Jump to content
Sign in to follow this  
gila_game25

Ps1 Takde Game

Recommended Posts

tahun 2002 aku bli ps1. beriya2 aku dpat ps1. tapi skarang tak dah. sbab takde game.mungkin sbab ps2. aku nk tukak ps2 pulak. tapi kene tunggu 4 bulan baru bleh. korang sume camne pulak best ke ngan ps1 skarang?

aku rase korang pun same cam aku.dulu bile bli ps1 jerit yeeeeeeee!!!!!. tapi dah bertahun2 skarang bile ckap ps1 nk tuka ps2. laugh.giflaugh.giflaugh.gif

have a nice you all wink.gif

peace

takleh nak buat apa, yang aku risau skang ni kalau ps3 kuar kang, kat depa suma lari pi buat game ps3. sedih sedih...

Walaupun hampeh tapi ada gak game yang beri nostalgia kat aku...

Metal gear solid, Dino crisis, Resident evil,Final Fantasy,Harvest moon, King of Fighter, dan banyak lagi game yang memang nostalgia habis, mungkin masa tu aku masih bersekolah...sekarang dah tua, masa main game dah singkat, asyik sibuk jer...

Walaupun hampeh tapi ada gak game yang beri nostalgia kat aku...

Metal gear solid, Dino crisis, Resident evil,Final Fantasy,Harvest moon, King of Fighter, dan banyak lagi game yang memang nostalgia habis, mungkin masa tu aku masih bersekolah...sekarang dah tua, masa main game dah singkat, asyik sibuk jer...

setuju...setuju

aku masih simpan lagi stok2 game ps1 kat umah ( ngan konsolnyer sekali )

member nak beli pun aku tak jual....

boring2 leh gak main...

kalu ps2 prob...leh gak main

sok..sok kalu beli ps3 pun...ps2 simpan gak

setuju...setuju

aku masih simpan lagi stok2 game ps1 kat umah ( ngan konsolnyer sekali )

member nak beli pun aku tak jual....

boring2 leh gak main...

kalu ps2 prob...leh gak main

sok..sok kalu beli ps3 pun...ps2 simpan gak

kalau ps2 pon dah bakal ketingallan zaman banyak lagi korang nak aper orang kater terokai game baru ps2 ..

ah cuber korang imagine .. dulu kalau ps2 keluar hanya 3 cd ..demo jer yang ader

sekang korang tengok fuh belambak ..game nie kat kedai

kalau ps3 pon aku raser sama jugak tunggu dua tiga bulan baru game dier kener

release tapi

yang aku baca kat majalah gamerZ tu ... ps3 nie masih dalam protototype so diorang belum tentukan bender tu boleh kener released ker tak sebab

diorang takut kualiti game ... ps3 tak laku...

sebab tu lah diorang focus game ps2 dari ps3 ....

betul tak tongue.gif

yer la tapi korang kene ingat janji SONY yang game untuk ps2 akan terus dibuat untuk jangkamasa 5 tahun lagi selepas ps3 dipasarkan...aku dapat info ni kat majalah GEMPAK

yer la tapi korang kene ingat janji SONY yang game untuk ps2 akan terus dibuat untuk jangkamasa 5 tahun lagi selepas ps3 dipasarkan...aku dapat info ni kat majalah GEMPAK

bukan 5 taun la 10 taun. dry.gif

Korang ni cam kacang lupakan kulit la...... Kalu xde ps1, korang semua xkan dpt main ps2...... Aku ade ps1 kat umah & pernah skali member aku nak beli ngan harga asal..... Mase tu ps1 aku dah umur 3 tahun....... Aku x jual coz aku syg giler kat ps1 aku tu..... skarang aku pun macam korang, main ps2 tpi aku tetap syg kat ps1 aku......

hahaha ps1 my first konsol mggunakan cd, sblm tu layan sega je..hhaha tp ps1 tetap best le aku coz byk game yg aku stay main sampai skang like's finalfantasy8..roadrash..metalslug...nascar rumble..n so onle...byk ooo game best kat ps1 ni...

Edited by rinoa1812

kalau gameplay best, grafik tu boleh diabaikan.. ps1 ni berlambak game yg gameplay dia best.. ps2 pun dah byk game best sekarang ni.. tapi game mcm katamari tu grafik dia bkn cun pun tapi popular gak kan? huhuhu..

Yup, pembinaan game baru untuk PS1 telah lama dihentikan. Sekarang pembinaan untuk PS2, XBOX, Game Cube dan GBA pula semakin lembab kerana keluarnya konsol-konsol generasi baru.

Yup, pembinaan game baru untuk PS1 telah lama dihentikan. Sekarang pembinaan untuk PS2, XBOX, Game Cube dan GBA pula semakin lembab kerana keluarnya konsol-konsol generasi baru.

Geng, aku pon masih ade PS1 mase muda2 dulu..da rosak tp aku still simpan lg. La ni anak aku da besar sket ingat nak turunkan kat die. Katne bleh repair.. rosak cd a tak pusing.. brape ongkosnye

betul tu aku kenal playstation dengan ps1....dengan ps1 juga aku minta playstation ini dan terus buka kedai playstation jadi banyak juga jasa ps1.....

vcd ps1 ada lagi keluar tapi bukan yang baru yang ulangan games2 sebelum ini.