Jump to content
Squall

Satria Baja Hitam/black Rx

Recommended Posts

gaban korank x minat ker? huhuhuhu...lagu gaban dihatiku hahahaha.. laugh.gif

hahaha... rasa gaban ler citer paling first kuar... pas tu di ikuti yg lain2... hahaha... bertukar ke berlawan tah dlm masa 0.09 saat tuh... senjata paling kuat naga... hahahaa...

rindu plak dgn citer2 camtuh..

rtm tak ulang ke citer camtue?

citer p.ramlee di ulangnyer plak..citer camnie..tak ditayangkan semula ke?

citer psl gaban ni aku bru t'igt.Dulu mase kecik2 aku ngan sepupu aku suke compete mane satu lg kuat. Aku suke gaban sbb dia ada pedang z,kereta perisai,ngan naga. Sedara aku suka rider black sbb dia kate gaban byk sgt bantuan. Kire x byk berdikari beza ngan rider black ada 2 biji motor jer.. tongue.gif Aku plik gak citer gaban dgn tibe2 lsp gitu jer...yg aku igt awek dia bleh tukar jd burung kecik biggrin.gif

Squall,

gua mungkin sezaman ngan ko juga kot~ tapi... Ksatria Baja Hitam. masa siaran tu... aku skolah rendah petang... peluang nak tengok takde... ermm... Space Cop Gaban tu, aku start tengok time blom skolah lagi... sekitar tahun 1983 barangkali... masa tu tayang skali ngan macross. so... kira sezaman gak ke?

Dah tua remaja ni...

aku layan itu 555 (...bukan buku hutang daa~)

Kalo siar kat RTM skali lagi... bagus gak tengok. Ryuki tak abis-abis lagi kat TV... aku alergik skit kamen rider tu... tak best ah~ kamen rider lawan kamen rider... apa barang~ biggrin.gif. Kalo 555 ok gak... lawan ngan orpanok (spesis alien gak).

Seingat aku Satria Baja hitam aku tgk tahun 1990-1992,sekitar tu la. Masa Khamis 5.30pm, lepas kartun Kickers kot.

Macross pon area tahun tu gak, waktu sabtu antara 8-9am.

tapi bebanyak citer belalang nih versi org putih punya paling tak best... ade je lawak bodo yg penjahat tuh buat... dia punya jahat pon tak kejam dan ganas..... mcm yg jepon buat.....

yesssza...aku berjaya gak akhirnya:D dgn usaha yg knl erti putus asa dpt gak lagu 2. Skg ni yg aku ada kamen raider black-tetsuo kurata, kamen raider rx, ngan long long time ago ending utk baja hitam. yg aku tgh pening kepala skg ni dareka ga kimi o aishiteru ending utk black rx :-<

sache..membe ko ade ke koleksi citer die?lagu ke?blasah la mane?klu dia d/load bgtau kt ner sitenye. Klu dia beli bgtau kt shoping complex mane. Ok...mtk tolong sgt. Aku peminat fanati citer ni. Sampai wallpaper kt pc aku pun gambor raider black ngan RX tongue.gif

Aku dah tanya smalam, dia ckp dia lupa.

Maybe stress sbb keje, lagi pon pc dia agak problem skrang.

So bersabar la.

Anyway, try check kat gendou kot² ade. Aku x reti guna site ni,tapi org yg rekomen kat aku.

Huhu aku pon peminat kesatria baja hitam nie!!!

Aku tengok masa zaman sekolah rendah..

Kickers pon aku layan giler2 masa tue..

Adik aku siap kene marah pasal cari alasan ponteng sekolah nak tengok kesatria baja hitam nie..

Tak silap aku last lepas dia lawan abg dia kat gua tue memang ada satu episod tak disiarkan yang abg dia hidup lagi.. Pastu sambung rx black..

VHS tape dan player tak leh pakai lagi.. dry.gif Banyak gak aku beli tape dia dulu..

Paling aku suka abg dia.. Jalan bergaya.. tup.. tup.. tup tongue.gif

Haha yang paling tak tahan siap tiru gaya dia bertukar jadi kesatria baja hitam.. Sampai sekarang ingat lagi gaya dia.. Genggam tangan kat sebelah kanan.. pastu lebarkan ke kiri.. alih ke kanan balik gaya tai chi (pusing ikut arah jam dari kul 10 ke pukul 2).. last sekali gerakkan balik tangan ke kiri.. dan bertukar!! laugh.gif

Edited by b1naryc0de

ada idea mana nak download???

Rindu gila... Kamen Rider ter'best' kot pada aku yg nie...

Plot dia dark... hhuhuhuhu... wink.gif

Squall,

gua mungkin sezaman ngan ko juga kot~ tapi... Ksatria Baja Hitam. masa siaran tu... aku skolah rendah petang... peluang nak tengok takde... ermm... Space Cop Gaban tu, aku start tengok time blom skolah lagi... sekitar tahun 1983 barangkali... masa tu tayang skali ngan macross. so... kira sezaman gak ke?

Dah tua remaja ni...

aku layan itu 555 (...bukan buku hutang daa~)

Kalo siar kat RTM skali lagi... bagus gak tengok. Ryuki tak abis-abis lagi kat TV... aku alergik skit kamen rider tu... tak best ah~ kamen rider lawan kamen rider... apa barang~ biggrin.gif. Kalo 555 ok gak... lawan ngan orpanok (spesis alien gak).

ryuki yg tyg kat ntv7 skang ni tu sbnarnya dah lama abis, tu ulangan je tu..... ntv7 tgh takde duit nak beli citer baru, rasanya kamen rider 555 yg akan ganti nanti sbb mainan dier dah byk jual kat kedai....

kamen rider black mmg best gilerrr......... tapi black rx hampas lah pulak, kecewa aku dgn citer tu, daripada kisah serius dlm siri black lepas tu bila sambung siri rx ntah apa2 plak, org jahat die suka buat lawak bodo, sakit hati aku tgk, citer ryuki lagi best bagi aku kalau banding dgn black rx(bukan black, black ttp no.1 di hati aku).

ni kamen rider baru tahun 2006 nanti, kamen rider kabuto. design boleh tahan cun.

user posted image

ni dier gambar kamen rider dan identiti manusianya dari dulu sampai skang ni, pilihlah mana satu korang suka....

user posted image

mari, mari, mari....meriahkan lg topic rider black & black rx ni. Nk citer psl gaban pun blh. Aku x larang tongue.gif Sbb gaban pun sezaman gak ngan citer rider ni. Ade sape2 lg yg nk kongsi maklumat pasal citer ni. Lagu pun bole la...janji ader kene mengena ngan topik ni. Aku still x dpt lagu ending utk black RX (Dareka ga Kimi O Aishiteru). So kalo ade sesape yg nk share lagu tu kt aku bg tau le ek! Utk membe yg dh tolong aku (tp x igt nama) dlm topic ni time kasih byk2. Kerana korang aku dh dpt 3 episod awl rider black. Skg ni tgh d/load episod 4 lak. X pe la...klu site yg korang bagi tu x update2. Aku cube cari sumber2 yg lain kot2 bleh membantu. wink.gif

mari, mari, mari....meriahkan lg topic rider black & black rx ni. Nk citer psl gaban pun blh. Aku x larang tongue.gif Sbb gaban pun sezaman gak ngan citer rider ni. Ade sape2 lg yg nk kongsi maklumat pasal citer ni. Lagu pun bole la...janji ader kene mengena ngan topik ni. Aku still x dpt lagu ending utk black RX (Dareka ga Kimi O Aishiteru). So kalo ade sesape yg nk share lagu tu kt aku bg tau le ek! Utk membe yg dh tolong aku (tp x igt nama) dlm topic ni time kasih byk2. Kerana korang aku dh dpt 3 episod awl rider black. Skg ni tgh d/load episod 4 lak. X pe la...klu site yg korang bagi tu x update2. Aku cube cari sumber2 yg lain kot2 bleh membantu. wink.gif

Kamen Rider Kabuto lak???

Pakai penyelam kat mulut?? kohkohkohkoh laugh.gif

Dengar dia ada banyak nama... Subaru.. lagi apa tah... lupa...

Aku nak donlot black... huwaa...

Hah tu, yg kanan kpd Kamen Rider Black, sedara dia. Anak kpd ayah yg jadikan Kamen Rider Black as anak angkat sbb parent KRB ni mati ke ape ntah.

Dia otai gila dulu, tapi yg best gila nye, tetiba takde sambungan.

Masok tahun 1990-an camtu, Kamen Rider dah pelik.

Kamen Rider ZO ngan J dah tengok?

yang J lawan ngan Fog Mother jadi besau cam otomen.

ZO lawan ngan NEO.

2-2 ni pun dah masuk era moden la. selepas RX

cuba tengok muka2 hero kamen rider kita dari zaman 70an hinggalah sekarang....beza tak? tongue.gif

cuba tengok muka2 hero kamen rider kita dari zaman 70an hinggalah sekarang....beza tak? tongue.gif

kamen rider era dulu muka diorang hensem macho, masuk era 2000an muka jambu2 plak hero2 dierrr............. start dari KR hibiki baru muka hensem macho balik, kecuali 2nd rider citer hibiki, ibuki yg pakai trompet tu je yg berwajah jambu.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...