang special... pastu bleh transform jadik kepala robot tu. ;) tranformer paling terkenal... "SixShot". Tapi... aku lagik suka Transformer V : Victory.

Ko maksudkan Transformer : The Headmasters... hero tu pakai gelang special... pastu bleh transform jadik kepala robot tu. ;) tranformer paling terkenal... "SixShot". Tapi... aku lagik suka Transformer V : Victory.

transformers yg ada pilot pastu pilot dier pakai gelang tu tajuk dier transformers masterforce, aku paling minat yg ni ler masa kecik2 dulu........ ada dityg di tv msia sekitar thn 1990 dulu.

tgk gambar citer tu kat sini...

http://www.transformersforever.com/

set cd dier pun dah ada jual kat kedai, dub english, sayang lagu opening dan ending dier dipotong dlm set cd tu.

yg MASK tu mase aku tadika aku ade mainan dia...mahal tu sbb beli kat brunie sbb kat brunei jek ade jual..aku siap bwk pg tadika aku mase tu..aku beli yg mainan figura yg motosikal org jahat tu...

Baru sudah layan Saber Rider & The Star Sheriff, tapi malang 4 ep je in English.

Lain² german n so.

saber rider tu sebenarnya adalah anime, tajuk asalnya ialah 'bismark',

opening dierrr:

http://www.youtube.com/watch?v=l_EOvixi7vg&search=bismark

voltron juga sebenarnya anime gak, tajuk asal dier 'go lion',

opening dier:

http://www.youtube.com/watch?v=lELHOBn4vTM&search=golion

aku minat giler anime musketeer dulu2, ni opening dier:

http://www.youtube.com/watch?v=3uoYqdiLcec&search=sanjushi

ni anime shojo kegemaran aku dulu kat tv, wedding peach, opening dier:

http://www.youtube.com/watch?v=qFA1sjDbAb0...ding%20peach%20

ni antara anime terawal ditayangkan di malaysia, tajuk dier 'machine blasters', hero dier nama asuka tempe, aku sendiri pun tak penah tgk citer ni sbb aku mungkin tak lahir lagi masa tu dan aku yakin ramai lagi kat sini yg mmg tak tau pasal citer ni... aku dgr2 citer ni famous sgt dulu2..

tapi cuba korang tanya pakcik2 korang yg umo 30an skang ni, diorang mesti ingat pasal katun robot tempe ni... katun faveret diorang time bebudak dulu tu.... hero nama tempe, hahahahah...

http://www.youtube.com/watch?v=yO9z-9q88hE...hine%20blasters

Edited by Otromen

yuhuuuu.... superhuman samurai......

gerek giler..... norton, avg, mcafee, kapersky pon kalah...... coz superhuman samurai ialah antivirus terpower.........:lol::lol::lol:

aku plak

usop sontorian- suke betul tengok animasi nih..walopon dienyer gerak mcm cd sangkut2 :P

doraemon- dulu2 punya..time coco jelly jadi sponser utama.time nih doraemon masih besh.sebab adenyer pelukis asal masih hidup.pasje die mati doraemon dah tak besh...tak tau nape..

alice and wonderland - besh nih..yg jepon punye..

Cerita ewok nih aku pening skit sebab ader dua version(satu Star Wars punya,satu lagi yang cartoon biasa punya)

Garfield nih best sebab lawaknya kebanyakannya bukan lawak bodo :)

antara citer katun yg aku layan dolu2...hehe

1)Captain Power and the Soldiers of the Future <---x katun sgt la..org betui..."POWER ON!!"

IPB Image

2)The Centurions

IPB Image

3)BraveStarr

IPB Image

4)Bionic Six <--siap kumpul pelapik dlm penutup botoi F&N...hehehe..leh mng toys

IPB Image

5)Dungeons & Dragons

6)Plastic Man <--kelako...skill yg selalu die buat..bertukor jadik "kandang jail" utk tangkap pencurik

7)Jem <-- aku tak tgk sgt..tp teringat ler jugak katun ni...pasal awek yg leh bertukor jadik jem..biler sentuh anting2 star. (bukan jem yg letak kat roti tu tau)

...dan byk lagik....

tapi ade satu katun yg betul2 aku minat sgt...lupe tajuk die!

citer org ade power untuk bertukar jadik binatang....dressing baju cam knights laaa....pastu kat baju/perisai ade lambang bentuk haiwan...so..biler nak jadik binatang..dorang seru laa name binatang tuh. Setiap sorang ade power binatang yg berbeza. Binatang org baik cam beruang, helang, singa, cheetah. Yg jahat lak, cam siput, kala jengking...ular.

H2ocool... hang ni mesti kekanak zaman 80'am punye ni... hang punya list katun sama ngan aku gak la.... hahaha....

H2ocool... hang ni mesti kekanak zaman 80'am punye ni... hang punya list katun sama ngan aku gak la.... hahaha....

hm, tahun 90-an kartun2 ni da x de ye?

hm, secara jujur cakap yg aku x penah tgk kartun2 nih... :)

hm, sume pon robot2 jer... :D

hahahaha...mmg pon!!! best giler katun2 tuh..sampai x siap keje skolah dibuatnyer!

hm, tahun 90-an kartun2 ni da x de ye?

hm, secara jujur cakap yg aku x penah tgk kartun2 nih... :)

hm, sume pon robot2 jer... :D

tak penah ke??...aiseymen..rugi arr..hehehe tp katun 90's pon byk gak yg best2.

Mase Kartun 90s

katun omputeh byk amik dari komik antaranya:

X-men, batman, Superman, ironman, hulk, spiderman

kalo anime:

dragonballz <---eh 80's ke 90's..hahahah

dulu kawan aku ader koleksi trnasformer(best siot dtg kat umah dia tiap2 ari)

dia ader aerobot(yang 5 kapal terbang tuh boleh bergabung jadi 1 robot besar :D )

hoh.. kalo robot nih, aku pon ade...

tp, ntah mane2 pegi ntah robot tu skrg nih...

hm, ade yg ley jadi ketapi.. rimau... hm, mcm2 la...

hoh.. pengaruh tv kuat betul... :lol:

1)Captain Power and the Soldiers of the Future

2)The Centurions

3)BraveStarr

4)Bionic Six

5)Dungeons & Dragons

6)Plastic Man

7)Jem

tapi ade satu katun yg betul2 aku minat sgt...lupe tajuk die!

citer org ade power untuk bertukar jadik binatang....dressing baju cam knights laaa....pastu kat baju/perisai ade lambang bentuk haiwan...so..biler nak jadik binatang..dorang seru laa name binatang tuh. Setiap sorang ade power binatang yg berbeza. Binatang org baik cam beruang, helang, singa, cheetah. Yg jahat lak, cam siput, kala jengking...ular.

Ko ni lahir mcm sezaman ngan aku je. Katun dressing cam knight... ada perisai lambang haiwan... tu katun zaman 80'an tuuu!! ditaja oleh produk bedak talkum bayi... Aku pun dah lupa.

The Centurion... aku ingat lagi slogan dia... "Centurion! Man Machine, Power Extreme!"

...mcm tu la barangkali.