Jump to content
Sign in to follow this  
athlonium

Jaring Dah Ade Wired Broadband For Home

Recommended Posts

tapi jaring kate kalu leh nak cover satu malaysia

sebelum lancar wireless broadband dulu pun kata macam tu jugak. diorang kata dalam pertengahan 2005 akan cover sampai sabah sarawak. tapi sampai la nie, kat kuching nie memang tak dapat wireless broadband. sebab tu la tm semakin berani memperlekehkan penggunanya

kalau dipertimbangkan dengan jelas, jika TMNET kasik wireless broadband secara menyeluruh ke seluruh malaysia, TELEKOM tak boleh carik makan lagi dah. sebab skg ni sebenarnya TMNET sapot telekom dengan streamyx. org still apply line telefon sebab nak pakai streamyx. kalau bukan sebab streamyx, susah TELEKOM nak dapat kastemer.

10 org aku jumpa yang apply line telefon (di KL), boleh dikatakan semuanya kerana nak pakai streamyx. cuba bayangkan student IPTA atau IPTS yang duduk rumah sewa, diorang apply line TELEKOM sebab apa? sebab nak pakai streamyx. kalau tak payah pakai line TELEKOM lagi diorang suka sebab takde la bebanan nak bayar sewa bulanan TELEKOM ditambah lagi dengan cas penggunaan.

sekian.

perlahan2 la. kasik la jaring can.

diorang jadi slow sebab menumpang prasarana lain. macam ibusawat telekom, kabel telefon.

pemancar gelombang radio pun tumpang jugak, bukannya fasiliti dia.

pelan-pelan kayuhh

sebelum lancar wireless broadband dulu pun kata macam tu jugak. diorang kata dalam pertengahan 2005 akan cover sampai sabah sarawak. tapi sampai la nie, kat kuching nie memang tak dapat wireless broadband. sebab tu la tm semakin berani memperlekehkan penggunanya

Dari kuching rupanyer brader ni, mmg betul tu, kalau kuching takde apatah lagi zone2 lain...sibu, miri, bintulu..

hope next year ada isp lain muncul hehehe biggrin.gif

wei mana ade terhad....semua line tepon yang dah pakai copper line yang leh support pakai streamyx dah bleh pakai jaring...test no tepon anda...takde terhad2 de....

telekom n mimos tu ade usaha sama...dulu dialup 1511 pon telekom sediakan utk jaring....

wired broadband jaring is nationwide skrang..kalau line anda support utk streamyx bermakna bleh gak nak pasang jaring.....

kekekke...tak gk...aku br test td.....area aku x de.....

tp stimix bleh masukk....;p

Chow.

ayo yo ...nape la sloww sgt berkembang ...broadband kat negara nie yek .... ambik mase 3-5 thn nak kover 1 malaysia .... kan dah ade teknologi ..yg jangkauan die meluas ...emmmmmmm ..nape x gune .... nak wired je

wireless pun tak gune gak..

slalu je kwn aku kene connection problem..

maybe aku subscribe ntuk jaring nih..

nak buat cemana, stimix buat taik kat bangi nih

fyi jaring nyer wired broadband pakai DSLAM telekom gak. cth... dalam 1 dslam card ade 32 port. jaring dah request baper port yg dier nak dalam satu dslam tu... that's mean kalau streamyx ade problem.. jaring pun same gak... beza streamyx ngan jaring cuma profile yg di create dekat port tu je.

streamyx sekarang pakai 'biras' (lebih kurang gitu la bunyinye).. speed akan di assign pada id..maknenya kalau ko nyer pakej 512 tapi pakai akaun 1mbps..korang akan dapat speed 1mbps...sekarang ni tengah dalam perlaksanaan....diorang akan assignkan speed setiap satu port 4096/1024. tak semua tempat dah lunch menda ni.tumpuan dibuat dulu pada kawasan yg low traffic.sape yg tiba2 dapat speed tu takyah le nak suka2. jage-jage le sape yg speed dah uncapped tu..tak lama lagi tak merasa le korang nak dapat laju gitu.

jaring plak ikut style cam streamyx dulu. speed di assign manually setiap satu port...yg ni kalau uncapped, akan dapat speed 8096/1024 (pun depends on dslam.sesetengah tak dapat speed ni).

speed di adjust oleh orang tekom gak. bukan jaring yg buat.cume tempat yg ade streamyx bakal ade jaring broadband...

sekian info

camne lak dgn yg wireless bro??

area dia camne ekk??

apsal aku tgk kt web dia tu kosong je....

Chow.

camne lak dgn yg wireless bro??

area dia camne ekk??

apsal aku tgk kt web dia tu kosong je....

Chow.

camne plak dgn harga yg Jaring tawarkan???

yg musykilnya tu apsal jaring lagi murah yek... takpelah... papehal tunggu jelah internet melalui letrik ni... aku baca kat paper kate munkin 2007 dah kuar...max speed bleh sampai 200 lebih mbps. kosnyer lagi murah dari broadband sekarang...

Kata 2007 tuh cuma 'konon'nya jer....

Dari dulu sampai skang... kalau benda berkaitan camnie... bila cakap 2003... jadi 2005. Bila cakap 2005... jadi 2007... cakap bulan Januari... last-last Disember baru Bagan Serai masuk Streamyx... nasib baik la... dari tak masuk langsung... sad.gif

Kata 2007 tuh cuma 'konon'nya jer....

Dari dulu sampai skang... kalau benda berkaitan camnie... bila cakap 2003... jadi 2005. Bila cakap 2005... jadi 2007... cakap bulan Januari... last-last Disember baru Bagan Serai masuk Streamyx... nasib baik la... dari tak masuk langsung... sad.gif

huh...

biasa laa tu..

kan semua makhluk ,,,

kita cuma merancang jee..

yg buat keputusan bukan kita..

so fhm2 saje laa...

bukan semua boleh buat on time ...

aku kalo jaring dah ada kat area aku.. masa tu jugak aku akan daftar untuk jaring broadband... tm sak...

sak2 tmnet pun jaring pakai gak infra dier... takde bezanya... kecuali kalau jaring pakai infra dier sendiri

tmnet bukan ke anak syarikat tekom....same la tu....yg selama ni saks sebenarnye tekom...bukan tmnet.....papehal syukur jelah dgn ape yg ade...dari dial up baik broadband walaupun ade lembab skit...

tapi aku rase la sepanjang aku guna streamyx ni tak pernah la plak ade problem ... nak kate pasal tempat tak jugak...sebab aku dah pindah 2 kali dan streamyx aku tak pernahnye ade problem.....dan ikut pengalaman aku biasenye problem streamyx 90% dtgnya dari customer side...bukan tekom....