Jump to content
hairulfadly

.: Kehidupan Sistem Komputer V5.0 :.

Recommended Posts

wahh.. dtg2 terus tempel spec pc

nih dah salah segment nih, patut citer pasal sejarah pc nko..

kalau nak letak spec pc, bole letak kat SINI.. B)

ops...sori...

sebenarnya aku start kenal komputer masa darjah 3.MAsa 2 ada kelas komputer kat sekolah.Aku join kelas 2 sebulan je lepas 2 aku kene buang..lepas 2 tamat la kisah aku dgn pc...aku kembali mengenali pc semasa form 3...time 2 first time parent aku beli pc...mobo pc100...cpu cyrix333....ram 32 mb...hdd 4.3 gb...sedih beb spec aku....tp xpe la....dah abis sek aku terus join kelas kat generasi institut..(kat masjid jamek 2)..lepas 2 baru aku celik akan dunia komputer ni....aku pun apa lg...xplore la...second pc aku pakai spec ni...

mobo gigabyte (model dah lupa)

ram 128 apacer

cpu amd athlon xp 2500+

hdd maxtor 20gb (ide)

gc eagle

time 2 aku rasa spec aku yg terbaik la...

lepas 2 masa aku explore baru aku perasan yg wujudnya kaum yg suka over clock pc mereka...aku pun berminat utk mengenali mrk dgn lebih rapat lagi...lepas aku study punya study...aku pun beli la spec yg 2....actuallu aku ni bukanlah gamers...so aku kurang la sikit bab gc ni.....

then.. kira.. lamer gak aku tak layan Comp , sampai ler aku darjah 5, time tuh.. aku selalu lepak kat CC , main PS jerkk then.. ader PC berjujuk.. aku pon .. pakai ler.. maser tuh guner tenet pon tak tau lagi.. asyik duk cari kat directory kot kot ader "word yang interesting" (File game )

hahahahahahahaha

pastu aku lempang2 skit ko

wakkakakaa

pastu akupon lepak2 kat ayah aku

RIZAL

main2 kat dlm lab

main STIMIX

pastu skoll aku tu yang CANGGIH dan HEBATt tu ader WIRELESS\WIFI

skol lain takde heheheh

pastu skoll aku tu yang CANGGIH dan HEBATt tu ader WIRELESS\WIFI

skol lain takde heheheh

Skolah aku ader tapi cikgu sumer tak sebarkan..

Masa tuh aku main guna PDA aku,aku check ader wireless connection kat skolah aku..

Aku habiskan masa skolah ari tuh main tenet :P

best a topic ni .. korang semua kenal pc zaman awal2 lg.. aku je ketinggalan zaman, aku mula start kenal pc masa dh jd cikgu sandaran lepas abis diploma 1999. masa tu pg sekolah godek pc je. ade sorang cikgu tu ajar aku gune word, power point masa tu excited habis.

pastu aku sambung belajar, tahun 2000 aku beli kongsi2 pc dengan member serumah habes sorang 800, masa tu pentium 111 mmx 450 baru keluar, beli ori box punye, kipas & proc dalam box sekali, ram ciput je sdram64. harddisk 8gig.vga built in 8mb je. 1 minggu lepas tu pen3 melambak di pasaran, murah2 lg hampes. aku beli mahal.

pc tu jatuh ketangan aku 2tahun lepas tu lepas member kongsi aku tolak kat aku. masa ni ,member aku ada tolak kat aku vga 32mb 50 jek aku pegi pasang terbalik habis terbakar. aku beli h.d.d second hand 40gig mobo lama boleh baca 32gig je..

2002 aku jual pc tu beli celeron 2.4 mobo asal boleh vga built in. ram 256. hard disk 40. baru pakai kejap , teringin la pulak nk pc lg canggih. Jual lagi pc tu kat member, angkat P4 2.8 800fsb, mobo msi 865pe,vga ge-force fx 5200. kira dah canggih lani. sempat jugak aku pakai kejap hdd 160gig.

2004 aku jual pc tu lg. tapi member aku tak de sapa mampu beli , masa tu p4 2.8 valueable lg. aku jual pc tu asing-asing . mobo kat org lain. vga kat org lain. h.d.d kat org lain. proc aku tuka dgn member aku dia baru beli p4 2.4 fsb533 dgn ram 512 ddr400. aku cakap kat dia fsb 533 tak support ddr 400. terus dia nak aku py proc 2.8 tu. yg sedehnye aku pegi jahanamkan p4 2.4 tu. pin dia patah. try tanya waranti kat kedai . buat sakit hati aku je.

teringin pulak aku pakai amd. so tahun lepas aku angkat amd sempron2600+, mobo abit nf7-s socket A. H.D.D maxtor 80gig. vga geforce 4 (free ade la aku dpt). ram 256 je. oke la amd ni ringan je rasanya aku pakai.

pastu sekarang akhir tahun lepas aku angkat laptop ni. tak de pikr2 nak upgrade lagiku bukan main game sangat pun. (tapi baru ni aku ade upgradekan ram dia + 512 lagi) tak tau la lepas ni ape lagi yg aku nak perabiskan duit pasal komputer ni.

huhu.. makin panjang usia PC makin banyak kenangan dapat ku rasa..

pehhhhhh..... ingat balik taim dulu2... best gak....nostalgik.....

pirst taim aku kenal pc maser 1996, mak aku bli PC cap Mygenie. spec gilerbabeng rendah

pentium1 100mhz

edoram 16MB

saiz hdd aku x ingat....

tapi pc tuh plek tol....win95, tapi ader tv tuner..... so byk maser aku gune pc selongkar win explorer ngan tgk tv je lah..... pc tuh rosak maser tahun 1999, pas aku main game road rash (tol ker), trus gelap. coz maser main game tuh tetibe hang, aku trus off kasar la. sampai beratus2 kali, hancus.....

then maser 2001, mak aku bli pc baru, kawan bapak aku yg pasang....

p3 600mhz

sdram 128MB

HDD 20gig

onboard grafik lupe.....

memule pakai win98, aku kerejakan main red alert 2 ngan renegade ngan half life.... sib baik x rosak..... then aku kenal PUTERA.com pakai pc tuh... taim tuh baru pasang internet..... sejak tuh aku kenal pc dan celik IT......

stat form 4, pc tuh bole jalan lagi, aku godek2 perabih.... pasang cd burner, tukar OS jd winme, pastu carik mp3, penuhkan HDD, stat bisnes burn cd.... untung jual tuh sampai satu klas aku (4RC) pi vacation kat langkawi...... berjasa tol pc tuh.....

masuk form 5 je, mule la meragam...... first PSU nyer kipas rosak, terbakar..... tukar PSU. then RAM pulak x detect..... siol tol..... banyak karenahnyer.... sib baik sebelom tuh sume data dah backup..... and then trus xleh idop.... aku pon maleh nak repair..... buang je, RAM aku bagi PINJAM cikgu aku, sampai skang x pulang...... PSU baru cap ayam aku simpan, skru2 aku tanggal, buang mobo ngan proc.... tgk dah semacam proc tuh......casing simpan.....

skang aku gune PC bli awal tahun nih

P4 2.66GHZ

Maxtor HDD 80GB

Apacer + Kingston 256 x2 DDR

Chaintech MP4M800 mobo

Geforce Fx5200

aku trus blaja & blaja pasal IT nih sampai skang gune PC nih....... thats all....:)

dah nak masuk 3 suku 2006 ni...

ade sesape yang dah upgarede komputer

conroe ? ade ke ahli putera dah beli..

dah nak masuk 3 suku 2006 ni...

ade sesape yang dah upgarede komputer

conroe ? ade ke ahli putera dah beli..

ader la gak yg dah upgrade amd x2...conroe pun dah ader kot...aku bulum lg..huhu

:) Assalamualaikum semua..apa khabar. Saya mula mengenal komputer tak ingat dah tapi dm thn 1997 kot. Spec ms tu, Intel P2 brapa x ingt, mobo x ingt tapi jumlah semua skali dlm RM 3658.63(ayh sya ada lg simpan resit dia). Punyalah mahal, padahal skrg ni harga tu dah boleh dpt AMD AThlon 64 X2 3800 dah. Punyalah megah kami sefamily. Kwn jiran sebelah rumah saya main koputer tu smpi x ingt nk balik. Masa tu kira PC P2 ni laju mcm guna Pentium 4 HT 800MHz Bus sys. Skg ni P2 apa-apa pun dah tak boleh guna. Spec ke-2 plak beli masa tahun 2002. Pentium III (Tualatin) , Mobo Asus chipset intel , RAM 256 MB SDR-133 , Seagate ST320413A HDD dan CD-ROM. Semua total RM 3000 lebih jugak. PC ni smpi skg guna lagi. PC ni skg guna utk lyr internet dan buat kerja-kerja taip je. Tapi elok lagi walaupun dah 4 thn. Semua barang tak rosak lagi. 2 bulan lepas kakak saya tambah RAM sampai 512MB. Yg spec ke-3 yg tgh guna utk menaip nilah...spec Intel P4 506 2.66GHz , 256MB Apacer DDR-400 , 80GB Sata Maxtor HDD , LG DVD-RW , LG DVD-Rom dan Samsung CD-Rom , Radeon 9550 GC , Biostar P4M800-M7A. Ni pun kira power sungguh dah. Laju yg amat. Kakak sya guna Pentium D. Rumah ni ada 4 komputer.

Assalamualaikum..

Ni sejarah aku pulak..

AKu start belajar komputer tahun 1996 masa form1. OS msdos kot pc jenama atom yang pakai trackball tuh. Belajar la sikit2 wordperfect,lotus, paint etc tapi masa tu tak tertarik langsung dengan komputer sebab bagi aku nampak tak lebih dari typewriter yang ada backspace.

Masa aku form 3 (1998) ramai member aku tengah kemaruk chatting mirc dan main internet tapi aku tak pernah teringin nak cuba pun. Mungkin masa tu dalam kepala aku komputer skrin dia hitam lagi.

Form 4 aku tukar sekolah, kena suruh blajr komputer balik. Kali ni OS windows 98. Aku amat gembira. Masa tu baru aku nampak keseronokan multimedia komputer dan internet. Hari-hari aku lepak kat lab sekolah explore software etc sampai orang kat situ pun dah menyampah. Aku belajr sendirik buat website dapat la gak no 2 dalam pertandingan yang dianjurkan sekolah. Mamat yang dapat no 1 tu pun belajr dari aku. Menyesal aku ajar dia :).

Form 5 (2000) baru bapak aku beli komputer sendiri untuk kegunaan keluarga pakai duit KWSP. Harga dekat 4k specs dia clone pc pentium 3 550mhz, pcchips mobo, 64mb ram dan 10gb hdd. Aku lenjan gila2 pc ni masa tengah tunggu result SPM.

Setahun lepas tu bapak aku dapat PC free dari government. Specs dia tak lar hebat sbb barang free kan. Via C3 666mhz, 128mb ram , 30gb hd. Motherboard PC chips via semua onboard dari sound, vga, network dan processor. Dengan rasminya aku amik pc pentium 3 yang sebelum ni bawak gi kolej.

Masa kat kolej aku kemaruk anime jadi aku upgrade sikit pc pentium 3 tuh supaya tak lag bila layan divx. Tambah ram 128mb lagi (jadi total 192mb) dan graphic card nvidia tnt pci 16mb. Pakai pci sebab mobo tadak agp slot. 6 bulan lepas tu pc tu buat hal. Hantar kedai dia cakap mobo dah kong dan tak ada sparepart lagi so aku simpan je lah pc tu kejap sampai semester berikutnya.

Dah dapat duit loan semester lepas tu aku bercadang nak buat pc baru dengan parts lebih2 pc lama. Kos nak seminimum yang mungkin. Kali ni aku nekad nak belajar pasang sendiri so aku beli AMD duron 1.3ghz+ msi kt2 combo dengan casing baru. Aku belanja sorang member lama aku utk tolong ajar aku camna nak pasang pc. Kitorang try pasang tapi tanak hidup. Member aku yang expert tu pun pening apsal tak hidup. Last2 aku hantar kedai. Rupanya satu jumper (fsb) tak set patut lar tak idup. Kena ketuk aku dngan kedai tu rm50 satu jumper punya pasal. Pastu selang beberapa bulan aku upgrade sikit letak fx5200 dan 256ddr.

AKu pakai pc tu dalam setahun je, dalam tahun 2004 aku tak tahan lagi lepas dengar ramai kat forum putera ni mengagung2kan abit nf7 + amd athlon xp. AKu mesti cuba jugak, getusku dalam hati. Dapt duit loan aku jual duron+msi combo kat zeronehza dan beli Amd barton 2500+ (locked) + abit nf7 v2. Juga tambah lagi 256mb ram dan beli hd baru 40gb sebab yg lama dah kiok. Tapi malang lepas sehari pakai motherboard dia kong plak. Hantar RMA dekat sebulan lebih tak settle lagi aku dah mula resah. Then aku beli motherboard acorp dari arfaie hiduplah pc aku aman dan makmur. Tapi seminggu lepas tu dapat balik nf7 aku dari RMA, hampeh betul. SO tukar pakai nf7 balik sampai pertengahn bulan 8 tahun 2006. Sayang betul aku kat pc tuh. nf7 memang best. PC ni la yang aku officially pasang sendiri tanpa bantuan sesiapa. Last2 aku dijadikan tukang repair pc tak rasmi oleh rakan2. Servis percuma tapi untungnya banyak benda aku dapat belajar.

Minggu lepas aku dah jual hampir semua komponen dalaman pc tuh kat member dan sepupu aku. Yang tinggal motherboard saja. Sayang gak nak jual tapi terpaksa sebab aku ketandusan wang dan tak dapat kerja lagi. Lagipun bapak aku dapat pc free lagi (HP P4 3.2 s775 512mb ram 80gb hdd) so baik aku jual pc aku sementara ada harga. Nanti kalau dah kerja aku plan nak beli AM2 system pulak kalau ada rezki. Buat masa ni pakai je lah 3 biji pc yang ada kat rumah. (satu lagi pc free gak celeron 2.4 s478+256ram) .

Spec last sebelum dijual:

Amd athlon xp barton 2500+ @ 3200

ABit nf7 v2

abit siluro fx5200

maxtor 40gb

256X2 kingston hynix

liteon dvd writer

Opps panjangnya aku taip. Sorry kalau ada typo aku mls nak check.

aku hidupkan topik ni untuk forumner yang terbaru..

Welcome to New Generation X2

mula kenal pc semasa form 1 @ 2... join kelab komputer sekolah. sesaje ikut kawan. kiranye time tue memang baru nak celik it sikit2 laa...tapi masalahnye, memang susah nak belajar... setiap kali kelas, ustaz ajar benda yang sama jee. entah ape2 command pun, aku tak tau la. minggu nie belajar command tu, minggu depan pulak dah lupa. lepas tu kena tukar2 disket pulak. tu yang pening kepala. :wacko: thn seterusnye, terus tak join lagi...

lepas tu, bila masuk form 5, aku dah mula minat dengan komputer. cuma selepas folio untuk subjek rekacipta disiapkan secara manual (tulis tangan) siap, baru le comp lab dibuka. time tu cikgu yang ajar subjek tu bagi la aku n the gang explorer sendiri pc tue (guna ensiklopedia pun buleh ‘sesat’ :lol:). start pada tahun tu jugak la aku kenal majalah pc. dari majalah itulah aku tahu banyak perkara berkaitan ICT.

aku ambil kursus ms office selepas habis spm. bila cikgu aku ajar pengenalan tentang DOS, baru le aku tahu apa yang aku belajar masa kat kelab komputer dulu... memang rasa cam bodo je bila diingat balik tentang hal dulu2... ;)

lepas tu aku masuk IPT, so penggunaan pc lebih pada buat assignment & cari info berkaitan.

pc pertama yang aku miliki adalah yang dibeli oleh emak aku.

spec :-

intel celeron 466mhz

hdd 4.3 gb

ram 64mb

price : rm2800+

sepanjang tempoh + 7 tahun usia pc tu bersama aku, dah banyak perubahan (tukar ganti) komponen... 1st tukar hdd, & yg last skali tukar mobo.

kini aku memiliki laptop acer 3680, selepas bersusah-payah dengan menyimpan duit bonus + pinjaman abang + pinjaman emak. dan pc pertama kesayangan aku kini telah di ‘pinjam’ oleh kakak aku yang kedekut nak keluar duit beli sendiri untuk anaknya tu... entah dapat ke tak balik... aku pun tak tahu... cuma aku harap, pc tu dikembalikan seperti yang dijanjikan...

bebaru nie bila pc kat office aku dapat akses intetnet (sebelum nie tak buleh...) baru le aku berpeluang menimba sebanyak mana pengetahuan ICT (especially kat putera.com ni laa) . perancangan masa depan, aku nak kumpul sebanyak mana fulus yang boleh untuk membeli dan memasang set pc ku sendiri....

B)

hoho aku pun nak cite2 gak. mule2 aku kenal pc tahun 1993. taim tu dajah 1. mase tu baru kenal huruf. dajah 1 la katekan. huhuhu mak aku bawak aku g opis die. die rekemenkan aku main game typing dgn copycat. mase tu itam putih je. aku pun bangang2 taim tu. ingat lagi camane interface game tu. hahaha kelakar btol. mase tu aku tak tau ape brand pc tu. IBM kot. sebab kat monitor ade IBM. bios pun IBM gak. proc ape aku tatau. yang aku tau, aku main game yang kene gune disket beso tu. sampaikan aku taknak balik umah. hahah asik nak main gameeeeee je keje. mesti malu mak aku taim tu. dari dajah 1 sampai dajah 6 kot aku g opis mak aku. tapi tak selalu la. lame2, laju sket tekan2 tu. tapi still patuk2 lagi.

pastu mase 1998 dajah 6, aku masuk kelas komputer kat skolah. cikgu tu ajo ape pun aku dah lupe. yang aku tau, taim cikgu ajo, aku main game kat blakang. huhuhu mase tu, dah ade kaler2 dah. main game paperboy. yang baling2 paper kat umah orang tu. siap lawan ngan membe2 tu. aku gak yang tak sempat abiskan game tu.

1999-2000 form1 - form2, lepak kat cc jek. main game lumbe2 moto. pastu kurang dah. main playstation lak.

2001-2004 form3 - abis skolah, mase form3, aku balik umah, tekujat aku nampak pc sebijik. dah ade p4. mase tu tak tau ape2 pun. terasa bangang gile kalo banding dengan skang. monitor compaq 17" sampai skang idup lagi. syahdunya.. mase tu, p41.7ghz, gc SiS3 family(lupe model ape) 64mb onboard,ram 256, hdd 40gig, speaker keyboard mouse sume cap ayam. harga RM4000 lebih. mase tu aku taip pun masih skill ayam gak. patuk2. tak tau ape sangat taim tu. aku tau main game dan menaip jek pagi petang siang malam main judi. ahaha main solitaire,freecell,heart.

2005-2006 umo 19-20, mase tu kat poli dah. aku bawak pc aku g poli. yang syahdunya, bile aku balik umah, tengok2 mak aku bli pc baru. siot. dah la tak cakap. lagi power lak tu. takde la power mane. tapi lagi bes dari pc dulu2 la. p43.0ghz, ram 512mb, hdd 80ghz, agp radeon 64mb, lcd samsung 17". RM3500 mase tu dah cekap jugak menaip la. tahap sengal lagi. lama kelamaan, sikit2 aku blajar. takde sape nak ajar aku. puas da format pc dulu. asik2 virus. ade antivirus, tapi tak reti nak update. sampai la last sem, basic je aku tau. tak banyak mane pun. last sem, pc kesayangan aku tu meragam. slot dimm jahanam sbb gune speeder. sob sob... sedih gile..... penah dulu pc aku takleh on sminggu, aku macam hilang arah. nasib baik tak demam. lepas elok je pc tu anto kedai, seronok sesangat. pas jahanam, aku beli la pc baru. pD3.4ghz, ram 2gig(cilok kat poli), msi 6200tc 128 up to 256mb pcie, hdd 160 sata. cost RM1400. lebih kurang la. tapi tak bli monitor. huhuhu monitor lame elok lagi. tapi aku pakai lcd pc umah aku ni. huhuhuhu 2nd pc tu kasi adik aku pakai. cian die pakai monitor. kuikuikui

2007(sekarang) - tak banyak gak aku tau tentang pc. terer main game jek. tapi pas masuk putera ni mase bulan 2, rase macam, perubahan drastik. banyak persoalan2 yang aku tak tau dulu2, sumenye terjawab kat sini. time kasih bebanyak putera.com. tak lupe gak kat bro Shanai. admin. kene la credit name die :) tulang2 belakang putera.com, time kasih gak. jasamu dikenang.

wassalam.

Edited by imam

1st pc masa oct 2002 (dan rosak abis)

spec:

AMD duron 800mhz

128mb SDram (Kingston)

20GB HDD (x tau brand apa)

Mobo Raffles

Audio ngan Video built in

52x CD-Rom

OS windows 98sec edition

reger: RM2000+

2nd PC Pentium2 (second Hand) 2003

spec:

Intel Pentium 2 400mhz

2GB HDD

64mb SDram

Mobo intel

Audio card Yamaha

Matrox 8mb video card

40x CD-rom

masih lagi berjalan hingga skrang dan dah di upgrade ke 512mb SDram dan 40GB WD HDD.

Run windows me..

3rd PC 2005 (sekrang punya)

Intel Pentium 4 2.4ghz

512mb Ddram

80GB Maxtor

Mobo biostar Viarama U8668Pro

LG multi DVD rewriter

LG 52x CD-rom

Built in AC97 Audio

Power Colour ATI 9550se 128MB AGP

OS windows XP sp.2

(Buat masa skrang pc 3rd nih dah cukup laju untuk aku guna)

Edited by dadurtyz

aku knal PC mase darjah berapa aku x igt..darjah 5 kot..mase tu guna pc kat skola..aku bkn reti guna..main klik2 je..ade blaja sket la..sbb ade skim blaja komputer ms tu..PSI kalau x silap aku..huhu..gian aku asik nak gi library je main komputer..haha..

Pastu mase form 2 tahun 1999,mak aku belikan aku pc..alangkah gumbiranya hatiku..

ni spec pc aku tu..zaman2 pentium III...proc terlaju ms tu..haha..

Intel pentium III 550Mhz

64 SDRAM

Mobo ape ntah..xde brand kot..

Nvidia riva tnt vanta 8MB

Seagate 10Gigabyte.. HDD ni aku masih guna smpai skrg kat rig aku..huhu..

Monitor 15'' QDK..monitor ni dah mamfuz sbb asik kena ketuk je ngan aku..huhu..

CDROM 50X xde brand

Aku main half life 1 kat pc ni..sampai katam beb..huhu..game yg ringan2 je bleh main mcm NFS 1,2,3 dan lain2..

Pastu dah agak2 6-7 tahun guna pc ni,aku rase dah tiba mase nak upgrade pc ni..guna duit aku sendiri..huhu..

Aku pun jual la system ni kat sorang mamat..RM80 je..murah gilo..dulu beli adela RM2500..........

Skrg aku buat pc ngan duit aku sendiri..duit loan ni..huhu..

1st rig

AMD athlon XP barton 2500+

Abit NF7 NF2

512MB DDR

Sapphire 9550 turbo ( beli ngan zeronehza )

HDD 10G

Pastu aku upgrade lagi...

2nd rig (present)

AMD athlon 64 3200+

ASUS AN8-E NF4 ultra

512MB kingston hynix

MSI 6600GT

HDD 20G + 10G (HDD yg pc aku dulu ni..haha)

Samsung 551S

Modified casing...

Edited by ryudoanuar

-bump topic-

kepada user yang baru masuk..ceritakan pengalaman anda..

Edited by hairulfadly

Erm..aku knal komputer mase form 1(thn 2001), buta IT time tu.. time tu godek2 pc skolah je.. skolah lame aku tu best skit..dari pkl 6.30 a.m sampaii 7 p.m student dibenarkan guna pc.. so mmbr aku ajak aku gi godek.. (klu x sbb dia aku still x tau apah skangn nih-mmbr aku tuh dh R.I.P thn 2004 sbb accident :( )..

Msuk thn 2004 aku diberi kpercayaan oleh pngetua aku utk pgang kunci semua pc lab skolah (aku skolah cina-pngtua pun cina)kecuali server room(sbb server farm dlm office dia)..dari situ aku blaja sndiri bnde-bnde yg x diajar masa class IT..

So dalam IT nih cume 30% je aku belajar secara formal dari guru yg bertauliah@x bertauliah..yg bakinya aku belajar sndirik dari source mcm buku ke,majalah ke, paling bnyak di Internet.. nk cite skitla.. bab programming mmng aku malas..C/C++ dh 2 sem belajar tapi ke2-2 sem tu x pernah dapat A..B+ je.. HTML..tau skit je..PHP tau echo je..VB dh lupa,guna masa nk SPM ...Java,Phyton,Perl, Ruby,Assembly language..<- x tau..... Linux/UNIX tau guna bile ade GUI..bile x ade..bile gune console..aku tutup je pc tu.. :P ..

Dlm IT nih aku bergiat dalam Webbase... aku guna Dreamweaver..x prnah guna flash utk buat web.. bln 3 lpas aku join comptition utk web.. dari situ wakil institusi aku ni utk Malaysia Skils 2007 dkt MMU, su#ks...dkt situ sku trkantoi bab CSS..soalan nk External CSS..tapi aku lupa soalan tu..trus CSS tu embededkan dlm HTML ..result skang aku x tau lagi wlupun bende tu dah berakhir 2 blan lepas..sakng ni kene tlg sorang nih buat web application+databse utk assignment dia.. smpai skang buntu nih.. aku guna PHP/MySQL..

Bende yg paling teringin aku nk buat ialah setup server utk LAN..ya server yg besar.. x prnah aku dpt.. main-main ngan linux(aku preferred linux dari Win Server) dalam console server tu mmg best..mase skool dulu aku tngok(tngok jer) bebudak cina setup server utk LAN skoll ..x silap aku sblum thn 2002 guna Sun punye server..lpas thn tu guna DELL PowerEdger...ade 3 rack..mmg best!..guna OS RedHat + Samba..

dari form1 sampai bulan 8 thn lepas aku x ade pc sndri..asyik godek skool punye..cc punyee jee..

bln 9 thn lpas abg aku beli pc...dia tanye pndapat aku..aku kate baik bikin sndirik pc tu.. so brmula la projext mengodek pc cap ayam...

SPEC DIA:

-Intel Pentium D 2.66 GHz (OC smpai 4.00 Ghz<--panas, skang 3.60 Ghz)

-1024 MB of DDR2-RAM

-Mobo Asus Commando

-GC ATI/Powercolor 256MB/128 BIT

-HDD WD 80 + 80 Gb (SCSI)

-Samsung LCD 17'

-Stock cooler

-Casing with stock PSU

-No sound card

-No speaker

-No web camera

-no SKYPE kehkeh..

Skang dlm prancangan nk beli cooler yg x bigit mcm stock cooler intel tuh :angry: ...any suggestion.. so far game yg aku main NFS,Counter, dan skang Battlefield2/special force..aku suke game perang.. yes! the real war game.. 3 tu je game PC yg prnah aku main..lain-lain2..nob x prnah...

Edited by tony_eusoff

ni user baru nk cite ni...aku stat knal pc time win95 lu..djah bape tah..time xgodek2 lg..nk bukak pun mintak izin kat bpak.lgpun pc tu bpak aku bwk pinjm dr office.tu pun men solitaire je..nk men mineswepper xreti plak.tau tekan kuar no..then kalah klo kuar bom.hohoho..

then mase taun 99 bpak aku anta blaja pc.blaja knal window,word, paint...then time tu dpt la men game sonic ngan street fighter..sbb aku blaja kat situ..org tu bg men free..klo x kene bya rm5 sejam..time tu cc tu da 4 pc je..hahaha..

then taun 2000..bpak aku blikan pc...bukan die blikan pun,sbb aku g mek borg bli pc pakai kwsp kat pjbat skolah..aku xtaw pe pun...kwn aku ajak mek..yg aku igt..blek2 je aku bg die borg..aku ckp leh mintak wit bli pc.hehehe..time tu dajah 6..then dptla aku sbijik pc p3 dari jenma I..arga rm3499

spec die yg aku igt

p3 800mhz

48x cdrom

128mb

20g hdd

win me

crt 17'

mse sblum dpt pc ni.. aku dh bli game halflife dh..smngat bli pdhal xdpt lg pc..aku igt lg..pc dtg wktu ptg..smpai2 je trus install game..nsb bek pnah blaja install...klo x, jd bngang bli cd tu..

then da gak pengalaman bli cd game kene [biskut tawar]..dh instal..xdpt men..dier minx cd..then ngan prasaan kene tipu..aku g mintak cd nk play..then amoi tu ckp..lu kene [biskut tawar] lu baru leh men..time tu la aku blaja [biskut tawar]....

so aku pkai pc ni smpai taun 2005...mcm knangan aku dpt dari pc ni..trutama ilmu2 pc..godek2 abis.ngan 3 kali rosakkan modem sbb men time ujan..then men delete folder windows..lepas tu psu tbkar..pc ni gak tolong aku menjana pendapatan..aku bli cdrw kat pc fair rm80 awal taun 2005..then pe lg..jual cd lagu la...xsmpai smgu aku bli cdrw dh pulang modal bli cdrw....time tu baru taw pkai p2p software ngn donlod kat mirc...kne plak dak2 skul xtaw psl bendalah tu lg...mencanak la keuntugn..then ttibe bpak aku dpt mnghidu kerjaya aku sbg lanun..so die pun stop kn lnganan stimik...tmbah2 suwey...pc aku tu kne kncg ngan kucing aku.kncd kt mobo..clap aku la xtutup casing...so smpai skang aku xda pc..pkai pun kat cc je..kkdg aku tolong gak la mmber2 wat pc sndri....nk wat sndri fulus xda...

so skng tgh tunggu laptop..yela dh mlangkah ke alam u...xtaw nk pkai pe...centrino duo ke turion....