Jump to content
Sign in to follow this  
wutedo

Histrory Of Internet

Recommended Posts

Assalamualaikum..

Aku nak cari sejarah dan asal usul pasal kewujudan internet nie, aku dan search pakai ejen carian dan dah jumpa, tapi semuanya dalam bahasa inggeris. dan kalau boleh nak tanya kepada sesiapa yang berada di putera nie yang dapat bagi link kat aku sejarah tentang kewujudan internet dan juga evolusi internet ini contohnya seperti daripada Dial-Up sehingga kepada Hot-Spot ni dalam bahasa melayu. Maksud aku webpage dalam bahasa malaysia la. ini adalah kerana maklumat yang aku perolehi itu menggunakan bahasa yang aku kurang faham maksud aku high english. Sebab itulah aku ingin meminta kepada forumer-forumer sekalian yang mempunyai maklumat tentang sejarah kewujudan internet ini dapat membantu aku. biggrin.gif

Harap maaf kalau aku x dapat follow up thread nih untuk jangka masa yang terdekat kerana kat umah aku xder internet. segala bantuan dari forumer sekalian aku ucapkan terima kasih

Edited by Obses Pc

biggrin.gif Terima kasih kepada suma forumer yang sudi membantu aku.

Ini bukan soalan asingmt aku.. aku saje-saje nak tau asal usul internet nie.

pastu aku ni tax brape nak pandai melayari internet nie. tapi melalui putera.com nie aku dah boleh belajar sikit-sikit mengenai dunia It nih. Pastu aku sebenarnya jarang main internet coz kat umah aku takder internet. nak main pun kena gi cyber cafe. tongue.gif masa aku cari kat google aritu tak terpikir plak nak taip SEJARAH INTERNET. aku taip HISTORY OF INTERNET. patut la pun tak jumpa dalam bahasa melayu.

p/s: Sekali lagi aku nak ucapkan ribuan terima kasih kepada forumer yang sudi bantu aku.Jasamu akan kukenang jua biggrin.gifbiggrin.giftongue.gif

wikipedia mesia dah carik ke idak?

kalo nak carik sumber terlengkap, probably kat sinii patut jadi first starting point ko.

memang agak slow sket so sabo.

wikipedia mesia dah carik ke idak?

kalo nak carik sumber terlengkap, probably kat sinii patut jadi first starting point ko.

memang agak slow sket so sabo.

Satu benda baru yang dapat aku pelajari.. banyak maklumat yang dapat aku perolehi kat sini.. thanks c-fu. mereka-mereka yang lain boleh la cuba layari laman web tersebut.. try it ph34r.gif

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...