Jump to content
Sign in to follow this  
owner_ze

Payment Processor-tanya & Jual Beli Kat Sini

Recommended Posts

Payment processor ni satu topik penting...memang tak boleh lari dalam edagang...

So aku fikir baik dibuat satu thread khas utk yang baru tanya soalan, yang lama tolong jawabkan. Seelok-eloknya kita sama2 mengGoogle dulu, kemudian kita kongsi sama2.

Ini bertitik tolak dari pemerhatian aku kat laman2 bisnes online international dan forum-forum yang mempunyai ahli yang ramai dan berjaya, mereka telah meletakkan ianya sebagai satu subforum dan bukan sebagai thread. Menunjukkan peri pentingnya. Apa tidaknya, selaku orang Malaysia yang jauh dari ibu pejabat mereka, kita hanya menilai satu2 payment processor as mcmana rupa dan operasi mereka hanya melalui internet sbg sumber utama. Sedangkan pada merekalah kita meletakkan wang kita sebanyak puluh, ratus, atau ribu. Mari kita bincangkan apa sebenarnya payment processor, bagaimana ianya beroperasi, dimana ibu pejabat mereka dan sbg nye.

Itu adalah asas yang pertama. Asas yang kedua ialah aku melihat bisnes edagang begitu banyak, dan ramai yang masuk dalam ni utk promote program mereka. Bagus dan baik kerana dapat berkongsi bisnes, dan aku melihat persoalan seperti Paypal, Egold hanya suam-suam kuku shj perbincangannya. Dan kita lihat makin lama thread spt Egold dll makin ke bwh dan hilang begitu saja. Apabila ada persoalan baru, dibukanya thread baru. Alangkah malangnya pulak si Penanya, apabila soalan itu dijwb dgn sila rujuk ke thread sekian-sekian utk dpt jawapannya kerana sudah dibincangkan....agak tidak wajar aku rase sbb Putera.com menggunaka istilah Tanya utk discussion Board nye...

Edited by owner_ze

Hahaha...Mungkin mata korang dah berpinau nak baca... laugh.gif

Aku ringkaskan cerita: aku nak guna thread nih sbg perbincangan ilmiah tentang payment processor. Dan aku hrp ianya boleh berpanjangan sebagaimana thread ST Umai dan Wadud....At the end, kita boleh minta admin make this thread Sticky, so org baru tak yah tanya, atau diingatkan supaya rujuk thread2 terdahulu sbb kebanyakan nya dah ader kat sini....same as yg berlaku kat thread ST

Ini akan menjimatkan ruang utk thread2 edagang yg akan kunjung tiba tak lama lagi...yang bagus2 dah tentulah kita akan bincang dgn panjang lebar sehingga satu bisnes tu lingkup dan diiystiharkan SCAM oleh ahli persidangan....

Nak jd panjang jugak yg aku tulis kat sini...sorry yer biggrin.gif

Edited by owner_ze

Aku pun tak kisah jika thread ni diletakkan link2 referal utk payment processor...sbb aku rasa memang patut kita galakkan jawapan-jawapn yang bernas dari penjawab soalan, and as a reward mungkin dia dpt seorng referal baru...

Mcmmane, boleh ker?

Aku bkn nak berniat jd moderator ke ape, sekadar mmeriahkan majlis...

Edited by owner_ze

Aku letakkan link perbincangan tentang payment processor yang dah lepas2 kat sini....

Paypal

Sinopsis : Intro pasal paypal, kat mana nak trade, masalah tentang paypal, nak verify paypal guna debit card public bank, melencong ke e-gold pun ader gak sikit2...hehe

Egold

Sinopsis : Cara2 nak transfer duit dlm akaun. tp sikit jer perbincangan ni...

p/s : kalo ader pape, bincang kat thread ni...caner agak2?

Ok .gak Ko buat kat sinie ...lagi la senang ..Org nak beli Sp ke e-gold ke , CC, DC ape ape je la .....x la ...ikut nasib ...sbb tgk random ..kat thread lain ...HOhoh

yang penting ....ajak la org meriahkan thread nie utk berjual beli ..OK

so saper nak jual atau beli masuk sini?

camne dgn harge? camne dgn kepercayaan kite dgn urusan jual beli tu... maklum la skang ni penipu ramai... takut jugak kene kincing... hehe... so far Alhamdulillah tak penah kene lagik...

Biase aku tgk kat forum2 lain...dier buat protected forum...org yg post sbyk sekian2 post jer dibenarkan masuk...so, aku rase la...kalo dorng dah ader 3 petak under nickname dier....kira dah boleh dipercayai kot...

Bincang pasal payment prosessor jer la kat sini.

Ok, aku recommend payment processor nih :-

1 - Moneybookers - Payment boleh dibuat melalui kad kredit. Payment yg kita terima akan disimpan dalam Moneybookers. Kalo kita nak withdraw duit, kena register SWIFT code ngan masukkan no akaun bank. Then, baru dia transfer masuk dlm bank. kat sini baru dia kenakan caj.

2 - Ikobo - Pun sama mcm cara kat atas nih. Tp, buat masa sekarang hanya menerima payment dr VISA shj. Mastercard x boleh lg.

Yg lain-lain aku x pakai. Contoh mcm paypal, kena ada akaun bank kat luar Malaysia baru dia transfer duit ke situ. So, kalo ada USD 10000 kat Paypal pun blum tentu dpt keluarkan kecuali bukak akaun antarabangsa mcm Citibank ker, HSBC ker dsb.

hahaha... kire 3 petak bulih dipercayai? hahaha kire aku ni tak bulih dipercayai la pasal aku baru satu petak? hahaha kesian aku... kalau camtu... i'm out la dari thread nih... tumpang bace jek la...

angelus...

bkn maksud aku mcm tuh...katakan sorng tuh tak penah join section edagang, tup..tup...msk edagang nak jual beli...walopun tak familiar nickname dier kat edagang...tp dier dah bnyk petak...kira boleh consider la...

angelus, ko mmg tak boleh dipercayai ker?....hehehe

angelus...

bkn maksud aku mcm tuh...katakan sorng tuh tak penah join section edagang, tup..tup...msk edagang nak jual beli...walopun tak familiar nickname dier kat edagang...tp dier dah bnyk petak...kira boleh consider la...

angelus, ko mmg tak boleh dipercayai ker?....hehehe

hehe... aku tak bulih dipercayai biler dgn pompuan jek... lagik kalau berdua-duaan... hehe... eishhh aper aku ckp camtu bulan poser ni... ko punya pasal la owner_ze... dah kurang pahala aku...

hehe... aku VM kat nogold.com... bulih la dipercayai kot... tapi skang stok e-gold aku ade sikit jek... abis aku bagi bini aku labur dalam 12DailyPro... hehe... nak carik duit beli baju raye + duit minyak + toll... nak balik kampung raye nanti... yihaaaaa...

Bincang pasal payment prosessor jer la kat sini.

Ok, aku recommend payment processor nih :-

1 - Moneybookers - Payment boleh dibuat melalui kad kredit. Payment yg kita terima akan disimpan dalam Moneybookers. Kalo kita nak withdraw duit, kena register SWIFT code ngan masukkan no akaun bank. Then, baru dia transfer masuk dlm bank. kat sini baru dia kenakan caj.

2 - Ikobo - Pun sama mcm cara kat atas nih. Tp, buat masa sekarang hanya menerima payment dr VISA shj. Mastercard x boleh lg.

Yg lain-lain aku x pakai. Contoh mcm paypal, kena ada akaun bank kat luar Malaysia baru dia transfer duit ke situ. So, kalo ada USD 10000 kat Paypal pun blum tentu dpt keluarkan kecuali bukak akaun antarabangsa mcm Citibank ker, HSBC ker dsb.

suriasah_putera

Kalo ikut experience ko, payment processor ape yg plg senang nak fund duit melalui kad kredit kat utk Malaysians?

Aku dah bukak 4 skrng...egold, paypal, stormpay ngan studiopay.....rase nak bukak sumer PP yg ader...hehe...tamak n haloba biggrin.gif

Edited by owner_ze

ni kire cam jual beli egold ke...

aku tgh cari egold ngn SP ni...sape ade stok...skit je..

yg aku nak...

egold = 40

SP = 70

sape ade ngn rate yg berkenan dihati...aku nk beli...

tp harap2 boleh murah ler... laugh.gif

*klu nk ikut 3 petak..aku xlayak lg ke nk jual beli kat sini.. sad.gif

bunny rich... ko pergi kat mydara.net... kat situ ade link StudioTraffic... kalau belum register... ko register dulu gune link tu... dah siap dan dah activate... ko bagitau aku... nanti aku crite langkah selanjutnya...

aku akan ajar ko sampai lebam... hehe...

lama dah aku tak jenguk putera nie.... bz memanjang. Aku dah jual studio pay kat ownerze,..... but banyak problem timbul, maklumlah first time selling. So cam ner ownerze, but aper2 problem.... kita discuss guna pm jer lah k. Bulan nie aku nak jual lagi studio pay ngan rate menarik, so sesapa nak, pm aku secepatnya sebelum orang lain ambik. selamat hari raya suma.

ok gak thread ni...

aku stuju benar n sedi support bila2 masa...

aku pun buat bisnes edagang ni gak...aku guna paypal je...

sesapa nak beli paypal pun boleh.....

nak tahu masalah bkaitan paypal pun ok...

aku x guna paypal....teheheh....

stkt ni br ada 2 je...

Egold ngn StudioPay je....

sape ada Paypal ngn EG acc?? bleh compare apa kelebihan dan kekurangan diorg??

aku dgr PayPal lebih secure...x tau la since aku x de Paypal tongue.gif

Chow.

aku sokong 100% thread nie..harap2 semua yang jual beli kat cni xde yang penipu...aku respect kat owner sbb buke thread nie... biggrin.gif

sape nak jual egold or stormpay kat aku usd 100?

rate paling rendah aku amik... biggrin.giflaugh.gif