Jump to content
Sign in to follow this  
ennae

Psal Stremik Gak

Recommended Posts

agaknya ko masih tak paham maksud aku... apa yang berlaku, pihak telekam kata tu problem yang datang dari sebelah pengguna, bukan dari sebelah telekom. so, dia suru jugak bukak apa2 yang patut & buat semula setting kat pc. dia memang tak nak terima hakikat yang pengguna dah buat semua setting dengan betul. sekarang aku tengah outstation. aku balik nanti, kalo rumah kazen aku tu masih jugak problem streamyx, tau la apa nak buat

agaknya ko masih tak paham maksud aku... apa yang berlaku, pihak telekam kata tu problem yang datang dari sebelah pengguna, bukan dari sebelah telekom. so, dia suru jugak bukak apa2 yang patut & buat semula setting kat pc. dia memang tak nak terima hakikat yang pengguna dah buat semua setting dengan betul. sekarang aku tengah outstation. aku balik nanti, kalo rumah kazen aku tu masih jugak problem streamyx, tau la apa nak buat

huhuhu kesian aku tgk ko hehehhe, ntah budak mana la services center yg sengal tu.... biggrin.gif

error number dia brape beb?? aku biase dpt 718, aku cube beberape kali redial dpt masuk..

bgtau error number dia..kalo pakai dialer winxp kan dia kuar error number...senang kami2 hendak membantu...

error 678 - biase dpt lampu dsl xnyala or kelip2 or modem xon..tp kadang2 dsl

stable pon dpt error tu gak coz dslam buat hal

error 769 - biase nic disable or nic driver kurap

error 691 - id n pass salah or account kene potong or id org lain tgh pakai or id

sangkut dlm server tmnet <-- yg ni mmg kene call streamyx suruh

delete session

error 734 - buat dialer br lg senang hahaha

Presiden Persatuan Pengusaha Industri Kecil dan Sederhana Johor Selatan, Teh Kee Sin berkata, kemudahan Internet yang kadangkala terlalu perlahan di beberapa daerah terutamanya di luar Johor Bahru mengehadkan peluang mereka untuk menguruskan perniagaan secara dalam talian.

``Masalah ini menimbulkan rasa tidak selesa kepada kami kerana ia boleh mengakibatkan kami hilang peluang perniagaan dan sukar untuk bersaing dengan pengusaha lain di luar negeri Johor terutamanya Singapura. Justeru itu kami menyeru pihak yang berkenaan supaya memberi perhatian kepada masalah kami atau kerajaan mengkaji untuk membolehkan lebih banyak syarikat untuk membekal perkhidmatan Internet dan menghapuskan monopoli,'' ujarnya.

sumber Utusan...

hahaha.... bila lah benda nih nak jadik.... mentang2 dia monopoli suka hati je dia buat... takde sapa ancam dia...