Jump to content
Sign in to follow this  
man2

Akses Direktory Kat Win2k

Recommended Posts

hmm..aku pakai win98se, aku ade sharing direktory kat server win2k, masalahnya aku takleh nak akses server tuh..tekan nama server win2k tu melalui network, bukan lagi kat direktory, terus mintak password!! camne nak buat supaya aku bleh nampak sharing direktory atau drive yang telah disetkan sahaja?? terutamanya kat pc yang takde user dalam win2k tuh..

sebab ade satu ditektory tu aku set semua user bleh tengok , amik sahaja..nak edit , tambah takleh!! dan kengkadang aku akan guna pc orang lain untuk akses win2k tuh! so tak payah le aku nak pi kat pc aku untuk akses fail!!

pastu aku add user kat win2k sama dengan user kat pc win98 aku tuh..die bleh akses nama server win2k tuh..nampak semua direktory semua yang dah share dalam win2k tuh..masalahnya plak skang ni aku takleh nak add atau ubah fail direktory aku yang kat win2k tu walaupun aku dah set untuk direktory tu khas untuk aku sorang jerk ngan admin, full akses bagi akaun aku..siap aku add user aku tu sebagai admin..pun tak buleh nak edit atau tambah fail kat situ!! tu so camne nak buat die allow sharing tuh??

kalau aku nak buat bleh akses.. aku kena allow semua user bleh akses full walaupun takde akaun dalam win2k tuh!! so aku takut orang lain akan ubah , tambah atau delete fail kat win2k tuh sesuke ati jerk!!

tak paham la apo ko cerita ni man.. ohkohkohkohkh. ko cakap kalau nak connect ke sharing folder dalam win2k tu dia prompt passwd ke? (kotak yang ada 1 ruangan untuk isi passwd tu?) pastu dia ada macamni lebih kurang \\computername\$ipc macamtu ke?

lebih kurang ler.. tapi aku type \\computername ni je dah ade password, ataupun takleh nak akses, so list direktory yang telah dishare pun takleh tengok ape lagi nak akses direktory.. huhuhu

yela dia keluar passwd camana, ada satu ruangan ke dua ruangan? apa kata ko printscreen bubuh dalamni abih cerita.

huhu.. sorry lambat skit.. ehaks.. so ni gambar die, aku klik je kat nama pc win2k tu terus kluar passwd, tu belum lagi kat direktory yg dalam,

user posted image

kalau aku akses dari pc aku, aku masukkan password aku , ok..aku bleh tengok direktory tu semua, tapi kalau aku akses dari pc lain, tak boleh walaupun aku guna passwd aku tuh!! so camne zuan??

betulla aku soalan aku sebelum ni aku tanya dia ada keluar $IPC ke tak! hokohohkohkohkohkoh. laugh.gif

biasa kalau ko nak elakkan password macamtu, dulu aku buat, aku enable "guest" account dalam semua pc, baru boleh akses, tapi stail macamtu bahaya sebab semua orang boleh akses.

biasa benda macamni terjadi kalau pc yang ko share tu win2k/winxp tapi ko terai akses dari win98/ME. memang takkan lepas sebab win2k/winxp tu baca password dari user win98/me masa ko memula start windows 98 tu, senang cerita pegi kat win2k tu, add user yang ko guna dalam win98/me tu dalam win2k punya "local users and group" tu. add user je, password takyah set. pastu pegi terai balik akses folder tu dari pc yang ko guna win98 tu, dengan user tu. kalau dalam win98 tu ko tak tau apa user dia, ko search file *.pwl

nanti keluar la nama korok.pwl ke apa ke. jadi ko punya user tu nama dia korok laugh.gif

tu la maksud aku yang memule sekali, pc azizah tu pc win2K, aku letak os tu sebab budak akaun tu gatal tangan..asik nak install software merepek jerk dari ineternet..ehehhe..pastu illegal operation laa..pc selalu hang laa..virus laa.. last aku install la win2k tuh..jadikan die user biase jerk.. ehaks.. nak masukkan XP lembab lagi dari win2k..

aku dah add user aku kat lam tuh iaitu man2 (ikut nama pc aku laa).. and bukak guest, mase akses nama pc aziza tu ade gak password, tapi aku bleh akses direktory lepas aku masukkan password yang aku dah set dalam user man2 dalam win2k tuh, tapi aku takleh nak add fail lam direktory aku tuh. walaupun aku dah add user man2 aku tuh sebagai administrator and full akses,

untuk pengetahuan korang pc aku sendiri (win98se) user takde password and aku set blank la kirenye , and set auto masuk windows iaitu windows logon, sementara kat dalam pc aziza tu aku ade set passwd