Jump to content
Sign in to follow this  
hamlaww

Animasi ( Lightwave )

Recommended Posts

actualy aku dah upload thread ni kat video editting cuma aku rasa ade baik aku separatekan thread nih supaya dia lebih focus kat animasi sahaja aku harap aniamsi forum putera nih dapat dihidupkan kembali

. user posted image

So disebabkan cuti raya ni agak lama sikit jadi aku ambil kesempatan ni buat lagi satu clip animasi . suasana kampung yang aman banyak membantu aku menghasilkan clip animasi yang terbaru ni . kali ni tema animasi aku nih ialah ikan !!!

perisian yang aku gunakan

1. Lightwave [8]

2. Adobe preimere

waktu yang aku guna untuk menghasilkan clip ni boleh dikatakan lama jugak sebab aku masih baru lagi !!! aku harap dalam masa 4 hingga ke 6 bulan aku dapat menguasai software ni walaupun hanya basic sahaja !!!

insyAllah aku sedang menghasilkan satu lagi animasi yang lebih menarik lagi kali ni aku akan mengunakan teknik BULU dan tajuk animasi aku tu pun namanya IS_AN BULU !! ade iras - iras cam monter inc . cuma ade error sikit ler dengan bone aku pagi ni ! sampai sekarang masih tak solve lagi mad.gifmad.gif !!

animasi ikan klik kat sini

Edited by hamlaww

wahhhh cooll bro

teruskan usaha anda

aku pon bmnat nk bljar animasi ni tp masa x mengizinkan lg

tp ikan tu outline dia nmpak sgt

kalo leh kurangkan lg leh

hehhe komen pndai la

neway ajaja fighting

wahhhh cooll bro

teruskan usaha anda

aku pon bmnat nk bljar animasi ni tp masa x mengizinkan lg

tp ikan tu outline dia nmpak sgt

kalo leh kurangkan lg leh

hehhe komen pndai la

neway ajaja fighting

ikan outline ??? betul ler tu pada mulanya aku tak ambik kisah sangat dengan outline sebab main concern aku ialah how to give a life to the character !!! . dan aku masih lagi belum mahir lagi di surface edittor kat dalam LW[8] teknik yang aku guna untuk bagi skin kat ikan tu hanya ler paste dan takde uv mapping yang dilakukan .anyway thank for your coment !!!

at last aku dapat gak solve bone problem aku (pukul 3.30am pagi tadi )!!! dari project animasi terbaru aku ! lega rasanya cuma nak rigging jer lepas nih !! tunggu !!!! tak create story board lagi pun !!!

Yup! animasi bodo2 ye.. cam maner tu.. kira animasi zaman IronMan dulu dulu..

ala... mulut dan mata jer bergerak... badan bergerak kaku jer..

hehehe.. lawak gila!