Jump to content
pcslave

Prospek Akaun Masakini

Recommended Posts

hem, ade member aku course engine, dia berhajat nk tukar kepada akaun. ape pendapat korang.

dari segi peluang pekerjaan abih graduate nnt, dan ape yg perlu achieve for better chance bila abes blajo.

utk memudahkan korag, engine student ngn akaun ni lebih kurangnya ada jurang yg besar la, kat mane time skola dulu aliran sains tulen ngn akaun pon jauh beza. family dia pon x de yg jd akauntan, kiranya dia x terdedah mane la.

bg pendapat especially akaun student ke, sape2 la.. niat membantu dapat pahala. makasih

Kebetulan anak buah aku ada tanya prospek perakaunan.. and then aku ternampak thread ni.

aku ada screenshot dari CD H0PE (CD yang memuatkan prospek kerjaya setiap bidang di Malaysia dan pers0nality test, khas utk lepasan SPM, dari kementrian sumber manusia) info mengenai prospek kerjaya perakaunan.

http://izuardi.net/temp/perakaunan.zip

screenshot ni je aku dpt tolong..harap membantu

hem, ade member aku course engine, dia berhajat nk tukar kepada akaun. ape pendapat korang.

dari segi peluang pekerjaan abih graduate nnt, dan ape yg perlu achieve for better chance bila abes blajo.

utk memudahkan korag, engine student ngn akaun ni lebih kurangnya ada jurang yg besar la, kat mane time skola dulu aliran sains tulen ngn akaun pon jauh beza. family dia pon x de yg jd akauntan, kiranya dia x terdedah mane la.

bg pendapat especially akaun student ke, sape2 la.. niat membantu dapat pahala. makasih

mana2 bidang profesional gini memang semuanya cerah...actually apa bidang pun, blaja biar jd expert, baru marketable...

katakan engineering, at least 2 choice ...nak terus dlm bidang engineering di industri atau terus blaja ke peringkat tertinggi jd ahli akademik...atau apply profesional engineer dkt BEM, dpt title Ir. bukak bisnes plak dll...

Accountant pun sama...apply ar certificate...naikkan harga ko bg marketable...apply certified accountant ke? atau sambung blajo lagi....jd pensyarah...

keje banyak...x tau la, rezeki dr Allah gak ni...

Kenali minat mungkin dpt membantu...tp aku dulu pun ambil engineering, bukan pikir pasal minat pun...pikir pasal keje...sbb slagi tak blaja satu2 bidang tu, kita tak terdedah...betul tak? Bila tak terdedah, takde la minat...skrng baru aku minat , sbb dah terdedah...

accounting antara bidang paling byk demand skrg...membe aku sorg abis je degree kat uia x lama pastu dah join bank muamalat...go for it

yeke.. bagus tu, memang ade member kabo ranking UIA di pasaran tinggi gak.. tp x sangka la demand tinggi ye? tu la owner_ze, macam gambling plak, kang tukar2, pastu dedah ngn accounting pastu minat takdak. lantak dia la, kang dia jumpa la kaunseling. cam plaja rosak akhlak plak, hehe

yeke.. bagus tu, memang ade member kabo ranking UIA di pasaran tinggi gak.. tp x sangka la demand tinggi ye? tu la owner_ze, macam gambling plak, kang tukar2, pastu dedah ngn accounting pastu minat takdak. lantak dia la, kang dia jumpa la kaunseling. cam plaja rosak akhlak plak, hehe

nak amik aper bidang pun xbleh main2...ade citer sedih membe aku di uia jgk dulu nak masuk 2nd year engineering tetibe tuko law sbb cgpa dier agak rendah...dia ingatkan law tu senang pas 4 sem kene buang...failed byk paper..so jgn buat camtu....aku rase kalo dia trus dgn kuliyyah sblm tu paling kurang pun bleh betahan smp grad...sian bdk tu ohmy.gif

owh, ciannye. ko UIA gak ye. skang sambung master plak kan,. sambung kat mane? UIA gak ke. law pon susah ye, kalo memula kat matriks rilek je nampak derang. pompuan law lawa2, tp gedik. isk, nasib baik beriman. haha

owh, ciannye. ko UIA gak ye. skang sambung master plak kan,. sambung kat mane? UIA gak ke. law pon susah ye, kalo memula kat matriks rilek je nampak derang. pompuan law lawa2, tp gedik. isk, nasib baik beriman. haha

aku amik master la skrg...2 tahun lg la kat uia tu..try buat sethn setengah kalo termampu laugh.gif ermm..sisters kat law lawa2 gak tp sombong jer yg aku jumpe...aku suke usha budak2 econs, mass comm ngan psychology...haha..buat membe je wink.gif

nih apa masuk dak2 UIA nih hehehehe..awek aku dak UIA PJ course BEN hehehehe..org ckp awek2 LAW yg english lvl 4 n above sombong2 semua poyo gile speakin wakakakka..blah la weih.. biggrin.gif tuh kawan2 aku kat UIA ckp la..hurmm bout account mmg demand dia tinggi..lagi2 kalo ko ada sijil ACCA mmg mudah la dpt keje pangkat tinggi2 mcm my auntie dia sekang keje ngan Petronas sebab ada ACCA x silap ketua audit kat Petronas KLCC tuh..mmg kaya.. selain tuh engine pun byk gak demand but tgk la pada engine bahagian mana kan..hehehe..aku mmg dak account kat UiTM SHAH ALAM nih amik fast track..hurmm kalo kawan ko x penah belaja account mayb masa memula penin2 skit la kut..lagi2 kat U nih belaja 3bulan lbh je nak cover semua kan..tapi if theres a will theres a way kan..so aku rasa kalo bebetul dah tetap diri tuh nak buat Accountancy better go for it..account x de la susah cuma tgk la pada kerajinan kalo minat buat latihan math account xde hal...kawan ko tuh amik course engine dah bape Sem? kalo dah nak abih n almost nak grad. better abiskan je la..pastuh dah abis gi la amik account lak..safe way la tuh~ biggrin.gif kalo pape jadi masa amik account tuh koman2 ada gak sijil engine..kalo account pun berjaya ada 2 sijil dah..mana tau bukak company sendiri bole control memacam kan..hehehehehe~ laugh.gif

pegi la mampos budak2 pompuan sombong tu, aku tau la aku x reti speaking, tgh blaja la ni. duk UIA penting gak BI. taktau la plak budak2 pompuan course lain yg lawa tu , aku tau bdk law sebab derang ske pki jubah itam ari selasa ke mende.

locco ko amik master ape, ko nk jd pensyarah ke ape?

ko amik acount ye heaven, ko amik CAT ke? ke account biasa, member aku ada duk s alam amik CAT. btw, member aku engine ni baru matriks, engine baru satu sem same la ngn ko tu.

tere ko ade awek ben ye, mesti ko speaking kaw2 punye, mueehehe

pegi la mampos budak2 pompuan sombong tu, aku tau la aku x reti speaking, tgh blaja la ni. duk UIA penting gak BI. taktau la plak budak2 pompuan course lain yg lawa tu , aku tau bdk law sebab derang ske pki jubah itam ari selasa ke mende.

ko amik acount ye heaven, ko amik CAT ke? ke account biasa, member aku ada duk s alam amik CAT. btw, member aku engine ni baru matriks, engine baru satu sem same la ngn ko tu.

beb,

sapa2 yang ambik akaun teroskn la..prospoct kerje ko tinggi..make sure at least dapat second class upper...n make sure ambik ACCA or ICAEW..join any big four..within 15-17 year ko maybe jadi junior partner..remuneration jangan cakap..ko boleh pandang airline pliot sebelah mata jer...banyak member2 aku yg dapat keje kat uk ni..eventhough degree kitorang baru je masuk 2rd year..so aku nampak accounting memang ada prospect..kalau boleh masuk la line auditor n taxation...maybe jalan ko awal2 susah tapi in the long run memang worth la..all the very best for those in accounting field..

-regards-

aku amik master management ngan info science wink.gif

kalo result aku bagus bleh gak apply lecturer...hehe...

aku account biasa ma..but fast track..CAT lain ma CAT nih dari UK..mmg x disyorkan ramai org amik CAT coz kalo xde basic account mmg waste money n waste time..coz diorang xde CGPA x silap aku la..n pastuh CAT nih bole suka2 nak amik bape byk course minimum x silap aku 3 max. 5 paper ha kan skit tuh..byk dak CAT rileks je memanjang tuh yg ramai kalo x sungguh2 slalu failed n repeat n repeat again sampai lulus n rasa x kena kick kut kalo byk kali failed sebab xde GPA pun..ACCA pun sama..but byk org syorkan get a degree first in account then baru take ACCA coz kalo ada degree pastuh cont. ACCA bole buat dlm 1 year je..so kalo kire 6 years la kan..tapi kalo dari fast track 5 years je..ACCA bole diambil lepas ada diploma tapi kalo gagal ACCA mmg sedap la ko kena kick pastuh ada diploma je la..kire mcm waste time la..nih menurut kata cousin aku la yg amik ACCA kat UiTM SHAH ALAM nih..kalo salah tolong betulkan n aku mintak maaf kan kalo aku ada salah.. biggrin.gif

bout awek aku dak BEN hehehehe..yela speakin english aku malay je ngan dia..xde la speakin pun..ko dak UIA PJ ek? ari tuh aku ada dtg tgk teater budak2 BEN hehehe..x silap aku dak UIA lusa dah masuk SEM baru kan so Gud luck ngan SEM baru korank!!~ biggrin.gif

aku account biasa ma..but fast track..CAT lain ma CAT nih dari UK..mmg x disyorkan ramai org amik CAT coz kalo xde basic account mmg waste money n waste time..coz diorang xde CGPA x silap aku la..n pastuh CAT nih bole suka2 nak amik bape byk course minimum x silap aku 3 max. 5 paper ha kan skit tuh..byk dak CAT rileks je memanjang tuh yg ramai kalo x sungguh2 slalu failed n repeat n repeat again sampai lulus n rasa x kena kick kut kalo byk kali failed sebab xde GPA pun..ACCA pun sama..but byk org syorkan get a degree first in account then baru take ACCA coz kalo ada degree pastuh cont. ACCA bole buat dlm 1 year je..so kalo kire 6 years la kan..tapi kalo dari fast track 5 years je..ACCA bole diambil lepas ada diploma tapi kalo gagal ACCA mmg sedap la ko kena kick pastuh ada diploma je la..kire mcm waste time la..nih menurut kata cousin aku la yg amik ACCA kat UiTM SHAH ALAM nih..kalo salah tolong betulkan n aku mintak maaf kan kalo aku ada salah.. biggrin.gif

bout awek aku dak BEN hehehehe..yela speakin english aku malay je ngan dia..xde la speakin pun..ko dak UIA PJ ek? ari tuh aku ada dtg tgk teater budak2 BEN hehehe..x silap aku dak UIA lusa dah masuk SEM baru kan so Gud luck ngan SEM baru korank!!~ biggrin.gif

heaven x,

ko tau x bape yuran ambik ACCA kt uitm part time and full time course?

aku dak UIA la, ni duk kat library cikgu x masuk, wahahhaa.. bahagia.

betol, kalo mik degree sambung acca setahun je, tu member aku cakap.

tp, pening gak member aku, ade yg kata engine prospek cerah, n acc kurang kerja,..

org yg cakap tu tua la, n dia bg perumpamaan mudah, dalam satu syarikat, x ramai pki accountant.. tah la, kot2 family dia tak bg dia amik akauan kes risau anak derang x leh bawak mende ni.

tp, ye la,.. bgs gak amik alah ni, org melayu kurang yg perform.. tentang yuran ACCA x pasti la.. tp member aku amik CAT dulu, derang kata pendaftaran rm400, satu paper rm200.. ACCA x tau la plak..

heaven x,

ko tau x bape yuran ambik ACCA kt uitm part time and full time course?

x sure la cik mki..pasal yuran ACCA tuh x silap ikut paper kite amik..x silap 1 paper tuh ntah bape ratus kalo x silap la..kalo salah mintak ampun..coz lupa nak tanya cousin aku yg amik tuh.. biggrin.gif

nih apa masuk dak2 UIA nih hehehehe..awek aku dak UIA PJ course BEN hehehehe..org ckp awek2 LAW yg english lvl 4 n above sombong2 semua poyo gile speakin wakakakka..blah la weih.. biggrin.gif tuh kawan2 aku kat UIA ckp la.

kalu zaman aku dulu ade gak kebenaran sikit2..tp dia org just speaking jek..tp biase lah bile same2 melayu bile org dengor speking mcm nyampah plak..hehee..