Jump to content
Sign in to follow this  
mizami82

Deicide

Recommended Posts

sapa dah dengar kump. deicide nie, keluaran terbaru mastika ada preview pasal kump nie,

deicide maksud killing the God...anti christ, dan sembah setan..

aku test dengau kump. nie not bad lagu die..

like wise aku ckp, dgr buleh percaya jgn..hehe jgn ada ahli JIT dlm Putera.com forum nie udah hehe

user posted image

huh...kalo dah dengar pastu minat...x guna la x ikut...sumer ni dtg drpd dengar...so aku pilih xnak dengar...sakit hati giler bace mastika baru² ni pastu bace pengakuan bekas bdk black mental tuh....

hu hu hu...

sama la kita...

ada gak aku baca mastika arituh....

aku minat gak lagu² diorg... layan jer... jgn terpengaruh dahlah....

klu korang nak link irama Gothic, Black / Death, Speed / Thrash...

klu xsilap ni dari seluruh dunia kot....

-try la cari pasal kumpulan deicide tu kat sini....

black/death

gothic

thrash

--------------

dgr jer,,, jgn ikut benda² yg x senonoh nih.....

hai xtaulah apa nak jadi dgn JIT ni... makin hari makin sesat...

tu belum masuk kes lubuk Tupah lagi tuh...

ish ish ish

Edited by fibix_014

owh yeaaaaaaaaaa..erm kalo sedap lagu mana yg sedap tuh recommend aku 1-2 lagu bole? nanti aku cari kat link ko kasi tuh fibix smile.gif

lorrrr.... ape barang chuk berry... layan keroncong sepam... hahahahaha....

kalu lagu dia dah ada perbuatan sembah setan dan ade unsur2 pemujaan baik takyah dengar... lagu dia ni pon aku ade cuma 1 je mcm yg ade kat dlm need for speed undeground tuh... yg lain tah org kata ngarut je...

kalu lagu dia dah ada perbuatan sembah setan dan ade unsur2 pemujaan baik takyah dengar... lagu dia ni pon aku ade cuma 1 je mcm yg ade kat dlm need for speed undeground tuh... yg lain tah org kata ngarut je...

ni leh la lawan ngan cradle of fith ni

lgu maen kubor22 jek

seriau aku

tatau la...bagik aku la kan...punca sebab aku minat lagu lagu sebegini adalah sebab irama dier, bukan lirik dier, nak paham camne...suara dah garau, dier menyanyi tu sikit punye laju..mana la nak paham yetak?

apa barang deicide..!! layan chuck berry laaaa HAHAHAHA biggrin.gif

..ni bkn dlm mastika tu ke?? huih ..kalo dgr ni mesti bahye gak ...

ape brg deicide layan lagu raya la skarang ..

pasal ini band semua, actually dari dulu lagi sudah ada dipasaran, tapi tak adalah sampai bakar Al-Quran semua.

tak tau lah, betul or tak betul. bukan saja deicide, banyak lagi bands......saya paling minat adalah Morbid Angel..... best lagu dia, classical death metal. walaupun lyric lagu itu mempunyai unsur satanism.

saya pun tau, banyak orang yang minat dengan lagu macam ini, tapi betulkah sampai kita buat macam mana yang didakwa pihak kerajaan? tapi memang betul lah, mereka ini semua gelarkan diri mereka anti-christ. tapi mereka ini pun hanya suka-suka saja..... bukan betul pun. dalam banyak-banyak bands ini, ONLY 1 saja yang saya jumpa lyric mereka ini ada unsur memaki agama islam & christian iaitu band yang bernama UNLEASHED. lain tak ada, semuanya mencerca christianity. & ada juga band yang support islam adalah DRI. teringat saya lyric lagu "kill the words"... "Allah damn u for your blashemy, your satanic verses.........." lagu itu mengecam salman rushdie yang menghinakan islam.

cerita saya ini adalah dari sekitar dari yang berlaku dari tahun awal 90an.

dulu metallica punya lyrics pun ada juga unsur anti-christ, tapi sekarang mereka sudah slow down & banyak band lain yang macam itu.

kalau tak salah saya, band yang pernah 1 ketika dulu digelarkan "the most satanic band" was black sabbath. tapi lyric mereka bukan straight forward menghina agama christian, lyric dia macam "hidden", faham betul maksud dia baru tau. tapi most of death metal bands ini, lyric dia begitu straight forward...itulah yang menjadi isu sekarang....... pada sesiapa yang sudah mendengar lagu ini semua dari dulu akan tau... iaitu, kemunculan anti christ bands adalah seawal tahun 80an. BUKANnya sekarang seperti yang dihebohkan pihak media masa & kerajaan.

c'monlah.. mereka ini pun kalau berkahwin pun akan pergi ke church & kalau mati pun akan ditanam ditanah perkuburan christians..... they all ini actually suka-suka saja...... kalau syaitan betul datang, surely lah mereka ini pun akan lari & takut.................. cakap saja....... ohmy.gifblink.gifohmy.gifblink.gifbiggrin.gif

Edited by ChloeAgnew

same la ngan org kite, malaysia...kalo ade underground gig pon just suke², main lagu

anti christ...bukan anti agama sendiri pon...ade, btul anggota JIT nie wujud...cume terikut ikutkan sgt budaya barat. nielah org kite...mudah terikut dengan budaye barat..sampai diaorg anti agama sendiri pon nak ikut gak anti agama sendri gak...huish nanti mati camna nak jawap soal kubur kalo anti agama sendiri...

woit....diorg ni group anti-christ ek....actually kalo kita yg muslim pun ikut sama anti-christ (nabi Isa) tak masuk syurga wooo...better jgn dgr woo...nanti terikut2 dlm hati lirik yg anti-christ tu wlpn diorg maksudkan kepecayaan dlm christianity...sbb nabi isa/jesus yg disebut tuh org yg sama both in Islam and christian

owh yeaaaaaaaaaa..erm kalo sedap lagu mana yg sedap tuh recommend aku 1-2 lagu bole?

aku quote balik harap ada response dari anda semua.. biggrin.gif

yer ker ??

spatutnyer anti-jewZ hahahahha

dimmu boghir? btol ke eja?

aku dgr lagu2 mcm cipan jer

p/s: kalo kiter dressing gothic\EGL musti kner cop sbg black metal ni kalo g jejalan kat town hehhehe

yer ker ??

spatutnyer anti-jewZ hahahahha

dimmu boghir? btol ke eja?

aku dgr lagu2 mcm cipan jer

p/s: kalo kiter dressing gothic\EGL musti kner cop sbg black metal ni kalo g jejalan kat town hehhehe

aho aho. ko pakai la baju yg ade tulis kat blakang "SUPPORT DANGDUT" NGIAHAHAHAHAAAA..!!! ph34r.gif

tatau la...bagik aku la kan...punca sebab aku minat lagu lagu sebegini adalah sebab irama dier, bukan lirik dier, nak paham camne...suara dah garau, dier menyanyi tu sikit punye laju..mana la nak paham yetak?

tol2

aku pon suka irama dia

sbb tu aku sukak cradle of fith, children of bodom, chimaira

ahaksss

walopon xphm sepatah haram tp irama masyuk giler

nymphetamine gallllllll biggrin.gif

jgn terkeliru org kiter ade dua puak yg layan gig nie, satu gig yg anti christ, satu lagik J.I.T ( jangan Ikut Tuhan), yg JIT nie yg anti agama kita sendiri, lagu lagu dari deicide tak sume aku dgr lagi tapi antaranya

deicide - B****** of christ

deicide - mad at god

deicide - f*** ur god

deicide - carnage in the tample of damned

hampir sume dari lagu deicide maki tuhan dan agama dia. tapi irama yg tak tahan

dimmur borgir - hybrid stigmata

dimmur borgir - blessing upon the throne

dimmur borgir - puritania

cradle of filth - nymphetamine

cradle of filth - a gothic romance

cradle of filth - no time to cry

children of bodom - follow the reaper

children of bodom - silent night bodom night

children of bodom - hatebreeder

dia org nih tah sampai tahap ape tah... dgn selambanya kutuk, maki, mempermain2kan, hina, tah ape2 lagi tah dgn Tuhan.... sampai kan ogr m'sia sendirik dgn bangganya ikut perangai mereka.... yg org kapir tuh memang larr kekadang mrk terlalu bingung dgn agama dia sendirik... carik punya carik sampai buhsan tuh yg jadik mcm tuh...

yg org kita nih kecik2 lagi dah ajar agama kat sekolah (paling kurang larr - tau)-islam tuh terang, mudah difahami, takde terselindung tapi masih nak ikut jadik J.I.T & M.I.S (mari ikut setan) lagi, anti agama sendirik... tuh sah2 lah jadik kayu api free je nti... pijak quran.... huhu... sedangkan takde wuduk pon tak leh pegang quran tuh... ni dipijak dan siap bakar lagik... kompom kena laknat ngan quran tuh... ape la agaknya dlm kepala dia org nih...

drpd dengar lagu mcm nih baik dengar lagu keroncong... pastu bersama2 berkeroncong dgn perut yg berkeroncong... hahahahahaha.......